www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
uczelnie za granicą, specjalność taniec lub choreografia
Autor Wiadomość
LilipUtka
Gość
Wysłany: Wto Wrz 06, 2005 9:48 pm   uczelnie za granicą, specjalność taniec lub choreografia

witam wszystkich, zwracam się jednocześnie z prośbą, jeżeli ktokolwiek zna adresy internetowe lub inne namiary na uczelnie wyzsze z kierunkiem taniec, lub performing arts i inne, zwlaszcza choreografia i tym podobne, o podzielenie sie tymi adresami tutaj. Poszukuje drogi ksztalcenia w tym kierunku, nie wiem jednak zbyt wiele o uczelniach, poza P.A.R.T.S i Rotterdamse Dansacademie. Bardzo prosze o pomoc.
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Wto Wrz 06, 2005 10:04 pm   

taki wątek był już chyba poruszany...

bardzo dobrą szkolą jest Nothern School of Contemporary Dance w Leeds (Anglia), chyba jedną z najlepszych w Europie.
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Neta 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
choreograf, tancerz
Posty: 10
Wysłany: Pią Wrz 09, 2005 4:05 pm   

Witam!

A czy jest moze tego typu szkola w Paryzu?

Z gory dziekuje za informacje-pozdrawiam :D
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Sty 27, 2006 9:46 pm   

W Paryzu szkoła jakaś jest na pewno, i to nawet niejedna, bo co jakiś czas słyszę, że ktoś się tam uczy. Niestety nie wiem nic wiecej.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Ladybirt
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
nałogowiec
Wiek: 33
Posty: 342
Skąd: 3miastko
Wysłany: Pią Sty 27, 2006 9:53 pm   

Czy na takich uczelniach wymagają ukończenia SB?
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Sty 27, 2006 10:05 pm   

To jest baaardzo różnie. Trzeba zapoznać się ze statutem danej uczelni i wymaganiami egzaminacyjnymi. Na niektóre mają szansę dostać się tylko osoby z b. dobrą znajomością techniki klasycznej (ukonczenie SB jako takiej nie jest wymagane - to tylko Polska i parę innych krajów jesj takim ewenementem, że jest tu coś takiego jak państwowa szkoła baletowa), na niektóre wystarczą tylko podstawy, albo nawet i to nie - wszystko zlaeży od profilu uczelni. Inne wymagania bedą do szkół, która stawiają na naukę techniki, inne do szkół improwizacji (są takie w Europie).

Przypominam, że szkoły te dotyczą tańca współczesnego, którego absolwent baletówki ma tak naprawdę podstawy (porównując do jego poziomu zaawansowania w klasyce; i z wymaganiami zespołów - raczej na Zachodzie, bo Polska pod tym względem raczej nie jest specjalnie reprezentatywna ;) nic nikomu oczywiście nie ujmując, bo mamy naprawdę świetnych tancerzy /tyle że mało, a jeszcze tylu z nich emigruje.../)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Karolina
Nowicjusz

Posty: 31
Skąd: Newcastle upon Tyne
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 5:40 pm   

Ja uczylam sie tanczyc wspolczesnego w Northern School of Contemporary Dance w Leeds a obecnie studiuje taniec wspolczesny w Newcastle College.

Karolina
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 6:50 pm   

Może opowiesz coś więcej na temat tej szkoły? [tzn.Northern School of Contemporary Dance ]
 
 
 
Karolina
Nowicjusz

Posty: 31
Skąd: Newcastle upon Tyne
Wysłany: Sro Lis 22, 2006 1:08 pm   

No to zalezy co dokladnie chcialabys wiedziec???? :lol:
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Lis 22, 2006 2:27 pm   

Np. jakie są wymagania przy rekrutacji.
 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sro Lis 22, 2006 5:36 pm   

- The Place, London Contemporary Dance School
http://www.theplace.org.uk/

- LABAN Contemporary Dance
http://www.laban.org/
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Karolina
Nowicjusz

Posty: 31
Skąd: Newcastle upon Tyne
Wysłany: Czw Lis 23, 2006 6:20 pm   

Egzamin wstepny w Newcastle College polegal na tym ze trzeba bylo wziac udzial w lekcji baletu i wspolczesnego. Do tego byla jeszcze rozmowa kwalifikacyjna. Ja dodatkowo musialam zdac jeszcze egamin z angielskiego.
 
 
snowflake
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 74
Skąd: mam wiedzieć?
Wysłany: Czw Lis 23, 2006 10:01 pm   

a jak z poziomem zaawansowania we wspolczesnym? ciezko bylo sie dostac? mam na mysli Newcastle
_________________
stoję na palcach by być bliżej nieba.
 
