www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie pointy mi polecicie?
Autor Wiadomość
Kasul 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica OSB
Posty: 116
Skąd: Gallifrey
Wysłany: Sob Lis 12, 2011 7:51 pm   

Lorenzo- dokładnie o to mi chodziło ,tylko nie wiedziałam jak to określić.
Co od Sanshy Partenaire to mimo że w Grishko mam H lub SH, to te pointy były jednak zbyt twarde.Nie dałam rady :sad:
_________________
Wibbly-wobbly, timey-wimey

Dawniej-owca524
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Sob Lis 12, 2011 8:22 pm   

No właśnie mi Partenaire też jakoś nie leżą, podeszwa nawet się rozrobiła, ale do tych point trzeba mieć naprawde silną stopę i nie małe podbicie żeby ładnie wyglądały, bo tak jak Grishko czy Bloch pomagają trochę wypychać podbicie tak w Sanshy (miałam Ovation 3/4 i teraz Partenaire) trzeba "na siłę", ja wymiękam:))
 
     
sugarplum 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 28
Posty: 8
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Gru 27, 2011 7:45 pm   

Chciałabym kupić swoje pierwsze pointy. Stopę mam dlugości 23 cm, w haluksie 8 cm. Myslicie, że te byłyby odpowiednie? Nie chce kupować tylko ze względu na okazję, żeby potem nie okazało się, że nie pasują, ale jeśli już trafia się promocja... :wink: Proooszę bardzo o szybką odpowiedź, to są te pointy: http://tonnstudio.ogicom....?products_id=18 Czy nie byłyby za szerokie?
_________________
I feel most like me when I'm on stage, performing.
 
     
Agne$ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica sb ;)
Wiek: 25
Posty: 364
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob Sty 07, 2012 11:46 pm   

Jak na moje oko to byłyby dla cb nieco za małe o ok. pół rozmiaru i za szerokie o jeden X. Niestety raczej na promocję się nie załapiesz : )
_________________
Nie wystarczy chcieć.

Trzeba walczyć żeby, to mieć.
 
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon Cze 30, 2014 2:50 pm   

Kasia :)) napisał/a:
Poza tym też każdy może kupić najtwardsze nawet pointy i rozrabiać je ile się da(parę godzin? :shock: ) a potem tylko patrzeć jak się szybko wytracają..
Princess, dla ciebie konkretnie polecałabym właśnie sansha recital(kto tu powiedział partenaire?! przecież to nie dość że dla zaawansowanych tancerzy to jeszcze twarde jak nie wiem!), bądź grishko novice.. ale ja jednak bardziej polecam sanshę :)
sama używam sansha premiere.


wygodne są sansha premiere? mam 2 pary z sanshy i zastanawiam się włąśnie nad premiere...

mam pytanie mam rozmiar 41 i pół {26,7 cm} jaki rozmiar point polecilibyście mi z grishko tak z wkładkami i jaki model {3 pointy} dla stopy egipskiej o niezbyt dobrym i silnym podbiciu? zastanawiam się nad tymi http://stakato.pl/pointy-sansha-legende lub http://stakato.pl/pointy-sansha-petersburg
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Pon Cze 30, 2014 4:10 pm   

kaja7717, to co podałaś w linkach to nie Grishko tylko Sansha. Te modele, które przesłałaś są kwadratowe, prawdopodobnie będzie Ci w nich niewygodnie, bo w stopie egipskiej wtedy cała siła jest na dużym palcu. Legende nie mają całej podeszwy (nie możesz mieć 3/4, ani innych dzielonych, bo mając słabą stopę będziesz siedzieć na palcach, a nie podbiciu i możesz sobie zrobić krzywdę). Ogólnie Sanshe mają wyższy vamp od większości Grishko, więc pod tym względem polecam Grishko.

