www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
KRAKOWSKIE CENTRUM BALETOWE I TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO
Autor Wiadomość
Domi 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 36
Posty: 320
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 10:23 am   

W takim razie twoja koleżanka chodzi do Studia baletowego przy Operze, tez jest o tym gdzieś wątek na forum.

A do Centrum możesz miec coś w stylu przesłuchania, będa chcieli, żebys zrobiła plie, battement tendu, może jakieś drobne skoczki.
_________________
The dance says what words cannot
 
 
 
Lirael
Nowicjusz


Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 1:55 pm   

Domi napisał/a:
W takim razie twoja koleżanka chodzi do Studia baletowego przy Operze, tez jest o tym gdzieś wątek na forum.

A do Centrum możesz miec coś w stylu przesłuchania, będa chcieli, żebys zrobiła plie, battement tendu, może jakieś drobne skoczki.

Hm... a jak sie jest w tym Studiu Baletowym to m,a sie tez modern, charakterystyczny, wiedzę?.... Bo ona ma.
_________________

,,Jestem takim samym człowiekiem jak ty,
ale mam lepsze rzeczy do roboty,
niż siedzieć i palić skręty (...)
zawsze będę trzeźwy, nie potrzebuję podparcia,
bo mam Straight Edge (sXe)"
 
 
Julia
Adept Baletu


Posty: 117
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 2:35 pm   Informacje dla ciekawych

Centrum niestety nie ma jeszcze strony. Ale myślę,że o wartości danej szkoły lub zespołu nie świadczy przepiękna strona internetowa,mega siedziba, ale raczej atmosfera jaka w niej panuje oraz to co i jak jest tam realizowane...a także nauczyciele którzy w niej uczą i podejście uczniów.

Co do egzaminów to owszem są egzaminy dla uczniów - półroczne.

A dla nowych chętnych jest przesłuchanie, nic strasznego.

Na obóz w Zawoji są jeszcze wolne miejsca, choć ekipa jest już spora :-)
Ale pada na tym forum, czuję że baletowy kulig nam się uda :-)
 
 
Domi 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 36
Posty: 320
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 2:43 pm   

Lirael napisał/a:
Domi napisał/a:
W takim razie twoja koleżanka chodzi do Studia baletowego przy Operze, tez jest o tym gdzieś wątek na forum.

A do Centrum możesz miec coś w stylu przesłuchania, będa chcieli, żebys zrobiła plie, battement tendu, może jakieś drobne skoczki.

Hm... a jak sie jest w tym Studiu Baletowym to m,a sie tez modern, charakterystyczny, wiedzę?.... Bo ona ma.


Tak tak, wszystko to jest w studiu, ale to chyba off topic ;)
bo to temat o Centrum, a jak jest w Centrum to nie wiem dokładnie, modern na pewno w centrum też jest a inne zajęcia to nie wiem.
_________________
The dance says what words cannot
 
 
 
Julia
Adept Baletu


Posty: 117
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 3:03 pm   Zajęcia w Centrum

W Centrum jest klasyka, modern, taniec współczesny,(zajęcia z modernu i z tańca współczesnego prowadzą dwie różne osoby!) taniec charakterystyczny,taniec ludowy, jazz, barre au sol i partnerowanie, oraz zajęcia z hip-hopu. Oczywiście poszczególne zajęcia odpowiednio dobrane są do wieku uczniów i każde prowadzone przez odpowiednich specjalistów, posiadających bardzo dobre wykształcenie w stylu tańca, którego uczą. Co bardzo ważne lekcje w starszych klasach odbywają się 6 razy w tygodniu i nie są odwoływane. W starszych klasach pracujemy nawet w ferie. :-)
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 9:15 pm   

z kim macie partnerowanie, w jak licznych grupach, w jakim wymiarze godzin i skąd bierzecie partnerów?
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
.:Karina:.
Nowicjusz


Posty: 19
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 01, 2007 3:05 pm   Re: Informacje dla ciekawych

Julia napisał/a:
Centrum niestety nie ma jeszcze strony. Ale myślę,że o wartości danej szkoły lub zespołu nie świadczy przepiękna strona internetowa,mega siedziba, ale raczej atmosfera jaka w niej panuje oraz to co i jak jest tam realizowane...a także nauczyciele którzy w niej uczą i podejście uczniów.


Oczywiście, ale chciałąm jeszcze czegoś się dowiedzieć.
Ile płacicie? Jaka jest forma płatności (przelewem, gotówką, z góry, za miesiąc?). I od kiedy właściwie Centrum istnieje? Nigdy wcześnej o nim nie słyszałam.
 
 
 
karolinkaaa 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik,uczeń
Posty: 276
Wysłany: Pon Sty 01, 2007 3:21 pm   

Chętnie wybrałabym się na ten obóz:(
Ale czy można jeszcze się zapisywać?Czy już termin dawno minął?I czy może jechać osoba z Torunia?
_________________
Spotkanie człowieka z kotem czyni człowieka lepszym,a kota gorszym.
 
 
Julia
Adept Baletu


Posty: 117
Wysłany: Pon Sty 01, 2007 8:51 pm   obóz

Można się jeszcze zapisać, a osoby z poza Krakowa też mogą jechać. Zapraszamy :-)
 
 
Julia
Adept Baletu


Posty: 117
Wysłany: Wto Sty 02, 2007 9:46 pm   Niespodzianka

I chciałam jeszcze dodać,że szykuje się dodatkowa niespodzianka w czasie obozu :-) Dla chętnych - rozciąganie z trenerką z Ukrainy!!! której uczennice odnoszą duże sukcesy !!!
 
