www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pstrykajacy kręgosłup, biodra i inne części ciała
Autor Wiadomość
Lottie 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń-tancerz
Posty: 84
Skąd: dancefloor
Wysłany: Czw Lip 16, 2009 8:21 pm   

ja może się dołożę ;) w sumie mam tak od zawsze, że jak chodzę na boso to strzelają mi kości w stopie ;p może to brzmi śmiesznie ale czy to jest niebezpieczne? jakaś choroba czy coś takiego? ;p
_________________
Lottie
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lip 16, 2009 9:25 pm   

A co do twojego pytania, to nie wiem. Ale wydaje mi się, że nie... W każdym razie nie słyszałam o chorobie która objawia się 'pstrykaniem' :D
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lip 19, 2009 11:35 am   

Przeczytaj(cie) dokładnie cały wątek - znajdziecie w nim odpowiedzi na swoje pytania
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
jazz_dance 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerz, instruktor
Posty: 2
Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 3:59 pm   pstrykajacy kręgosłup, biodra i inne części ciała

Moje drogie, blagam pomozcie bo juz nie mam pomyslu jak sobie z tym radzic. Bylam u ortopedy, 2 fizjoterapeutow, nie wiedzieli co mi jest.

Tancze juz dlugo, okolo 11 lat, teraz rozpoczelam edukacje profesjonalna za granica. Wczesniej tanczylam glownie jazz, troche tanca nowoczesnego jako dzieciak.
Teraz glownie mam modern, klasyke, jazz. Chodzi o biodro, to nie typowe strzelanie a chrupanie jakby ocieranie glowki o panewke. Jak sie rozgrzeje to slychac troche mniej, ale gdy cialo mam zimne jest masakra. Sluchac to przy przywodzeniu nogi, cwiczeniach typu Tendu lub gdy np. z pozycji passe wyprowadzam noge przez attitude w przod. Slychac jakby sie cos tam kruszylo, to nie typowe trzaski klik i juz, tylko jakby ocieranie.
Dodam ze to w ogole nie boli. Moze powiecie ze panikuje, ale boje sie ze za 2 lata nie stane na nogach z bolu. Mielayscie podobne problemy, moze to normalne, bo zaczelam teraz bardzo intensywnie pracowac w pozycjach en dehors. A mloda juz na to nie jestem mam 22 lata. Przejmowac sie skoro nie ma bolu? Czy myslicie ze moze on sie potem pojawic. Dodam ze jestem dosc dobrze rozciagnieta, lekarz mowil ze mam hipermobilnosc. Staram sie wzmacniac cialo, wiec pracuje tez nad miesniami.

Pomocy!
_________________
"Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce".
 
     
marysienka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Posty: 86
Wysłany: Wto Lis 22, 2011 9:44 pm   

a ja z kolei mam pytanie (jeśli już padło, wybaczcie; wąstek jest długi i eee... tego :P ):
jak np. kręcę ramionami do tyłu to mi trak jakby chrupie w barkach; czy to źle? :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 18