www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Joanna
Sob Mar 08, 2008 9:51 pm
Leworęczni w tańcu??!!
Autor Wiadomość
domis419 
Nowicjusz


Wiek: 32
Posty: 7
Wysłany: Sob Mar 08, 2008 8:14 pm   Leworęczni w tańcu??!!

Zamierzam zapisać się na balet :) :) :) ... mam 16 lat ale chce spóbować :D :D Ale zorientowałam się że chyba nie moge :( :( :( bo jestem leworęczna... jak próbowałam w domu piruety itp. to zawsze na prawej nodze a nie na lewej... na 100% nie dała bym rady na lewej, ledwo zrobie 1 obrót :sad: :sad: :sad: Czy na zajęciach trzeba się uczyć tak jak praworęczni, bo chyba będe musiał zrezygnować :sad: z jakich kolwiek zajęć...POMÓŻCIE PROSZE...
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sob Mar 08, 2008 9:16 pm   

nauczyciel powinien zrozumieć że niektóre rzeczy mogą przychodzić trudniej jeżeli jesteś leworęczna i masz takie problemy.
zresztą ucząc się tańca, robi się piruety w obie strony...

ja generalnie jestem praworęczna, skoki łyżwiarskie robię w obie strony, ale obracanie się nogach w lewo to dopiero od jakiegoś czasu mam pewne.
po prostu trzeba się przełamać a do tego pracować, pracować i jeszcze raz PRACOWAĆ!!
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Mar 08, 2008 9:47 pm   

Po pierwsze, ten temat powinien być w Praktyce.
Po drugie, to nie jest tak, że nauczyciel będzie patrzył jakoś specjalnie na leworęcznych. Mówię to z doświadczenia, bo sama jestem mańkutem i wiem, że w tańcu to czasami przeszkadza, chociażby dlatego, że większość układów robionych jest na prawo i "pod prawą nogę" - trzeba wyzbyć się mańkuckiego przyzwyczajenia stawania lewą nogą :wink: Na sto procent będziesz miała na początku problem z kierunkami w choreografii, bo to, co bardziej naturalne dla Ciebie, będzie niezgodne z wizją choreografa :?
Domiś, dasz radę nauczyć się obrotów w prawo - też miałam z tym problem, ale determinacja połączona z wieloma próbami (i obijaniem się o szafę) daje efekty :) Na pocieszenie powiem Ci, że w Bolshoi ponoć wszystkim każe się kręcić w lewo :wink:
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Mar 08, 2008 9:49 pm   

Nie ma znaczenia, czy jestes praworeczna czy nie. Pomysl sobie, ze osoby praworeczne tez musza robic obroty, jak zreszta i inne cwiczenia, na OBIE strony.

Inna kwestia jest koordynacja, jak jest slaba to jest troche trudniej, ale w jakims stopniu mozna ja wyrobic.

Btw, mozna byc np. praworecznym i 'lewonoznym', albo odwrotnie, itp. ;)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
groteska 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 33
Posty: 500
Skąd: Krzywe Zwierciadlo
Wysłany: Sob Mar 08, 2008 10:02 pm   

Joanna napisał/a:
Btw, mozna byc np. praworecznym i 'lewonoznym', albo odwrotnie, itp. ;)

No wlasnie, ja np jestem praworeczna i najwygodniej mi sie kreci pirouette na prawej nodze, ale w lewa strone ;) :P
_________________
***
Tańczę, więc jestem.
 
     
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Mar 08, 2008 11:24 pm   

Ja jestem leworęczna i jakoś nigdy nie miałam problemów z koordynacją, piruetami itd. , na obie strony robię tak samo. Tylko na prawą nogę jestem trochę bardziej rozciągnięta :D
 
 
     
~ balerinka ~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 30
Posty: 519
Wysłany: Nie Mar 09, 2008 10:10 am   

Ja też piruety kręcę na obu nogach, ale trosazkę lepiej mi jest na prawej nodze. A jeżeli chodzi o rozciągnięcie to przód i bok mam lepsze na prawą, a tył zdecydowanie na lewą;)
_________________
"And I just thought, this is what I want to be. And I knew that dancing would be my chosen profession."

Suzanne Farrell
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Mar 09, 2008 11:41 am   

ja mam lewą stronę bardziej gibką i rozciągniętą :P ale skończmy już to nie jest wyliczanka xD

balerinko, jeżeli masz jak to ujełaś "przód i bok" lepszy na prawą, to normalne że lewa jest bardziej rozciągnięta "do tyłu". jedno od drugiego jest generalnie zależne.
jednak powinno się rozciągać systematycznie na obie strony.
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Nie Mar 09, 2008 2:17 pm   

ja jestem praworeczne i latwiej mi sie kreci w prawo na lewej nodze, prawa strone tez mam bardziej rozciagnieta (teraz staram sie to wyrownac) ale generalnie powinno sie wszystko robic na dwie nogi, krecic, tanczyc itp, zarowno prawo jak i lewo reczni maja jakies problemy ze strona niedominujaca, wiec jestesmy w podobnej sytuacji
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Mar 09, 2008 9:00 pm   

O tyle o ile, raczej więcej ćwiczeń wykonuje się na prawo, szczególnie gdy ktoś ćwiczy amatorsko i ma tylko "liznąć", a nie nauczyć się poprawnie wykonywać.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
domis419 
Nowicjusz


