www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie tańczycie wspołczesny?
Autor Wiadomość
Roch
Nowicjusz


Posty: 26
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 9:19 pm   

Ja tancze tylko wspolczesny i to w formie "stosunku przerywanego", gdyuz z racji na prace i studia nie moge sie udzielac atywnie w jakims zespole. Sporadycznie wystepuje z przyjaciolmi w jakims spektaklu, a ucze sie na kursach lub pobierajac technike od znajomych tancerzy. :twisted:
 
 
Pati_jazzy 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 34
Posty: 65
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sty 28, 2006 9:05 pm   

Ja mam ten taniec z panią Moniką Myśliwiec- po prostu super pedagog i choreograf!!!
Ale powiem, że o wiele bardziej się męczę na jazzie i modernie niż na klasyce (no chyba że w pointach), bo po prostu bardziej lubię współczesny i bardziej się staram. No i naprawdę jest to o wiele milsze od klasyki, no i uważam, że w naszej szkole mogłoby być więcej takich godzin... Ale to tylko moje marzenia...
 
 
 
dorotaholownia
Nowicjusz

Posty: 47
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lut 06, 2006 3:18 pm   

Cenię pedagogów, którzy nie robią mi krzywdy. moim guru jest Hanka Strzemiecka z Lublina. Rewelwcja!!! Motto: jak wytańczyć - angażując jak najmniej energii- którą można wykorzystać i zostawić na później.
Jej prawa ręka i (i nie wiem czy nie lepsza) jest Rysiiek Kalinowski.
Bardzo cenię Andzreja Morawca, Iwonę Olszowską. Martę Pietruszkę, Janusza Skubaczkowskiego, Krzysia Zawadzkiego, Tomka Wygodę, Mochnieja, oj lista może być długa (wymieniłam Poslkę- bo dostęp do tych osób jest najpewniejsz).
Pozdr
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Lut 07, 2006 2:21 pm   

Mysle ze w tancu nie chodzi o to zeby angazowac w swoj ruch jak najmniej energii. Uwazam ze im wiecej energii wlozymy w swoj taniec tym lepiej to wszystko wypadnie ( i zarazimy nim publicznosc).
 
 
 
dorotaholownia
Nowicjusz

Posty: 47
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lut 07, 2006 2:58 pm   

troszkę źle to ujęłam. Chodzi o to, by angażując tylko niezbędną ilość mięśni, wytańczyć ruch bardzo precyzyjnie. Co za tym idzie, nie gubimy energii niepotrzebnie.Ale zgadzam się, że angażować należy całego siebie.
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Wto Lut 07, 2006 3:54 pm   

z drugiej strony jak ktos za bardzo sie stara zrobic cos dobrze to to tez niefajnie wyglada...
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
dorotaholownia
Nowicjusz

Posty: 47
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Lut 08, 2006 10:26 am   

tak, trzeba myśleć głową i ciałem...tylko jedność.
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Lut 08, 2006 3:45 pm   

Nalezy czuc soba to co sie robi, no i slyszec muzyke ;)
 
 
 
dorotaholownia
Nowicjusz

Posty: 47
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Lut 08, 2006 3:57 pm   

widziałam spektakl tańczony do ...ciszy...
był bajeczny. Borrows Group. Widziałam ich w Lublinie jakis czas temu.
Generalnie- świetny też nauczyciel.
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Lut 09, 2006 11:01 am   

To mogloby byc ciekawe :D . Chcialabym zobaczyc cos takiego. Jesli bedzie planowane podobne przedstawienie w Trojmiescie to prosze o informacjie..
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Czw Lut 09, 2006 1:07 pm   

Fantastyczny jest dźwięk jedynie oddechów tancerzy! Wydaje mi się, że wtedy widz bardziej skupia się na ruchu.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
dorotaholownia
Nowicjusz

Posty: 47
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lut 09, 2006 3:40 pm   

Ania Haracz ma spektakl tańczony do piosenki śpiewanej na żywo przez drugą tancerkę....nie pamiętam tytułu spektaklu...Spektakl bardzo bardzo...
 
 
blacktutu
Nowicjusz

Posty: 23
Wysłany: Czw Lut 09, 2006 6:32 pm   

czy słyszał ktoś coś na temat zajęc lub tez warsztatów tańca WSPÓŁCZESNEGO w Łodzi :) jesli tak to barrdzoo prosze o info :D [/i]
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Mar 11, 2006 11:15 pm   

.:Agga:. napisał/a:
Mysle ze w tancu nie chodzi o to zeby angazowac w swoj ruch jak najmniej energii.


Są tancerze współcześni, którzy nie zgodziliby się z tym twierdzeniem ;)
To nie balet, gdzie trzeba maksymalnie napinać wszystkie mięśnie.

