www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile lat mieliście jak zaczęliście trenować??
Autor Wiadomość
karolinkaaa 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik,uczeń
Posty: 276
Wysłany: Czw Lut 01, 2007 2:44 pm   

do 2 klasy(jeśli chodzi do 5 klasa w 'normalnej 'szkole),wcale nie musisz umieć nie wiadomo czego,nikt nie będzie Ci kazał robić jakiś ćwiczeń o ,ktrórych nie masz pojęcia,tylko właśnie raczej będą sprawdzać to co napisała Joanna.W OSB w Łodzi egzamin dzieli się jakby na 2 części:1 umiejętności taneczne etc.2 umyzkalnienie,z przemiłą panią:)
_________________
Spotkanie człowieka z kotem czyni człowieka lepszym,a kota gorszym.
 
 
kleo 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 30
Posty: 94
Wysłany: Czw Lut 01, 2007 3:02 pm   

Ja mialam niecale trzy latka kiedy zaczelam tańczyć teraz mam niecale 14 i ciesze się że prawie cale moje życie sklada się z tańczenia tańca klasycznego.
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 28
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Czw Lut 01, 2007 4:13 pm   

Cytat:
wcale nie musisz umieć nie wiadomo czego,nikt nie będzie Ci kazał robić jakiś ćwiczeń o ,ktrórych nie masz pojęcia,tylko właśnie raczej będą sprawdzać to co napisała Joanna.W OSB w Łodzi egzamin dzieli się jakby na 2 części:1 umiejętności taneczne etc.2 umyzkalnienie,z przemiłą panią

Dokładnie. Jak ja zdawałam do OSB to na moim egzaminie była dziewczyna która tez zdawała do 2 klasy i robiła to samo co my (szpagat, żabki, skoki, podnoszenie nóg, muzykalność) i się dostała bez problemu.
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
Anna-Maria 
Koryfej


Posty: 640
Skąd: Luboń / Poznań
Wysłany: Czw Lut 01, 2007 8:47 pm   

To ja jakieś próchno jestem, skoro w wieku 18 lat zaczęłam tańczyć :P
_________________
she wolf
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lut 01, 2007 11:53 pm   

Przypominam, że temat tego wątku to "Ile mieliście lat, jak zaczęliście trenować". Pytania dotyczące warunków itp. nie mają z tym tematem nic wspólnego! Jeśli pojawią się kolejne posty nie na temat, będa kasowane bez ostrzeżenia. Do dyskusji na temat warunków i egzaminów do OSB zapraszam do działu "Szkoła baletowa".
 
 
szerina 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 96
Wysłany: Wto Lut 06, 2007 3:59 pm   

---
Ostatnio zmieniony przez szerina Sob Lut 05, 2011 6:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Roztańczona
Nowicjusz


Posty: 1
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 5:40 pm   

Tańcze jazz,współczeny i hip hop dopiero 2 rok...Mam 16 lat.Czt mozliwa jest kariera zawodowa zwiazana z tancem?
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem.
Havelock Ellis
 
 
szerina 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 96
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 6:08 pm   

---
Ostatnio zmieniony przez szerina Sob Lut 05, 2011 6:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 10:00 pm   

Roztańczona, tak naprawdę wszystko zależy od Twoich chęci (trzeba naprawdę mocno chcieć) i determinacji w dążeniu do cele, żeby się nie poddawać łatwo (mimo iż często ma się ochotę)... No i przynajmniej odrobina talentu, ale to się czuje ;)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Chat Gatto
Nowicjusz


Posty: 38
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 11:15 pm   

Ja zaczęłam jak miałam 6 lat, ale potem przestałam i 2 lata nie tańczyłam, a teraz znów ćwiczę.
_________________
Ogólnie jest fajnie :)
 
 
magda170c
Adept Baletu


Posty: 50
Skąd: krakow
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 8:07 am   

