www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak jesteście rozciągnięci?
Autor Wiadomość
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Sro Lis 21, 2007 5:13 pm   

ja również słyszałam ze także przednia noga w szpagacie powinna być lekko wykręcona do boku, poza tym ze to ułatwia zrobienie szpagatu ( takie wykręcenie nóg) przynajmniej mi
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sro Lis 21, 2007 5:40 pm   

Na poprzedniej stronie macie link prowadzący do dyskusji o szpagatach, w tym o wykręceniu.
Tam jest wszystko dokładnie opisane.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
     
MMeTTka
Nowicjusz


Posty: 11
Wysłany: Czw Lis 29, 2007 5:04 pm   

A ja szpagat robię z normalną, prosta nogą, bez żadnego wykręcania. Spytałam nawet mojej trenerki i ona powiedziała, że to już raczej zależy od wygody :)
_________________
"Tylko taniec potrafi złagodzić wszelkie Twoje wątpliwości..."
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Sty 16, 2008 9:29 pm   

nie wiem czy to juz było na forum, ale na mnie zrobiło niesamowite wrażenie:

http://video.interia.pl/o...%82a_dziewczyna
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Sro Sty 16, 2008 9:39 pm   

Jak zobaczyłem twój nick Kasia G, w tym wątku to pomyślałem że zaraz zobaczymy jak rozciągniętą jest (została) nasza szanowna Szefowa :D no i żem się zawiódł ;)
A w dodatku zdaje się, że było na forum part one tejże dziewuszki.
Ale co jej trzeba przyznać to rozciągnięta jest pięknie. Mnie najbardziej się jej ruchomość w stawach biodrowy - tylko pomarzyć ...

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sty 17, 2008 1:57 pm   

No cóż, dziewczyna świetnie rozciągnięta:)
Szkoda tak naprawdę,że nie da się tak rozciągnąć w starszym wieku (czyli powyżej 10 lat) niż to powinno być robione. Myślę że duuużo ludzi którzy troszkę za późno się obudzili zyskali by na tym
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Czw Sty 17, 2008 3:49 pm   

jest rozciągnięta naprawdę świetnie ale jak widzę szpagaty na 270 stopni to moim zdaniem wcale ładnie estetycznie one nie wyglądają
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sty 17, 2008 4:48 pm   

Super!
U niej to właśnie estetycznie wygląda, w ogóle nie razi. U niektóruch gimnastyczek strasznie razi, szczególnie w połączeniu z maksymalnie wygiętym kręgosłupem.
Masz racje Bajaderko, szkoda.
 
 
     
monika 
Corps de Ballet


Posty: 354
Wysłany: Czw Sty 17, 2008 5:43 pm   

Aaa tam, jakos tak niesamowicie rozciągnięta to nie jest... owszem, bardzo dobrze, ale Gość tez miała podobne rozciągnięcie na foto 2 i 3... A po za tym jak dla mnie to właśnie to jest takie... nie miłe dla oczu, wydawało mi się jakby nogi tej dziewczynie miały się 'złamać'... ;/
 
     
lusiak 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tanczerz-uczeń
Wiek: 31
Posty: 191
Wysłany: Czw Sty 17, 2008 7:37 pm   

tez uwazam, ze wcale nie jest jakos super rozciagnieta. owszem jest, ale nie robmy z niej kosmitki. i u mnie jakos takie rozciagfniecie nie wywoluje zadnych emocjii....ani pozytywnych ani negatywnych....
_________________
upadamy wtedy, gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem...
 
     
monika 
Corps de Ballet


Posty: 354
Wysłany: Pią Sty 18, 2008 2:14 pm   

lusiak napisał/a:
owszem jest, ale nie robmy z niej kosmitki.

no dokladnie!
juz ta zlata, jest bardziej 'niesamowita'... http://youtube.com/watch?v=A2Q0yJ64nwA
 
     
~ balerinka ~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 30
Posty: 519
Wysłany: Pią Sty 18, 2008 2:30 pm   

Moim zdaniem "doskonała dziewczyna" była naprawdę super rozciągnięta. Świetnie się na takie rzeczy patrzy:) Podziwiam! Natomiast ta zlata... nie wiem za bardzo co to było, w każdym razie ta pierwsza figura okropna, ona wyglądała jak jakaś guma, powyginana na wszystkie strony. Nie za bardzo mi się podobało.
_________________
"And I just thought, this is what I want to be. And I knew that dancing would be my chosen profession."

