www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Indywidualne lekcje tańca
Autor Wiadomość
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Czw Lip 06, 2006 3:58 pm   Indywidualne lekcje tańca

Nie ma chyba jeszcze takiego tematu.
Chciałem zapytać, czy kiedyś braliście takie lekcje indywidualne, prywatne? Może nadal bierzecie? Co o nich sądzicie?
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lip 06, 2006 4:14 pm   

Ja kiedyś brałam:)
Co prawda nie był to ciąg lekcji, tzn. miesiąc, dwa tylko takie jakby warsztaty indywidualne. Np. 3 zajęcia, 4.
Myślę, ze to najlepszy sposób nauczania t.klasycznego.
Nauczyciel może skupić się na jednym uczniu, a uczeń nie rozgląda się jak inni ćwiczą tylko skupia się na sobie. Polecam:)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Czw Lip 06, 2006 4:56 pm   

Poszerzyłbym Twoją wypowiedź. Myślę, że to jeden z lepszych sposobó na naukę każdej z technik tańca :)
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
arabeseczka
Nowicjusz

Posty: 34
Skąd: Zawiercie
Wysłany: Sob Lip 22, 2006 8:46 pm   

Zgadzam się absolutnie! Zajęcia indywidualne są bardzo skuteczne nie tylko z klasyki! Ja chodziłam przez rok na taniec tow. indywidualnie, tzn. ja+partner oczywiście, bo w towarzyskim inaczej raczej ciężko;) nauczyłam się znacznie więcej niz na normalnym kursie. bylam bardzo zadowolona. Partner też. Jeśli ktos tylko ma taką mozliwość, niech się nie zastanawia! Świetna sprawa.
_________________
Mądrość to umiejętność właściwego wykorzystania inteligencji.
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sob Lip 22, 2006 10:04 pm   

no tak, ale cena też odpowiednio wzrasta... poza tym, gdzie się ćwiczy? w domu?
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Misour
Adept Baletu


Posty: 126
Wysłany: Nie Lip 23, 2006 9:39 am   

W domu raczej nie :P po prostu.. na sali w danym ośrodku gdzie proponują takie indywidualne lekcje ;] Fakt cena nie zachęca....
_________________
A méchant ouvrier, point de bon outil

"Pewnik filozofii polskiej: tańczę, więc jestem."

J. Baudouin de Courtenay
 
 
arabeseczka
Nowicjusz

Posty: 34
Skąd: Zawiercie
Wysłany: Nie Lip 23, 2006 2:15 pm   

Tak, to jest duuuży minus. dlatego mogłam sobie pozwolic na taki luksus tylko przez rok... Ale lekcje w grupie też mają swoje plusy. Na lekcjach indywidualnych nie ma zdrowej rywalizacji, nie można się porównać z innymi, nie ma kontaktu bezpośredniego z ludźmi, którzy mają taką samą pasję, a to też jest ważne. Więc w sumie az tak bardzo nie żałowałam, gdy wróciłam do "normalnych" lekcji.
_________________
Mądrość to umiejętność właściwego wykorzystania inteligencji.
 
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Pon Lip 24, 2006 9:38 am   

A ja właśnie marze o takich zajęciach indywidualnych. Tylko nie wiem gdzie, lto takie prowadzi i za ile. Miałam takie obiecane jakbym się do OSB nie dostała. Ale się dostałam i już. Ale chciałabym takie mieć. Myślę, że są i plusy i minusy takich zajęć.
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lip 24, 2006 11:55 am   

Raiso, ale jeśli będziesz dobra z klasyki to za pare lat możessz mieć indywidualny repertuar:)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Pon Lip 24, 2006 12:12 pm   

wiem, wiem. mam parę koleżanek, które mają indywidualny w OSB. i byłam na takich lekcjach. znaczy, patrzyłam. I myślę, że to jest dobre.
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lip 24, 2006 1:19 pm   

Moja droga raiso, w takim razie czym się martwisz? ;)
Staraj się z całych sił i zobaczysz:*
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Nemo 
Adept Baletu


Wiek: 41
Posty: 254
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Lip 25, 2006 12:18 pm   

Ja chodzę na indywidualne lekcje mniej więcej dwa razy w miesiącu i mogę powiedzieć, że taki wydatek się opłaca. Każda lekcja to baaardzo duży postęp.
A umawiać się najlepiej osobiście, trzeba tylko zdobyć numer telefonu i dręczyć, póki się nie uda :)
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Wto Lip 25, 2006 2:29 pm   

a ile się płaci za takie lekcje? tak mniej-więcej?
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Nemo 
Adept Baletu


Wiek: 41
Posty: 254
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sro Lip 26, 2006 9:31 am   

No ja płacę ni mniej, ni więcej tylko 50 zł. Ale naprawdę warto zaszaleć, zwłaszcza u dobrego pedagoga.
 
