www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Benois de la Danse

Czy Benois de la Danse jest najbardziej prestiżową narodą na świecie?
tak
100%
 100%  [ 2 ]
nie
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 2
Wszystkich Głosów: 2

Autor Wiadomość
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 1:55 pm   Benois de la Danse

NOMINEES OF BENOIS DE LA DANSE-2010

CHOREOGRAPHERS:

DAVID DAWSON — FAUN(E), C. Debussy, English National Ballet.

TERENCE KOHLER — 11:11, L. Auerbach, Royal Ballet of Flanders.

SUSANNA LEINONEN — AND THE LINE BEGINS TO BLUR, K. Laine, Susanna Leinonen Company (Finland).

ALEXEY RATMANSKY — WALTZ-FANTAZY, M. Glinka, for Mikhail Baryshnikov's Three Solos and Duet.

BENJAMIN MILLEPIED — ANIMA, J. -S. Bach, J. Taride, Benjamin Millepied Danses Concertantes, Dance Festival in Cannes (France).

CHRISTOPHER WHEELDON — SWAN LAKE (New version), P. Tchaikovsky, Karlsruhe Ballet (Germany).

BALLERINAS:

МARIA ALEXANDROVA — Nikia in La Bayadère, L. Minkus/M. Petipa, (Y. Grigorovitch production); Title role in Esmeralda, C. Pugni/M. Petipa, (staging and new choreographic version by Y. Burlaka and V. Medvedev), Bolshoi Ballet.

HÉLÈNE BOUCHET — Euridike in Orpheus, I. Stravinsky/J. Neumeier, Hamburg Ballet.

ISABELLA BOYLSTON — Everything Doesn't Happen At Once, D. Lang/B. Millepied, American Ballet Theatre.

ISABELLE CIARAVOLA — The title role in Giselle, A. Adam/J. Coralli, J. Perrot (staged by P. Bart, E. Poliakov) Paris Opera Ballet.

YEVGENYA OBRAZTSOVA — Suimbike in Shurale, F. Yarullin/L. Yakobson, Mariinsky Theatre.

ANU VIHERIÄRANTA — Duet in Tryst, J. McMillan/Ch. Wheeldon, Het National Ballet.

DANCERS:

ESTEBAN BERLANGA — Faun(e), C. Debussy/D. Dawson, English National Ballet.

THIAGO BORDIN — Arman Duval in Lady of the Camellias, F. Chopin/J/Neumeier, Hamburg Ballet.

STEPHANE BULLION — Albrecht in Giselle, A. Adam/J. Coralli, J. Perrot (staged by P. Bart, E. Poliakov), Paris Opera Ballet.

DAVID HALLBERG — Count Albrecht in Giselle, A. Adam/J. Coralli, J. Perrot (staged by K. McKenzie) American Ballet Theatre.

MICHAIL LOBUKHIN — Ali-Batyr in Shurale, F. Yarullin/L. Yakobson, Mariinsky Theatre.

FRIEDEMANN VÖGEL — Solor in La Bayadere, L. Minkus/N. Makarova after M. Petipa, Finnish National Ballet.

MARIAN WALTER — Prince Desiré in The Sleeping Beauty, P. Tchaikovski/V. Malakhov after M. Petipa, Berlin State Ballet.
Jury 2010 consists of :
Yuri Grigorovich- Chairman of the Jury
Kenneth Greve- Artistic director of the Finnish National Ballet
Michaël Denard- Leading professeur of the Paris Opera Ballet
Wayne Igling- Artistic director of the English National Ballet
Birgit Keil- Director of Manheim Dance Academy, Artistic director of Carlsruhe Ballet ( Germany)
Uliana Lopatkina- Prima-ballerina of the Mariinski Theatre (St. Petersburg)
Linda Shelton- the Executive director of Joyce & Joyce So-Ho theatre (New-York)
Heinz Spoerli — Artistic director of the Zurich Ballet


Macie swoich faworytów? Ja nikogo nie zaskocze jak powiem, ze cieszy mnie nominacja Mariana Waltera.
Ostatnio zmieniony przez Sagittaire Sro Mar 02, 2011 1:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Ewa J. 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 683
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 6:02 pm   

