www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze pointy
Autor Wiadomość
groteska 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 33
Posty: 500
Skąd: Krzywe Zwierciadlo
Wysłany: Pon Paź 08, 2007 3:13 pm   

Mala_mi jesli juz je rozrabialas, to jak powiedziala Princess, juz Ci ich nie przyjma, ale jesli naprawde ich nie chcesz, mozesz je zawsze odsprzedac na Allegro lub dac ogloszenie na forum - jakas czesc kaski Ci sie zwroci. Potem polecam isc do Pas De Chat i przymierzyc Sanshe Recital (Soprano tez chyba bylyby dobre, ale ona sa raczej twardsze), albo sprobowac Grishko - model Novice jest swietny dla poczatkujacych ^^
_________________
***
Tańczę, więc jestem.
 
     
mała_mi
Nowicjusz

Wiek: 31
Posty: 32
Wysłany: Wto Paź 09, 2007 7:19 pm   

Nie pójdę do pas the chat, bo nie jestem z Warszawy. Mam bardzo niewymiarową stopę dlatego nie kupię sobie point "na odległość" Tak widocznie musiało być, nic na to nie poradzę. Zaczęłam rozrabić, nawet nieźle mi idzie, mam nadzieję, że będzie dobrze:)
 
 
     
toadek 
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 10:53 pm   

Jestem właśnie po zakupie moich pierwszych point. Kupiłam sanshe soprano i tera wydaje mi sie że są troche za wąskie. Czy jest możliwośc że one sie troche rozejdą na czubkach??
 
     
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 28
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Pon Lis 05, 2007 9:03 am   

Nie. Rozejść się nie rozejdą, ale może się trochę dapasują ale to kwestia samego ułożenia. Pointa sama nic nie zrobi :wink:
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
     
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pon Lis 05, 2007 10:16 am   

toadek napisał/a:
Jestem właśnie po zakupie moich pierwszych point. Kupiłam sanshe soprano i tera wydaje mi sie że są troche za wąskie. Czy jest możliwośc że one sie troche rozejdą na czubkach??


ja używam soprany i jakoś mi się same nie zwężają.....
poćwicz, to rozmiękną i czubek się dopasuje (cóż, porównując moje stare pointy i nowe, to te stare są szersze i bardziej 'rozczłapione', że tak powiem), więc nie masz się co martwić
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
     
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Pon Lis 05, 2007 12:42 pm   

przypominam ze pointy celem lepszego dopasowania ich do stopy powinno sie potraktowac mlotkiem(zostawiajac jakies 3-4cm od czubka) :wink:
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
     
lusiak 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tanczerz-uczeń
Wiek: 31
Posty: 191
Wysłany: Pon Lis 05, 2007 3:41 pm   

tzn ze trzeba je polamać czy tylko troche popukac?

i wogole jakie macie patetnty na bolace stopy? albo zapobiegajace bolowi xD

Proszę nie offtopować!!! Cz.
_________________
upadamy wtedy, gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem...
Ostatnio zmieniony przez Czajori Pon Lis 05, 2007 10:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 28
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Pon Lis 05, 2007 4:04 pm   

Nie połamać tylko popukać. A gdy poczujesz że są już dobre i miękkie, wystarczająco miękkie to spróbuj przetestować je na własnej stopie ;) .
Patenty na bolące stopy?
Kąpiel w ciepłej wodzie i włożnenie w ciepłe skarpetki.
Zapobiec bólowi można tylko tak, że zakłada się w kładki. Mnie to ostatnio nie pomogło bo czasem najlepsze wkładki nie pomagają ale na to już nie ma rady...
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
     
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Pon Lis 05, 2007 8:58 pm   

napisalam,ze zostawiajac pare cm-obija sie to miejsce,gdzie pointa moze ocierac duzy albo maly palec i automatycznie przez to,ze robi sie bardziej miekka rowniez sie poszerza..
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
     
lusiak 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tanczerz-uczeń
Wiek: 31
Posty: 191
Wysłany: Czw Lis 15, 2007 1:43 pm   

mam problem, zeby stanąc na releve (nie wiem jak to sie pisze, ale chyba wiecie o co chodzi ;P) na pointach. tak sie nie chca wyginac ;P zawsze jak chce wspiac sie na palce to to drewienko wbija mi sie w stope...to normalne przy nowych pointach? a moze kupilam sobie za twarde pointy? mam twardosc M, bo nie mialam pojecia jakie powinny byc wiec wzielam srednie ;P i moze przeliczylam sie troche? i co zrobic, zeby tak nie bolalo...?
_________________
upadamy wtedy, gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem...
 