Ja zaczęłam tańczyć jak miałam trzy latka, ale póżniej przerwałam. Dopiero od 7 lat zaczęłam chodzić na regularne lekcje tańca klasycznego, a od 13 roku życia do szkoły, do której do teraz chodzę. (Z dwu letnią przerwa, bo przez te dwa lata chodziłam do OSB w Łodzi). ( więc tańcze już ok. 14 lat). :)
 
 
Jenn 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 32
Posty: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Kwi 05, 2007 10:24 pm   

ja na klasyke zaczełam chodzić w wieku 15 lat do studia baletowego xD i daje mi to satysfakcje ale nie taką jaką dawałaby mi możliwość chodzenia do osb, no trudno przeszłości nie zmienie :) Dla własnej przyjemności zawsze mozna zacząć tańczyć ale nie zawodowo dobre chociaż to :)
 
 
Calineczka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 32
Posty: 121
Skąd: kielce/kraków
Wysłany: Czw Kwi 05, 2007 11:06 pm   

A mnie tata na siłę zawlekł na zajęcia; miałam 6 lat i na początku w ogóle mi się nie podobało ale po jakichś 3 tygodniach wciągnęło mnie na maksa. :)
 
 
 
Jenn 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 32
Posty: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 3:09 pm   

Calineczka napisał/a:
A mnie tata na siłę zawlekł na zajęcia; miałam 6 lat i na początku w ogóle mi się nie podobało ale po jakichś 3 tygodniach wciągnęło mnie na maksa. :)
i co chodzisz teraz do osb? :> zazdroszcze wszystkim co chodzą do OSB :)
 
 
Calineczka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 32
Posty: 121
Skąd: kielce/kraków
Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 3:24 pm   

nie, żałuję ale niestety nie chodze do osb
 
 
 
poprostu JA
Nowicjusz


Posty: 14
Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 4:26 pm   

ja zaczęłam w 4 klasie szkoły podstawowej i najpierw przez 1,5 roku chodziłam do prywatnej szkółki a potem w połowie 2 klasy osb bo dopiero wtedy zdołałam ubłagać rodziców:))
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 28
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 6:08 pm   

a teraz jesteś nadal w OSB? ---> pytanie do poprostu JA
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
poprostu JA
Nowicjusz


Posty: 14
Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 10:26 pm   

no jestem nadal, już 3,5 roku i zamierzam jeszcze tam pochodzić przez 4 następne;) :D czyli do końca :D
 
 
mimi91
Nowicjusz

Posty: 10
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 12:26 pm   

wracając do tematu ja miałam 16 lat jak zaczęlam tańczyć i choć chodzę na balet dopiero tydzień nie jast źle moja nauczycielka stwierdziła że choć zawodową tancerką nie będę tańczyć będę umieć mi to wystarczy(musi) :D
 
 
 
Carmell9
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Sob Cze 02, 2007 8:04 pm   

Wiecie ja podziwiam tych co chodzą krótko i motywują się i tak bardzo się starają, że umieją dużo jak na swój czas. Ja zaczęłam trenowac gimnastykę artystyczną we wrześniu 2006. Chodzę do Pałacu Młodzieży w Warszawie.
 
 
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Cze 02, 2007 11:26 pm   

Trafiłem przypadkowo na ten temat. Myślę ,że nigdy na nic nie jest za późno - oczywiscie musimy rozdzielić pojęcie taniec dla tańca i własnej satysfakcji i taniec wykonywany zawodowo( choć tu też jest satysfakcja ) - są osoby które nie przechodziły całego etapu edukacji zwiazanego z OSB a sa i maja status zawodowych tancerzy .Także nie można trzymać sie reguły ,że kto nie przejdzie przez "sito" 9 lat OSB nie może być zawodowym tancerzem ......i.t.d. 8) do odważych świat należy 8)
 
 
martusiaa4u 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Absolwentka OB
Wiek: 34
Posty: 500
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Cze 04, 2007 6:22 pm   

