www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
taniec fizyczny
Autor Wiadomość
pablo964
Nowicjusz

Posty: 17
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 8:17 pm   taniec fizyczny

Siemka nie wiem jak wy ale ja preferuje jeżeli chodzi o taniec współczesny--- taniec fizyczny (STT Wesołoski i Zajkowski) , może dlatego że jestm facetem :) Co wy o tym myslicie ??? Większość pewnie stwierdzi że za ciężko się tak tańczy........ :) ?????????????
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 8:19 pm   

a na czym to polega? nigdy o takim nie słyszałam! :wink:
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
pablo964
Nowicjusz

Posty: 17
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 8:24 pm   

jest forma tańca gdzie bardzo wiele lelementow zalezy od siły fizycznej. Częst robisz przerzuty stanie na rekach itp. musisz miec dużo siły !!! dużo elementów jest związanych z breakdance akrobatyka najlepiej w tym stylu tańcza moim zdaniem Wesołoski i Zajkoski z STT !!
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 9:35 pm   

muaaa uwielbiam tą technikę!! jest bardzo trudna, ale ile w tym satysfakcji :) na dodatkową pochwałę Wesołowskiego (jak on tańczy to ja wymiękam :lol: ) wspaniale łączy mocny taniec fizyczny z baletową miękkością.
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
dorotaholownia
Nowicjusz

Posty: 47
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Lut 15, 2006 10:20 am   

to ja zapraszam na warsztaty z Tomkiem Wygodą - też STT. szczegóły pw
 
 
pablo964
Nowicjusz

Posty: 17
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Lut 15, 2006 3:00 pm   

ooooooooo tak te warsztaty zapowiadają się naprawde bardzo ciekawie !!!!!!!!!! mam nadzieje że pokręcimy sie na barkach itp. :): ):):)
 
 
Flora
Nowicjusz

Posty: 24
Wysłany: Sro Mar 08, 2006 8:43 pm   

I jak było? bo zapowiadało się interesująco?! :D
 
 
pablo964
Nowicjusz

Posty: 17
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Mar 09, 2006 8:17 pm   

dla mnie było tak sobie......... ale może innym się bardzij podobało :)
 
 
Flora
Nowicjusz

Posty: 24
Wysłany: Pią Mar 10, 2006 10:09 pm   

A możesz uzasadnić? Widziałam p. Tomka raz na scenie i zrobił na mnie ogromnie pozytywne wrażenie. Planowałam też udać się na te warsztaty, no ale nie wyszło (grypa). Dlatego interesują mnie szczegóły.
Na czym się skupił, co było myślą przewodnią lekcji itp. I dlaczego, Tobie podobało się średnio?
 
 
pablo964
Nowicjusz

Posty: 17
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Mar 11, 2006 12:59 pm   

wiesz co bardzo skupił sie na otwieraniu klatki piersiowej, czyli rościąganiu pleców i barków ( mnie strasznie to bolało :P :)) ale oprócz tego jak dla technika jaka obecnie prezzentuje tak wsumie średnio mi się podoba... ale to rzecz gustu a o guście się nie dyskutuje :)
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Wto Maj 02, 2006 3:23 pm   

A ja za tańcem fizycznym nie przepadam, zdecydowanie bardziej wolę - wykonywać - techniki i choreografie, które bardziej 'płyną', są delikatniejsze, bardziej subtelne.
Natomiast z oglądaniem to trochę co innego - jak ktoś się tak męczy, to nawet mogę na to popatrzeć ;) Chociaż też w granicach; bo zbyt wiele tańca dla tańca, karkołomności, cielesności, formy, męczy również wizualnie.
W sumie moje podejście wynika w dużym stopniu z tego, jak jestem uczona - moja pedagog największy nacisk stawia na wyraz, ekspresję, i uwrażliwianie tego instrumentu, jakim jest ciało, m.in. poprzez tysiace improwizacji i pracy w kontakcie, różne etiudy, żadnego 'ruchu dla ruchu'. Wiadomo, że uczeń po jakimś czasie w pewien sposób 'przesiąka' tym, co twierdzi nauczyciel ;)

Zajkowski faktycznie potrafi dać niezły wycisk, i fajnie jest czasem w ten sposób potańczyć. Ale generalnie aż tak męczyć się dla samej zasady, to nie lubię, chociaż przede wszystkim dla mnie jest to zbyt 'kwadratowe', geometryczne, takie purystyczne, chyba wiecie, o co mi chodzi :)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Black Mamb
Nowicjusz


Posty: 17
Skąd: Bielsko biała
Wysłany: Pon Lip 17, 2006 6:58 pm   

fajnie sie patrzy jak ktos to tanczy ale troche gorzej jak sie go zaczyna uczyc ale polecam dla wytrwałych 8)
_________________
Kto zakosztuje tańca, nigdy go nie zdradzi, bo taniec wciąga jak narkotyk i… nigdy nie próbuj się z tego leczyc
Maurice Bejart
 
 
 
lokaty
Nowicjusz

Posty: 26
Skąd: electric ladyland
Wysłany: Sro Maj 30, 2012 1:20 pm   

Bardzo lubie zajecia z Zajkowskim. Ostatnio bylem na zajeciach u Tomka Wesolowskiego i bylo super.

(a teraz sie patrze, ze nieco stary temat odgrzebalem)
 
     
eventail 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik i uczeń
Wiek: 34
Posty: 89
Wysłany: Pią Cze 15, 2012 5:55 pm   

a gdzie sie odbywaja zajecia? jest mozliwosc uczestniczenia w warsztatach? ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 26