Wiek: 32
Posty: 7
Wysłany: Pon Mar 10, 2008 11:36 pm   

D Z I Ę K U J Ę Wam :) :smile: :) Pomogliscie mi Bardzo :wink: Teraz wiem że trzeba po prostu ćwiczyć, a nie poddawać się :D :D Cwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć :D :D :D :D :D :D :D :D
 
     
GwiazdkaNadia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 293
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Wto Mar 11, 2008 2:24 pm   

Ja jestem praworęczna i lewonożna. Na prawej nawet na poincie nie postoję za długo. Więc chyba to, którą ręka sie pisze nie ma znaczenia. To jest raczej kwestia tego do czego sie ktoś przyzwyczaił w tańcu. Ja obroty wszelkie próbuje tylko w lewo, prawa w ogóle nie ma szans. Ale na tą druga stronę tez trzeba ćwiczyć:D
 
 
     
domis419 
Nowicjusz


Wiek: 32
Posty: 7
Wysłany: Sro Mar 12, 2008 8:46 pm   

To znaczy ja pisze prawą ręką bo jak miałam kilka lat to mama mnie oduczyła pisania lewą... nie powinna tego robić no ale już tak zostało... ale bardzooooo dużo czynności wykonuje odwrotnie do praworęcznych... ale obroty już mi nawet wychodzą :D :) :D :) :D :) :D
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sro Mar 12, 2008 8:53 pm   

hmmm ja robię dużo lewą ręką, ale piszę prawą. może to nie chodzi o kwestię prawo czy leworęczności tylko po prostu PSYCHIKI?
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Sro Mar 12, 2008 8:53 pm   

wielu rodzicow oducza pisania lewa reka, prawda jest taka ze jak ktos sie rodzi lewostronny to nawet jak pisze prawa reka to reszta "mu zostaje" jestem praworeczna wiec nie wiem jakie sa trudnosci leworecznych ale podobno wiele takich przedmiotow jak nozyczki, ale tez klamki i kierunek otwierania sie drzwi jest "stworzonych" dla praworecznych

to jest kwestia polkul mozgowych, z tym sie czlowiek rodzi, niektorzy sa jednostronni inni jak Ty obustronni i to jest w polkulach mozgowych
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Mar 13, 2008 5:10 pm   

Cytat:
podobno wiele takich przedmiotow jak nozyczki, ale tez klamki i kierunek otwierania sie drzwi jest "stworzonych" dla praworecznych

i dlatego stworzono specjalne nożyczki, myszki do komputera itd. dla leworęcznych... są beznadziejne i w ogóle nie umiem się nimi posługiwać. :roll: ja tam żadnych utrudnień nie widzę.
 
 
     
Anna-Maria 
Koryfej


Posty: 640
Skąd: Luboń / Poznań
Wysłany: Czw Mar 13, 2008 5:12 pm   

Moja mama jest praworęczna, ale torebkę nosi tylko i wyłącznie na lewej, bo z prawej jest centralnie spada. :shock:
_________________
she wolf
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Mar 13, 2008 8:08 pm   

Skończmy ten centralny offtop i rozmawiajmy o kwestiach lewo- lub praworęczności w tańcu.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Czw Mar 13, 2008 10:00 pm   

Anna-Maria napisał/a:
Moja mama jest praworęczna, ale torebkę nosi tylko i wyłącznie na lewej, bo z prawej jest centralnie spada. :shock:

prawdopodobnie wynika to z przyzwyczajenia, a co za tym idzie wzmocnienia mięśni z tej strony lub skrzywienia kręgosłupa [nawet niewielkiego]

ale koniec offtopu.
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Marcysia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń tańca
Posty: 92
Skąd: hipohopowo xd
Wysłany: Pią Mar 14, 2008 8:35 am   

Hmm... Moja sister też jest leworęczna i nie przeszkadza jej to w balecie ;) (wręcz przeciwnie) :P
_________________
.....I Love.....
... Hip Hop Dance ...
... DanceHall ...
... House ...
... BreakDance ...
... I Cała Reszta ...

(......Hip Hop My Life :* ......)
 
 
     
Iga-baleciara 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
Uczeń, miłośnik
Posty: 3
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie Mar 16, 2008 8:02 pm   

Ja też jestem leworęczna i nie odczuwam tego w tańcu...(na szczęście) ;)
_________________
http://img309.imageshack....0/foette8ql.gif
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Nie Mar 16, 2008 9:01 pm   

mi nie tyle jest trudniej na lewej nodze ale piruety na lewa strone niezaleznie od nogi sprawiaja mi nieco problemow ale to tak bardzo nie przeszkadza ale to zauwazam
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
GwiazdkaNadia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 293
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 8:17 am   

Moźe to jest kwestia nie lewo czy praworęcznosci, tylko tego od czego się zaczęło. Sama zaczęłam ćwiczyć piruety w lewo, a jestem praworęczna. Okazało się, że mam mocniejsze mieśnie po lewej;)
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 3:02 pm   

GwiazdkaNadia napisał/a:
Moźe to jest kwestia nie lewo czy praworęcznosci, tylko tego od czego się zaczęło.


to kwestia wszystkiego ale rozwoj danej polkuli mozgowej ma kolosalne znaczenie
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Wto Mar 18, 2008 1:03 pm   

Ja mam kumpelę, w grupie która jest leworęczna i nie ma większych problemów.
Na konkursie pamiętam była dziewczyna, która jako jednyna kręciła piruety po przekątnej w lewo. Być może było jej tak wygodniej a być może była leworęczna... :?:
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 39