www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pomysł - nowy temat
Autor Wiadomość
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Paź 01, 2006 12:50 pm   pomysł - nowy temat

nasunął mi się jeden pomysł.

ostatnimi czasy znalazło się dużo tematów w pogadalni dotyczących poszukiwania filmików [i to przez jedną osobę...]. może by tak utworzyć w dziale "Ogłoszenia" jeden temat, gdzie się poszukuje np. wariację z jakiegoś tam baletu i ewentualnie jeżeli dyskusja na temat jakiegoś tam filmiku się rozwinie [tak jak temat o "esmeraldzie"] to go wydzielić?

a takie tematy które niedosyć że nie pasują do działu i dotyczą jednego filmiku po prostu usuwać bez powiadomienia?
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Paź 01, 2006 3:19 pm   

Ja myślę, że to ma sens, ale może po prsotu w dziale: Ogłoszenia zrobić teamt : Poszukiwane Filmiki i już? I każdy kto będzie szukał filmiku by tam napisał?
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Paź 01, 2006 4:38 pm   

No Princess właśnie o to chodzi. :? Co do tematu- uważam, że jest bez sensu, tak jak bezsensu są prośby typu "czy ma ktoś wariację z...?" ,bo po cóż jest Youtube? :roll: I przecież mamy temat "Filmiki baletowe w internecie", tam też jest dużo... I tam toczymy dyskusje na ich temat... :?
 
 
 
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Paź 01, 2006 4:40 pm   

zgadzam sie z Marysią...
 
 
 
Nena 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 30
Posty: 704
Skąd: z monitora...
Wysłany: Nie Paź 01, 2006 7:53 pm   

Fakt, poza tym będzie problem, jeżeli dwadzieścia osób z rzędu napisze po kolei co by chciało, nie sposób będzie namierzyć kto, co i kiedy chciał ;)
_________________
Gość, masz ode mnie buziaka :)
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Paź 01, 2006 8:31 pm   

zazwyczaj ktoś coś ma. :roll: ;)
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Nena 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 30
Posty: 704
Skąd: z monitora...
Wysłany: Nie Paź 01, 2006 9:08 pm   

Ale reszta zacznie się dopominać i zrobi się jeden wielki śmietnik :?
_________________
Gość, masz ode mnie buziaka :)
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 01, 2006 9:16 pm   

myślę ze nie ma co zakładać specjalnego watku. Jak ktos spoza stałych forumowiczów szuka filmiku to i tak założy nowy watek bo nie będzie wiedział, ze powinien swoją prosbę zamieścic w specjalnym watku. A takie jednorazowe prosby potem sie kasuje, co jakiś czas i jest ok.. Od tego własnie sa moderatorzy ;)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Beata-wielbicielka baletu
Adept Baletu


Posty: 90
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Paź 29, 2007 12:49 pm   

Mam pytanie: gdzie mogłabym napisać moje wrażenia po obejrzeniu, a także moją recenzję n/t najnowszego baletu Kopciuszek z Opery Wiedeńskiej? Przejrzałam dział Życie Baletomana, tam, teoretycznie mogłoby się znależć miejsce na "nowości DVD",tylko, że nie potrafię założyć takiego nowego -jak ja to ujęłam- podtematu. Chciałabym, aby ten nowy temat traktował ogólnie o nowościach na DVD, bo niebawem otrzymam kolejny nowowydany balet z A.Ferri (niestety chyba ostatni z tą uroczą tancerką),będzie to Sen Nocy Letniej, o którym również -po obejrzeniu- chętnie coś napiszę.
Drugie pytanie dotyczy zamieszczania na forum zdjęć okładek DVD baletowych, czy istnieje możliwość "wklejenia" takich zdjęć, aby osoby czytające moje posty mogły od razu zobaczyć, jak wygląda balet, o którym piszę?
Bardzo chętnie udzielę wskazówek n/t tych baletów na DVD,które bardziej lub mniej warto kupić.
Z niecierpliwością oczekuję odpowiedzi,pozdrawiam!
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Pon Paź 29, 2007 1:19 pm   

Co do pierwszego pytanka - to jak nie będzie przeciwwskazań od moderatorów tudzież administratorów spokojnie można będzie założyć nowy temat.
Co do drugiego to bez problemu możesz wklejać zdjęcia okładek itp korzystając choćby z serwisu www.fotosik.pl. Tam ładnie prowadzi za rączkę jak wygenerować miniaturkę do wstawienia na forum itp :)

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Joanna Bednarczyk
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
historyk, krytyk
Posty: 549
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 6:23 pm   

nowy temat zakłada się: wchodzisz do np: życie baletomana, na dole po lewej stronie naciskasz "nowy temat" wyświetla ci się normalny post w rubryce temat wpisujesz np "Nowości na DVD" i opisujesz kopciuszka i wysyłasz


Drożyzna panie (CD,DVD) - o tym jak drogie są płyty

"kanon baletów na DVD" - o naszych faworytach

moim zdaniem temat który proponuje Beata oscyluje wokół wymienionych ale ma trochę inną funkcję ma dotczyć naszych opini o róznych nagraniach które ukazują sie sukcesywnie
 
     
Beata-wielbicielka baletu
Adept Baletu


Posty: 90
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro Lis 07, 2007 10:22 am   

Joanno i Torinie - pieknie dziękuję za Wasze odpowiedzi.Myślę, że temat nowych baletów na DVD jest naprawdę potrzebny, bo - tak jak zauważyłaś Joanno - te balety są i będą wydawane.Ja opiszę wspomnianego we wcześniejszym poście Kopciuszka, ale nie tylko, bo w kolejce jeszcze czeka Sen Nocy Letniej z Alessandrą Ferri i kolejna płyta, absolutnie nowa, jeszcze cieplutka: Swan Lake z 2006r. z Teatru Maryjskiego z Petersburga.
Chętnie poczytam recenzje innych osób n/t nowych baletów, powymieniamy się poglądami.
Mam jeszcze pytanie, czy nowy temat po prostu zakładam bez pytania o zgodę Administratora interesującej mnie strony, czy lepiej zapytać?
Jeszcze jedna sprawa, w przypadku baletu Kopciuszek (muz.Strauss) chciałabym zamieścić genezę powstania tego baletu oraz libretto, które zasługuje na to, aby je opisać, bowiem są pewne różnice pomiędzy tym librettem a librettem do Kopciuszka Prokofiewa.Czy takie libretto mam zamieścić w dziale Libretta Baletowe, czy po prostu w Nowościach Baletowych na DVD? Osobiście wolałabym, aby ktokolwiek,wchodząc na temat Nowości Baletowe na DVD, miał pełen "obraz" danego baletu niejako w jednym miejscu, czyli zdjęcie okładki, geneza powstania baletu, libretto, spis wykonawców i własna dłuższa lub krótsza recenzja. Dokładnie coś takiego by mi się marzyło...
Pozdrawiam!
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Sro Lis 07, 2007 10:26 am   

Tak zakładasz i jusz :)
Najwyżej jak założysz totalną głupotę to ci go szanowne adminy usuną. Ale sądząc po twoich zamiarach to to Ci nie grozi w ogóle, a może powstać jeden z wartościowszych wątków na forum :)
Tak więc do dzieła (mówiłem to jako zwykły user forum, administratorem jestem ale tylko do spraw, że tak powiem technicznych)

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 26