Borrows Group, hmm. Ciekawe, czy też to widziałam. Posprawdzam swoje programy ze spektakli i dam znać :)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
czekoladka
Corps de Ballet


Posty: 328
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie Mar 12, 2006 11:38 am   

dla mnie taniec wspolczesny jest takim plynieciem po scenie ,trzeba dac sie jemu porwac
_________________
tu warto zajrzec zapraszam www.ktt.pl (Kielecki Teatr Tanca)
 
 
 
Black Mamb
Nowicjusz


Posty: 17
Skąd: Bielsko biała
Wysłany: Pon Lip 17, 2006 8:08 pm   

Ja tancze w moim zespole "Nemezis" nic wielkiego no ale od czegos trzeba zaczac :lol:
_________________
Kto zakosztuje tańca, nigdy go nie zdradzi, bo taniec wciąga jak narkotyk i… nigdy nie próbuj się z tego leczyc
Maurice Bejart
 
 
 
tenebra
Adept Baletu


Posty: 100
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Pią Lip 21, 2006 1:27 am   

Na początku wakacji przez tydzień miałam znowu warsztaty z Pauliną :) jak ja uwielbiam te zajęcia :) po tygodniu czuąłm po sobie że zrobiłam naprawde wielki krok do przodu. oby było takich warsztatów więcej :) a nie wiemcie czy może organizuje ona jakieś warsztaty? może można jakoś gdzieś się załapać chociaż na kilka zajęć?
_________________
Mater Mater Inferorum, Mater Mater Sospirorum, Mater Mater Lapidarum, Mater Mater Tenebrarum...
 
 
 
Agacior13 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Tancerka,Uczennica
Wiek: 30
Posty: 78
Skąd: " Z Nieba..."
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 10:58 pm   

Ja bardzo lubie zajęcia z współczesnego z panią Anią Śmiganowską (Festiwal Kielce) naprawde zawsze tak miło i przyjemnie wspominam te zajęcia polecam ;) pozdrówka
_________________
Taniec To Eksplozja Doznań Odczuwana Z Ruchu I Przestrzeni ...<3 . . Kocham wszystkich Poddąbowiczów :D
 
 
     
staace 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica, tancerka
Wiek: 34
Posty: 144
Skąd: Malbork
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 8:24 pm   

Jeżeli mam warsztaty z tańca wspólczesnego to zawsze z Panią Anią Śmiganowską. Jest naprawdę bardzo dobrym nauczycielem. Ale często słyszę nazwisko P.Morawca więc na pewno jest dobry.

Pozdrawiam
_________________
"Talent i zdolności to nawet nie połowa sukcesu. Podstawa to systematyczność, determinacja i upór w dążeniu do celu"
 
 
     
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Sty 16, 2008 12:29 pm   

Ooooo tak Morawiec jest ekstra !!! Mam z nim zajęcia "na codzień" i zawsze jest bardzo wesoło ; ))
 
 
     
~ balerinka ~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 30
Posty: 519
Wysłany: Sob Sty 19, 2008 6:08 pm   

Ja na co dzień uczę się w tej samej szkole co Patti_jazzy, ale taniec nowoczesny mam z uczennicą P.Moniki Myśliwiec, a oprócz tego nasza nauczycicielka uczy nas rzeczy których sama nauczyła się na warsztatach. Z Morawcem miałam raz zajęcia jak pojechałam na pierwsze warsztaty w Operze Bałtyckiej i rzeczywiście super :smile:
_________________
"And I just thought, this is what I want to be. And I knew that dancing would be my chosen profession."

Suzanne Farrell
 
     
Pivot
Nowicjusz

Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 16, 2008 10:29 am   

Jeśli chodzi o współczesny to ostatnio na stałe u Leszka Stanka i Oli Dziurosz. Nie jest lekko o nie! Ale super! :)
Oprócz tego warsztaty i projekty które kończą się spektaklem...aktualnie rewelacyjne zajęcia ze świetnym tancerzem Jackiem Tyskim...jest naprawdę cool :)
 
     
Kaś 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, miłośnik
Wiek: 32
Posty: 171
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pon Lut 18, 2008 10:09 pm   

Neta napisał/a:
Ja dodam tylko Witka Jurewicza i Jacka Gęburę(któty jest dla mnie po prostu magiczny)
Pozdrawiam :D


Bardzo dobrze mi się u niego tańczyło :) , ale na codzień tańczę u Pani Anetty Wojtuch. Na szczęście mamy też klasykę, którą po prostu kocham nad życie!
 
 
     
Albert 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 32
Posty: 14
Skąd: Szczecinek
Wysłany: Nie Lip 27, 2008 2:12 am   

Ja na codzien mam zajecia tanca wspolczesnego w mojej grupie tanecznej " Rebelia" ze Szczecinka. Pozatym na warsztatach zakochalem sie w Thierrim Verger i Katarzynie Kizior.
_________________
nigdy sie nie poddawaj
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Nie Lip 27, 2008 9:06 pm   

ja pokochałam śląski współczesny prowadzony przez tancerzy ŚTT
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 39