www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Taniec wg mężczyzn-wieczór baletowy TW-ON
Autor Wiadomość
Kasia G
Gość
Wysłany: Pon Lut 28, 2005 1:22 am   Taniec wg mężczyzn-wieczór baletowy TW-ON

W innym wątku, w innym dziale nefretete zapytała o premiere Tańca według mężczyzn w Teatrze Wielkim w Warszawie. No to na goraco dziele sie wrażeniami:
wieczór składa się z trzech zupełnie róznych choreografii i bardzo dobrze bo nic do niczego nie trzeba porównywać. Choreografia Jacka Przybyłowicza "Kilka krótkich sekwencji" jest jakby kontynuacją "Barocco" - fascynacji choreografa muzyką, obyczajem i gestem barokowej Francji. Może odrobinke nuzyć przy pierwszym obejrzeniu, ale ruch uzyty przez Przybyłowicza jest tak plasyczny i tak ozdobny, że wciąga i fascynuje. Pod warunkiem oczywiście, ze znajdzie dobrych wykonawców. Tu para Karolina Jupowicz-Jacek Tyski bije na głowę parę Katarzyna Lewandowska-Zbigniew Czapski. Między tymi pierwszymi nieustannie jest dialog, przyciąganie i odpychanie drażnienie zmysłów, az powietrze między nimi drży. Ładne rozwiązanie przestrzenne z rozwijanym dywanikiem, do tego dobre kontrastowe swiatło i projekcja autorstwa K. Kozyry.
Requiem dla wydrążonych ludzi Karola Urbańskiego wydało mi sie trochę za nadto "pozlepiane" tak pod względem ruchu, jak i muzyki.Pięknie tańczy (i to co ma do zatańczenia jest piekne) Elżbieta Kwiatkowska, silna osobowością sceniczną gra też Wojciech Ślęzak. Z pozostałych wykonawców trzeba wyróżnić Agnieszkę Pietyrę - ona wie, co i o czym tańczy. Do gustu nie przypadł mi finał tej choreografii - "sielski-anielski", doczepiony do poprzednich sekwencji.
Komix-komedia szalenie podobała się publiczności i nic dziwnego: prawdziwie śmieszna baletowa burleska opartana przeróbkach, pastiszach i cytatach z baletów, filmów i musicali. Świetnie podbija wszystko muzyka na żywo - jazzowa przeróbka tak znanych tematów jak Błękitna rapsodia, pas de quatre, taniec z butelkami ze Skrzypka na dachu. I co najważniejsze: udało się uniknąć taniego dowcipu. Il panów parodiowało juz pas de quatre z Jeziora łąbędziego! A tu jest inaczej, świeżo i bardzo zabawnie. Zabójcze tempo, zabójcze trudności techniczne i konycyjne dla zwórki świetnych tancerzy: Sławomira Woźniaka, Andrzeja M. Stasiewicza, Walerego Mazepczyka i Klaudiusza Paradzińskiego
No, jak na tę porę nocy, to chyba wystarczy :lol:
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Lut 28, 2005 12:17 pm   

Dziekuje Kasiu za te szybką relacje. Szczegolnie bylam ciekawa wrazen z choreografii J. Przybylowicza, zwlaszcza ze to niejako kontynuacja "Barocco". Szkoda tylko, ze nie predko bedzie mi dane zobaczyc "taniec wedlug mezczyzn", jesli w ogole... Pozdrawiam.
 
 
Kasia G
Gość
Wysłany: Sro Mar 02, 2005 4:02 pm   

link do jedynej, jak na razie recenzji o spektaklu:
http://www.teatry.art.pl/!recenzje/taniecwm_woz/mezczyznim.htm
 
 
.:Sylvie_Guillem:.
Gość
Wysłany: Pon Mar 07, 2005 7:48 pm   

Czy ktoś (w domyśle: Kasia G) orientuje się kto wystąpi w środowym spektaklu (09.03.05) zamiast Klaudiusza Paradzińskiego??
PS Strasznie mu współczuję i życzę szybkiego powrotu do zdrowia (pewnie i tak tego nie przeczyta, ale i tak piszę)
 
 
Kasia G
Gość
Wysłany: Pon Mar 07, 2005 9:04 pm   

Jeszcze nie wiem, bo uważam że troche nie wypada po takim wypadku dopytywać się o to u artystów. Może jutro... Obawiam się, że trzecia część tryptyku może być nawet z tego powodu odwołana, bo z tego co wiem, w próbach do Komix-komedii brał udział jeszcze tylko Robert Kędziński, ale nie wiem, czy w tej partii i czy jest gotów wyjśc na scenę.
PS. Wyjątkowo przykry ten przypadek z kontuzją Klaudiusza... I to na scenie...
 
 
Kasia G
Gość
Wysłany: Wto Mar 08, 2005 11:01 am   

No i nie pomyliłam się, .:Sylvie_Guillem:, jutro tańczy Robert K.
 
 
Gość

Wysłany: Czw Mar 10, 2005 11:21 am   gratulacje

Gratulacje Robi! To była dobra robota! Duże bravko!!!:)
 
 
Kasia G
Gość
Wysłany: Czw Mar 10, 2005 2:03 pm   

O tak, to był naprawdę udany debiut. Wypada gratulować i odwagi, i przygotowania, i atorskiego zacięcia. Technikę jeszcze mozna dopracować, ale wyraz trzeba MIEĆ (zwłaszcza komediowy), a to sie Robertowi Kędzińskiemu udało
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 19