www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Joanna
Sob Lip 12, 2008 9:33 pm
Zostać tancerką...
Autor Wiadomość
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Pon Sie 30, 2010 9:38 pm   

ah, mój talent jasnowidzenia :D
wracając do tematu- to może nawet jesli teraz Twoi rodzice sie nie zgodzą, to może od przyszłego półrocza? przez ten czas może uda Ci sie ich przekonac? :)
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
nin(j)a 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milośnik-uczeń
Posty: 201
Skąd: z Zielonej Dziury
Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 7:57 pm   

to można się dopisać nawet w 2 półroczu?(pomijam to,że trzeba mieć predyspozycje)

Wspomniałyście,że bez dyplomu prawie pracy nie można dostać. A nie wiecie czy za granicą sytuacja wygląda tak samo? Pozatym chyyba nie we wszystkich teatrach wymagany jest dyplom?
_________________
"Człowiek nie może latać- tancerz musi, po to otrzymał ciało"
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Wrz 06, 2010 9:46 am   

Przypominam, że dyskusje typu "moi rodzice nie zgadzają się na szkołę baletową" albo "czego nauczę się w ognisku" prowadzimy w innych tematach.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Paulina P 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 26
Posty: 32
  Wysłany: Nie Lut 06, 2011 6:09 pm   

Przepraszam, jeśli w złym temacie

Kiedy usiłowałam pomimo lat 13, dostać się do OSB, ozięłbła pani z sekretariatu :D oznajmiła mi, że jeśli nawet pomyślnie przejdę rekrutacje, żeby dostać się do szkoły, musiałabym zdawać egzaminy z wszystkich przedmiotów, których do tej pory nie miałam tj. oprócz tańców: klasycznego i charaktrystycznego, WOT i j. francuski. I tyle o ile z klasyką bym sobie poradziła, to niestety 4 lat nauki francuskiego nie nadrobie. A ponadto oczywiście kochani rodzice nie wyobrażają sobie mnie również 250 km od domu w internacie, nawet pod opieką najlepszych wychowawców.

więc pracujmy i czekajmy na łut szczęścia, który wznisie nas wyżej
_________________
"Póki żyjesz-tańcz, bo póki tańczysz-żyjesz"
 
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 6:25 pm   

Paulino P, czy jestes moze z Lublina? :D
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Paulina P 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 26
Posty: 32
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 7:11 pm   

jestem z Krasnegostawu:) woj. lubelskie
_________________
"Póki żyjesz-tańcz, bo póki tańczysz-żyjesz"
 
 
     
Odetta 
Adept Baletu


Posty: 73
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 7:15 pm   

Paulina P napisał/a:
OSB, ozięłbła pani z sekretariatu :D oznajmiła mi, że jeśli nawet pomyślnie przejdę rekrutacje, żeby dostać się do szkoły, musiałabym zdawać egzaminy z wszystkich przedmiotów, których do tej pory nie miałam tj. oprócz tańców: klasycznego i charaktrystycznego, WOT i j. francuski.


Moja mama dzwoniąc so OSB w Warszawie usłyszała podobne rzeczy od podobnie nie miłej pani z sekretariatu. jednak nie wrto się poddawać i trzeba próbować, może akurat ci się uda, przecież zawsze możesz załawtwić sobie korypetycje z j.francuskiego a sądze że WOT nie jest, aż taki ważny w tej szkole.
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 7:27 pm   

A mnie się z kolei wydaje, że właśnie w takiej szkole WOT jest bardzo ważny :D

No ale faktycznie, nie poddawaj się :) Można załatwić korepetycje ze wszystkiego, a francuski nie jest aż taki trudny. Wiem, bo uczę się go prawie 3 lata :P
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
Odetta 
Adept Baletu


Posty: 73
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 7:37 pm   

Nie chodziło mi oto że nie jest w ogóle wązny, ale jeśli ktoś ma naprawdę wielki talent i dużo umie to nie wykluczą tej osoby tylko ze względu na brak wiedzy z WOT-u. I chociaż sama się go nigdy nie uczyłam to sądze, że także jest łatwy.
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 7:47 pm   

:) zawsze możesz skontaktować się jakoś z osobami chodzącymi do tej klasy z prośbą o możliwość skserowania zeszytu itp :)
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 8:02 pm   

Paulinko.. a uczysz sie moze w UDSie? :D pytam, bo masz bardzo UDS-owy podpis :D
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Bisiuka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 27
Posty: 222
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pon Lut 07, 2011 4:12 pm   

O ! Ja się uczę francuskiego i nie wiem co to jest WOT (jak wiedza o tańcu to bym coś tam wiedziała :wink: ) . Nie wiedziałam że to trzeba potem zdawać, ale byłabym spokojna . Czytając te komentarze odechciało mi się jechać do sekretariatu i pytać o rekrutację :D
 
 
     
Paulina P 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 26
Posty: 32
Wysłany: Pon Lut 07, 2011 8:58 pm   

sisha945:
ABsolutnie nie uczę się w UDS-ie!!! Tak na marginesie nienawidze hiphopu i wszystkiego, co z tym związane:)

Ehhh, niby francuski nie jest taki trudny, ale nadrobić cztery lata w kilka miesięcy, to rzecz wręcz niemożliwa...
JAk już wspominałam, to nie jedyny problem, moi rodzice nie akceptują tego, że chodzę na zajęcia taneczne w moim mieście, a co dopiero mówić o Warszawie...
jestem już bradzo scpetycnzie nastawiona do sprawy OSB, bo po kilku latach bezskutecznych prób dostania się do szkoły, przekonania rodziców itd. pogodziłam się z tym, ze najprawdopodobniej, jeśłi nie zdarzy się cud, ominie mnie ten jakże ważny etap w życiu tancerza. Teraz zachodzę w głowę, jak kształcić się teraz i póżniej, żeby wieść przepełniony tańcem żywot...


