www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
taniec współczesny dla niewidomych

Co sądzicie o tańcu współczesnym dla niewidomych?
Uważam, że każdy może tańczyć, także niewidomi
55%
 55%  [ 5 ]
To świetny pomysł! Pokażmy im taniec przez dotyk!
44%
 44%  [ 4 ]
Beznadzieja! Jak oni mieliby wyjść na scenę?
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 0
Wszystkich Głosów: 9

Autor Wiadomość
egnerek 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerka-uczennica
Wiek: 33
Posty: 26
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro Lip 11, 2007 8:47 pm   taniec współczesny dla niewidomych

W Poznaniu podczas XIV Międzynardowych Warsztatów Tańca Współczesnego odbędą się także zajęcia tańca dla osób niewidomych. Jest to forma terapii stosowanej przez ruch, a jednocześnie artystyczny sposób zatarcia granicy pomiedzy kalectwem a pełnosprawnością. To nie jedyne warsztaty tego typu dla osób niepełnosprawnych, w Bytomiu podczas Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego aktywnie udzielać się mogły osoby na wózkach inwalidzkich. A co wy sądzicie o wprowadzanie w środowisko taneczne ludzi niepełnosprawnych?
_________________
Dance for life
http://www.egnerek.photoblog.pl
 
 
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 2:26 pm   

Kiedyś interesowałam się bardzo sprawą rehabilitacji zawodowej niepełnosprawnych (w Łodzi od kilku lat jest organizowana konferencja związana z tym zagadnieniem. Oprócz tego sama prowadziłam pewne badania w tym zakresie).
Nie wchodząc w szczegóły - bo to chyba nie czas i nie miejsce- żeby zacząć normalnie żyć z niepełnosprawnością najpierw musi się człowiekowi zacząć chcieć żyć a czy coś uskrzydla bardziej niż taniec?? Myślę że kto jak kto ale Wy forumowuicze przyznacie mi rację.

To co zwraca moją uwagę w Polsce tak jak w innych krajach komunistycznych przez lata nie można było zobaczyć niepełnosprawnych na ulicy a na Zachodzie czy w Stanach są na ulicach ich tłumy. Czy dlatego, że jest ich tu mniej . Nie dlatego, że w Polsce ludzie niepełnosprawni latami cz ęsto nie wychodzili z domów, ponieważ... nie mieli dokąd pójść. Teraz trochę się to zmienia ale jeszcze dużo do zrobienia.

A swoją drogą nie wiem czy ktoś z Was pamięta, że w 2004r. w TW-ON w Warszawie można było zobaczyć Balet Opery Wiedeńskiej wraz z grupą niepełnosprawnych tancerzy w spektaklu „Off Ballet Special". To pomysł Wiedeńskiej Opery i austriackiego stowarzyszenia „Ich bin O.K." Pamiętacie coś takiego? Jeżeli ktoś z Was chciałby sobie przypomnieć to proszę bardzo:

http://www.teatrwielki.pl..._ballet_special
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 17