www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Państwowe Policealne Studium Zawodowe Wokalno - Baletowe
Autor Wiadomość
julaszam 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń, tancerz
Posty: 6
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 1:59 pm   

No to dobrze, chyba pojdę na jakieś zajęcia, żeby się lepiej przygotować.... A co do samej szkoły to jakie są zajęcia itp.. Znacie kogoś kto już skończył studium?
_________________
Juliette
 
 
     
ania eva yulya 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
UczeńMiłośnikTancerz
Posty: 3
Skąd: Śląskie, Czę100chowa
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 8:45 pm   

O to spoko :) jestem w pełni świadoma że po dostaniu się do tej szkoły będzie sporo wydatków, tak jak pisałaś - calawtrawie -, i tak dobrze że czesne odpadają
Hmm...ale nie mam się jeszcze czym przejmować, jak na razie to muszę się dostać :razz: to mój priorytet na teraz tzn. na czerwiec ;)



julaszam program kształcenia i parę innych przydatnych informacji znajdziesz na stronie szkoły:
http://www.ppswb.pl/
:)
 
 
     
julaszam 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń, tancerz
Posty: 6
Skąd: Częstochowa
  Wysłany: Czw Lis 11, 2010 9:57 pm   

Ok:) wielkie dzięki i do zobaczenia, może się spotkamy...:D
_________________
Juliette
 
 
     
ania eva yulya 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
UczeńMiłośnikTancerz
Posty: 3
Skąd: Śląskie, Czę100chowa
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 11:55 am   

Nie ma za co :)
Spotkamy się na pewno w PPSZWB ;)
_________________
''Oddanie się ciału to podstawa,
uwierzyć w siebie - to zatańczyć sobą..''
 
 
     
calawtrawie 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, tancerz
Wiek: 33
Posty: 64
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw Gru 16, 2010 8:32 pm   

Zapraszam serdecznie na koncert charytatywny (wokalno-taneczny) w Katowicach - CENTRUM HANDLOWE 3 STAWY !!!

Sobota od 17 !!:)
 
     
mimi
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Sro Sie 31, 2011 2:34 pm   

Hej mam pytanie czy na egzaminie wstępnym trzeba tańczyć współczesny lub jazz czy można np hip hop?
 
     
Agacia4 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 26
Posty: 160
Wysłany: Czw Wrz 01, 2011 2:55 pm   

Wydaje mi się, że możesz zatańczyć hip-hop ale nie wiem czy Cię przyjmą bo hip-hopu w ich programie raczej nie ma...
 
 
     
calawtrawie 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, tancerz
Wiek: 33
Posty: 64
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pon Wrz 26, 2011 9:52 pm   

btw-ja też tańczyłam hip hop...
Dodatkowy nabór do 28 października 2011r.
 
     
ewelina95 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik,uczeń
Posty: 6
Wysłany: Pią Lut 17, 2012 8:06 pm   

od dłuższego czasu myślę o studiach tanecznych i ostatecznie powstał dylemat:
policealne studium wokalno-baletowe w Gliwicach czy teatr tańca w Bytomiu (PWST Kraków)?
czym te szkoły się różnią?
która bardziej stawia na taniec?
i którą wy osobiście polecacie?
proszę o pomoc!!!
pozdrawiam :wink: :smile:
 
     
Jagodzia 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń SB, miłośnik
Posty: 11
Wysłany: Sob Lut 18, 2012 12:00 am   

Moim zdaniem studium w Gliwicach bardziej skupia się na wokalu, taniec jest tak jakby przy okazji....
_________________
Stoje na czubkach palców aby jednocześnie dotykać nieba i sięgać ziemi ...
 
     
martini_rosso 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
amatorski, z pasją
Wiek: 37
Posty: 236
Wysłany: Nie Lut 19, 2012 10:25 am   

Jagodzia, ja słyszałam wręcz przeciwne opinie od osób, które studium ukończyły. Tańca jest sporo, klasyka podobno na dobrym poziomie i sporo godzin jest jej poświęconych. Są też zajęcia ze stepu, partnerowania, tańca charakterystycznego i współczesnego. Oczywiście na wokal i warsztat aktorski też jest kładziony nacisk, w końcu studium ma wykształcić aktora scen muzycznych, czyli osobę wszechstronną na tyle, że będzie mogła wyjść na scenę i zagrać partię aktorską ale i też zaśpiewać, zatańczyć.

