www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
moderatorzy
Autor Wiadomość
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sro Lut 15, 2006 9:03 pm   moderatorzy

W jaki sposób wybierani są moderatorzy? Trzeba spełniać jakieś kryteria, zgłosić się do Administratora, czy wybieranie moderatora to poprostu głosowanie wśrób Adminów?



p.s. proszę nie wysuwać teorii na temat, iż chcę zostać moderatorem--> pytam czysto teoretycznie
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sro Lut 15, 2006 9:15 pm   

Nowi moderatorzy zazwyczaj wybierani są przez grono osób, pełniących już tą funkcję oraz oczywiście aministratorów. Na specjalnej tablicy dla moderatorów prowadzona jest dyskusja, padają propozycje, argumenty "za" i "przeciw". Jeżeli nie możemy dojść do porozumienia ostateczne zdanie mają admini - ja, Kasia G i sisi. Zawsze jednak bierzemy pod uwagę zdanie całego zepołu moderującego, który obserwuje forum, wie, jak kto się "zachowuje", jak pisze itd... wtedy też ktoś z adminów wysyła PM i koresponduje z daną osobą w tej sprawie. Później tylko ustawiamy odpowiednie rzeczy w panelu administracyjnym i... koniec! :)

Na prośbę - temat pozostaje jeszcze otwarty, w razie potrzeby skomentowania czegoś...
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 9:24 pm   

A dlaczego jedna osoba jest moderatorem kilku "pokoi"? Nie lepiej, żeby od każdego "pokoju" (działu) forum była inna osoba?
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 9:27 pm   

Goniu, proszę Cię bardzo , byś nie wchodziła w kompetencje modreatorów i administratorów. Taki układ został przyjęty większością głosów i chyba się sprawdza doskonale. :-)
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
Ostatnio zmieniony przez sfra Nie Lut 19, 2006 9:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gość

Wysłany: Nie Lut 19, 2006 9:31 pm   

No nie wiem czy tak doskonale i moge sie dowiedzieć kto głosował? :roll:
 
 
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 9:32 pm   

Jesli ujawnisz swoj nick - bo jesli jestes "gosciem", to niby skad to zainteresowanie ;-) ? Chyba rozumiesz, ze to troche nieladnie wpadac jako "gosc" i od razu krytykowac gospodarzy.


gonia05 napisał/a:
A dlaczego jedna osoba jest moderatorem kilku "pokoi"? Nie lepiej, żeby od każdego "pokoju" (działu) forum była inna osoba?


Goniu, tablice byly przydzielane po reorganizacji Forum i wiele z nich pozostalo w rekach oryginalnych moderatorow, ktorych nie ma potrzeby wymieniac. Na poczatku bylo nas niewielu i dzielilismy tablice wg wlasnych "specjalizacji". Wcale nie jest powiedziane, ze Forum moderowane przez wieksza liczbe moderatorow musi byc lepsze - wrecz przeciwnie, moderatorzy sie ze soba ciagle kontaktuja, koordynuja swoje prace etc. To jest naprawde spora odpowiedzialnosc i duzo pracy, a im wiecej osob braloby w tym udzial, tym trudniej byloby o porzadek.
Np. tablica Teoria jest moderowana przeze mnie, a Paula i Nefretete sa jedynie moderatorami zagadek, tylko musielismy im przyznac formalnie moderatorstwo Teorii, bo inaczej nie moglyby edytowac postow, a to jest konieczne w zagadkach. Co do tablic z ogloszeniami, nie ma sensu rozbijac je na dwie osoby, gdyz jedna radzi sobie doskonale i zwykle porzydzielamy je jakiemus mlodszemu uzytkownikowi, zeby sie "wprawial".
Nie ma i nigdy nie bedzie takiej mozliwosci na malym czy tez srednim Forum, jakim jest nasze, by wszyscy mogli zasmakowac funkcji moderatora. Zawsze bedzie ktos, kto poczuje sie pominiety, bo to, bo tamto, bo siamto: niestety (a raczej na szczescie), nie ma mozliwosci obdzielenia ta funkcja wszystkich wyrozniajacych sie uzytkownikow, bo to by dopiero stworzylo balagan.
_________________
Pozdrawiam,
Iza Zbikowska-Aaboe - Wasza Prima Ballerina Assoluta ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 18