www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy mam jeszcze szansę dostać się do szkoły baletowej?
Autor Wiadomość
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Sro Sty 19, 2011 10:41 pm   

broń Boże nie miałam na myśli zeby osb przyjmowały wszystkich, którzy tylko tego zapragną, to by było zbyt piękne (ale tez mijało się z celem):razz: W jakimś innym wątku(czy mam szanse dostac sie do szkoły baletowej chyba) ktoś napisał (Ninja?) ze kolezanka startowała do 3 czy 4 klasy osb, miała dobre warunki, rozciągniecie itd, ale nie przyjeli jej dlatego, że była za stara. dla mnie za starym do osb jest sie w wieku 19 lat kiedy kończy sie szkołe, a nie w wieku 13, 14, kiedy .
i ogólnie o to mi chodzi ze można miec za małe umiejętnosci na swój wiek, ale nie jest się za starym.
chociaz moze ja sie poprostu czepiam nazwy, ale jakos łatwiej myslec ze ma sie za male umiejetnosci - i nad tym pracowac, niz zalamywac sie ze jest sie za starym.
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Cathryn 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 28
Posty: 6
Wysłany: Pią Sty 21, 2011 11:42 pm   

A czy ktoś się orientuje, czy istnieje jakieś OSB niedaleko Kielc? Bo nawet zwykłych szkół tańca, które by oferowały choćby zwykłą naukę tańca klasycznego jest tu niewiele...

No i kwestia mojego wieku i doświadczenia (które z baletem ma niewiele związku, przez kilka lat tańczyłam towarzyski, grało się na kilku instrumentach, ogółem rzecz biorąc jestem umuzykalniona, powiedzmy, że na tyle rozciągnięta, żeby w pół roku doszlifować... no ale co z tym baletem?). No i czy w ogóle tak uporczywie starać się nadrabiać zaległości, jak mam 15 lat? Są jakieś szanse na przyjęcie? Ostatecznie mogę gdzieś pojechać, nie wiem, jakim cudem przekonam rodziców, ale tu by pomogła babcia...
 
 
     
ebaleciara 
Corps de Ballet

Związek z tańcem:
Potencjalna tancerka
Wiek: 27
Posty: 393
Skąd: Stąd
Wysłany: Sob Sty 22, 2011 9:53 am   

http://www.balet.pl/forum...b575e156#149994

Jeśli z baletem nie miałaś nic doczynienia, to niestety na OSB masz naprawdę malutkie szanse, praktycznie zerowe. Możesz próbować w różnych szkółkach czy zespołach, a także spróbować odnaleźć się w jakiejś innej technice, np. w jazzie czy współczesnym - tutaj mogłabyś jeszcze sporo osiągnąć.
_________________
"Zwyciężać mogą ci, którzy wierzą, że mogą zwyciężać."
I nawzajem Neno, nawzajem ;) .
 
 
     
Tirusia8888 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik, tancerz
Wiek: 25
Posty: 16
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Lut 01, 2011 6:33 pm   

Jestem w 6-klasie szkoły podstawowej czyli mam 12 lat... Chciałabym dostac sie do szkoly baletowej , ale mysle ze jestem za stara na podstawy i za slaba w tym , zeby tanczyc z innymi dziewczynami z jakiejkolwiek szkoly baletowej.. mozecie mi pomóc ????????
 
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Wto Lut 01, 2011 11:33 pm   

napisz o sobie coś więcej: miałaś jakiś kontakt z tańcem (lub z gimn. art) ?
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Tirusia8888 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik, tancerz
Wiek: 25
Posty: 16
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro Lut 02, 2011 8:24 am   

TAK. Od 3 roku zycia chodziłam do prowizorycznej szkółki baletowej. Potem chodzilam na jakies denne zajęcia w szkole . Teraz chodzę do szkółki gdzie jest Hip hop i Klasyka... więc troche doświadczenia z tancem mam.. :mrgreen: Aha do gimnastyki artystycznej to coś tam umiem :570:
 
 
     
