www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Klasyka - Poznań - warsztaty, studia baletowe
Autor Wiadomość
Jenn 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 32
Posty: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 5:04 pm   Klasyka - Poznań - warsztaty, studia baletowe

Wiec mam pytanie czy wie ktos moze o jakis warsztatach letnich z klasyki albo o jakims studiu baletowym w Poznaniu?? bardzo bym chciala chodzic na zajecia z tanca klasycznego




mile widziane jakies linki :)

post edytowany przez Admina. Tranq.
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 6:18 pm   

Bardzo Cię proszę, poszukaj dobrze na forum... jest kilka tematów o zajęciach w Poznaniu... :roll:
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Sob Lip 29, 2006 12:33 am   

warszattów letnich nie ma :(

a studia to:
*studio baletowe anny niedźwiedź (na śródce)
*szkoła tańca Fouette (na piątkowie)
*otwarte zajęcia przy OSB (ul Gołębia)

to niestety wszystko.... :(
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Sie 06, 2006 6:17 pm   

Zależy ile masz lat....
Wiem, że jest studnio baletowe na ul.Łokietka ale to chyba raczej dla mniejszych dzieci ;[
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
PavlovaAnna
Adept Baletu


Posty: 139
Skąd: z jednego małego miejsca na ziemi...
Wysłany: Pon Sie 07, 2006 11:13 pm   

Jerzeli ktoś ma zamiar iść do OSB, to niech przedtem nie idzie do fouette
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Pon Sie 07, 2006 11:59 pm   

a dlaczego?
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 12:13 pm   

Fouette widzisz, moim zdaniem bardzo konkuruje z naszą szkołą. Biją się o ludzi .. :?
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 5:47 pm   

mogłabyś rozwinąć ten temat? dość ciekawy... ;)
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
BALETKA
Nowicjusz

Posty: 23
Skąd: z małego miasteczka
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 8:15 pm   

[quote="sisi"]warszattów letnich nie ma :(

???? Jak to nie ma ...??? Były takie - LETNIE - w Gdańsku koniec czerwca i początek lipca .I była tam klasyka. ( no chyba ze chodzi tylko o Poznań ? ) ale i tak wolę przypomnieć ...co jednak już było - choć sama nie mogłam uczestniczyć w tych w-tach.Ale takowe się odbyły. Piszą nawet o tym na forum.Pa. :)
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 9:35 pm   

bardzo Cię proszę, jeśli już masz zamiar coś napisać to przeczytaj posty, na które odpowiadasz... albo chociaż tytuł tematu dyskusji... :roll: :x
chodzi bowiem o zajęcia z tańca klasycznego tylko w Poznaniu.

Tranq.
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sro Sie 09, 2006 12:17 pm   

Do:PrincessMaron
Princ wiadomo, że każdy klient na zajęciach to pieniądze. Szkoła raczej potrzebuje pieniędzy. Chociażby dlatego, żeby opłacić personel itd. A takie studio? Jest małe... dlatego uważam, że nasza szkołóka jest lepsza.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sro Sie 09, 2006 2:35 pm   

Cheryl napisał/a:
Szkoła raczej potrzebuje pieniędzy.

Chodzi ci o fouette? no to wiadomo że potrzebuje pieniędzy, bo to nie jest szkoła dofinansowana przez państwo...

nie ma co porównywać Fouette do OSB. niemniej, ze względu na to co sisi mówiła na temat studia przy OSB to chyba jestem za Fouette, które ma po pierwsze więcej profili do tańca [jazz, towarzyski, klasyka, współczesny, breakdance czy co tam jeszcze...], po drugie poziom w Fouette jest na pewno niższy od OSB [nie od studia!], ale zapewnie nie wiele niższy. więc według mnie warto wybulić kilka stów na czesne i się czegoś nauczyć, niż płacić dziesiątki złotych i nic się nie nauczyć.
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Czw Sie 10, 2006 12:06 pm   