wiek ... hmmm ...
myślę, że raczej 6 latek ^^
_________________
" Artysta, który sprzeniewierza się prawdzie, natychmiast traci talent "

http://www.photoblog.pl/perless
 
 
 
pasiadance
Nowicjusz


Posty: 6
Wysłany: Sro Cze 06, 2007 7:20 pm   

ja nie uczęszczam na typowe zajecia baletowe, ale mamy różne elementy z tańca klasycznego i baletu. zaczelam nauke w 2 kalsie podstawówki, czyli tak 8 lat mialam:)
 
 
coppelia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
studentka
Wiek: 31
Posty: 79
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Cze 09, 2007 7:18 pm   

Ja zaczęłam chodzić do SB jak miałam chyba jakoś tak 6,7 lat . Nie żałuje tego :D
_________________
Mój blogger taneczny: www.bluecoppelia-dance.blogspot.com
Mój blogger modowy: www.bluecoppelia-fashion.blogspot.com
 
 
 
Agnieszka Matylda
Nowicjusz

Posty: 10
Wysłany: Nie Cze 17, 2007 7:12 am   Kiedy zacząć naukę tańca...

Ja osobiście chodziłam kiedyś na różne rodzaje tańców w zupełnie różne miejsca. Jak miałam 4 lata chodziłam do balerinki, potem w drugiej klasie podstawówki na gimnastykę akrobatyczną, w czwartej klasie zaczęłam również na artystyczną, ale wszystkie te zajęcia nie do końca mi odpowiadały, ponieważ zdawały mi się być zbyt nieprofesjonalne.
Pewnego dnia przeczytałam w gazecie artykół, że w operze wrocławskiej otwarte będzie studium tańca i baletu kształcące w zakresie: tańca klasycznego, funky jazz, jazz, hip hop, współczesny, towarzyski, ludowy charakterystyczny.
Bardzo mnie to ucieszyło, ale przestraszyłam się informacją, że aby dostać się do studium należy przejść casting. podana była jego data i godzina.
Na castingu sprawdzany był nasz słuch umiejętności, także to czy pasujemy do baletu wyglądem. Z kilkuset osób wybrano niecałe sto, a wśród nicz również mnie.
Potem podzielono nas na cztery grupy wiekowe: najmłodsza czyli pierwsza: 2-5 lat,
grupa druga: 6-9 lat,
grupa trzecia: 10-13 lat, (ja również byłam w tej grupie)
I grupa czwarta 14-17 lat.

Osób starszych niż 17 lat nieprzyjmowano.

Obecnie ja jestem w grupie czwartej, ponieważ chodzę do studium od 2 lat i już zostałam awansowana. Grupa wtedy czwarta obecnie jest grupą piątą. Codziennie na koniec roku mamy jakiś spektakl, składający się z trzech części, każda z nich ma osobne libretto. Tym razem w pierwszej części jest wiele baletu i tańca ludowego, w drugiej przeważają stare tańce polskie, np polonez, krakowiak. Nie brak jest także polek, kontredansów, tańca współczesnego, hip hopu-ale ja nie tańczę hip hopu ponieważ go nie lubię- , cha chy, rumby, flamenco itp.

Trzecia część jest zdecydowanie najpiękniejsza: Can can, wiele baletu, jazz, polki, mazurki, walc, gimnastyka artystyczna, taniec irlandzki, taniec rosyjki itp. Najbardziej cieszy mnie to, że Pani dała mi solowy układ do pewnej ballady chinduskiej, gdzie tańczę i gimnatykuję się w przepięknym stroju. Mam tam wiele szpagatów, przejść, gwiazd, ale poza tym są również elementy baletowe.

Teraz po wakacjach należeć będę do grupy piątej, a piąta stanie się szóstą... Będzie telewizja, gazeta. Podobno jak będziemy w siódmej albo ósmej grupie dostaniemy jakąś szansę na karierę w tym kierunku.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 38