www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Joanna
Sob Lis 01, 2008 12:40 am
Lustra w sali baletowej

Lustra w sali baletowej:
Są absolutnie niezbędne
74%
 74%  [ 94 ]
Są potrzebne często
22%
 22%  [ 28 ]
Są potrzebne rzadko, ale przydają się
1%
 1%  [ 2 ]
Są zbędne
2%
 2%  [ 3 ]
Głosowań: 86
Wszystkich Głosów: 127

Autor Wiadomość
Krushyna 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Instruktor/Tancerz
Wiek: 34
Posty: 71
Skąd: Lublin / Warszawa
Wysłany: Pon Sie 06, 2007 8:54 pm   

Wg mnie są absolutnie niezbędne ! Z wielu powodów.
_________________
Taniec to druga najlepsza metoda porozumiewania się bez słów.
Some things never die. They just go quiet for a time but never go die...
 
 
awiszka 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Posty: 23
Skąd: Gryfice
Wysłany: Sro Paź 10, 2007 7:17 pm   

Według mnie również są niezbędne. Możemy korygować swoje błędy w krokach, mimice twarzy. Ogólnie bardzo pomagają zwłaszcza na początku nowego układu, gdy nauczyciel musi ciągle nam się przyglądać, a jednocześnie pokazywać kroki :)
_________________
Taniec to moje życie moja pasja!!!
 
 
     
Soprana 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
amator, miłośnik
Posty: 100
Skąd: śląsk
Wysłany: Sro Paź 10, 2007 8:27 pm   

Ja także cenię sobie lustra w salach- wiadomo dlaczego. Czysta strona techniczna. Jeśli chodzi o ekspresję to niestety to lustro, które pomaga mi się poprawiać także mnie ogranicza (psychicznie). Na sam problem przyzwyczajenia do tej "ściany" jest proste rozwiązanie- zmiany ustawienia podczas np. robienia choreografii. U nas często się tak robi i tańczymy nie tylko do lustra, ale także tyłem do niego. Zdarza się też, że ćwiczę w sali w ogóle pozbawionej takiego sprzętu. Efekt jest taki, że moje uzależnienie od lustra nie jest takie ogromne ;)
 
     
DariaD14
Adept Baletu

Posty: 79
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Paź 11, 2007 6:55 pm   

Witam, ja powiem z obserwacji chlopaców (teraz 4klasa OSB). W pierwszej i drugiej klasie chlopcy mało korzystali z lustra" czesto nauczyciel mówił , zobacz jak wygladasz , nie widzisz się.. itp. Teraz , gdy są już starsi i bardziej doświadczeni patrza w swe odbicie częściej. Ktoś ładnie napisał , ze odbicie w lustrze mobilizuje, bo widzi się swoje błędy , ale i tez widzi się kolege obok i jest rywalizacja. Zreszta w klasie mojego syna jest dużo zdolnych dobrze zapowiadających się tancerzy z (13) aż 7 ma repertuary. Jest nadzieja na dobra kadrę taneczną za pare lat.
_________________
Miłego dnia, życzę Wszystkim///papa
 
     
shadow 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica KT
Posty: 53
Skąd: underworld;P
Wysłany: Sob Paź 13, 2007 9:01 pm   

tez mysle, ze lustra sa potrzebne, z powodow, o ktorych pisalo juz wiele osob, ale do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic :)
 
     
Agacior13 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Tancerka,Uczennica
Wiek: 30
Posty: 78
Skąd: " Z Nieba..."
Wysłany: Sob Paź 13, 2007 9:23 pm   

ja myśle że luztra sa bardzo potrzebne ponieważ kiedy widzisz sie w lustrze to wiedizsz co robisz zle i nadczym musisz popracować . pozdro.;* :)
_________________
Taniec To Eksplozja Doznań Odczuwana Z Ruchu I Przestrzeni ...<3 . . Kocham wszystkich Poddąbowiczów :D
 
 
     
basiawysocka1 
Nowicjusz


Wiek: 100
Posty: 34
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 5:47 pm   

Pytanie związane z lustrami jak u was na slach są one ułożone?
_________________
Dla świata możesz być nikim, ale dla kogoś całym światem.
 