NinaA 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 39
Wysłany: Nie Lut 20, 2011 1:14 am   

mieszkam w mieście z którego jedzie się ok półtorej godziny do Warszawy. W maju skończę trzynaście lat i chcę być baletnicą. Chodziłam kiedyś na zajęcia baletowe. Zaczęłam ćwiczyć jak miałam 6 lat. Zajęcia prowadził zawodowy tancerz z Wrocławia, który z powodu swojego wieku przestał występować. kiedy dostałam główną rolę naderwałam ścięgno i miałam przerwę, a potem grupa się rozpadła i zostałam bez możliwości tańczenia baletu, który bardzo kocham. umiem TROCHĘ tańczyć na pointach. myślicie, że mam szansę dostać się do szkoły baletowej? Pozdrawiam
 
     
agata31 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 236
Wysłany: Nie Lut 20, 2011 12:00 pm   

musisz koniecznie uouwic sie na przesluchuanie, bo byc moze to twoja oststnia szansa
:razz: by sie tam dostac, zalezy od tego czy jestes rozciagnieta,gibka itd. :D
_________________
Balet był.. może jeszcze będzie
Taki cień nadzieji..
 
 
     
NinaA 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 39
Wysłany: Nie Lut 27, 2011 10:19 pm   klasa

Jeśli się dostanę to do której klasy? czy będę uczyła się z ludźmi w wieku 13 lat, więc z pierwszej gimnazjum, a tańczyła z młodszymi? mam brać korepetycje ale i tak nie będę na tak wysokim poziomie jak osoby uczęszczające tam parę lat :sad:
 
     
juliet
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Sob Mar 19, 2011 10:59 pm   

Witam, ja mam podobny problem, mam 15 lat ,jestem z Krakowa i mam ogromną chęć zapisania się do szkoły baletowej . Długo szukałam i raczej nic nie znalazłam na ten temat; chyba nie ma klas początkujących dla młodzieży w wieku 15 lat... Ja nie mam żadnych podstaw, jestem w tym kierunku kompletnie 'zielona'. Możecie mi coś na ten temat powiedzieć? Jest jakaś szansa?
Znalazłam tylko jedną szkołę : http://www.sbkrakow.nq.pl/index_arch.html która uczy młodzież (chyba) początkującą :) Nie wiem co teraz robić, poradźcie coś !
Dziękuję z góry
 
     
agata31 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 236
Wysłany: Nie Mar 20, 2011 8:09 am   

no do sb w takim wieku z zadnymi umiejetnosciami nie licz ze sie dostaniesz :sad:
idz do jakiegos osrodka w ktorym bedziesz mogla sie baletu uczyc :cry: :cry:
_________________
Balet był.. może jeszcze będzie
Taki cień nadzieji..
 
 
     
Lienka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik, uczeń
Posty: 182
Wysłany: Nie Mar 20, 2011 10:31 am   

juliet, Z tego co wiem, to w Krakowie w kilku szkołach są zajęcia z baletu dla młodzieży i dorosłych. Zawodową baletnicą po nich nie zostaniesz, ale przecież nie tylko dlatego tańczymy. :)

Znalazłam tyle:
http://www.balet-krakow.pl/oferta_zajec.html
http://www.nck.krakow.pl/kursy/tanca/klasyka.htm
http://www.baletcolor.pl/?menu=warsztaty&id=1
http://www.sbkrakow.nq.pl/
http://www.sempretaniec.pl/baletdorosli.html

Więcej nie chciało mi się już przeglądać, ale zajrzyj tutaj: http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=6321
_________________
Człowieku, naucz się tańczyć, bo inaczej aniołowie w niebie nie będą wiedzieli co z tobą zrobić - św. Augustyn
 
 
     
juliet
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Czw Mar 24, 2011 7:53 pm   

Przepraszam bardzo Kasiu, nikt nie zabroni mi się chociaż zapytać, a jeżeli ktoś kocha taniec i sztukę to myślę że nigdy nie jest za późno. Nie musisz tu wchodzić jeżeli tak Ci to przeszkadza ; / to tymbardziej się nie wypowiadaj.
 
