www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moscow City Ballet znów w Polsce
Autor Wiadomość
amira
Adept Baletu


Posty: 106
Wysłany: Czw Gru 08, 2005 9:40 am   

No w Giselle to chyba raczej jest coś innego do podziwiania niż "rajstopki". Ja tam uwielbiam żeński corps de ballet w pięknych romantycznych paczkach dosłownie płynący po scenie. Jakoś na rajstopki nigdy nie zwróciłam uwagi. :lol:
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Nie Gru 11, 2005 6:59 pm   

Właśnie wróciłam z Jeziora....hmmm od czego by tu zaczac :roll: kondycje tego zespolu moze najlepiej odda fakt ze role meskie byly tanczone przez kobiety,w corps byly slonie ważace przynajmniej 70kg z mega udami,technicznie oczywiscie typowe spadanie z point,nieumiejetnosc dokrecenia 2-och piruetów,arabeski do boku i "wiszące" ręce-slowem to co zawsze...oryginalny 3 akt bowiem np ksiezniczki-kandydatki na żone dla Zygfryda tanczyly w paczkach klasycznych i "reprezentowaly" poszczegolne kraje tanczac potem w divertissement,ale co do tej inscenizacji mam pytanie do osob ktore byly na tym spektaklu-o co chodzi w tej czarno-białej wstawce,skąd ,po co i dlaczego? Do odtwórczyni głównej roli nie mam zarzutów ale oszałamiająca tez nie byla...Zygfryd-znajomy Tybalt z zeszlorocznego Romea i Julii i Don Basilio z Don Kichota uszedł w tłoku(tzn widzialam gorszych)...Rotbart hmmm :? a zespól strasznie kanciasty i pogięty... to tyle z wrażeń na gorąco...ciekawe co zrobili z giselle :shock:
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
vvvvv
Nowicjusz

Posty: 21
Wysłany: Sro Gru 14, 2005 8:34 pm   

Ja natomaist byłam na Giselle a dlaczego-bo jest to ciekawa historia i niby nie oklepany balet.Hmmmm..... no a wrażenia mam dwojakie.Tu tez arabeski były co przez niektóre wykonywane do boku a kiedy miały zatrzymać je przez dłuzszą chwilę dziewczetom z ostatnich tylnych rzadków nózki tak "latały" ze hoho.No pare takich wpadek typu zguboenie bebenka,zgubienie kwiatkow z wlosow itp.Piruety tez roznie wychodziły,co poniektóre stojac na pointach baaardzo się chwiały ale musze powiedzieć,że wszystkie dziewczeta były szczupłe a pare z nich mialy ten urok i gracje ruchów.Giselle była niezła technicznie i na pewno nie była robotem-no naprawde miala sporo trudnych i dobrze wykonanych kombinacji.Ale z kolei "druga gł. rola" przy adagio ojjj nie mogła się utrzymać i cała się chweiała.
Ale i tak jestem mile zaskoczona i nie załuje ze tam byłam.
_________________
Szczęście to nie tylko to,co los daje,ale i to,czego nie zabiera.
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Sro Gru 14, 2005 10:01 pm   

Reklama w radiu (cytuję): "Jeden z czołowych zespołów baletowych na świecie"....
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Sro Gru 14, 2005 10:06 pm   

w czoło to oni sie mogą popukać...ale co tu duzo mowic -Agnes Latestu raczej nas nie odwiedzi :cry: :x wiec jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma :? :roll:
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Czw Gru 15, 2005 4:06 pm   

.:Odylia:. napisał/a:
Agnes Latestu raczej nas nie odwiedzi :cry:


Ale my możemy odwiedzić Agnes Letestu. :P
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
just_me 
Corps de Ballet


Wiek: 35
Posty: 372
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Gru 15, 2005 4:54 pm   

Byłam na "Jeziorze..." w krakowskiej Filharmonii i było wspaniale. Gulnur Sarsenova jest fenomenalna! A w zeszłym roku widziałam ten sam balet, tylko w Hali Wisły. No cóż, tancerze super, ale warunki... Bez komentarza.
 
 
*Julinka*
Adept Baletu


Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Gru 15, 2005 7:20 pm   hey

A ja byłam wczoraj na Giselle w ck zamek w Poznaniu :) Muszę przyznać, ze ani chwili się nie nudziłam i było to dla mnie piękne przeżycie.Wydaje mi się , że zatańczyli b.dobrze, moze po prostu na tych poprzednich występach nie byli w formie :) W kazdym razie bardzo mi sie podobało.
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sro Gru 21, 2005 1:51 pm   

Zobaczcie koniecznie- http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/19837.html

jakie smaczki:
Moscow City Ballet - jeden z czołowych zespołów baletowych świata, pojawi się w Trójmieście
Technika prezentowana przez artystów z Moskwy to najbardziej uznana tradycyjna rosyjska szkoła tańca klasycznego.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Gru 21, 2005 2:14 pm   

Byl tez swego czasu krzyczący napis na Wirtualnej Polsce: "Rosjanie znów w Polsce - czy 30 tysięcy widzów moze się mylić?"

hmmm... ano może :roll:
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Sro Gru 21, 2005 4:04 pm   

Czy tylko mi brakuje czegoś w tańcach narodowych??
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Sro Gru 21, 2005 4:13 pm   

"(szczególnie fragment, podczas którego tańczy pas de quatr "małych łabędzi")". tak to sie teraz nazywa :) a co do t. narodowego czy chodzi ci gościu o naszego mazura pieknie zatanczonego w blekitnych ciuszkach nie majacego nic z polską (a juz z mazurem tym bardziej) wspolnego?
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sro Gru 21, 2005 5:01 pm   