 
Chaton
Nowicjusz


Posty: 9
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Lip 26, 2006 4:22 pm   

Kiedy porzuciłam Szkołę Baletową, to postanowiłam chodzić na lekcje indywidualne. U mnie super się sprawdza. Dla mnie to raczej zabawa, rodzaj rozrywki, ale chyba bym sobie nie umiała tego odmówić.
Na zajęcia chodzę raz w tygodniu, czasami rzadziej - zależy od tego ile mam czasu. Za godzinę płacę 60 zł.
_________________
"Moda przemija,
Styl pozostaje"

Coco Chanel
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sro Lip 26, 2006 5:07 pm   

50 zl za lekcje indywidualne to nieduzo.
Na Zachodzie mniej wiecej tyle kosztuje zwykla lekcja, w przeliczeniu na nasza walute.

Jakby nie patrzec te 50 zl to chyba w wiekszosci pokryje wynajem sali i niewiele ponadto?
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Nemo 
Adept Baletu


Wiek: 41
Posty: 254
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Lip 27, 2006 11:39 am   

Sala jest po znajomości :)
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lip 27, 2006 4:31 pm   

No tak, 50 zł, 100....niby nie tak dużo, ale jedna lekcja w tygodniu to bardzo mało.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Czw Lip 27, 2006 4:55 pm   

Przeciez mozna oprocz tego chodzic na grupowe zajecia. Ale jesli ktos uwaza, ze wystarczy mu godz. tygodniowo, to po co wiecej? Kazdy ma w koncu inne cele i priorytety :)


Nemo - to masz szczescie z ta sala, bo inaczej to podejrzewam ze kosztowaloby to dwa razy wiecej 8)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Nemo 
Adept Baletu


Wiek: 41
Posty: 254
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 10:07 am   

też się cieszę :))
A z ilością godzin to rzeczywiście zależy od tego, jak traktujesz te zajęcia. Ja chodzę też na grupowe, a te traktuje jako korepetycje.
 
 
Chaton
Nowicjusz


Posty: 9
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 10:34 pm   

U mnie jest podobnie, jak u Nema - sala po znajomości, więc koszta są niższe. Chodzę rzadko, ale to głównie dlatego, że, jak napisałam, to dla mnie rodzaj rozrywki. Nie jest to uczenie się czegoś, a raczej niezapominanie :]
_________________
"Moda przemija,
Styl pozostaje"

Coco Chanel
 
 
olenkamalenka
Nowicjusz

Posty: 2
Skąd: Puławy
Wysłany: Sob Sie 12, 2006 3:49 pm   

hej a ja mam pytanie czy ktos z was orientuje sie czy w lublinie mozliwe sa jakies lekcje baletu dla osob powyzej 20 roku zycia panstwowe lub prywatne???
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sob Sie 12, 2006 8:26 pm   

Pewnie są. o ile się nie mylę to w Lublinie działa ognisko baletowe (zresztą o tym znajdziesz informacje na tablicy Kursy, warsztaty, audycje) więc kadra jest. wystarczy udać się do kogoś i pogadać, zapytać... ;)
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Nena 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 30
Posty: 704
Skąd: z monitora...
Wysłany: Sob Sie 12, 2006 9:02 pm   

Tak, Traquality, zgadza się, ale przyjmuje ono dzieci od czwartego do ósmego roku życia... O dwudziestolatkach nie ma mowy. O takich zajęciach dla dorosłych nie słyszałam, ale warto się popytać. Na pewno są jakieś prywatne lekcje.

:mrgreen:
 
 
 
olenkamalenka
Nowicjusz

Posty: 2
Skąd: Puławy
Wysłany: Sob Sie 12, 2006 9:12 pm   

wlasnie z tego sprawdzalam to wlasnie w tym ognisku przyjmuja tylko dzieci a tak poza tym nic nie znalazlam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 37