Co do Grishko- 2007 polecany jest dla stopy egipskiej, nie ma bardzo wysokiego vampu. Elite nie polecam, są dobre dla małego pdobicia, ale strasznie męczą duży palec, bo są na kwadratową stopę, a nie egipską. Co do Fouette to już kwestia raczej dopasowania. Novice niekoniecznie, bo to jest to samo co 2007 lub fouette (zależy w jakiej wersji) tylko o twardości SS- bardzo baardzo miękkie, raczej polecam M i poćwiczyć przez to stopę. Nova, Maya-I i Maya-II to tez są wariacje 2007 i Fouette. Na Vaganową raczej nie patrz, bo to pointy na duże podbicie, będzie Cię blokować wysoki vamp (i z małym czubkiem, więc trzeba mieć do tego już mocne stopy i dobry balans).

Co do rozmiaru- niestety z Grishko jest tak, że właściwie co model to inna rozmiarówka. Najlepiej iść przymierzyć- ja miałam 2007 4,5 (2007 ma szczególną niestandardową numerację, ale to pisze na każdej stronie), w Elite 3,5, a w Maya-I 3,5 było dla mnie za małe (mam rozmiar 36, 23,5cm). Tu też z szerokością różnie bywa. Najlepiej pojechać gdzieś przymierzyć, jeżeli nie masz możliwości to zmierz bardzo dokładnie stopę tak jak pisze na stronach.

Oczywiście, piszę to co powinno być teoretycznie dobre dla stopy jaką podałaś, ale każdy jest inny i może Ci pasować co innego. Najlepiej jednak przymierzyć.
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto Lip 01, 2014 10:46 am   

lj napisał/a:
kaja7717, to co podałaś w linkach to nie Grishko tylko Sansha. Te modele, które przesłałaś są kwadratowe, prawdopodobnie będzie Ci w nich niewygodnie, bo w stopie egipskiej wtedy cała siła jest na dużym palcu. Legende nie mają całej podeszwy (nie możesz mieć 3/4, ani innych dzielonych, bo mając słabą stopę będziesz siedzieć na palcach, a nie podbiciu i możesz sobie zrobić krzywdę). Ogólnie Sanshe mają wyższy vamp od większości Grishko, więc pod tym względem polecam Grishko.

Co do Grishko- 2007 polecany jest dla stopy egipskiej, nie ma bardzo wysokiego vampu. Elite nie polecam, są dobre dla małego pdobicia, ale strasznie męczą duży palec, bo są na kwadratową stopę, a nie egipską. Co do Fouette to już kwestia raczej dopasowania. Novice niekoniecznie, bo to jest to samo co 2007 lub fouette (zależy w jakiej wersji) tylko o twardości SS- bardzo baardzo miękkie, raczej polecam M i poćwiczyć przez to stopę. Nova, Maya-I i Maya-II to tez są wariacje 2007 i Fouette. Na Vaganową raczej nie patrz, bo to pointy na duże podbicie, będzie Cię blokować wysoki vamp (i z małym czubkiem, więc trzeba mieć do tego już mocne stopy i dobry balans).

Co do rozmiaru- niestety z Grishko jest tak, że właściwie co model to inna rozmiarówka. Najlepiej iść przymierzyć- ja miałam 2007 4,5 (2007 ma szczególną niestandardową numerację, ale to pisze na każdej stronie), w Elite 3,5, a w Maya-I 3,5 było dla mnie za małe (mam rozmiar 36, 23,5cm). Tu też z szerokością różnie bywa. Najlepiej pojechać gdzieś przymierzyć, jeżeli nie masz możliwości to zmierz bardzo dokładnie stopę tak jak pisze na stronach.

Oczywiście, piszę to co powinno być teoretycznie dobre dla stopy jaką podałaś, ale każdy jest inny i może Ci pasować co innego. Najlepiej jednak przymierzyć.


a blochy? bo oczywiście musiały by być w kształcie v {mówię o boksie}
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Wto Lip 01, 2014 4:47 pm   

Blochów nigdy nie miałam. Vamp jest w kształcie, nie box. Ja pisząc boc mam na myśli tak jak na obrazku toe box- platformę. Vamp to przyszwa. http://lermagazine.com/wp...th-Position.jpg

Kształt vampu jest stardardowo kształcie V lub U. To jaki kształt wolisz to kwestia indywidualna- zalezy jak Twoja stopa lepiej wygląda, bo kształt vampu to względy czysto estetyczne, nie ma to większego wpływu na dopasowanie pointy. Na zdjęciu jest w kształcie U (kształt jest w tej części gdzie jest ściągacz/sznurek).