 
     
Agacior13 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Tancerka,Uczennica
Wiek: 30
Posty: 78
Skąd: " Z Nieba..."
Wysłany: Sro Paź 17, 2007 10:26 pm   

sala na której najczesciej ćwicze jest prostokatna i po lewej od wejścia są lustra na csłej długści ściany a na wprost i po prawej na ścianie są drązki ;)
_________________
Taniec To Eksplozja Doznań Odczuwana Z Ruchu I Przestrzeni ...<3 . . Kocham wszystkich Poddąbowiczów :D
 
 
     
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Paź 19, 2007 9:49 pm   

Na przeciwko drążka, na największej ścianie :)
 
 
     
larme 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 32
Posty: 14
Wysłany: Sob Paź 20, 2007 10:40 pm   lustra

myślę że są niezbędne pomagają poprawić technikę
_________________
dążyć by tańcu odzwierciedlać uczucia
 
     
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Nie Paź 21, 2007 9:32 am   

aankaa_baletnica=) napisał/a:
Na przeciwko drążka, na największej ścianie :)


to chyba niefajnie tak.... ćwicząc przy drążku nie widzimy sie w lustrza bo są one po drugiej stronie, tak??

u mnie wraz z drążkami są lustra.
Poza tym uważam, ze nie tylko w salach baletowcyh powinny byc lustra, kazda technika wymaga tego , zeby móc się samemu ocenic i poprawic :)
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
     
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Paź 25, 2007 11:48 am   

No właśnie fajnie. Jak drążek jest na tej samej ścianie co lustra to jest dla mnie bezsensu, bo przecież jest za blisko i sie nie widzimy, a jak dalej odejdziemy to drążek zasłania...
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Czw Paź 25, 2007 3:54 pm   

a moim zdaniem właśnie lustro powinno być przy drążku... i jeszcze na ścianie wolnej, bez drążka.
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pią Paź 26, 2007 10:26 pm   

Stanie blisko lustra pomaga skupić się na poszczególnych częściach ciała, a obserwowanie się z odległości jest bardzo korzystne przy poprawianiu poz.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Paź 27, 2007 11:58 am   

Moim zdaniem lustro na scianie z drazkiem jest bez sensu, bo przeciez nigdy nie patrzy sie w te strone - tylko albo na przeciw siebie, albo w strone srodka sali. Nie mozna sobie nagle ustawic glowy w druga strone...
Lusto po przeciwnej scianie co drazek jest bardzo wygodne, bo przy wiekszosci cwiczen mozna sie zobaczyc i skorygowac.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
staace 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica, tancerka
Wiek: 34
Posty: 144
Skąd: Malbork
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 10:02 am   

Według mnie lustra w sali baletowej są niezbędne!!!!!!!!!!!!! Dzięki nim mozemy m.in. poprawić błędy, możemy zobaczyć czy dana pozycja jaką w tańcu wykonujemy jest dobra... Jednak przytoczę to co napisła gonia
''Kiedy tancerka polega na lustrze jako źródle prawdy, jej pojęcie o tym co własnie zostało wykonane, i jej pojęcie o jej samej jako tancerce w ruchu jest tak samo jednowymiarowe jak powierzchnia płaskiej tafli lustra.'' Nie polegajmy tylko i wyłącznie na lustrach!!!

