www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
BALETKI
Autor Wiadomość
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Sro Sty 16, 2013 10:56 am   

Trochę mają, bo przecież napalcówki eksponują stopę. Tancerki jak wiadomo stopy mają niezbyt reprezentacyjne. A te wszystkie oferty pokazują piękne, gładkie stópki z ładnymi paznokciami.
Myślę, że majstrują przy tym na pewno. Muszą. Myślę, że po prostu takie są prawa reklamowego świata.
Nikt raczej nie skusiłby się na baletki, które reklamuje baletowa stopa bez upiększenia. To trochę jak z innymi reklamami (które są wkurzające) np. panie o idealnej figurze i bez śladu pomarańczowej skórki reklamują balsamy antycellulitowe, dziewczyny z młodą skórą prezentują krem na zmarszczki dla skóry dojrzałej, wyprasowane photoshopem twarze zachwalają preparaty na pryszcze...
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
lily91 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
zaczarowana
Wiek: 32
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Sty 16, 2013 11:08 pm   

To tak jak z katalogiem Avonu; na zdjęciu twarzy reklamującej tusz do rzęs widzimy piękne, sztuczne i długie rzęsy. Stronę dalej, gdzie jest reklama szminki, usta są pełne i cudowne, a rzęsy z kolei naturalne i rzadkie :)
_________________
I wanna be perfect.
 
     
wiktorusia15
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń - miłośnik
Wiek: 27
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 08, 2013 8:36 pm   

Mam mały problem z baletkami Grishko... Miałam model 1 rozmiar 35 i przy robieniu releve trochę mi się zsuwały z pięty. Nie spadały, ale jednak zsuwały. Przymierzałam rozmiar 36, ale przy robieniu releve odstawały mi tu przy haluksach. Słyszałam, że Grishko są płytkie i myślę, że dlatego spada mi pięta. Chociaż może dlatego, że są za małe? Jak mam dobrać rozmiar? Pomocy! :lol:
 
     
Alice.99 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Kwi 10, 2013 7:34 pm   

Moje baletki są firmy Grishko i są świetne! Mam model 1 i jest bardzo wygodny. Cenię w baletkach tej firmy właśnie wygodę i to, że się tak szybko nie "psują" . wiktorusia15 może tabela na stronie sklepu Elite by pomogła, tam maja wszystkie rozmiarówki Grishko.
_________________
Na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno.
 
 
     
wiktorusia15
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń - miłośnik
Wiek: 27
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 11, 2013 3:05 pm   

Myślisz, że powodem tego, że baletki mi się zsuwają jest ich za mały rozmiar? I to odstawanie przy haluksach przy robieniu releve da się zniwelować, kiedy ściągnę gumkę? :roll:
 
     
Alice.99 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 11, 2013 11:43 pm   

wiktorusia15 napisał/a:
Myślisz, że powodem tego, że baletki mi się zsuwają jest ich za mały rozmiar? I to odstawanie przy haluksach przy robieniu releve da się zniwelować, kiedy ściągnę gumkę? :roll:

One się tak lekko zsuwają, ale nie całkowicie i nie spadają. Tez tak miałam i właśnie ściągnęłam gumkę. Pomogło. Już się nie zsuwają. Nie wiem jak u Ciebie, ale jeśli także minimalnie to pewnie wcale rozmiar nie jest nie odpowiedni, a wręcz przeciwnie :smile:
_________________
Na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno.
 
 
     
wiktorusia15
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń - miłośnik
Wiek: 27
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 12, 2013 2:37 pm   

Skoro tak mówisz, to uwierzę Ci na słowo :smile: Bardzo dziękuję! :smile:
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 8:52 pm   

Zależy mi na nisko wyciętych baletkach (tzw. "low vamp")
Czy któraś z Was miała może baletki Snsha Performance, Sansha Entrechat albo Sansha Pro 1C i mogłaby mi powiedzieć, czy są one nisko wycięte? :smile:
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 9:28 pm   

Sanshe mają raczej wysoki 'vamp'
Spróbuj niektóre modele Bloch (Proflex, ProArch, Prolite sa dość nisko wycięte:))
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 9:44 pm   

Dzięki Lorenzo :wink:
Mam takie jakieś wrażenie, że im niżej baletki wycięte, tym zgrabniej wyglądają, prawda to?
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 10:33 pm   

To zależy. Moja nauczycielka mówi, że jak ktoś nie ma dużego podbicia o powinien wybierać niższy 'vamp', ponieważ większa część stopy jest widoczna i ładniej wyglądają.
A ja jeszcze dodam, że jak się wybierze takie, które są dobrze dopasowane między piętą a śródstopiem to dodatkowo 'poprawia stopę'.
Nie każdy urodził się z piękną stopą więc trzeba sobie jakoś pomóc.

A jak ktoś ma naturalnie duże, elastyczne podbicie to stopa nawet w wysokim 'vamp' wygląda ładnie:)
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
sansa 
Nowicjusz

Posty: 22
Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 9:01 am   

ja jestem fanem Grishko, w szczególności modelu 6. stopa bardzo ładnie w nich wygląda, są dobrze skrojone. a poza tym cieszą się długą żywotnością, co, w moim przypadku, jest decydującym czynnikiem przy zakupie baletek.

najgorzej wspominam Sanshę - zbytnio przypominające kapcie, strasznie się marszczą, no i szybko niszczą. W Blochach, niestety, średnio po dwóch tygodniach robiły mi się dziury (!), więc po dwóch parach zrezygnowałam z tej opcji.
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 7:31 pm   