Suzanne Farrell
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Pią Sty 18, 2008 2:32 pm   

beznadziejny był ten film, ten pierwszy coś pokazywał a ta zlata to było pozbawione sensu
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
monika 
Corps de Ballet


Posty: 354
Wysłany: Pią Sty 18, 2008 2:52 pm   

podając filmik, nie chodzilo mi o to zeby byla na nim slodka muzyczka, a dziewczyna usmiechala sie do kamery, tylko o to zeby pokazac rozciagniecie. na tym filmiku o zlacie nie bylo pokazane rozciagniecia 'szpagatowego'(ze tak to ujmę) tylko jakies inne, ale chcialam pokazac, ze są osoby jeszcze bardziej 'powyginane' niz tamta 'niesamowita dziewczyna'. mam kolezankę ktora robi nawet troszke wieksze szpagaty i sznury niz dziewczyna z pierwszego filmiku, wiec ja nie jestem pod wrazeniem jakiejs innej panny, ktora wcale nie jest jakos tak wygimnastykowana, zeby sie mdlalo z zachwytu. wedlug mnie. a filmik nr 2 rzeczywiscie byl troche pozbawiony sensu, ale to juz nie jest przeciez moja wina.
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Pią Sty 18, 2008 2:55 pm   

Monika, komentujemy film a nie Ciebie, to nie było skierowane przeciw Tobie :)
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Chiquita 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik / uczeń ;)
Wiek: 37
Posty: 58
Skąd: Białystok
Wysłany: Pią Sty 18, 2008 6:29 pm   

Dla mnie zarówno jeden jak i drugi filmik nie przypadł do gustu. Jak dla mnie zbyt przesadzone. No ten pierwszy by się jeszcze jakoś wybronił.....ale ten drugi - masakra... Ta laska chyba nie ma kręgosłupa i kości biodrowych..... Mocno przesadzone moim zdaniem...
_________________
http:/roztanczony.blogspot.com - zapraszam ;))
 
 
     
Fleuve 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 31
Posty: 267
Wysłany: Pią Sty 18, 2008 6:44 pm   

Co do ostatniego filmiku: Jak dla mnie to już podchodzi pod GA [albo GS]. Owszem, podziw dla tej kobiety za rozciągnięcie, ale tak aż fajnie to nie wygląda.
EDIT: Z ciekawości wpisałam w google i ... http://www.zlata.de/ . Strona tej pani.
_________________
life on mono.
Ostatnio zmieniony przez Fleuve Pią Sty 18, 2008 7:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
chmieleslava666 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Zakochana ^^
Wiek: 29
Posty: 303
Skąd: Łodź
Wysłany: Pią Sty 18, 2008 6:47 pm   

ojjj :[ starłam się tym zachwycić. Bo chyba raczej fajnie jest coś takiego potrafić. Ale.... film I był.... jeszcze do przyjęcia. Jakiś taki.... kosmiczny (choć zgadzam się, że robienie z tych dziewczyn niewiadomokogo to przegięcie). Ale ten drugi: porażka!! Za pierwszym razem wyłączyłam od razu. Zwyciężyła jednak ciekawość i zobaczyłam do końca. I to już powinno być zabronione, albo chociaż jakieś ogłoszenie powinno być pyknięte! Tak nie można! Przepraszam za taką bezsensowną gadaninę, ale to nie smaczne. Jejq, gadam ,,w cały świat'' ^^
Ostatnio zmieniony przez chmieleslava666 Nie Sty 20, 2008 10:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sob Sty 19, 2008 12:09 pm   

pod GA? GS?
w tych sportach AŻ TAK dziewczyny się nie wyginają [szczególnie w GS, tam raczej ważniejsza jest siła wpakowywana w ciało niż rozciągnięcie], jakbyś chciała wiedzieć to jest kontortionizm :? a z gimnastyką artystyczną, a tymbardziej sportową ma tyle wspólnego co piernik z wiatrakiem :?
to już właśnie ta dziewczyna w pointach ma więcej wspólnego z GA/GS niż ta Zlata :?
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Fleuve 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 31
Posty: 267
Wysłany: Sob Sty 19, 2008 12:17 pm   

Princess Maron napisał/a:
pod GA? GS?
w tych sportach AŻ TAK dziewczyny się nie wyginają [szczególnie w GS, tam raczej ważniejsza jest siła wpakowywana w ciało niż rozciągnięcie], jakbyś chciała wiedzieć to jest kontortionizm :? a z gimnastyką artystyczną, a tymbardziej sportową ma tyle wspólnego co piernik z wiatrakiem :?
to już właśnie ta dziewczyna w pointach ma więcej wspólnego z GA/GS niż ta Zlata :?


Marron, spokojnie! :D Tylko wyraziłam swoją opinię, wydawało mi się, że to coś pokrewnego z GA lub GS. Nie znam się.
_________________
life on mono.
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sob Sty 19, 2008 1:09 pm   

jak ktoś miesza wyczynowy sport z kontortionizmem :|
a potem się pyta gimnastyczek czy też potrafią się złożyć w pół :|
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
lusiak 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tanczerz-uczeń
Wiek: 31
Posty: 191
Wysłany: Sob Sty 19, 2008 1:44 pm   

a piernik i wiatrak maja tyle samo liter. czyli maja cos wspolnego xD xD xD <haha> <lol> ;P
_________________
upadamy wtedy, gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem...
 
     
monika 
Corps de Ballet


Posty: 354
Wysłany: Sob Sty 19, 2008 2:34 pm   

lusiak ale spostrzeżenie! ;P xD
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sob Sty 19, 2008 2:37 pm   

no to własnie tyle mają gimnastyczki z kontortionistkami wspólnego że i te i te są bardzo rozciągnięte :roll:
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Sob Sty 19, 2008 2:47 pm   

z czego te pierwsze coś sobą przedstawiają a te drugie to moim zdaniem przegięcie, między innymi to jest niezdrowe
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,53 sekundy. Zapytań do SQL: 38