Ja myślę, żę nasza szkoła chyba lepiej uczy. Zresztą Ci, którzy pracują we Fouette też przecież [przynajmniej część] są absolwentami poznańskiej baletowej. :roll:
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Czw Sie 10, 2006 2:37 pm   

[post ocenzurowany] admin. KG, poprostu jak do krzesła gadać.

wiadomo przecież że osb ma większy poziom niż szkoła prywatna! jednakże w.g. sisi fouette jest lepsze od STUDIA przy tej szkole! [też tak uważam - ze względu na ceny - bo często jest "im drożej tym większy poziom" pozatym, jak już mówiłam, mają tam inne kierunki taneczne]

RANGA POZIOMU NAUCZANIA W POZNANIU
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa
Prywatna Szkoła - FOUETTE
Studio baletowe przy OSB.
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pią Sie 11, 2006 1:33 pm   

A tak właściwie, to gdzie jest to studio przy OSB? :oops: Bo ja nie wiem. Znam tylko Fouette, Anny Niedźwiedź na środce i w naszej szkole..
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Sie 11, 2006 3:40 pm   

Nie ma czegoś takiego jak studio przy OSB, są po prostu otwarte zajęcia z tańca klasycznego i nowoczesnego.
Chce jednak tylko zaznaczyć, że we Fouette nie ma zajęc dla dorosłych, którzy ot tak po prostu chcą dla własnej przyjemności spróbowac baletu.
A zajęcia przy OSB takie właśnie są.
Dlatego uważam, że w ogóle nie ma za bardzo co porównywać.
Fouette to szkoła prywatna, z innym systemem kształcenia, a właściwie z systemem kształcwnia, przy OSB nie ma czegoś takiego, na te zajęcia może przyjść każdy, niezależnie od wieku, warunków czy doświadczenia. Nie musi być obecny na każdych zajęciach itp.
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sro Sie 16, 2006 9:36 pm   

No tak fakt. W szkole raczej jest to tak organizowae, że nie jest ciągnięty "jednen temat" tylko za każdym razem coś innego. Dlatego każdy może przyjść, bez obaw, że będzie opóźniony.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Wercia50 
Nowicjusz

Wiek: 31
Posty: 11
Wysłany: Czw Sty 06, 2011 6:45 pm   

Hej :) Wiecie może coś na temat kursów czy warsztatów baletu dla dorosłych w Poznaniu w wakacje letnie 2011 lub w okolicach wakacji? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź :)
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sty 06, 2011 9:07 pm   

Przede wszystkim Dancing Poznań :) Tutaj masz trochę informacji na temat edycji 2010, na forum też coś znajdziesz :)
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
Pawciunio 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
tancerz niezależny
Wiek: 32
Posty: 70
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Sty 27, 2011 6:26 pm   

Na warsztatach Dancing Poznań klasyki uczyła Ewa Lackova, która jest genialnym pedagogiem. Polecam ją bardzo.

Nie będę się kłócił, bo się nie znam, ani nawet dyskutował na ten temat. W baletówce, którą bardzo lubię i poważam uczą po rosyjsku na klasyce, przynajmniej tak chcą uczyć. We Fouette uczą wg szkoły francuskiej, przynajmniej tak mi mówiła znajoma, która tam uczy, a chyba ma pojęcie co robi po pedagogice baletu. Moim zdaniem Fouette jest za drogie, a w baletówce jest za mało zajęć popołudniowych z klasyki, poza tym co tydzień mogą dochodzić nowe osoby.

Ech.... gdyby były w Poznaniu takie zajęcia jak w Warszawie w Studio Taneczno-Aktorskim na Moliera... <marzy> :)
 
     
blancari 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
instruktor
Posty: 65
Wysłany: Nie Sty 30, 2011 11:02 am   

W Poznaniu jest jeszcze Akademia Tańca Piruette, gdzie są zajęcia popołudniowe i dla dzieci i dla dorosłych.

http://www.atpirouette.pl/

W ciągu roku są zajęcia regularne, a warsztaty to raczej w wakacje.