Co innego jednak wysokość vampu czyli owej przyszwy- im wyższa tym bardziej blokuje stopę- dlatego duże podbicia mają wysokie przyszwy- blokują podbicie, żeby zachować poprawną pozycję stopy na pełnym czubku (aby stopa nie "przelatywała" przez czubek). Jeżeli ma się małe podbicie lepsze są niższe przyszwy, ponieważ nie ma co "wypchać" wysokiego i po prostu by blokowało stopę i byłby problem z osiągnięciem pełnego czubka.

A jeszcze co innego to kształt pointy- tu są zwężane, kwadratowe, stożkowe. Głownie łączy się to z kształtem czubka. Niestety istnieje pewne ryzyko- niektóre pointy mają inny kształt od środka niż na zewnątrz, tak więc pointy, które wyglądają na kwadratowe, w środku mogą być zwężane. Dlatego najlepiej przymierzyć, bo niestety w Polsce nie spotkałam się ze sklepem, w którym wiedzieliby o takich szczegółach (nie ma specjalnie przeszkolonych "fitterów", którzy dopasowują Ci pointy), więc musisz zdać się na wyczucie, albo próbować te "sztampowe" pointy dla danego typu stopy.
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto Lip 01, 2014 6:57 pm   

lj napisał/a:
Blochów nigdy nie miałam. Vamp jest w kształcie, nie box. Ja pisząc boc mam na myśli tak jak na obrazku toe box- platformę. Vamp to przyszwa. http://lermagazine.com/wp...th-Position.jpg

Kształt vampu jest stardardowo kształcie V lub U. To jaki kształt wolisz to kwestia indywidualna- zalezy jak Twoja stopa lepiej wygląda, bo kształt vampu to względy czysto estetyczne, nie ma to większego wpływu na dopasowanie pointy. Na zdjęciu jest w kształcie U (kształt jest w tej części gdzie jest ściągacz/sznurek).

Co innego jednak wysokość vampu czyli owej przyszwy- im wyższa tym bardziej blokuje stopę- dlatego duże podbicia mają wysokie przyszwy- blokują podbicie, żeby zachować poprawną pozycję stopy na pełnym czubku (aby stopa nie "przelatywała" przez czubek). Jeżeli ma się małe podbicie lepsze są niższe przyszwy, ponieważ nie ma co "wypchać" wysokiego i po prostu by blokowało stopę i byłby problem z osiągnięciem pełnego czubka.

A jeszcze co innego to kształt pointy- tu są zwężane, kwadratowe, stożkowe. Głownie łączy się to z kształtem czubka. Niestety istnieje pewne ryzyko- niektóre pointy mają inny kształt od środka niż na zewnątrz, tak więc pointy, które wyglądają na kwadratowe, w środku mogą być zwężane. Dlatego najlepiej przymierzyć, bo niestety w Polsce nie spotkałam się ze sklepem, w którym wiedzieliby o takich szczegółach (nie ma specjalnie przeszkolonych "fitterów", którzy dopasowują Ci pointy), więc musisz zdać się na wyczucie, albo próbować te "sztampowe" pointy dla danego typu stopy.


a jakie pointy byłyby najlepsze z tej strony: http://stakato.pl/balet-jazz/pointy
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Wto Lip 01, 2014 11:00 pm   

Dla słabej stopy- Recitale, ale czy nie są zbyt kwadratowe dla egipskiej to nie wiem... na pewno Ovation odpadają, mają wysoką przyszwę i są bardzo kwadratowe. Ogólnie Sanshe wydaje mi się są lepsze dla dużego podbicia, to nie są aż tak wdzięczne pointy dla słabego, początkującego i to ze stopą egipską. Możesz zobaczyć etudes- mają niższą przyszwę, ale tez są kwadratowe.
Ah, no i z Sanshami jest jeden problem- numeracja ze stron się nie sprawdza, bo ja mierząc różne pointy z Sanshy zależnie od modelu musiałam mieć inny rozmiar., najlepiej dopytać o konkretny rozmiar, albo skonfrontować z rozmiarami kogoś z forum.