     
Bisiuka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 27
Posty: 222
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 7:23 am   

Mam kolezankę która chce dostać się do db . Niestety nie chodzi na zajęcia baletowe, ale ma trochę baletu na tańcach . Chodzi ze mna na gimnastykę ale ona rekreacyjnie więc nie jest tak rozciągnięta ale ma 3 szpagaty, nogi na min. 90 stopni itp. Ma również 14 lat co raczej utrudnia dostanie się . Potrafi tańczyć na pointach, stać .

Jak uważacie . może się dostać ?
 
 
     
Kostaryka 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
nienasycona!
Wiek: 32
Posty: 250
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 12:26 pm   

niech próbuje, przecież to nic nie kosztuje, a może się udać! przecież nic nie traci, najwyżej jej podziękują i odmówią :)
_________________
mów do mnie tańcem.
 
 
     
eventail 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik i uczeń
Wiek: 34
Posty: 89
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 4:18 pm   

Mhm, myślę że dobrym przykładem jest Olga Sawicka, która dostała się do szkoły baletowej mając 12 albo 14 lat(coś koło tego) i została jedną z najsławniejszych polskich tancerek ;) Także proszę się nie łamać tylko próbować ;)
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 5:30 pm   

Tak ale były inne czasy. Uważam, ze tego nie ma co nawet porównywac.
 
     
eventail 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik i uczeń
Wiek: 34
Posty: 89
Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 2:49 pm   

Może i były inne czasy, ale nie da się zaprzeczyć, ze można osiągnąć bardzo wiele jeżeli się próbuje robic swoje mimo tego. Słyszałam takie stwierdzenie że szkoda że obecnie za dużo jest elementów akrobatycznych w balecie(typu noga koniecznie na 180 stopni itp). Coś w tym jest. Kto wie, może gdyby przyjmowali dziewczynki do 14 roku życia byłoby więcej takich Olg Sawickich? Zresztą mniejsza z tym, nie ma co gdybać bo to bez sensu.
Koniec offtopa :)
 
     
Magda C.
Nowicjusz

Posty: 26
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 8:52 am   rekrutacja 2011/2012

Witam wszystkich na forum. Ja jestem mamą 10-letniej dziewczynki. W czerwcu będzie córka zdawać egzamin do OSB. Chodzi w tej chwili tylko na zajęcia rytmiki. Szpagatu nie robi, rozciągnieta nie jest ale ładnie się porusza. Jak myślicie , czy przed egzaminem (mamy 2 miesiące) warto zapisać ja na jakieś ćwiczenia? Czy to zwiększy szanse żeby zdać egzamin wstęny? Cały czas myślałam, że to jest bez znaczenia bo przecież po to jest szkoła, żeby tych wszystkich rzeczy się nauczyć. Teraz jednak zwątpiłam po przeczytaniu tych wszystkich postów.
Proszę o radę i dokładne wskazówki.
 
     
arizona 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica SB
Posty: 189
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 12:47 pm   

a czy kiedykolwiek chodziła na jakiekolwiek zajęcia taneczne? na przesłuchaniu sprawdzają głównie predyspozycje, a nie faktyczne umiejętności. ale jeżeli córka nie miała z klasyką nic wspólnego, może być ciężko. bo z tego, co się orientuję w większości wysyła się do osb dzieci, które miały już "baletowe" zajęcia.
_________________
Results don’t happen overnight. Every change takes time and effort. Patience and determination are key.
 
     
Magda C.
Nowicjusz

Posty: 26
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 1:00 pm   

Chodziła jeszcze w zerówce i w pierwszej klasie na zajęcia taneczne, nawet wtedy szpagat robiła. Dziś mostek jej wychodzi ok. Póżniej stwierdziliśmy, że szkoła muzyczna ją rozwinie dodatkowo bo te tańce były takie sobie. Trochę hip hopu trochę ćwiczeń duża rotacja dzieci. Ona od małego chce tańczyć a w muzycznej najbardziej lubi rytmikę. Jest drobnej kości wygląda od małego jak stworzona do baletu. wg mnie oczywiście :) Mieszkamy na prowincji i o prawdziwe lekcje baletu tu trudno. Mogę ją dać na ćwiczenia np. indywidualne do czasu egzaminu. Może żeby się prawidłowo porozciągała. Chciałabym jej pomóc zwiększyć szanse na egzaminie żeby pewniej się tam poczuła. Ona bardzo chce się tam dostać. Ciężko jej będzie znieść porażkę.
 