Ewelina95, wszystko zależy od tego, co chciałabyś w przyszłości robić, co i gdzie tańczyć... Studium na pewno jest bardziej ukierunkowe na takie gatunki teatralne, jak operetka i musical, PWST w Bytomiu - raczej na teatr tańca. Do PWST trudniej się dostać, ale podejrzewam, że po jego skończeniu może łatwiej będzie dostać pracę? Poza tym ukończenie PWST umożliwia zdobycie tytułu magistra, same studia trwają dłużej... W dniach 9-11 marca będą miały miejsce w bytomskich wydziale PWST dni otwarte, warto się wybrać i dowiedzieć się wszystkiego z pierwszej ręki.
 
     
Jagodzia 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń SB, miłośnik
Posty: 11
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 4:36 pm   

Ja się właśnie tak zastanawiam nad tym studium w Gliwicach. Tylko jeśli wokal musi tam być profesjonalny, to miałabym cieżko, bo w kierunku śpiewu to kształciłam się niedługo i dawno temu...
A jeśli ma się dyplom ukończenia szkoły baletowej to aby tańczyć w teatrze wciąż trzeba kończyć jakiąś dalszą szkołę, studium itp. ? :)
_________________
Stoje na czubkach palców aby jednocześnie dotykać nieba i sięgać ziemi ...
 
     
martini_rosso 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
amatorski, z pasją
Wiek: 37
Posty: 236
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 11:25 pm   

Ukończenie państwowej szkoły baletowej jest w teatrach zdecydowanie przedkładane nad wszelkiego rodzaju kursy i studia... Znacznie łatwiej jest dostać pracę w teatrze z dyplomem baletówki, to oczywiste.

Jagodzia, a co do gliwickiego studium - najlepiej będzie popytać samych słuchaczy. Z tego co wiem, na egzaminie wstępnym nikt nie wymaga jakiś zjawiskowych umiejętności, tak tanecznych, jak wokalnych. Przecież uczniowie studium dopiero będą zgłębiać tajniki wiedzy, chodzi raczej o poznanie predyspozycji kandydatów - zdarzają się uzdolnieni znacznie bardziej w śpiewie, niż w tańcu, i odwrotnie. Podejrzewam, że na egzaminie wstępnym wystarczy wykazać się talentem w jednej z tych dziedzin, a potem i tak trzeba pracować nad sobą... Są chyba na forum uczniowie, a i pewnie absolwenci gliwickiego studium, na pewno chętnie posłużą radą i wyjaśnieniami... :)
 
     
Jagodzia 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń SB, miłośnik
Posty: 11
Wysłany: Wto Lut 21, 2012 10:28 pm   

Rozejrzę się zatem... :) choć będę miała za 3/4 lata ukończoną szkołę baletową. Co prawda nie OSB w Bytomiu (jestem ze Śląska), ale Prywatną Szkołę Baletową w Gliwicach. Jakkolwiek jest to mam nadzieję prawie równorzędne - tak samo długo i często zajęcia z profesorami z tegoż Bytomia itd.
Mam pytanie do dziewczyn/chłopców chodzących do baletówki takim podobnym do mojego tokiem (4 razy w tyg. po mniej więcej 2 h)...jak dajecie radę z normalną szkołą i obowiązkami?
_________________
Stoje na czubkach palców aby jednocześnie dotykać nieba i sięgać ziemi ...
 
     
calawtrawie 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, tancerz
Wiek: 33
Posty: 64
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 2:24 pm   

Ja skończyłam w styczniu te studium. Nacisk jest bardziej kładziony na taniec zdecydowanie. W II semestrze jest 9 godzin klasyki tygodniowo a dla porównania śpiewu solowego 2. Szkoła kształci w wielu warstwach, nie tylko śpiew i taniec, ale też kształcenie słuchu, język włoski. Moim zdaniem daje duże możliwości. I jeśli się jest na wszystkich zajęciach to można się dużo nauczyć. Dosyć często są też jakieś występy, które dają szybkie obycie ze sceną. W razie jakichkolwiek pytań, służę pomocą.
 