Ps. Dziękuje, za to ciepłe zachęcanie do walki o marzenia :) . Na pewno się nie poddam...
_________________
"Póki żyjesz-tańcz, bo póki tańczysz-żyjesz"
 
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Pon Lut 07, 2011 9:49 pm   

a to wybacz :razz: z tym ze błagam, nie łączmy UDSu z Hip Hopem, bo to 2 różne światy i zawsze bardzo mnie to boli, kiedy Hip Hopem nazywa się komercyjne układy do Lady Gagi.... :evil:
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Paulina P 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 26
Posty: 32
Wysłany: Pon Lut 07, 2011 9:57 pm   

ot i przepraszam, to nie moja działka. Choć UDS, zajmuje się również i hh? A zresztą to nie ten temat, uprzedzając moderatorów.:)
_________________
"Póki żyjesz-tańcz, bo póki tańczysz-żyjesz"
 
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Pon Lut 07, 2011 10:22 pm   

No właśnie nie, uds nie ma nic wspólnego z hip hopem, mimo ze tak nazywają swoje zajęcia :roll: . Kiedys, trener (świetny trener) który juz tam nie uczy sam podkreślał ze to co tam robimy to pop, ew. new style, a i to tylko niektóre choreografie. Cos wspolnego z HH mieli moze na samym początku, teraz pozostały układy do lady gagi i justina bibera. a to naprawde nie jest hip hop :!: .
Przepraszam Moderatorów za ten mój mały wykład, ale nie moge słuchać (czytać) kiedy któs tą 'szmirę' nazywa Hip Hopem. moim ukochanym Hip Hopem :sad:
a żeby to nie był już taki kompletny off top to dzwoniłaś do innych osb? wszędzie trzeba zdawać egzaminy z francuskiego?
:D
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Paulina P 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 26
Posty: 32
Wysłany: Pon Lut 07, 2011 10:27 pm   

eh... jak mówiłam, nie znam się na tym, przepraszam, a owszem UDS, nazywa swój taniec HH więc stąd to nieporozumienie. Przyznaje ci rację, a moderatorów gorąco przepraszam i przyrzekam zakończyć ten wątek. :)

NIe dzowniłam. TYle o ile 250 km stanowi pzreszkodę to 300 i więcej tym bardziej:) ale wszędzie uczą francuskiego więc myślę, że sytuacja byłaby podobna...
_________________
"Póki żyjesz-tańcz, bo póki tańczysz-żyjesz"
 
 
     
ebaleciara 
Corps de Ballet

Związek z tańcem:
Potencjalna tancerka
Wiek: 27
Posty: 393
Skąd: Stąd
Wysłany: Wto Lut 08, 2011 3:27 pm   

Ja w podstawówce uczyłam się niemieckiego, a musiałam się przerzucić w wakacje na angielski (doszłam do czwartej klasy OSB). A już najlepsze było to, ze moja klasa jest o rok do przodu z angielskim - mamy podręczniki do klasy wyżej. Wszystko jest wiec możliwe, na pewno miałabys taryfę ulgowa. A tak przechwalajac się, to udało mi się dostać piątkę z angielskiego na semestr ;) .
Aktualnie przygotowuje się do egzaminu z rytmiki z trzech lat, które mi przepadły. Z Wota chyba nie będę musiała zdawać, bo rytmiki nie miałam w ogóle (od czwartej klasywchodzi umuzykalnienie), a Wot jest do końca szkoły.
_________________
"Zwyciężać mogą ci, którzy wierzą, że mogą zwyciężać."
I nawzajem Neno, nawzajem ;) .
 
 
     
Paulina P 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 26
Posty: 32
Wysłany: Wto Lut 08, 2011 8:39 pm   

naprawdę doszłaś do 4 kl. OSB (w jakiej miejscowości? )? gdzie i czy wgle, uczyłaś się wcześniej tańca? I kiedy zdawałaś te egzaminy?

rodzi się we mnie niebezpieczna nadzieja....
_________________
"Póki żyjesz-tańcz, bo póki tańczysz-żyjesz"
 
 
     
ebaleciara 
Corps de Ballet

Związek z tańcem:
Potencjalna tancerka
Wiek: 27
Posty: 393
Skąd: Stąd
Wysłany: Wto Lut 08, 2011 9:30 pm   

Tak, poszukaj moich postów to dowiesz się więcej. Nie będę zanudzać forumowiców moją historią (domyślam się, ż jestem z lekka irytująca). Jestem teraz w poznańskiej baletówie :) . Wcześniej przez dwa lata tańczyłam w zespole: taniec jazzowy, współczesny i troszku klasyki. Egzaminy miałam w czerwcu ubiegłego roku.

Myślę, że jeszcze nic straconego. Możesz próbować, bo jeśli nie spróbujesz, na pewno będziesz żałować.
_________________
"Zwyciężać mogą ci, którzy wierzą, że mogą zwyciężać."
I nawzajem Neno, nawzajem ;) .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 33