[quote=".:Odylia:."]"(szczególnie fragment, podczas którego tańczy pas de quatr "małych łabędzi")". tak to sie teraz nazywa :) quote]

ja widziałem swego czasu napsiane w gazecie "wykonają niezwykłe padede z baletu Diana i Akteon"

tragedia
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Sro Gru 21, 2005 9:32 pm   

padede :P może to było celowo - sądze ze znakomita wiekszość społeczenstwa nie potrafiła by przeczytać tego wtrażenia a tak to przynajmiej mają jak na dłoni takie "SPALSZCZONE" :P
 
 
.:Swanilda:.
Adept Baletu


Posty: 115
Wysłany: Pią Maj 19, 2006 11:06 pm   

Muszę powiedzieć,że z koleżankami mamy okazję tańczyć Jezioro Łabędzie właśnie z Moscow City Ballet i oczywiście z zespołem Opery Wrocławskiej. I muszę powiedzieć,że jest mi wstyd,że jak byłam na ich jeziorze to tak krytykowałam i wogóle. Dopiero jak przyjechali na początku maja to zobaczyłam jaka to ciężka praca,żeby było równo, nikt nie spóźniał,trzymać dobrze ręce itp.(chodzi mi o zespól)Jestem pełna podziwu wobec dziewczyn z Moscow City Ballet, ich pozycje rąk i to jak świetnie umieją pracować w zespole. I dopiero teraz się przekonałam jaka to ciężka praca jak się tańczy w Corps de Ballet...Oczywiście może tam mają jakieś usterki, ale jedyne co najbardziej bije mi się w oczy to arabeski do boku. Jak się patrzy na Odylię (Anastazję Gubanovą) z kulis to całkiem inaczej się na to patrzy, strasznie spodobają mi się jej ręce i wyraz-coś niesamowitego. :)
_________________
Kochaam Balet! :D
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Maj 19, 2006 11:25 pm   

Tak, Swanildo,masz rację. Ja tak sobie zaglądałam czasem do tego postu i troszkę mi sie to nie spodobało,że krytykujemy ich taniec, technikę, nie doceniając ich pracy. Gdyby tancerze, którzy tam tańczą nie posiadali umiejętności pracy w zespole to nic by z tego nie było, nie wystawili by nam Jeziora, Giselle...
Bardzo dużo pracy, czasu i nerwów kosztuje ich wyćwiczenie tego, żeby było w miarę równo, żeby zapamiętać układ i wogóle zatańczyć...
więc postawmy się w ich sytuacji, poćwiczmy z nimi, to wtedy zobaczymy jak to jest:)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
.:Swanilda:.
Adept Baletu


Posty: 115
Wysłany: Pią Maj 19, 2006 11:29 pm   

tak,to jest ogromnie ciężka praca w zespole...jak przychodziłam do domu to tylko chciało mi się płakać, byłam strasznie zmęczona.A teraz kiedy zostało już tylko 5spektakli (dziś była premiera) to czuję,że już tęsknie za zespołem i oczywiście za Panią Ludmiłą Nerubaszenko, która jest wspaniałą osobą.
_________________
Kochaam Balet! :D
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Maj 19, 2006 11:35 pm   

no właśnie, a my tego nie doceniamy- że jest ktoś taki, kto potrafi rozbudzić w tancerzach miłość i zapał do baletu, do tego, żeby przychodzić na próby, ćwiczyc, starać się....
Noi nie doceniamy tez tancerzy, którzy jednak mają silną wolę i tańczą dla nas z nadzieją, że chociaż troszkę nam sie to spodoba. Oni starają sie jak mogą (w miare swoich możliwości) , ale my tego nie zauważamy w większości przypadków.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Maj 19, 2006 11:39 pm   

a gdzie będziecie to wystawiac??
Ostatnio zmieniony przez aankaa_baletnica=) Pią Maj 19, 2006 11:41 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
.:Swanilda:.
Adept Baletu


Posty: 115
Wysłany: Pią Maj 19, 2006 11:41 pm   

Jest teraz 6spektakli (teraz już 5) ale wszystkie we Wrocławiu w Operze
_________________
Kochaam Balet! :D
 
 
Roztańczona!
Nowicjusz

Posty: 15
Wysłany: Sob Maj 20, 2006 11:38 am   

Chyba tylko 5 spektakli. Jest mi bardzo przykro, że po tych 5 spektaklach wszystko się skończy. Pani Ludmiła jest naprawdę świetną osobą, a cały zespół jest tak miły i zgrany. Bardzo się cieszę, że mam okazję tańczyć wraz z nimi.
 
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Sob Maj 20, 2006 12:15 pm   

a ja sie bije w piersi za te kilka postów wyżej :oops: i też musze przyznać że zespół jest świetny zwłaszcza jako ludzie i dziekuje im za te niezapomniane życiowe doswiadczenia,ktore mi duuuzo uswiadomiły...dziękuje :(
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Sob Maj 20, 2006 2:15 pm   

a ja dziewczyny gratuluje przede wszystkim WAM, bo jak same już wiecie, taki spektakl to nie byle co. Jestem dumna że nasze forumowiczki tańczą z takim - jak by nie było - znanym zespołem.

Trzymam kciuki za następne spektakle :)
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Maj 20, 2006 6:24 pm   

Nie wiem czy nie doczytałam czy coś ale mam pytanie. Co tańczycie w tym "Jeziorze"?
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
.:Swanilda:.
Adept Baletu


Posty: 115
Wysłany: Sob Maj 20, 2006 10:33 pm   

W drugim akcie w Corps de Ballet i w czwartym jako Czarne Łabędzie.
_________________
Kochaam Balet! :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,51 sekundy. Zapytań do SQL: 38