www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tancerze Polskiego Baletu Narodowego (dawniej TW-ON scalony)
Autor Wiadomość
jaromir 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milosnik
Posty: 281
Wysłany: Wto Lis 16, 2010 9:54 am   

Ewa J. napisał/a:
w październikowym "Dance Europe" jest tekst "How I got the job" - przytoczone są wypowiedzi dwóch nowych "nabytków" naszego zespołu, właśnie Alice Bertschy i George'a Williamsona. ...... u Pastora, chwalił sobie jego rady i ogólnie tych dwoje młodych artystów wypowiadało się bardzo pozytywnie na jego temat ;)


Też tak pozytywnie odebralem ich stosunek do Pastora. To miłe i jeszcze bardziej potwierdza wartośc i pozycję tego czlowieka.
_________________
Tańcząc, ciałem powiesz także to, czego nie możesz wyrazić słowem.
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 16, 2010 6:07 pm   

A tak przy okazji, czy fakt, że zdjęcia z Kopciuszka i trailer są takie a nie inne świadczy o tym, że będzie miał miejsce jakiś szok kostiumowo-scenograficzny? :D
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Lis 16, 2010 6:15 pm   

co mas zna mysli?:)
Ostatnio zmieniony przez Kasia G Sro Lis 17, 2010 12:10 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lis 17, 2010 12:02 am   

nie będzie - podobno scenografia jest niemal taka sama jak 7 lat temu w Covent Garden czyli bardzo tradycyjna i basniowa, kostiumy nowe ale też wynikajace ze studiów projektanta (i choreografa przy okazji) nad strojami historycznymi. Tancerka-Kopciuszek mówi ze sa bardzo piekne
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Lis 17, 2010 9:48 am   

to chyba dobrze , ze zobaczymy w takim razie Kopciuszka bliskiemu pierwowzorowi.

PS a co to jest to cos na szyi? rozaniec? czy ja mam przywidzenia?
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lis 17, 2010 11:49 am   

mówisz o Maksie? zapewne jakies koraliczki :) a skąd, po co, na co - nie wim, raczej nie podejrzewam go o różaniec :)))
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lis 17, 2010 5:17 pm   

Aaaa, o ten różaniec chodzi! :D Ale miałam zagadkę cały wieczór :)
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Nie Gru 26, 2010 8:04 pm   

Próbka lekkości Roberta Gabdullina:
http://www.youtube.com/watch?v=qTGnGtRt9NU
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Nie Gru 26, 2010 9:08 pm   

Toż to sygnał wywolawczy RMF Classik- ta muzyka :)
A czy on taki lekki? raczej przeciętny pod tym wzgledem.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Lut 07, 2011 3:59 pm   

Kasia- czujna jak ta rewolucja październikowa -wytropiła takie oto coś :D :
http://dziendobrytvn.plej...osci_detal.html
 
     
Paulina P 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 26
Posty: 32
Wysłany: Pon Lut 07, 2011 10:36 pm   

nie wiem, czy gdzieś już było, ale co sądzicie o Kreacjach (1,2,3,)?, (co jak co choreografie układają tancerze PBN.. - żeby nie było za bardzo oddalone od wątku)
_________________
"Póki żyjesz-tańcz, bo póki tańczysz-żyjesz"
 
 
     
dede 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 148
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Wto Lut 08, 2011 4:02 pm   

jeśli chodzi o Pastora to chylę czoła-bardzo podobają mi się zmiany jakie zaszły podczas jego "rządów", podoba mi się że zespół dużo pracuje i tańczy nie tylko klasykę, rozwija się. a już sam pomysł warsztatów choreograficznych uważam że szczególnie udany:)
_________________
"Mniej w teatrze interesuje mnie to, jak ludzie się poruszają, a bardziej to, co ich porusza"
Pina Bausch
 
     
Odetta 
Adept Baletu


Posty: 73
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro Lut 09, 2011 5:49 pm   

Może odbiegnę trochę od tematu, ale czy ktoś z was wie ile zarabiają w Polskim Balecie Narodowym tancerze ( zespołowi, soliści, koryfeje itp.)? Czy ich zarobki są dużo większe z porównaniem do tancerzy z innych miast np. opera wrocławska?
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lut 09, 2011 8:53 pm   

nie wiem ile ale zapewnie sporo na plus odbiegają od zarobków we Wrocławiu czy Poznaniu.... Ale ile w poszczególnych rangach tego Ci nie powiem, zresztą zarobkami raczej sie nikt nie chwali
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 12:28 am   

Jej jak fajnie, właśnie widzę, ze na moim spektaklu "I przejdą" zatańczy Rubi Pronk :) :D Jestem najszczęśliwyszym człowiekiem na świecie, bo byłam pewna, ze pojawi się tylko na premierze i może w jeszcze jednym spektaklu. Generalnie ta obsada, przewidziana na mój dzień, podana na stronie, mnie uskrzydla.