 
 
Karolina
Nowicjusz

Posty: 31
Skąd: Newcastle upon Tyne
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 2:24 pm   

Nie wiem co rozumiesz pod pojeciem TRUDNA??? Trudnosc to pojecie wzgledne :lol:
Generalnie zarowno lekcja baletu jak i wspolczesnego nie byla trudna. Poza tym egzaminy wstepne (nie tylko do Newcastle College) sa zaprojektowane tak zeby oceniac predyspozycje do tanca, a nie juz nabyte umiejetnosci. Dlatego tez, paradoksalnie, czesto gesto ludzie ktorzy trenowali iles tam lat i sa bardzo dobrzy technicznie nie dostaja sie. Tak dzieje sie np w Northern School of Contemporaty Dance. Generalnie im mniej doswiadczenia masz w tancu tym lepiej. A juz na pewno nie sa zainteresowani zeby brac ludzi po szkolach baletowych. Dlatego tez min ja sie tam nie dostalam na studia tanca wspolczesnego. Bylam poprostu za dobra :D

Pozdrawiam
Karolina
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 4:03 pm   

Karolino, jakie "przedmioty" sa w tej szkole. Czy oprocz zajec z tanca odbywaja sie jakies zajecia teoretyczne a jak tak to jakie?
Jesli chodzi o taniec to jakie techniki tam sa (oprocz wspolczsnego)?
 
 
 
Karolina
Nowicjusz

Posty: 31
Skąd: Newcastle upon Tyne
Wysłany: Pon Lis 27, 2006 2:54 pm   

Heyka.
Podstawowe zajecia to taniec wspolczesny i balet. Dodatkowo mamy troche tanca jazzowego ale tylko raz w tygodniu. Z tego co wiem w przyszlym roku dojdzie nam Pilates. Do tego mamy zajecia z choreografii oraz performance na ktorym przygotowujemy przedstawienie taneczne. Jezeli chodzi o torie to mamy historie tanca (wspolczesnego i europy zachodniej) oraz dwa razy w tygodniu mamy tzw PPD (Personal and Professional Development) na ktorym rozmawiamy sobie o anatomii, odzywianiu oraz teoretycznie omawiamy cwiczenia techniczne z baletu i wspolczesnego.
Generalnie jezeli komus malo zajec praktycznych z tanca to swobodnie moze podlaczyc sie do innej grupy i tak ja np dodatkowo mam jeszcze raz w tygodniu pointe work.

Pozdrawiam
Karolina

p.s.
Ja tez jestem z Gdyni :D
 
 
Ladybirt
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
nałogowiec
Wiek: 33
Posty: 342
Skąd: 3miastko
Wysłany: Wto Lis 28, 2006 6:22 pm   

A czm istnieja jakieś stypendia w Twojej szkole? jakie sa warunki?
_________________
"Gdy się miało szczęscie, które się nie trafia:
czyjes ciało i ziemię całą,
a zostanie tylko fotografia,
to-to jest bardzo mało."
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
 
 
 
Julie
Nowicjusz

Posty: 37
Skąd: Tarnów
Wysłany: Sob Gru 09, 2006 10:41 pm   

w ogole to sa takie normalne studioa 5 letnie?
 