Miałam kiedyś baletki z allegro, nie pamiętam dokładnie, chyba jakiejś firmy Dance2000? Coś w tym rodzaju, ze skórzanym noskiem i resztą płócienną. Były tanie, ale bardzo szybko się zniszczyły, raczej nie polecam.
W odróżnieniu od sansa, ja właśnie bardzo dobrze wspominam baletki Sansha. Miałam model 1C. Były wygodne, ładnie przylegały do stopy, nawet przy małym podbiciu wyglądały zgrabnie. Nie zauważyłam marszczenia (może marszczenie to kwestia źle dopasowanego rozmiaru?), przeżyły też kilka prań w pralce, po których wyglądały jak nowe. Niestety... zgubiłam je kiedyś, a szkoda, by bardzo je lubiłam.
Mam Grishko model 7, ale to już nie to samo. Czuć jakby dodatkowe warstwy przy pięcie, jakby taką "asekurację"? Są skórzane ze wstawkami z siatką. Póki co nie ćwiczyłam w nich dużo, ale ogólnie raczej mam lepsze doświadczenia z baletkami Sanshy.
 
     
baleciara123 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 8
Wysłany: Sob Lis 16, 2013 5:10 pm   

A ja mam z grishko i blocha. Oba modele są świetne <3
 
     
OlgaT 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 26
Posty: 58
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob Lis 16, 2013 5:52 pm   

Dla mnie zawsze najlepsze będą blochy. Teraz właśnie czekam na nowe :)
 
     
Celebrindal 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
początkująca :)
Posty: 66
Wysłany: Wto Lis 19, 2013 7:31 pm   

Ktoś mógłby mi coś powiedzieć o baletkach firmy Swiga? Już mam kupione Sanshe, ale jak szukałam jakichś, to te mnie zainteresowały, zwłaszcza ceną :) No i jakoś mi od tamtej pory ta angielska firma nie daje spokoju, dobre to to, czy nie dobre? :)

Znalazłam akurat taki model
http://sklepbaletowy.pl/s.../model-bl2.html
_________________
Celebrindal, czyli Srebrnostopa. Na razie stopy mam raczej żelazne, ale z każdym krokiem lśnią odrobinę bardziej...
 
     
balletlover 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 24
Posty: 127
Wysłany: Sro Lis 20, 2013 4:20 pm   

Celebrindal, Ja mam takie. :) Przypadły mi do gustu, są wygodne, dobrze się w nich tańczy i ładnie wyglądają na stopie. :wink:
_________________
"Great dancers aren't great because of their technique. They're great because of their passion."
 
     
Celebrindal 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
początkująca :)
Posty: 66
Wysłany: Pią Lis 22, 2013 9:59 pm   

Na 100% odpowiedź na moje pytanie gdzieś jest, ale nie umiem szukać - patrzę, patrzę, przeglądam i nic :) Co można zrobić z tymi sznurkami-ściągaczami, co to są do dopasowania baletki do stopy, żeby nie uwierały? To są takie sanshowe gumki. Jak je zrobię w kokardkę, to cisną, jak zostawię niezwiązane, to coś uwiera, końcówki drapią, a to miejsce, gdzie jest supełek/kokardka (przy ich "wyjściu" z tego "tuneliku") okropnie ciśnie. A jak tańczę, to wysuwają się ze środka, a przecież nie mogę nagle przerwać, żeby przez kolejne 3 minuty poprawiać tak, żeby ich nie było widać i czuć... Ktoś ma jakiś niezawodny sposób? :)
_________________
Celebrindal, czyli Srebrnostopa. Na razie stopy mam raczej żelazne, ale z każdym krokiem lśnią odrobinę bardziej...
 
     
OlgaT 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 26
Posty: 58
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią Lis 22, 2013 10:51 pm   

Ja przyklejam plastrem od środka :D może po prostu masz za ciasto ściągnięte?
 
     
Celebrindal 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
początkująca :)
Posty: 66
Wysłany: Pią Lis 22, 2013 11:53 pm   

Hmm może, muszę zobaczyć i spróbować trochę je poluźnić... I plaster też wypróbuję :) Dzięki :)
_________________
Celebrindal, czyli Srebrnostopa. Na razie stopy mam raczej żelazne, ale z każdym krokiem lśnią odrobinę bardziej...
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 12:21 pm   

Od niedawna używam baletek sansha pro 1C i jestem z nich bardzo zadowolona. Po przeczytaniu całego wątku stwierdam że mnie nic nie uwiera, łezki są dla mnie idealne (mam szerokość N może dlatego), bardzo podoba mi się takie zgrubienie w podbiciu gdyż mam wysokie i jest to dla mnie pomocne przedłuża mi żywotność.
Baletki zarówno czarne jak i cieliste przeszły już wiele prań nie skurczyły się, nie ma zaciągnięć (jak w przypadku baletek blocha).
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
OlgaT 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 26
Posty: 58
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 7:03 pm   

Baletki z blocha się kurczą? :lol: a moje wręcz przeciwnie.
 
     
marine 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczennica SB
Posty: 18
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 7:59 pm   

Ja mam baletki z Akcesu, z biszkoptową podeszwą, dobre są, chodziarz podeszwą się marszczy gdy obciągam palce. Starczają mi na pół roku.
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Sob Lut 15, 2014 9:16 pm   

Dziewczyny, jaka Wam wypada rozmiarówka w baletkach Sansha pro 1c? jeśli mam stopę 39 (25 cm) to rozmiar 9 czy 10 (w pointach sanshy 10 była akurat)? :)
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Nie Lut 16, 2014 1:51 am   

Ciężko powiedzieć. Ja mam 38 i 8 było trochę za ciasne, 9 lepsze
Zalezy czy wolisz mieć trochę luźniejsze baletki czy takie bardzo dopasowane.
Ja wole luźniejsze wiec bym wziela te większe, ale..
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,44 sekundy. Zapytań do SQL: 37