     
Magda C.
Nowicjusz

Posty: 26
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 1:03 pm   

dać do nauczyciela wf bo baletmistrza w pobliżu nie ma :)
 
     
arizona 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica SB
Posty: 189
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 1:56 pm   

gdzieś już pisano o tym, co dokładnie jest na takim przesłuchaniu, więc warto by zagłębić się w lekturę forum. ale niestety dziecko musi mieć "warunki", które później rozwinie, np. naturalne wykręcenie czy gibkość, albo skoczność. dobrze, że ma umuzykalnienie, no ale to niestety nie wszystko. szkoda, żeby dziewczyna się zawiodła, więc warto by się poradzić "na żywo" kogoś związanego z klasyką.
_________________
Results don’t happen overnight. Every change takes time and effort. Patience and determination are key.
 
     
ebaleciara 
Corps de Ballet

Związek z tańcem:
Potencjalna tancerka
Wiek: 27
Posty: 393
Skąd: Stąd
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 3:16 pm   

Do egzaminów macie jeszcze trochę czasu, więc ja radziłabym córeczkę gdzieś zawieźć, gdzie się nią dobrze zajmą. Ważne jest też, żeby mała nie zawiodła się, gdy zobaczy jak naprawdę wygląda nauka w Szkole Baletowej. Na pocztąku nie ma tych wszystkich pięknych sukienek, nie robi się wszystkich fanastycznych skoków ani piruettes, ćwiczenia wydają się nudn nieciekawe. Tak więc uważam, że dobrze by było, gdyby malutka zobaczyła, jak to wszystko wygląda. Na rytmice jest trochę inaczej, to takie zabawy ruchowe, a w tańcu klasycznym wszystko musi mieć swój sens i wszystko musi być perfekcyjnie wykonane.
Od dziesięcioletnich panienek nie jest dużo wymagane: najwazniejsze, żeby dziewczynki nie miały mocno skrzywionego kręgosłupa, były raczej zdrowie, nie miały wielkiej nadwagi, potrafiły sprężyci, lekko, wysoko skakać, w miarę wysoko podnosić nogi, być choć trochę rozciągniete, miały ładne stopy (powinny naciągać je w ten sposób, aby palce dążyły do podłogi, np. tak: http://images3.fotosik.pl...jkhdkimed.jpg).
Dobrze by było, gdyby córeczka nabrałaby troszkę obejścia z baletowym światkim, wiedziała, że drążek to drążek, co to jest plie, battement tendus. Na pewno choć trochę by się rozciągnęła. Dodatkowo czułaby się pewniej na egzaminach w czerwcu, a we wrześniu oszczędziłaby sobie rozczarowań.
Wspominałaś, że nie mieszkacie w dużym mieście. Tu mamy spis szkół uczących baletu, ale można tez pozukać soby, która zajęłaby się cóką indywidualnie; http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=6321
A jeśli mogę spytać... do jakiej baletówki córka będzie zdawać?
_________________
"Zwyciężać mogą ci, którzy wierzą, że mogą zwyciężać."
I nawzajem Neno, nawzajem ;) .
 
 
     
Magda C.
Nowicjusz

Posty: 26
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 8:41 pm   

Przede wszystkim bardzo dziękuję za odpowiedzi na moje pytania:) Jesteście cudowni. Egzamin do OSB w Gdańsku. Byliśmy już na wstępnej rekrutacji i mamy teraz przyjechać na egzamin w czerwcu. Tak nam powiedziano. Umówiłam już córkę na jutro do jednej pani w Koszalinie żeby troszkę poćwiczyły indywidualnie. Podobno ta pani miała do czynienia z baletem choć absolwentką OSB nie jest. Prowadzi tylko grupę przedszkolną w domu kultury. Zobaczymy co powie. A Ty elberciaro w jakiej szkole sie uczysz?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 36