Sama tam chodzę na zajęcia dla dorosłych i jestem bardzo zadowolona. Na balecie średnio się znam, ale z racji że sama jestem instruktorem - potrafię docenić rzetelnego i kompetentnego nauczyciela.

Są trzy poziomy zaawansowania. Grupy są niewielkie, więc każdy jest cały czas "na celowniku" i nie da się obijać w czasie lekcji. Trzeba dać z siebie wszystko.

Tak więc uważam, że można te zajęcia szczerze polecać. Tym bardziej, że widzę efekty we własnym tańcu.

No i jest taniej niż we Fouette.
 
     
agagla 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 29
Posty: 8
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Lut 04, 2011 12:43 pm   

Studio Baletowe "Solistka"
http://www.tanieckinga.pl/
Poznań, os. Oświecenia

Grupy niewielkie, co pół roku organizowane są przedstawienia
Grupa dla młodzieży i dorosłych - poniedziałek g. 19
cena za jedne zajęcia: 25 zł, przy płatności miesiąc z góry 80/100 zł w zależności od ilości zajęć w miesiącu
 
     
kaktus 
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Sro Mar 16, 2011 7:59 pm   

W Poznaniu mamy kilka studii (studiów?) baletowych. Te które mają zajęcia również dla starszych osób:
*Piruette
*Studio Anny Niedźwiedź
*Solistka
*Fouette?

W którym prezentują najwyższy poziom nauczania? Czytałam, że na Oświecenia jest bardzo miła, przyjemna atmosfera. To też jest ważne, ale na pierwszym miejscu stawiam jednak poziom. Wolę się uczyć dłużej, ale dokładniej :)
 
     
blancari 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
instruktor
Posty: 65
Wysłany: Sro Mar 16, 2011 11:54 pm   

Chodzę do Piruette - jest genialnie, zajęcia prowadzi Iwona Ratajczak, doświadczona nauczycielka, po solidnych studiach w Moskwie. Zajęcia są prowadzone bardzo rzetelnie, z nastawieniem zarówno na technikę jak i porządne rozciąganie. Pani Iwona jest bardzo drobiazgowa, w trakcie zajęć ma oko na wszystkich, do każdego cały czas podchodzi, poprawia.

Co śmieszniejsze - jak kupowałam sobie "wyprawkę" baletową w sklepie baletowym i się przyznałam do kogo będę chodzić, to mnie zapewniali, że "O! Pani Ratajczak to jest surowa profesorka!" Surowa jest, ale i bardzo sympatyczna, więc w grupie zawsze na zajęciach jest wesoło, chociaż wszystko boli.

Są 3 poziomy zaawansowania dla dorosłych.


Do Fouette chodziła moja koleżanka, ale zrezygnowała, bo w jednej grupie były dziewczyny tańczące jakiś czas (mierzony w latach a nie tygodniach) jak i początkujące. Nauczycielka ponoć leciała z materiałem, żeby dogonić te zaawansowane, więc nie bardzo był czas na pracę nad szczegółową techniką.

U reszty ani ja, ani moi znajomi nie byli.

Myślę, że najlepiej przejść się do każdej ze szkół na lekcję i poczuć na własnej skórze.
 
     
Wercia50 
Nowicjusz

Wiek: 31
Posty: 11
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 11:43 pm   

Wielkie dzieki za odpowiedź. Odwiedzić zajęc raczej nie jestem teraz w stanie, bo nie mieszkam w Poznaniu, tylko 100 km od Poznania. Ale w wakacje bede miała możliwość być tam dłużej u siostry, stąd moje pytanie o kurs czy warsztaty. Będę się dowiadywac, wazne, że wiem juz teraz przynajmniej gdzie szukac :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 37