 
Karolina
Nowicjusz

Posty: 31
Skąd: Newcastle upon Tyne
Wysłany: Czw Lip 26, 2007 1:34 pm   

Heyka,
w zwiazku z licznymi pytaniami ktore otrzymalam na priv'a zwiazanymi z moimi studiami na kierunku taniec wspolczesny w Performance Academy Newcastle College oraz generalnie dotyczacymi mojej historii rozpoczecia tam studiow, podaje linka do wywiadu ze mna, ktory ukazal sie ostatnio na stronie internetowej North East Polish Community Organisation w Wielkiej Brytanii. Opisuje tam szczegolowo cala moja historie zwiazana z tancem oraz studiami w Newcastle College.

Serdecznie pozdrawiam i zycze milej lektury.
Karolina

http://www.polskachata.co.uk/content/view/427/62/
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 26, 2007 3:07 pm   

fantastyczny wywiad no i fantastyczna realizacja planów i marzeń zwiazanych z tańcem współczesnym - bardzo dziękujemy Karolino za zamieszczenie go tutaj. Doda to napewno wiary tym, którzy zastanawiają sie czy i jak uda im się zrealizowac swoje marzenia
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
ola@fid.pl
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Czw Paź 29, 2009 9:14 pm   

Pani Karolino, mam ogromną prośbę. Wybieram się na studia taneczne do Angli i mam ogromny problem z wyborem. Z tego co przeczytałam widzę że ma pani duże doświadczenie i zna Anglię, czy mogłabym prosic o pomoc. Jeżeli jest to możliwe prosze o napisanie na mojego meila ola@fid.pl . Czekam na pani odpowiedz.
 
     
jaromir 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milosnik
Posty: 281
Wysłany: Czw Paź 29, 2009 11:50 pm   

Olu, masz male szanse czegosc dowiedziec sie pytajac Karoline w ten sposob, ona ostatniego maila wysla na forum 2 lata temu, a zagladala 1rok temu.
Wejdz na uzytkownicy, potem na literke K i znajdziesz karoline i mozliwosc wyslanie posta na jej adres e-mail, moze jest taki sam jak 4 lata temu, gdy zapisywala sie do forum.
pozdrawiam

ps. z wywiadu wynika, ze juz nie jest wg planow w pólnocno wschodniej Anglii, kontynuuje zapewne nauke gdzie indziej, a moze juz dyskontuje nabyte umiejetnosci tanczac gdzies
_________________
Tańcząc, ciałem powiesz także to, czego nie możesz wyrazić słowem.
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 11:28 am   

Olu, ja mieszkam w Manchesterze i chodzę na zajęcia do Dancehouse (dla dorosłych), ale jest to przede wszystkim dzienna szkoła baletowa i akademia tańca współczesnego, teatralnego i jazzowego (Northern Ballet School). Czytałam niedawno, że w Wielkiej Brytanii jest na trzecim miejscu jesli chodzi o taniec współczesny (zwłaszcza w metodzie Graham). Nauka, w zależności od tańca i modułów, trwa rok do trzech lat i daje dyplom profesjonalnego tancerza. Znam kilka osób, które skończyły tę szkołę i mimo młodego wieku mają już na swoim koncie współpracę z różnymi teatrami w Europie, pracują jako nauczyciele i /lub choeografowie. Latem szkoła organizuje też intensywny kursy dla profesjonalistów oraz osób o odpowiednim poziomie przygotowania od 16 roku życia (również z zagranicy). Podaję linka, może Ci się przyda. Wszystkie informacje są zawarte w treści i kwestionariuszach.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za spełnianie marzeń :)

http://www.northernballetschool.co.uk/index.htm
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Chiquitkka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz.
Wiek: 28
Posty: 17
Skąd: Pełczyce.
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 8:02 pm   

A czy ma ktoś namiary na dobrą szkołę w USA? Jakoś tak jestem nastawiona na Amerykę. Z tego co wiem dobry poziom jest w Nowym Jorku...;)
 
     
Traumerin
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 3
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 11:36 pm   

Kochani, a czy wiecie coś o szkołach tańca w Niemczech?
U mnie z angielskim krucho, a niemiecki znam na poziomie średniozaawansowanym...
Istnieja jakieś dobre niemieckie szkoły taneczne?
_________________
'Strach przed lataniem i głód doświadczeń...
Ogromna siła wyobrażeń...'
Tańczę myślami.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 38