www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
taniec współczesny [Kraków]
Autor Wiadomość
Fleur
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Wto Kwi 04, 2006 6:57 pm   taniec współczesny [Kraków]

Własciwie, pytanie moje kieruje w szczegolnosci do forumowiczow z Krakowa( ale nie tylko:)
Czy ktoś orientuje sie jakie sa mozliwosci rozwijania swoich umiejetnosci w zakresie modernu wlasnie w krakowie? Jaki teatry tanca sa gonde polecenia... Szukam czegoś zeby sie zahaczyc , a moje plony w poszukiwaniach nie są zbyt obfite;)
 
 
dorotaholownia
Nowicjusz

Posty: 47
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Kwi 05, 2006 9:27 am   

proponuję odwiedzić straomiejskie centrum kultury, gdzie pracuje Marta Pietruszka i Iwona Olszowska. Swoje lekcje prowadzą też w Krakowie Tomasz WYgoda i Teatr Otwartej Kreacji.
 
 
Fleur
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Sro Kwi 05, 2006 9:58 am   

Dorotko a orientujesz sie moze wiecej jesli chodzi o dzialalnosc TOK-u?
 
 
dorotaholownia
Nowicjusz

Posty: 47
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Kwi 05, 2006 10:24 am   

w wyszukiwarce google.pl wpisz Teatr Otwrtej Kreacji - na portalu wolnej strefy jest o nich.
pozdr
 
 
Flora
Nowicjusz

Posty: 24
Wysłany: Pią Kwi 07, 2006 9:57 am   

Polecam też Teatr Tańca GRUPAboso Eryka Makohona w Nowohuckim Centrum Kultury. Wcześniej p. Makohon tańczył w ŚTT.
Ma ciekawy warsztat. A w samym Nowohuckim Centrum Kultury odbywają się też Krakowskie Spotkania Baletowe.
Polecam.
F.
 
 
Fleur
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 9:50 pm   

byłam w tym roku na spotkaniach baletowych w NCK:) "Kilka błyskotliwych spostrzeżeń(a'la Gombrowicz)Leszla Bzdyla-miodzio:) Spektakl Eryka Makohoma tez nawet mi się podobał. Tyle ze ile razy znajde sie na Hucie to na kazdego patrze jak na potencjalnego morderce:) ale to tylko mala fobia:)
 
 
Flora
Nowicjusz

Posty: 24
Wysłany: Sro Kwi 12, 2006 6:08 pm   

To prawda, że Huta, to Huta.
Ale jakże piękny taniec w tej "groźnej" przestrzeni :-)
 
 
just_me 
Corps de Ballet


Wiek: 34
Posty: 372
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Kwi 12, 2006 10:29 pm   

Przepraszam, że się Wam wtrącam w rozmowę, ale co Wy chcecie od Huty? ;) Przecież to takie wspaniałe miejsce!... :D
A co do modernu to moja znajoma zajmuje się w nim w Akademii Tańca przy Rynku. Nie wiem, na jakich to dokładnie zasadach, ale jest bardzo w to zaangażowana.
_________________
What would happen to Juliet if there was no Romeo?
 
 
Flora
Nowicjusz

Posty: 24
Wysłany: Czw Kwi 13, 2006 8:36 am   

Pięknie jest wszędzie tam, gdzie są piękni ludzie! Nowa Huta jest piękna!! :)
 
 
śnieżka_balerina 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 181
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Kwi 13, 2006 3:26 pm   

a ile fleur masz LATEK??
 
 
 
Fleur
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Czw Kwi 13, 2006 8:10 pm   

Latek to ja mam juz 20 i wlasnie przezywam kryzys wieku sredniego:/
:) Akademia Tanca w Rynku? hmm:/ i tam wspolczesny? Trzeba będzie się rozejrzeć... A co myślicie o EST?
 
 
lorien
Nowicjusz

Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Maj 17, 2006 10:10 pm   Re: taniec współczesny w Krakowie

Fleur napisał/a:
Własciwie, pytanie moje kieruje w szczegolnosci do forumowiczow z Krakowa( ale nie tylko:)
Czy ktoś orientuje sie jakie sa mozliwosci rozwijania swoich umiejetnosci w zakresie modernu wlasnie w krakowie? Jaki teatry tanca sa gonde polecenia... Szukam czegoś zeby sie zahaczyc , a moje plony w poszukiwaniach nie są zbyt obfite;)


POLECAM TEATR TAŃCA DF!!!
 
 
Jael777
Gość
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 12:41 pm   kraków

Nawiążę kontakt z ludźmi zajmującymi się tańcem z Krakowa w celu nawiązania przyjaźni.
Natalia
Moje gg 7145526


Post edytowany (treść niezmieniona). Na przyszłość proszę nie pisać wielkimi literami - w internecie oznacza to krzyk.
 