Staace
_________________
"Talent i zdolności to nawet nie połowa sukcesu. Podstawa to systematyczność, determinacja i upór w dążeniu do celu"
 
 
     
Minarei 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica SB FEA
Wiek: 31
Posty: 252
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lis 25, 2007 7:10 pm   

W sumie to ja bez luster nie potrafię ćwiczyć ;P Przyłapałam się ostatnio na tym, że wogóle nie tańcze w swoim pokoju. Powód ? brak ogromnego lustra xD Co do mojego zdania, to chyba wiadome jest a powody dlaczego lustro powinno być wymienili już inni. Czasami zdarza sie,że wydaje mi się że robie jakąś pozę dobrze np. arabeske, patrzę w lustro, a tu do bani, noga poniżej 90 stopni, a ręce jak "grzybki". Nie ulega faktu, że lustro tancerza dołuje ;P
_________________
W milczeniu nawet słaby krzyk robi wiele hałasu.



Trza się reklamować, prawda ?
www.bulion.photoblog.pl
 
 
     
baletmistrz
Nowicjusz

Związek z tańcem:
były uczeń
Posty: 4
Wysłany: Nie Gru 02, 2007 3:30 pm   

Fakt jest taki ,że lustro według mnie nie jest potrzebne. Po 1sze na scenie go nie ma , po 2gie od korygowania jakichkolwiek błędów jest nauczyciel , patrząc na lustro i próbując samemu się poprawić wynik będzie marny :roll:
 
     
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Nie Gru 02, 2007 5:29 pm   

A ja sądzę, że wcale nie taki marny, bo przez pierwszy rok w OSB ćwiczyłam praktycznie bez lustra bo normalnie go nie widziałam (tak dużą mam wadę wzroku) a teraz mam soczewki, w lustrze wszystko idealnie i teraz potrafię sama ze sobą pracować. Lustra zdecyudowanie na tak. Bo co z tego, że nie ma go na scenie? Lustro powinno nam pomóc przygotować się do tego, aby na scenie umieć się poprawić (zatańczyć coś dobrze).
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
     
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Gru 07, 2007 11:45 pm   

Lustra na sali baletowej są potrzebne - bo można skorykować widząc siebie błedy w ustawieniu czy w zadanej choreografi, ale potem oczywiscie po zapamietaniu danego pas ,trzeba zapomniec o lustrach i pokazac to frontem do widza :) a jezeli chodzi o lustra przy drążku ( tu kieruję to do naszej princ. maron ) to raczej są zbędne bo zazwyczaj głowa pracuje ( czyli wzrok też ) en face czyli na wprost lub do boku na ręke w pozycji czyli od drązka - czyli raczej - kto stoi na tkzw.srodkowym drążku to i tak sie z daleka widzi i.t.d. na froncie sali baletowe w lustrze.Pozdrawiam 8)
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 1:23 pm   

zawsze doceniam moc lustra jak na treningu kaza nam tanczyc choreografie tylem do lustra, na szczescie cos niecos sie odbija w szybach okien ale lustro jest niezbedne, zawsze jak tancze w domu to robie to przed lustrem, jak go nie mam to czuje ze wszystko robie nie tak
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Sephia 
Adept Baletu


Wiek: 35
Posty: 246
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 1:27 pm   

U nas na sali lustra usuneli i nie widzę jak ćwicze a póżniej jak próbuje w domu przed lustrem to się załamuje :? tylko tak jest w zespole a na klasyce na szczęście zawsze mamy lustra :razz:
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 7:26 pm   

JA ostatnio niestety zaczęłam dostrzegac tą gorszą strone luster.
Na przykład gdy cwicze wariacje, to ciągle patrze w lustro.
Juz nie powiem o kręceniu fouettes-mój punkt zmienia się wraz z moim położeniem... :wink:
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
Nena 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 30
Posty: 704
Skąd: z monitora...
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 7:29 pm   

ja mimo wszystko nie wyobrażam sobie ćwiczeń bez luster :shock:
_________________
Gość, masz ode mnie buziaka :)
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 7:32 pm   

moj punkt bardzo czesto sie zmienia z moim polozeniem, jak patrze w lustrze na kogos za mna a on sie przesuwa to ja wraz z nim :wink:
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 40