     
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Czw Lis 15, 2007 2:25 pm   

tak, releve. czyli chodzi ci o półpalce...? no wiesz, w nierozrobionych/nowych/ pointach to jest normalne, że masz duże trudności ze staniem na półpalcach ;) jak się rozrobią, to będziesz mogła stawać bez większych problemów ;)
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
     
lusiak 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tanczerz-uczeń
Wiek: 31
Posty: 191
Wysłany: Czw Lis 15, 2007 2:36 pm   

aha, dzieki ;) ... a jeszcze jedno, bo na czubki powinno sie przyczepic skórke czy cos takiego, zeby sie nie scieralo? jaki to powinien byc rodzaj czy cos i jak sie to przyczepia przyklaja sie czy naszywa czy co?
_________________
upadamy wtedy, gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem...
 
     
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Czw Lis 15, 2007 2:55 pm   

znalazłam kilka wątków o pointach, może jej już czytałaś, a może pomogą:

http://www.balet.pl/forum...t=pointy+czubki - jak dopasować pointy do stopy?

-> http://www.balet.pl/forum...t=pointy+czubki - rozrabianie point

http://www.balet.pl/forum...t=pointy+czubki - wkładki do point

http://www.balet.pl/forum...t=pointy+czubki - wkładki do point 2

http://www.balet.pl/forum...t=pointy+czubki - bolące palce/stopy

http://www.balet.pl/forum...t=pointy+czubki - odciski i rany na stopach

http://www.balet.pl/forum...t=pointy+czubki - prawa a lewa pointa

-> http://www.balet.pl/forum...t=pointy+czubki - POINTY

-> http://www.balet.pl/forum...t=pointy+czubki - twardość i wyrabianie point

-> http://www.balet.pl/forum...t=pointy+czubki - jak zabezpieczacie czubki point?

-> http://www.balet.pl/forum...t=pointy+czubki - obszywanie czubków point

-> http://www.balet.pl/forum...ty+p%F3%B3palce - pointy a półpalce
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
     
Milka 
Nowicjusz


Posty: 1
Wysłany: Wto Gru 04, 2007 8:01 pm   

Mam kilka pytań i bardzo bym chciała abyście mi na nie odpowiedzieli. Dzisiaj przyszły do mnie pointy recital. chciałabym wiedzieć co mam zrobić z białymi gumkami (gumki są doszyta do lewej strony każdej z point)które są doszyte do oby dwu point(czy ich drugi koniec mam przeszyć do drugiej strony pointy?obie pointy są takie same(czy tak powinno być) przez co nie mogę rozróżnić która pointa na którą nogę. Przymierzałam je dzisiaj razem z silikonowymi wkładkami. kiedy na nich stawałam tyły point były troszke luźnie, kiedy stawałam bez wkładek tyły całkiem odchodzą mi od stopy(po wykonaniu manewru ssuwają się). czy tak ma być? gdzie mam doszyć satynowe tasiemki?
Bardzo Was proszę odpowiedzcie mi na te pytania. Będę bardzo wdzięczna :) Przepraszam, że są takie banalne, ale jak sami widzicie z pointami nigdy nie miałam do czynienia :wink:
_________________
"W tańcu chodzi o to by pokonywać
własne słabości i swoje ograniczenia.
Sama wyznaczasz sobie granice"
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Wto Gru 04, 2007 8:55 pm   

Wiec tak :) Zacznijmy od poczatku.
1) ta gumka, ktor jest przyszyta ma byc pomocna w trzymaniu sie pointy na miejscu. Przyszyj jej drugi koniec po przeciwnej stronie, z prawej strony. Ale najpierw zaloz pionte na stope i dopasuj sobie dlugos, miejsce w ktorym powinna byc przyszyta. Powinna byc dopasowana, troszke jakby zacisnieta na stopie, ale nie ma sie w nia wzynac :) Nie moze byc tez zbyt luzna.
2) pointy sa takie same :) tak ma byc. One sie po jakims czasie dopasuja do stopy, wiec na poczatku to obojetnie ktora nalozysz na ktora stope. Ale radze Ci od razu zdecydowac, ktora bedziesz nosic na ktorej stopie. Bo w miare cwiczenia pointy sie do ksztaltu stopy dopasowuja. Bedzie Ci wtedy wygodnie i nie bedziesz sie czula jakbys nalozyla prawy but na lewa stope :)
Co do tego spadania, to tez sie wyrobi, nie przejmuj sie. Musisz w nich po prostu troche pocwiczyc.
3) przyszywanie tasiemek :) Mam nadzieje, ze uda mi sie to jakos po ludzku opisac. Zegnij material z tylu pointy (ten ktory nachodzi na pointe) do srodka. Po prostu go zloz. Powstana takie zgiecia po bokach, w tych miejscach najlepiej przyszyc troczki.
Albo prosciej...Popinty maja po bokach takie przeszycia, szwy. Przyszyj troczki przed tymi szwami.

