www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Libretto - Satanilla (Karnawał w Wenecji)
Autor Wiadomość
Aspicia 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Pasja i coś jeszcze
Posty: 68
Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 8:30 pm   Libretto - Satanilla (Karnawał w Wenecji)

czy ktokolwiek wie cokolwiek o takim balecie, jak SATANIŁŁA?! bardzo mi zależy na libretcie szczególnie. wiem, że muzyka C. Pugniego.

Sprecyzowałam temat.
M.
_________________
"Wielcy tancerze nie są wielcy z powodu swej techniki, lecz dzięki swojej Pasji" Martha Graham
Ostatnio zmieniony przez M. Pon Lip 14, 2008 9:00 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Czw Wrz 21, 2006 6:26 pm   

Jesteś pewna, że ten wyraz się tak pisze? Wpisałam w google i nie tylko ale nic nie ma..
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Czw Wrz 21, 2006 6:28 pm   

http://images.google.com/...Aen&q=satanilla
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Czw Wrz 21, 2006 7:00 pm   

Pisze sie różnie - Satanella, Satenella, Satenilla, Satanilla, Sataniłła, spotkałam także nazwy Love and Hell, Le Diable amoureux. Choreografia J. Petipy (po J. Mazilierze) do muzyki Reber'a


The Carnival in Venice Pas de Deux (AKA The Fascination Pas de Deux from Satanella. Choreography by Marius Petipa. Music by Cesare Pugni on a theme by Nicolò Paganini. NOTE - this Pas de Deux was originally created by Petipa for his wife, the Prima Ballerina Mariia Surovshchikova-Petipa, to be added to her performance in a work titled The Carnival in Venice, and though the work did not last but a few performances in the repertory of the Imperial Ballet Petipa's Pas de Deux nevertheless survived in an independent form. In 1870 Petipa interpolated the piece into his production of the ballet Le Diable Amoureux (AKA Satanella as it was known in Russia), where it acquired the title the Fascination Pas de Deux. The piece outlived that ballet as well, and it has survived well into the present day as an independent piece. Today it is known as either The Carnival in Venice Pas de Deux or as the Fascination Pas de Deux from Satanella, or quite simply as the Satanella Pas de Deux.

(notka na podstawie wikipedi)
 
 
Aspicia 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Pasja i coś jeszcze
Posty: 68
Wysłany: Czw Wrz 21, 2006 7:14 pm   

thanks Goska :*
myślenie w moim przypadku jednak boli od czasu do czasu :))
no ale to nic. tylko nie wiedziałam ze to to samo co "karnawał w wenecji"....hmmm bede musiała to sprawdzic.


PS. licze na Ciebie jutro <matma>
_________________
"Wielcy tancerze nie są wielcy z powodu swej techniki, lecz dzięki swojej Pasji" Martha Graham
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 18