www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Izrael mekką tańca współczesnego...???
Autor Wiadomość
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro Paź 04, 2006 7:44 pm   Izrael mekką tańca współczesnego...???

Ostatnio zaczęłam się zastanawiać, jak to mozliwe, że w państwie takim jak Izrael funkcjonują aż dwa światowej klasy zespoły, z którymi chcą i współpracują najlepsi choreografowie, o jakich można byłoby pomarzyć...? Bo przecież Izreal to nie jest państwo ani bogate, ani stabilne politycznie.

Czy ktos z Was miał okazję oglądać spektakle Batshevy lub Kibbutz? Jakie wrażenia i co o nich myslicie?
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
Flora
Nowicjusz

Posty: 24
Wysłany: Wto Paź 17, 2006 7:15 pm   

Oglądałam Batsheva. Niestety nie na żywo. Ale i tak robi ogromne wrażenie!!! Jest w nich moc. A jak to się dzieje? nie mam pojęcia. To chyba kwestia nie tego, jak bardzo Państwo jest bogate, ale jak lokuje posiadane pieniądze. Oni lokują w kulturę, w tym - taniec. Taniec, przez duże T!
 
 
OLI
Nowicjusz

Posty: 1
Skąd: Bielawa, PL, Izrael, Haifa
Wysłany: Pią Maj 18, 2007 7:48 pm   taniec w Izraeluu

Wiatam wszystkich:) co do tanca w Izra , to chyba moge sie troche wypowiedziec, bo mieszkam tu od 3 lat. :lol:
przez 10 lat ( w Polsce) tanczylam towarzyski, pozniej 2 lata w USA i wreszcie wyladowalam w Izraelu. N a poczatku planowalam wrocic do towarzyskiego, ale z przykroscia stwierdzilam , ze tutejszy poziom nie dorownuje polskim tancerzom.zajelam sie wiec udzielaniem prywatnych lekcji, a wolnym czasie rozpoczelam zajecia z jazz.
Jestem zafascynowana tutejszym tancem nowoczesnym-jego poziomem i profesjonalizmem, mimo , ze to "nie moja dzialka" :)
Wiekszosc szkol, tych najlepszych miesci sie w Tel-Aviv(ja mieszkam na polnocy w Hifie).Jestem pelna podziwu dla tych wszystkich mlodych ludzi, ktorzy mimo trudnej sytuacji politycznej dbaja o rozwoj kultury w swoim kraju(nie jestem Zydowka- wiec to nie moj kraj:):):):):) )
Po amerykanskiej i izraelskiej wersji programu" so you think you can dance" postanowilam sprobowac swoich sil w tancu nowoczesnym i wspolczesnym. mam 27 lat i slabe postawy baletowe , ale wierze ze ciezka praca i wytrwaloscia uda mi sie przejsc przesluchanie do rocznej szkoly tanca dla profesjonalnych tancerzy tanca wspolczenego( ktore mam za tydzien), po ktorej zdobede umiejetnosci tancerza i choreografa tanca nowoczesnego:)
towarzyski i nowoczesny to 2 rozne style ale milosc do tanca jest jedna, nie prawdaz? :D
mam troche nerwy przed przesluchaniem, bo to moje pierwsze:), wiec jesli ktos ma jakies wskazowki co do przygotowania, doboru choreografii czy stroju, bede niezmiernie wdzieczna zxa pomoc!!!

zycze milego dnia!
oli

e-mail oliwiah@yahoo.com



[img][/img]
_________________
Kiedys myslalam, ze urodzilam sie bo musialam, choc nie wiedzialam , czy powinnam...dzis wiem , ze urodzilam sie by tanczyc....tylko tak czuje , ze zyje:)
 
 
Joanna Bednarczyk
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
historyk, krytyk
Posty: 549
Wysłany: Czw Sie 16, 2007 2:23 pm   

25 sierpnia o godz 22.35 na kanale satelitarnym ARTE

moza bedzie zobaczyc spektakl "Kibbutz contemporary dance company" "Upon reaching the sun" ispirowany sztuka Buchnera "Woyzek"
 
 
Nemo 
Adept Baletu


Wiek: 41
Posty: 254
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Paź 25, 2007 9:24 am   

Izraelska fama się potwierdza :)
Na Gdańskiej Korporacji Tańca był duet z Izraela: Yossi Graf i Oded Berg. Bardzo sympatyczne chłopaki, młodzi i zdolni. Ich spektakl "Heroes" był jednym z najlepszych na korporacji. Pokazali nie tylko klasę tańca ale i umiejętność gry emocjami i relacjami. Zresztą Yossi wygrał kilka lat temu konkurs choreograficzny w Gdyni, organizowany przez Azerkiewicza.
Jeżeli ktos ma okazję ich zobaczyć, albo być na warsztatach to polecam!
 
     
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Paź 29, 2007 9:39 am   

Parę dni wcześniej ten spektakl mogliśmy oglądać w Poznaniu w Starym Browarze. Podzielam zdanie Nemo - bardzo ciekawy duet, potrafił skupic moją uwagę przez blisko godzinę pomimo oszczędności środków. Ruchowo bardzo oryginalna choreografia pozbawiona tak częstych obecnie schematów. Duzo radości i pozytywnej energii.

Cytat:
Zresztą Yossi wygrał kilka lat temu konkurs choreograficzny w Gdyni, organizowany przez Azerkiewicza.


To był spektakl Wo-man w pomidorach w wykonaniu Polskiego Teatru Tańca - zresztą do dziś grany w repertuarze i bardzo lubiany zarówno przez publiczność jak i tancerzy PTT :)
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
     
staace 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica, tancerka
Wiek: 34
Posty: 144
Skąd: Malbork
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 9:13 am   

Taniec współczesny jest niesamowity!!! Bardzo załuje ale nie mialam okazji zobaczyc zadnego spektaklu jesli chodzi o ten rodzaj tanca jednak wierze ze jeszcze wszystko przede mna. Nie wiedziałam ze Izrael moze byc tak jak w temacie "mekka tańca współczesnego". Nigdy bym o tym nie pomyślała. Jednak widać że są państwa które mimo niestabilnej polityki kładą duży nacisk na kulturę i sztukę. Tam taniec jest pewnie jedną z najważniejszych dziedzin. Tam taniec jest przez duże T.
_________________
"Talent i zdolności to nawet nie połowa sukcesu. Podstawa to systematyczność, determinacja i upór w dążeniu do celu"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 19