 
śnieżka_balerina 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 181
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sty 02, 2007 9:50 pm   

ja już sama nie mogę się doczekać. Marzę by być świetnie rozciągnięta, tak na nadszpagaty, wyjazd napewno będzie bardzo udany!!!
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sty 02, 2007 10:24 pm   

A mam pytanie, czy po ukończeniu Centrum dostaje się dyplom, lub jakiś inny dokument?
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Julia
Adept Baletu


Posty: 117
Wysłany: Sro Sty 03, 2007 12:57 pm   informacja

Aktualnie uczennice z naszego Centrum przygotowywane są do eksternistycznego dyplomu w Szkole Baletowej w Warszawie. Ten dyplom będzie ukoronowaniem ich ciężkiej pracy.

Ale tak naprawdę to baletu i tańca nie uczymy się dla papierka, ale dla samej sztuki, którą tak bardzo kochamy. Najważniejsze jest to aby taniec sprawiał nam radość i abyśmy czerpali z niego satysfakcję i abyśmy mogli zarażać tą pasją innych pięknie tańcząc, dobrze ucząc, pisząc o tańcu, prowadząc instytucje kulturalne..i to jest największa radość.
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sty 03, 2007 4:46 pm   

śnieżka_balerina napisał/a:
ja już sama nie mogę się doczekać. Marzę by być świetnie rozciągnięta, tak na nadszpagaty, wyjazd napewno będzie bardzo udany!!!


Fajnie, że będzie to rozciąganie!!!! Też chciałabym robić nadszpagaty.
A wyjazd na pewno będzie super!!!! Już się nie mogę doczekać!!!
 
 
 
Madleeen
Adept Baletu


Posty: 130
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 07, 2007 9:38 pm   

W tym tygodniu egzamin i lekcja otwarta, rany jaki sters :shock:
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 07, 2007 10:54 pm   

A kiedy i o której są lekcje otwarte poszczególnych klas?
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 08, 2007 1:38 pm   

Wiem, że chyba te najstarsze maja we wtorek o 19.45 :) Wybierasz się Bajaderko?
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 08, 2007 10:26 pm   

Tak, wybieram się:)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Madleeen
Adept Baletu


Posty: 130
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 08, 2007 10:34 pm   

Mam nadzieje, że tylko na lekcje starszej grupy :wink:
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 08, 2007 10:53 pm   

A kiedy wasza klasa ma lekcje otwartą?
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
just_me 
Corps de Ballet


Wiek: 35
Posty: 372
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 08, 2007 11:05 pm   

O, to widze, ze silna reprezentacja krakowskiej SB idzie :)
_________________
What would happen to Juliet if there was no Romeo?
 
 
Julia
Adept Baletu


Posty: 117
Wysłany: Pon Sty 08, 2007 11:46 pm   Lekcja

Lekcja otwarta klasy 7-8 jest jutro wieczorkiem. Klasa 5-6 w piątek. Najstarsze bedą mieć lekcje otwartą w lutym :-) a młodsze dopiero w czerwcu :-)
Trzymam mocno kciuki jutro na egzaminie ! Powodzenia ! :-)
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sty 09, 2007 11:24 am   

just_me napisał/a:
O, to widze, ze silna reprezentacja krakowskiej SB idzie :)

Nie silna, a dwie, może trzy osoby :P

Julia napisał/a:
Lekcja otwarta klasy 7-8 jest jutro wieczorkiem. Klasa 5-6 w piątek. Najstarsze bedą mieć lekcje otwartą w lutym :-) a młodsze dopiero w czerwcu :-) (...)

Dziękujemy Julio za info :wink: mogłaś w sumie podać jeszcze dokładne godziny, ale i tak już wiemy :P :wink:
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Madleeen
Adept Baletu


Posty: 130
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sty 10, 2007 12:11 pm   

I co, ktoś był na lekcji otwartej?? :D
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sty 10, 2007 12:36 pm   

Tak, tak, były trzy osoby z Krakowskiej SB. Nie żadna silna reprezentacja, ale zawsze coś:)

I muszę przyznać, że widać efekty codziennego ćwiczenia, widzę znaczną poprawę u wszystkich. Dziewczyny mają ładnie ustawiony korpus, dobrze pracują nogi, ręce, głowa...(mam małe zastrzeżenie co do podbić- w większości przypadków dziewczyny ich nie używają) jednak ćwiczenia wydają mi się być wykonywane mechanicznie, "bo tak musi być", bez wyrazu, miękkości (np. plie było bardzo "rwane").
Muszę pochwalić Sari- bardzo podobają mi się Twoje arabeski (i grand battements do tyłu-poprostu cudnie!), widać pracę tych mięśni, które pracować powinny, masz prościutki korpus. Tak samo devellopes-proste biodra, trzymasz wysoko nogę. Ogólnie bardzo podoba mi się jak ćwiczysz!
:D
Zresztą pochwalić muszę wszystkich, za ciężką pracę, dyscyplinę i samozaparcie, dziewczyny, trzymajcie tak dalej! :D
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 37