 
Dancer in the rain
Adept Baletu


Posty: 82
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Cze 12, 2006 4:55 pm   Re: taniec współczesny w Krakowie

Fleur napisał/a:
Własciwie, pytanie moje kieruje w szczegolnosci do forumowiczow z Krakowa( ale nie tylko:)
Czy ktoś orientuje sie jakie sa mozliwosci rozwijania swoich umiejetnosci w zakresie modernu wlasnie w krakowie? Jaki teatry tanca sa gonde polecenia... Szukam czegoś zeby sie zahaczyc , a moje plony w poszukiwaniach nie są zbyt obfite;)


Zajecia z tańca współczesnego są prowadzone również w AQUA PARKu w Wellness Club... pozdrawiam
_________________
`*•.¸ `*•.¸¸.•*´ ¸.•*
Ktokolwiek powiedział,
że słońce przynosi szczęście
ten nigdy
nie tańczył w deszczu
¸.•* ¸.•*´`*•.¸*•.¸
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Cze 12, 2006 6:28 pm   

z tego co wiem, to Krakowskie Centrum Baletowe i Tańca Współczesnego oragnizuje jakies warsztaty. Dziewczyny, wypowiedzcie się na ten temat (małgo...anko baletnico!)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Pon Cze 12, 2006 8:57 pm   

o, a może coś o warsztatach w aqua parku?
zamierzam się tam wybrać jeśli tylko czas pozwoli w najbliższym czasie lub tuż po wakacjach bo oferta jest obiecująca i znajomi polecają. chodzi ktoś z was?
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Dancer in the rain
Adept Baletu


Posty: 82
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Cze 12, 2006 9:09 pm   

W parku jest naprawde super :D Gorąco polecam !!!!

Ostatnio byly warsztaty:

"Melissa Monteros i Wojciech Mochniej z W&M Physical Theatre poprowadzą w dniach 23-27 maja w krakowskim Parku Wodnym warsztaty tańca współczesnego i gyrokinesis."

Natomiast teraz... hmm no coz narazie nic mi na ten temat nie wiadomo! Jesli cos bede wiedziec ... umieszcze informacje na forum :wink:

Pozdrawiam
_________________
`*•.¸ `*•.¸¸.•*´ ¸.•*
Ktokolwiek powiedział,
że słońce przynosi szczęście
ten nigdy
nie tańczył w deszczu
¸.•* ¸.•*´`*•.¸*•.¸
 
 
 
ivonne
Nowicjusz

Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lut 20, 2007 12:41 am   

hej, jestem NOWA :)

I stara ( 25 lat :)
Spędziłam trochę czasu na przeczesywaniu internetu w poszukiwaniu teatru tańca w Krakowie, ktory nie uczy w żadnej konkretnej technice tańca, gdzie dużą rolę odgrywa interpretacja i podziec. Nie trafiłam na nic takiego. Tańczę od wielu lat(dla siebie, amatorsko) Uwielbiam ruch, ciało i ekspresję jaka drzęmie w mięśniach, nie lubię sztywnych zasad w tańcu, przesadnej techniki, pruderii w ruchu i konkurencji. 2 lata temu tańczyłam z ciekawymi ludźmi ale grupa niestety sie rozpadła. Kończę ASP, zajmuę się m.in. grafiką i filmem, ale brakuje mi w tym ekspresji ruchowej. Wyrazu jaki daje gest, rytm i ciało... Do rzeczy! Chodzi o to czy ktoś z was, zna może ludzi albo takie miejsce w Krakowie? Polecaliście Panią I. Olszowską. Może ktoś napiszę coś więcej o jej stylu?
dziękuję z góry.

p.s. DV8 !!!
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Wto Lut 20, 2007 12:48 am   

Trudno mi opisać jej styl, ale mim zdaniem jest b. dobrą tancerką, i można się od niej sporo nauczyć - właśnie z zakresu improwizacji, świadomości ruchu, itd. Wiem, że zajęcia z techniki też prowadzi, ale chodzi tu o technikę t. współczesnego, która i jest dużo 'naturalniejsza' niż np. balet, nie ma tylu sztywnych zasad; zresztą jej styl mnie osobiście wydaje się taki bardzo intuicyjny, takie 'myślenie ruchem' niż poruszanie się w ściśle wyznaczonych ramach techniki.

Najlepiej chyba byłoby samej wybrać się i sprawdzić, czy Ci to odpowiada ;)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
art.krakow
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Czw Cze 21, 2007 10:47 am   Kurs Choreografii Scenicznej

Witam wszystkich!