Najlepiej przymierzyć, ale co bym nie powiedziała- jak chcesz zamówić w tym sklepie, to i tak może nie być Twojego rozmiaru, bo maja tam bardzo mocno ograniczony asortyment rozmiarowo (kupowałam tam, i to na miejscu, więc najlepiej do nich zadzwonić czy mają rozmiar, bo nie do końca się sprawdzało co mieli na stronie, a co faktycznie).

Jeżeli chcesz kupić "w ciemno" bez mierzenia- spróbuj Grishko 2007. To jest model, który wiele osób sobie chwali, chyba najbardziej uniwersalne pointy Grishko z naciskiem na zalety dla stopy egipskiej i dość przyjemne dla niezbyt dużego podbicia.
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro Lip 02, 2014 8:12 am   

dziękuję wezmę o rozmiar większe niż podali bo z tego co wiem rozmiar się zmianie co 5 mm żeby było miejsce na wkładki

to strona gdzie chcę kupić http://sklepbaletowy.pl/s...y.html?Treeid=2

tu rozmiarówka grishko z tej strony http://sklepbaletowy.pl/tabele-rozmiarow.html

tam zaraz jest grishko pod akcesem
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Sro Lip 02, 2014 12:18 pm   

http://tonnstudio.ogicom.....php?pages_id=7 tu jest dośc dobra tabelka.

Szczególnie popatrz w tabelce, że Grishko 2007 mają swoją odrębna kolumnę- ich numeracja jest 0,5 rozmiaru większa niż innych modeli.

Zależnie od tego jakie masz wkładki- weź max 0,5 rozmiaru większe jeżeli masz grube wkładki, a jak masz cienkie silikonowe ja bym nie zmieniała rozmiaru od podanego w tabelce.

Tu tez ważna jest szerokość- ja przy stopie 8cm mam szerokość XXX- może to Ci jakoś pomoże.

Najlepiej zmierz sobie stopę na kartce i przedzwoń jeszcze do sklepu, żeby na pewno się upewnić co do rozmiaru.

Sklep, który podałaś (sklepbaletowy.pl) to dobry sklep, kupowała u nich zarówno przez internet jak i na miejscu, możesz u nich bez obaw kupić.
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro Lip 02, 2014 2:07 pm   

dzienkuje za iformację a te pointy : http://www.skleptaneczny....ty-claudia.html

http://www.skleptaneczny....-grand-pas.html

http://www.skleptaneczny....s-d-action.html

http://www.skleptaneczny....perfomance.html

a zresztą kupię sobie te 2007 rozmiar mam chyba 8 z wkładkami {dzlugość stopy 26,6}

szerokość chyba xxxx {szerokość stopy 9cm}
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Sro Lip 02, 2014 2:41 pm   

Nigdy nie spotkałam się z żadną opinią na temat point "So danca" nawet tutaj na forum. Wyglądają na takie z wysoką przyszwą.
Myślę, że najlepiej najpierw spróbować popularne pointy (tym bardziej, że są tańsze), bo wtedy ma się coś sprawdzonego i łatwo dostępnego.

Jakie masz wkładki? Bo XXXX może być za szerokie (tragedii nie będzie, bo sama miałam raz XXXX, ale przy bardzo grubych wkładkach).

Twardość dla słabej stopy najlepiej M.
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro Lip 02, 2014 4:25 pm   

mam wkładki silikonowe takie http://do-tanca.pl/produc...point-1412.html
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Sro Lip 02, 2014 5:22 pm   

Mój błąd, też mam 9cm szerokości.
W Grishko noszę XXX nawet przy grubych wkładkach. Model 2007 miałam raz XXXX, ale dość niedopasowane, więc nie sugerowałabym się tym. Możesz dla pewności napisać do sklepu z pytaniem, ale skoro masz silikonowe to wydaje mi się, że XXX powinien pasować.