     
Wercia50 
Nowicjusz

Wiek: 31
Posty: 11
Wysłany: Sob Mar 31, 2012 4:44 pm   

Ja mam pytanie:) Taniec do wybranego podkładu na egzaminie wstępnym, to rozumiem, że technika która najbardziej mi odpowiada, tak? :)
 
     
Odetta. 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 28
Posty: 143
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Mar 31, 2012 6:54 pm   

A co można robić po tym studium? Gdzie pracować?
I ew. jakieś studia po tym, żeby nie zostać bez wyższego wykształcenia?
 
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Nie Paź 07, 2012 12:05 am   

Czy po tym Studio można dostać pracę w teatrze? Czy ma ono raczej charakter "przed-kształcenia"? (nie wiem czy zrozumiecie, o co mi chodzi) :smile:
A czy są w nim uczniowie, którzy uczyli się juz klasyki? Bo z teo co przeczytałam wynika że raczej ludzie, którzy wcześniej nie tańczyli.
 
     
martini_rosso 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
amatorski, z pasją
Wiek: 37
Posty: 236
Wysłany: Nie Paź 07, 2012 8:10 am   

Nie wiem, Georgia, jak jest teraz z pracą po studium, natomiast kilku aktorów chorzowskiego Teatru Rozrywki to absolwenci tej szkoły.
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Sro Paź 10, 2012 8:32 am   

dziękuję :smile:
 
     
szabunka 
Nowicjusz

Posty: 3
Wysłany: Nie Paź 14, 2012 5:26 pm   

ja skonczylam to stiudium 2 lata temu. i powiem tak : spiewać nie umialam w ogole za to zajmowalam sie duzo tancem i dostalam sie. Na dyplomie nie musisz spiewac solowo (ja po tej szkole czulam się na tyle pewnie ze moglam zaspiewac na dyplomie w grupie, wiec dla mnie to duzy sukces), ale za to musisz zatanczyc - oczywiscie do solowki tez Cie nikt nie zmusi, w sumie to wyglada tak ze gdzies tam z tylu musisz i zatanczyc i zaspiewac. Faceci mają pierwszenstwo bo jest ich bardzo malo. Jesli jakis facet umie spiewac albo dobrze tanczy to ma ogromne szanse zeby dostac sie do tamtejszego teatru.
Co do wyboru miedzy gliwicami a pwst w bytomiu to wiadomo ze pwst, bo tam uczysz sie 4 lata a tu tylko 2,5, no i tam są studia wyższe a tu tylko policealne cos.
Pozdrawiam wszystkich absolwentow:D
 
     
Odetta. 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 28
Posty: 143
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro Lis 07, 2012 5:01 pm   

A czy do Bytomia trzeba mieć talent aktorski? Bo myślałam o tym, ale jeśli tak, to na pewno się tam nie dostanę.
 
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Sro Lis 07, 2012 9:12 pm   

Odetta., ale to studium jest w Gliwicach.
W Bytomiu jest wydział tańca PWST.
 
     
Odetta. 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 28
Posty: 143
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Lis 09, 2012 7:15 pm   

No ja mówię właśnie o Bytomiu. Bo niby wydział tańca, ale kierunek aktorstwo i tam bardziej brany pod uwagę jest taniec, czy aktorstwo i taniec stanowi taki dodatek bardziej? Bo ja chcę na jakieś studia taneczne pójść, ale jeśli te w Bytomiu mają duży związek z aktorstwem, to się nie nadaję, więc wtedy mogłabym pójść do tego studium w Gliwicach i później na jakieś normalne studia.
 
 
     
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Pią Lis 16, 2012 11:23 am   

http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=3048

nie wiem, czy coś się zmieniło, ale parę lat temu egzamin wstępny był prawie identyczny jak na normalne studia aktorskie (wiersz, piosenka itd)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 37