Jeżeli ktoś ma już jakieś doświadczenie w tańcu współczesnym i chciałaby stworzyć własny spektakl tańca to polecam Kurs Choreografii Scenicznej w Krakowie. Zajęcia prowadzą m.in. Eryk Makohon, Marta Pietruszka i inni. Podczas Kursu duży nacisk kładzony jest właśnie na wspołczesny! Tegoroczna to już piąta edycja Kursu - polecam!

Więcej na http://www.art.krakow.pl/choreografia.html
 
 
arsharter
Nowicjusz

Posty: 37
Wysłany: Sob Wrz 13, 2008 11:02 pm   warsztaty taneczne Kraków

zapraszam na warsztaty taneczne!

* Zajęcia taneczne dla młodzieży i dorosłych

Tego właśnie luksusu będziemy szukać na zajęciach z tańca... niezależnie od techniki jaką proponować będą Arsharterzy... każda z nich bowiem pozwoli uwolnić emocje, oczyścić się z napięć, odsłonić trochę skrywanych myśli, pozwoli na podjęcie próby bycia sobą... Przy użyciu podstawowego i jedynego instrumentu jakim jest ciało człowieka, które będziemy rzeźbić, rozwijać i kształcić, znajdziemy ujście dla wszelkiej drzemiącej w środku każdego z nas energii. Ciało fizyczne i osobowość człowieka oraz zachodzące między nimi interakcje tworzą bowiem nieskończone możliwości wyrazowe, jeśli tylko odkryje się i wyzwoli tkwiące w nim siły twórcze.
Taniec współczesny

Technika tańca współczesnego daje mnóstwo możliwości na znalezienie własnego stylu, nie zamyka w ramach klasycznych zasad. Otwiera pole dla wyobraźni, przestrzeń dla duszy. Zostawia miejsce na improwizacje. W tej technice szczególną uwagę zwracać będziemy na swobodny przepływ energii i odseparowanie poszczególnych części ciała, z których wychodzą impulsy wprowadzające ciało w ruch. U każdego szukać będziemy możliwości indywidualnego wzmocnienia motoryki ruchu, rozumienia działania ciała w przestrzeni oraz świadomości sposobów wykorzystywania różnych jakości ruchu.
Przede wszystkim jednak, ta technika pozwoli ci być sobą...
Taniec klasyczny

Taniec klasyczny ma wykształcić harmonię i ład, dążyć do ukazania piękna ciała, harmonii i płynności ruchu, wyrobić precyzję, doskonałą dyscyplinę i koordynację ruchową. Jest techniką skodyfikowanych kroków, lecz nie oznacza mechanicznego ich wykonywania. Nie będziemy odrabiać gotowych choreografii, ale rzeźbić swoje ciało uwzględniając indywidualne predyspozycje, uzdolnienia i możliwości uczestników. Dla efektywnego opanowania techniki tańca klasycznego będziemy wspierać się elementami ćwiczeń z gimnastyki artystycznej i z systemu joga korygujących i kształtujących postawę i aparat ruchowy oraz techniką "barre au sol" najracjonalniej wspomagającej taniec klasyczny w uzyskaniu prawidłowych pozycji całego ciała.


więcej informacji na www.arsharter.pl
_________________
ARSHARTER
Siła Ludzkiego Talentu
www.arsharter.pl
 
     
martakkkk
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Pon Paź 06, 2008 1:36 pm   

Polecam zajęcia z tanca współczesnego u Doroty Wacek w parku wodnym w Krakowie. Jest super!!!! To świetna osoba i pedagog :)
 
     
.dulce. 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 101
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Gru 28, 2008 10:58 pm   

Ja chodzą na zajęcia z modern jazzu do Wellness Club ( to jest tam na górze w parku wopdnym ;) ) . zajęcia prowadzi taka fajna babka ( brała udział w YCD ale doszla tylko do Barcelony ;) . jestem zadowolona i polecam .
 
 
     
Patricia_Fierce 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
<3
Wiek: 30
Posty: 10
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 3:40 pm   

Ja bym chciała polecić zajęcia z zakresu tańca współczesnego w NCK, czli Nowohuckim Centrum Kultury. Jest zespół Forma, jak i również grupa naborowa dla śmiałych i odważnych w KAŻDYM wieku. Można się tam wiele nauczyć. Jeżeli ktoś chcę więcej szczegółów to proszę pisać ;)
 
 
     
.dulce. 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 101
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 4:36 pm   

Tańczy ktoś z Was w Centrum Tańca Ananday ? polecacie ta skzołe ?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 37