Najlepiej jakby ktoś się jeszcze wypowiedział, bo wiadomo, ze prze kształt point różnie bywa z szerokością, a nie chcę wprowadzać w błąd.
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw Lip 03, 2014 8:17 am   

lj napisał/a:
Mój błąd, też mam 9cm szerokości.
W Grishko noszę XXX nawet przy grubych wkładkach. Model 2007 miałam raz XXXX, ale dość niedopasowane, więc nie sugerowałabym się tym. Możesz dla pewności napisać do sklepu z pytaniem, ale skoro masz silikonowe to wydaje mi się, że XXX powinien pasować.

Najlepiej jakby ktoś się jeszcze wypowiedział, bo wiadomo, ze prze kształt point różnie bywa z szerokością, a nie chcę wprowadzać w błąd.


dziękuje
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw Lip 03, 2014 11:29 am   

kaja7717 napisał/a:
lj napisał/a:
Mój błąd, też mam 9cm szerokości.
W Grishko noszę XXX nawet przy grubych wkładkach. Model 2007 miałam raz XXXX, ale dość niedopasowane, więc nie sugerowałabym się tym. Możesz dla pewności napisać do sklepu z pytaniem, ale skoro masz silikonowe to wydaje mi się, że XXX powinien pasować.

Najlepiej jakby ktoś się jeszcze wypowiedział, bo wiadomo, ze prze kształt point różnie bywa z szerokością, a nie chcę wprowadzać w błąd.


dziękuje
ale zastanawiam się też nad fouette

http://tonnstudio.ogicom.pl/elite/sklep/index.php może ktoś wie gdzie się znajduje ten sklep
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw Lip 03, 2014 5:01 pm   

Bajaderka napisał/a:
Balerina to sklep baletowy,a mieści się w Krakowie.


jakie tam mają pointy?
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Czw Lip 03, 2014 8:37 pm   

kaja7717, sklep, który podałaś był w Łodzi, ale z tego co wiem obecnie prowadzą sprzedaż wyłącznie przez internet.

Przy egipskiej stopie- raczej najpierw spróbuj 2007- Fouette częściej chwalą sobie osoby o greckiej stopie.

W Krakowie jest dobry sklep baletowy Paquita http://paquita.pl/sklep5/

Mieszkasz w Tychach, więc możesz też spróbować w Troczku- sklepie obok szkoły baletowej w Bytomiu. To najbliższy sklep gdzie mają Grishko, przy czym z dość małym wyborem rozmiarów i modeli.
 
     
Spidi 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
pokractwo
Posty: 153
Skąd: silesia
Wysłany: Czw Lip 03, 2014 8:39 pm   

(w wakacje Troczek zamkniety-info z dzis ;) )
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie Lip 06, 2014 8:31 am   

lj napisał/a:
kaja7717, sklep, który podałaś był w Łodzi, ale z tego co wiem obecnie prowadzą sprzedaż wyłącznie przez internet.

Przy egipskiej stopie- raczej najpierw spróbuj 2007- Fouette częściej chwalą sobie osoby o greckiej stopie.

W Krakowie jest dobry sklep baletowy Paquita http://paquita.pl/sklep5/

Mieszkasz w Tychach, więc możesz też spróbować w Troczku- sklepie obok szkoły baletowej w Bytomiu. To najbliższy sklep gdzie mają Grishko, przy czym z dość małym wyborem rozmiarów i modeli.


przy stopi e 26,7 cm lepiej jest wziąść 2007 rozmiar 7,5 czy 8? bo niewiem czy w tym sklepie będzie mój rozmiar


tak nie ma mojego rozmiaru w 2007 jeżeli chodzi o sanshę to tylko lyrica

2007 jest tylko tu http://sklepbaletowy.pl/s...ishko-2007.html ale i tak musialabym kupić przez internet stąd pytanie czy lepsze byłyby 7,5 czy 8

ps da się tak wygjąć stopy? http://www.grishkoshop.co...puanty-nova-pro
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Nie Lip 06, 2014 3:58 pm   

Raczej rozmiar 8, tym bardziej, że pisałaś wcześniej, że masz "normalny" rozmiar 41,5. A jeszcze do tego wkładki, to jakby od razu pointy były za ciasne mógłby być problem.