Mam nadzieje ze zrozumialas choc troszke :) Powodzenia!
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
Marcysia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń tańca
Posty: 92
Skąd: hipohopowo xd
  Wysłany: Pią Gru 14, 2007 3:24 pm   

Czy jeśli mam do szytą gumkę do troczki są niezbędne?
_________________
.....I Love.....
... Hip Hop Dance ...
... DanceHall ...
... House ...
... BreakDance ...
... I Cała Reszta ...

(......Hip Hop My Life :* ......)
 
 
     
karolinkaaa 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik,uczeń
Posty: 276
Wysłany: Pią Gru 14, 2007 8:14 pm   

To zależy od Ciebie.
Przetańcz troche w tych pointach i zobaczy czy solidnie trzymają się nogi.
Powiem szczerzy,że widziałam pare filmików na youtube,jak np. Guillem tańczy tylko w pointach z gumką(tyle,że to była próba).
_________________
Spotkanie człowieka z kotem czyni człowieka lepszym,a kota gorszym.
 
     
lusiak 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tanczerz-uczeń
Wiek: 31
Posty: 191
Wysłany: Pią Gru 14, 2007 9:55 pm   

ja mysle (od rau mowie, ze w balecie nie tancze wiec sie nie znam ) ze troczki sa bardziejna ozdobe, bo one malo trzymaja gdyz sa z malo wytrzymalej tkaniny. wydaje mi sie ze to raczej taka tradycja w koncy kazdy normalny laik postrzega baletnice jako stajaca na palcach ze smiesznymi sznurkami na nogach ;P i w paczce (tylke ze wiekszosc nie wie jak to sie nazywa) ;P
_________________
upadamy wtedy, gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem...
 
     
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pią Gru 14, 2007 10:12 pm   

ja nie wiem, ale np. mi troczki pomagają...
trzymają mi piętę point (mam doszytą pentelkę) i mimo wszystko jednak tę odrobinę trzymają pointy na nogach. :roll:
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
     
groteska 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 33
Posty: 500
Skąd: Krzywe Zwierciadlo
Wysłany: Pią Gru 14, 2007 10:22 pm   

Bo takie jest zadanie gumek i troczkow, zeby zabezpieczaly kostki podczas tanca (nie mow Lusiak, ze nie czujesz roznicy gdy probujesz cos zrobic w pointach bez troczkow/gumek i z nimi ^^ ).
_________________
***
Tańczę, więc jestem.
 
     
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pią Gru 14, 2007 10:23 pm   

Lusiak nie czuje różnicy, bo, jak sama powiedziała, w balecie nie tańczy i się nie zna na tym.
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
     
groteska 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 33
Posty: 500
Skąd: Krzywe Zwierciadlo
Wysłany: Pią Gru 14, 2007 10:30 pm   

Ale pamietam, ze dawala na forum zdjecie swoich nog w pointach, wiec pomyslalam, ze pewnie probowala cos tam w nich robic i sie tym zasugerowalam ;)
_________________
***
Tańczę, więc jestem.
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Gru 14, 2007 11:07 pm   

Troczki absolutnie nie służą wyłącznie ozdobie. Mają trzymać pointę na stopie. Kropka.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Pią Gru 14, 2007 11:16 pm   

Mysle, ze na poczatku troczki sa absolutnie niezbedne. Przytrzymuja kostki i staw skokowy zeby wszystko bylo na miejscu. To szczegolnie wazne u dziewczyn, ktore dopiero zaczynaja stawac i uczyc sie tanczyc na pointach. Niby nic, ale czesto zapobiegaja powaznemu wykreceniu sobie nogi.
Pozniej, kiedy jest sie bardziej doswiadczonym mozna sobie pozwolic na taniec bez troczkow przy pointach, ale trzeba naprawde umiec porzadnie i poprawnie stac na palcach.
Ja sama na poczatku cwiczylam tylko z troczkami, pozniej zdarzalo mi sie na proby ubierac beztroczkowe pointy. Jednak mialam czasami problem z tym o czym wspomniala wczesniej gonia, pointom zdarzalo sie zsunac z piety, co jest logiczne. Ciagle wchodzenie i na palce, polpalce, schodzenie etc. Przy troczkowych mialam z tylu pentelke i pointy byly tam gdzie trzeba ;)
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
Akcza14 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 51
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 17, 2007 8:55 am   

Mam pytanie które pointy z sanshy łatwo rozrobić tak aby stać na pólpalcach i en pionte? Proszę o dopowiedzi bo mam zamiar kupić sobie nowe a nie wiem jakie wybrać?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 38