www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wystające żebra
Autor Wiadomość
yvonne
Corps de Ballet


Posty: 316
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 12:02 pm   Wystające żebra

Czy wystające żebra można jakoś korygować?czy też jest to wada dramatycznie uniemożliwiająca taniec klasyczny ?
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 12:29 pm   

mnie wystają żebra troche... ;) w związku z niewielką masą mojego ciała... ;)

a czy można korygować? pewnie tak, choćby opercyjnie... :roll: :wink:
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Domi 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 36
Posty: 320
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 12:32 pm   

ja mam od urodzenia wystające żebra, tzn, sa jakoś niezrośnięte, dlatego tworzą taką wypukłośc, szczególnie przy wciągniętym brzuchu, żebra mi wystają. Z tego co wiem teraz juz za późno na korygowanie tego, można je zszywac u niemowląt.
_________________
The dance says what words cannot
 
 
 
tenebra
Adept Baletu


Posty: 100
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 12:57 pm   

ja tez mam wystające żebra (ehhh :( ) i w dodatku jeszcze wystającą jedną łopatke co mi bardzo przeszkadza w tancu :/
pomijając to że ni za ładnie wyglądajaą to też mnie ciekawi czy ma to jakieś duuuże znaczenie w tańcu? cięzko mi jest określic czy z wystającymi żebrami sie tanczy gorzej poniewaz mam takie od zawsze :P moze ktos cos slyszal na ten temat?
_________________
Mater Mater Inferorum, Mater Mater Sospirorum, Mater Mater Lapidarum, Mater Mater Tenebrarum...
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 1:00 pm   

ze jak..?? Zszywać żebra? pierwsze słyszę....a mi żebra jakoś tak nie wystają, ale mam koleżankę, która za nic nie może ich wciągnąć. A spróbójcie schować żebra tak "do środka" (wciągnąć je) , nie umiem tego zbytnio wytłumaczyć, ale to jest tak jakbyście je chcieli złączyć razem...to pomaga, ale nie wiem czy mnie zrozumieliście :?
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
tenebra
Adept Baletu


Posty: 100
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 1:07 pm   

rozumiem ale nie umiem :/ tzn tak troszeczke sie schowaly ale po minucie bym wysiadla szczegolanie na scenie, bo wciagniety brzuch to co innego a chowanie żeber też co innego, z brzuchem jest łatwiej :/
_________________
Mater Mater Inferorum, Mater Mater Sospirorum, Mater Mater Lapidarum, Mater Mater Tenebrarum...
 
 
 
yvonne
Corps de Ballet


Posty: 316
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 1:20 pm   

No dobrze,ale czy wystające żebra dyskwalifikują potencjalną tancerkę baletową?
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 1:22 pm   

hmmmmm.... musisz sie przyzwyczaic.... :lol: a co do łopatki, to spróbój zrobić ramieniem takie koło w tył, to pomaga:)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 1:25 pm   

nie rozumiem, czemu miałyby dyskfalifikować..?? Zawsze się da z tym coś zrobić, a pozatym jak masz paczkę klasyczną to nie widać za bardzo:)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Change
Adept Baletu

Posty: 130
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 1:32 pm   

Wydaje mi sie, ze wystajace zebra nie sa zbyt duzym problemem, bo nie slyszalam aby ktokolwiek parzac na tancerke w paczce zastanawial sie nad tym czy cos wystaje czy nie...

Ale spotkalam sie z nauczcielka, ktora zwracala na to duza uwage i opowiadal jak to nie ktore tancerki wycinaja sobie zebra, zeby miec wezsza talie. :?

Ja, kiedy "wciagam zebra" automatzcznie ida mi do przodu ramiona, a wiec wole wciagac brzuch niz psuc sobie postawe. :wink:
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 2:26 pm   

sądzę że jednak wystające żebra nie przeszkadzaja w tańcu ;) ... mi nieźle żebra wystają szczególnie gdy sie wyginam do tyłu.
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
yvonne
Corps de Ballet


Posty: 316
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 2:28 pm   

ale czy ty tańczysz zawodowo?
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 3:06 pm   

zszywac żebra..... :shock:
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 3:10 pm   

Myślę, ze zarzut "wystajacych żeber" dotyczy ogólnie postawy w tańcu. Jeżeli ktoś jest nazbyt wygięty "tył-przód" jak np. tancerki w tańcach latyno-amerykańskich to źle będzie trzymał pion i balans, a co za tym idzie źle kręcił itd. Trzeba by przyjżeć sie, czy chodzi tylko o to ze żebra wystają do przodu, czy jednoczesnie pupa do tyłu. Nie raz spotkałam sie z uwagą pedagogów na lekcjach baletu, że zebra należy "wciągac w siebie" - wtedy korpus staje się prosty, wyciągniety w górę i bardziej zwarty.
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 3:20 pm   

racja Kasiu... ale dręczy mnie to zszywanie żeber-na czym to polega??
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 3:22 pm   

no właśnie.... jak można zszyc niemowlakowi żebra... też nie wiem na czym to polega....
 
 
 
Domi 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 36
Posty: 320
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 5:21 pm   

Chodzi o to, że żebra są normalnie z przodu złączone, tworzą taką zamknięta klatkę, ale niektóre dzieci się rodza z takim otwartymi troszkę żebrami.

Nie ma to zupełnie związku z wypiętą pupą, bo wypięta pupa to kwestia kręgosłupa, a wystające żebra, to taka uroda po prostu, a wydaje mi się, że w balecie szczególnie to nie przeszkadza, bo nie jest to bardzo widoczne. To tylko minimalna różnica, a i tak wszyscy tancerze muszą tak samo wciągac brzuch i przyklejac przeponę do pleców, więc nawet Ci z wystającymi żebrami robią to samo i jest ok.
_________________
The dance says what words cannot
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 7:21 pm   

A mi sie tam podobają moje wystające żebra i się z nich cieszę! :wink:
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 7:32 pm   

Sfra- szczere:) mi tam nie wystają, chyba ze przy port de bras do tyłu...
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 7:35 pm   

mnie też chyba za bardzo nie wystaja, ale nie wiem....
 
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 8:47 pm   

nie wiem jak to jest z żebrami w tańcu, bo nikt mi nigdy na to nie zwracał uwagi, ale głupio to wygląda jak przy normalnej wadze, wygladzie - żebra wystają jak u anorektyczki - to stwarza taką dysproporcje :evil: mysle ze z wiekiem to mija :roll:
 
 
Ania
Gość
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 8:52 pm   

Skoro temat o żebrach, to ja mam pytanie. Czy w tańcu może przeszkadzać dodatkowe żebro?
 
 
tenebra
Adept Baletu


Posty: 100
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 8:57 pm   

to istnieje takie cos jak dodatkowe żebro? pierwsze slysze...
_________________
Mater Mater Inferorum, Mater Mater Sospirorum, Mater Mater Lapidarum, Mater Mater Tenebrarum...
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 9:59 pm   

że co??!! Dodatowe zebro..?? ile ja się na tym forum nowych rzeczy dowiem, zszywanie żeber, dodatkowe żebra... :?
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 10:03 pm   

i nie tylko to... ja mam np. z jednej strony tak śmiesznie wklęśnięte żebro, ze jak się tam dotknie to czuć, jakby była dziura :lol:
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 37