Pamiętaj, że jeżeli kupisz pointy i nie będą pasować- to o ile ich nie przybrudzisz ani nic takiego przy przymierzaniu, jak nie będą pasować możesz odesłać z prośbą o wymianę rozmiaru- z przesyłką na swój koszt. Ewentualnie oddać do 10 dni od dostania point bez konieczności podania przyczyny- każdemu kupującemu przysługuje takie prawo.

Co do stóp- teoretycznie jak ktoś ma bardzo duże wykręcenie może, ale akurat na tym zdjęciu to raczej phoptoshop.

P.S. Nie ma czegoś takiego jak braść, więc nie ma też wziąść ;)
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon Lip 07, 2014 8:23 pm   

postanowiłam że kupię sansha etudes mam najbliżej bo w Katowicach a naprawdę potrzebuję niiiiiiiiisssskkkiiieeejjj przyszwy

os tańczyłam już w kwadratowych pointach i jakoś mi wygodnie bo ja mam tak nie do końca egipską stopę, bo dwa pierwsze palce duży i ten drugi mam takiej samej długości
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto Lip 08, 2014 8:42 am   

lj napisał/a:
kaja7717, to co podałaś w linkach to nie Grishko tylko Sansha. Te modele, które przesłałaś są kwadratowe, prawdopodobnie będzie Ci w nich niewygodnie, bo w stopie egipskiej wtedy cała siła jest na dużym palcu. Legende nie mają całej podeszwy (nie możesz mieć 3/4, ani innych dzielonych, bo mając słabą stopę będziesz siedzieć na palcach, a nie podbiciu i możesz sobie zrobić krzywdę). Ogólnie Sanshe mają wyższy vamp od większości Grishko, więc pod tym względem polecam Grishko.

Co do Grishko- 2007 polecany jest dla stopy egipskiej, nie ma bardzo wysokiego vampu. Elite nie polecam, są dobre dla małego pdobicia, ale strasznie męczą duży palec, bo są na kwadratową stopę, a nie egipską. Co do Fouette to już kwestia raczej dopasowania. Novice niekoniecznie, bo to jest to samo co 2007 lub fouette (zależy w jakiej wersji) tylko o twardości SS- bardzo baardzo miękkie, raczej polecam M i poćwiczyć przez to stopę. Nova, Maya-I i Maya-II to tez są wariacje 2007 i Fouette. Na Vaganową raczej nie patrz, bo to pointy na duże podbicie, będzie Cię blokować wysoki vamp (i z małym czubkiem, więc trzeba mieć do tego już mocne stopy i dobry balans).

Co do rozmiaru- niestety z Grishko jest tak, że właściwie co model to inna rozmiarówka. Najlepiej iść przymierzyć- ja miałam 2007 4,5 (2007 ma szczególną niestandardową numerację, ale to pisze na każdej stronie), w Elite 3,5, a w Maya-I 3,5 było dla mnie za małe (mam rozmiar 36, 23,5cm). Tu też z szerokością różnie bywa. Najlepiej pojechać gdzieś przymierzyć, jeżeli nie masz możliwości to zmierz bardzo dokładnie stopę tak jak pisze na stronach.

Oczywiście, piszę to co powinno być teoretycznie dobre dla stopy jaką podałaś, ale każdy jest inny i może Ci pasować co innego. Najlepiej jednak przymierzyć.


to ty masz też egipską stope? jak tak to niewiem czy było ci wygodnie w elite

pisałaś też wcześniej żę reczitale mogą być zbyt kwadratowe mam recital no i w środku jest dość wygodnie

ps http://www.the-perfect-pointe.com/list2.html tu pisze że 2007 ma wysoki vamp {w kolumnie Somewhat Tapered }
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 38