www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak dopasować pointy?
Autor Wiadomość
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Nie Gru 25, 2005 10:50 pm   

wiele osób marzy, aby dostać takie "bezużyteczne" pointy, uwierz... :roll: :wink:
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 12:36 am   

Tranquality całkowicie się z Tobą zgadzam! Ja jak byłam mała marzyłam o tańczeniu na pointach, ale jak dostałam taie pointy 'miniaturki' i mogły leżeć na biurku to była wielka radocha!!!! Nawet teraz, gdy tańczę na pointach kupienie sobie jakiś porządnych point tylko po to żeby leżały byłoby uciechą;)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 3:23 am   

a ile kosztują recitiale?
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 9:29 am   

120 zł. Przydajmniej do niedawna tyle kosztowały, ale musisz doliczyc jeszcze do tego koszty wysyłki.
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 2:38 pm   

oooł jak to dobrze, ze ostatnio dostałam kase hehehe :D dzieki za info ^__^
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 2:57 pm   

ja tańczę, a jakby u mnie na szafce leżały nowiutkie ładne pointy to też bym się cieszyła, fajnie by było, a miniaturki też dawniej jak marzyłam, żeby tańczyc na pointach to leżały sobie u mnie na biórku, i dalej leżą :D
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sro Gru 28, 2005 7:59 pm   

Ja właściwie marzę o pointach od dłuższego czasu. A raczej- odkąd zakochałam się w balecie. Męczę moją biedną mamuśkę i męczę :) Najpier się zgadzała, potem nie, potem się zapytała mojej pani od baletu (pani odradziła- więc znowu było "nie"), a najnowsze (najdłużej się utrzymujące) zdanie brzmi, że jak sama uzbieram na pointy z kieszonkowego, to mogę sobie kupić. Te moje marzenia o pointach już przekraczają wszystko :) Nawet mi się po nocach śniło :D :D:D
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Gru 28, 2005 8:53 pm   

przynajmniej masz miłe sny :D
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sro Gru 28, 2005 8:56 pm   

Bardzo miłe... tylko szkoda, że nie odpowiadają rzeczywistości :)
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Gru 29, 2005 12:19 am   

Nie mów tak, napewno twoje marzenia się spełnią!!!!!!! a pozatym to marzenie jest bardzo realne!!
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
just_me 
Corps de Ballet


Wiek: 35
Posty: 372
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Gru 29, 2005 5:40 pm   

Jeżeli chodzi o dopasowanie pointy, to moje zostały uszyte po tym, jak dostarczyłam rysunek mojej odrysowanej stopy. Tak przynajmniej się dzieje w krakowskim Akcesie.
_________________
What would happen to Juliet if there was no Romeo?
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 01, 2006 10:21 am   

just_me , dobrze Ci się ćwiczy w pointach z akcesu?
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Nie Sty 01, 2006 11:07 am   

just_me napisał/a:
Jeżeli chodzi o dopasowanie pointy, to moje zostały uszyte po tym, jak dostarczyłam rysunek mojej odrysowanej stopy. Tak przynajmniej się dzieje w krakowskim Akcesie.
To znaczy ze w Krakovie jest taki "zmaterializowany" sklep Akcesu?? Myślałam ze sprzedają tylko przez neta :roll: ..... ja też tak chcę...
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 01, 2006 2:57 pm   

no jest sklep Akcesu, jest.
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Sty 01, 2006 3:16 pm   

Goosia napisał/a:
To znaczy ze w Krakovie jest taki "zmaterializowany" sklep Akcesu?? Myślałam ze sprzedają tylko przez neta :roll: ..... ja też tak chcę...


To chyba logiczne, że jak sklep ma pracownię i siedzibę w jakimś mieście, to mozna tam bezpośrednio coś kupić... Zwłaszcza że na stronie Akcesu bezpośredni zakup lub złożenie zamówienia jest podany jako jeden ze sposobów nabycia ich produktów.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 01, 2006 5:22 pm   

jest sklep, można tam zamówić to wszystko, co na stronie, niektóre rzeczy można też kupić od razu np.pointy czy baletki (oczywiscie jeśli jest twój rozmiar), a reszte to na wymiar:)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
just_me 
Corps de Ballet


Wiek: 35
Posty: 372
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sty 03, 2006 4:34 pm   

W akcesowych pointach jest całkiem ok, zwłaszcza odkąd mam noski. Nie mogę za dużo powiedzieć na ten temat, bo po prostu nie mam porównania - nigdy nie tańczyłam w pointach innej produkcji. Może i jest lepiej, ale te z Akcesu też są niezłe.
Muszę jednak dodać, że nie ćwiczę w pointach zbyt wiele, a to na pewno zależy też od tego.

przypominam ze to nie wątek o sklepach!! wrrr
_________________
What would happen to Juliet if there was no Romeo?
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Wto Sty 03, 2006 9:10 pm   

a ja sie zastanawiam: czym różni się lyrica od recitalu? i w których sie będzie lepiej tańczyło? (albo czy lepiej by było gdyby najpierw sie ćwiczyło np. w recitalach a potem w lyricach?)
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Wto Sty 03, 2006 10:15 pm   

o ile sie nie myle to liryca jest chyba dla drobnych stop a recitale sa normalne ;) recitale sa poltwarde... (jesli sie myle to mnie poprawcie)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Wto Sty 03, 2006 10:16 pm   

liryca mają twardszą podeszwę, soprano do drobnych stóp a recitale polecane dla uczniów do lekcji, mają szerokie czubki
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Wto Sty 03, 2006 10:17 pm   

dzieki za poprawe, makova ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Pią Sty 13, 2006 1:22 am   

to moim zdaniem stopy w sam raz,jedne z "najidealniejszych" jakie mialam okazje widzieć :shock: http://www.dance.net/read...=4447974&page=1 biedna dziewczyna nie moze sobie dobrać point a jak wiadomo-ładnemu we wszystkim ładnie :(
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sty 13, 2006 1:43 am   

faktycznie, śliczne stópki, moim zdaniem w każdych pointach ladnie wyglądają, no, ale w grishko najlepiej:)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sty 13, 2006 4:18 pm   

Myślę, że ona utworzyła ten wątek z czystej próżności :wink: :wink: :wink:
Swoją droga, czy to przyjęta praktyka, żeby tancerka miała kilka par point, tak jak ta dziewczyna? Nie wiem, czy doczytałyście, ale napisała coś w stylu "w modelu Vaganova nie ćwiczę, gdy jestem zmęczona". Niezły foch :P
Osobiście posiadam dwie pary point, ale tylko dlatego, że w jednych ćwiczę, a drugie to pamiątka, bo to moje pierwsze pointy. Inne osoby, które znam, mają np. dwie pary point, bo jedne są czarne, a drugie różowe :P
Zastanawiam się, jaki jest sens w posiadaniu tylu par, bo wiadomo, że te, w których mniej tańczy, będą gorzej jej służyć (nie bedą aż tak wyrobione).
A Wy? Macie kilka modeli, czy ćwiczycie w jednych, aż się do tego nie nadają?
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
just_me 
Corps de Ballet


Wiek: 35
Posty: 372
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sty 13, 2006 5:14 pm   

Ja mam dwie pary - moje pierwsze pointy, obydwie złamane :) i drugie, w których ćwiczę teraz. Ale one też są już w strasznym stanie, więc noszę się z zamiarem kupna nowych :) Najchętniej czarnych, ale moja nauczycielka na pewno się na to nie zgodzi, więc białe ewentualnie też mogą być :)
_________________
What would happen to Juliet if there was no Romeo?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 38