Dzięki za informacje, w ferworze wielu egzaminów zapomniałam zupełnie o tym ważnym baletowym wydarzeniu;) Co do moich faworytów, jestem za Isaballe Ciaravolą, czyli jeszcze całkiem świeżo upieczoną etoile (nominowana chyba w kwietniu ubiegłego roku, wtedy, kiedy odszedł Legris) i Stephane Bullion. Już się przekonałam, że obydwoje tworzą bardzo piękny duet, nie tylko w "Giselle" (widziałam niestety tylko pas de deux z II aktu i to w nie najlepszej jakości, ale będę zacierać ręce, jak tylko pojawi się na mezzo - oby), ale też w "Damie kameliowej".
O wiele chętniej właśnie ich zobaczyłabym na nagraniu, niż niezbyt udany duet Pujol - Le Riche, których chociaż bardzo cenię, to "Giselle" zdecydowanie nie należy do nich. Co prawda Ciaravolę znam o wiele słabiej, niż Bullion, którego do tej pory widziałam zdaje się w trzech spektaklach, ale miałam już wystarczającą okazję do przekonania się o jej talencie. To tancerka bardzo subtelna, liryczna i stanowi pewnego rodzaju opozycję w stosunku do bardzo silnych tancerek-etoiles, jakie do tej pory są największymi gwiazdami Opery, czyli Dupont, Gillot i Letestu. Wszystkie trzy uwielbiam, ale mam nadzieję, że Ciaravola w przyszłości stanie się ich godną następczynią, tak samo w Bullion pokładam duże nadzieje, według mnie jest następny w kolejce do nominacji na etoile, myślę, że zapracował sobie już na ten tytuł. Sprawdza się zarówno we współczesnym repertuarze ("Siddharta" - stworzył świetny duet z Le Riche, "Proust, czyli bicie serca" - chyba dość wyzywająca rola, nawet jak na bardzo "liberalny" i nowoczesny repertuar Opery Paryskiej, ale może się mylę ;) ), neoklasyce (genialny Armand Duval z "Damy kameliowej") - i, jak widać, klasyce, czego najlepszym dowodem jest jego nominacja za partię Albrechta w "Giselle".
_________________
"Tańczcie głową." A. Pawłowa
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Sro Maj 19, 2010 11:19 pm   

O ile dobrze rozumiem tą stronę:
http://benois.theatre.ru/english/history/2010/
Laureatami są Hélène Bouchet, Thiago Bordin i David Hallberg.
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Ewa J. 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 683
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 2:00 pm   

Zupełnie nic na ich temat nie wiedziałam, więc zaczęłam od poszukania na youtube i znalazłam fragmenty "Sylfidy" z udziałem tej pary:
http://www.youtube.com/watch?v=h69ZBtHGQp8

Wersja "żywcem" przeniesiona z Opery Paryskiej, ale to chyba dobrze, bo kostiumy i scenografia naprawdę dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Co do tancerzy to nic o nich nie mogę powiedzieć, może oprócz tego, że wydają się tworzyć zgrany duet;)
_________________
"Tańczcie głową." A. Pawłowa
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 10:04 am   

a co Wy na tego Prince Desiré w The Sleeping Beauty (Berlinskiej)???

mnie nieco zaskoczyla ta nominacja.

Tzn to, ze Marian Walter to mnie nie zaskoczylo, bo od gali w Japonii , o ktorej pisalam w temacie Op warsz-berlinska, bardzo mnie zainteresowal. Oprocz poprawnosci technicznej i duzego potencjalu, jaki juz od kilku ladnych lat widac, ma w sobie duzo uroku, swobody na scenie. Moim zdaniem nalezala mu sie ta nominacja.
Nalomiast zaskoczylo mnie to, ze Śpiaca, bo przyznam szczerze, ze jakos nie jest to moj faworyt sposrod spektakli wystawianych obecnie w Berlinie.
No ale nie widzialam w calosci tej Spiacej, wiec mozliwe, ze inscenizaja jest b dobra, tylko ja jakos jej nie znam. Bardzo jestem ciekawa co o tej Śpiacej myslicie
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Mar 02, 2011 1:46 pm   

wiadomosc dnia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aleksandra Liashenko, pierwsza solistka Polskiego Baletu Narodowego, otrzymała nominację do prestiżowej nagrody tanecznej „Benois de la Danse '2011”. Jest nominowana w kategorii „najlepsza tancerka” za swoją interpretację roli tytułowej w „Kopciuszku” Fredericka Ashtona na scenie Teatru Wielkiego. Do jury tegorocznej nagrody został zaproszony Krzysztof Pastor, dyrektor Polskiego Baletu Narodowego. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 24 maja 2011 roku podczas gali w moskiewskim Teatrze Bolszoj. Nasza pierwsza solistka została zaproszona by wystąpić w tej gali.

„Benois de la Danse” (uznawany za „Baletowego Oscara") jest najważ- niejszą międzynarodową nagrodą baletową. Została utworzona w Moskwie w 1991 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Taneczne (obecnie Międzynarodową Unię Taneczną). Przyznawana jest od 1992 roku w kilku kategoriach: najwybitniejszego choreografa, tancerza, tancerki, kompozytora i scenografa baletowego poprzedniego roku oraz „za osiągnięcia życia". W 1996 roku nagroda „Benois de la Danse” była włączona do Światowej Dekady Kultury UNESCO. W tym roku nagrody zostaną wręczone po raz dziewiętnasty.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 21