I jeszcze dwa- mam kłopot z dniem 30 kwietnia, bo miałam byc wtedy na drugiej premierze w Łodzi ale na ten dzień jest przewidziany debiut Roberta Gabdullina w Bajaderze i sama juz nie wiem, czy wybrac Łódź czy Warszawę.
Mam co do R.Gabdullina szczególne oczekiwania. Mój znajomy z Permu mówi o nim niesamowicie dobrze. Podobno zostawiał wszystkich facetów, z baletu permskiego, daleko w tyle, mimo że początkowo było mu w Permie ciężko, ponieważ jest to tancerz, który nie skończył żadnej szkoły baletowej, więc były protesty czy go przyjąc do baletu. Wkrótce jednak udowodnił, że nie ma mu równych... Swoją drogą to jest chyba dowód na to, że jak ktoś nie ma talentu, to mu nawet Vaganova nie pomoże, a jak ktoś ma, to to udowodni prędzej czy później.
Dziś wieczorem widziałam Roberta w Pocałunkach. Widac, ze jest troszkę spięty na scenie. Ale w Kopciuszku mi się b podobał. Na próbach podobno jest genialny. K.Pastor obsadził go w I przejdą, przewidział debiut w Bajaderze. Jestem ogromnie ciekawa jak sie Robert G rozwijac będzie. :D
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 9:48 am   

Ojej, ojej, i jeszcze Karolina Jupowicz jako Gamzatti i Maksim Wojtiul jako Złoty Bozek! Wygląda na to, ze w kwietniu wypada "zaliczyć" przynajmniej 2 Bajadery... - nie mam nic przeciwko!
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 7:46 pm   

O której godzinie orientacyjnie się kończy Bajadera? Pytam, bo muszę jakoś zorganizować powrót do domu, na stronie TW jest tylko informacja, że trwa 2h 50min, ale nie wiem, czy jest jedna przerwa, dwie?
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 9:19 pm   

są dwie przerwy, ale tylko 1 akt jest długi (3 obrazy), potem akt biały (kraina cieni) i króciutki akt ostatni. razem - jakos tak koło 21.50, może koło 22 z oklaskami :)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 11:38 pm   

Dziękuję za odpowiedź, rozwiązuje mi to ważną kwestię ostatniego autobusu ;]
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Maj 25, 2011 2:52 pm   

ALEKSANDA LIASHENKO I CÉDRIC YGNACE
ZATAŃCZĄ IZOLDĘ I TRISTANA W TEATRZE BOLSZOJ
Kopuję za aktualnościami ze strony TW Opery Narodowej:


Aleksandra Liashenko, pierwsza solistka Polskiego Baletu Narodowego, pojedzie do Moskwy na zaproszenie organizatorów galowego wieczoru prestiżowych międzynarodowych nagród baletowych „Benois de la Danse”, który odbędzie się 24 maja 2011 roku w Teatrze Bolszoj. Krzysztof Pastor, który jest jurorem tegorocznej edycji tzw. „baletowego Oscara” nominował artystkę do tej nagrody w kategorii „najlepsza tancerka” za jej premierową interpretację roli tytułowej w Kopciuszku Fredericka Ashtona na scenie Teatru Wielkiego.

Międzynarodowe nagrody „Benois de la Danse” przyznawane są każdego roku w trzech kategoriach: najlepszego choreografa, tancerki i tancerza przez międzynarodowe jury, któremu przewodniczy zawsze wybitny rosyjski choreograf Jurij Grigorowicz. Tegoroczni laureaci zostaną ogłoszeni właśnie podczas majowej gali w moskiewskim Teatrze Bolszoj. Aleksandra Liashenko wystąpi w tam w duecie finałowym Izoldy i Tristana z baletu „Tristan” Krzysztofa Pastora, a jej partnerem będzie tym razem holenderski nominant Cédric Ygnace, pierwszy solista Het Nationale Ballet z Amsterdamu.

Wszystko by człowiek dał, zeby ten duet zobaczyć.......
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Maj 25, 2011 7:51 pm   

Niestety, nasza solistka nie zdobyła Nagrody, tylko dyplom, ale i tak to wielkie wyróżnienie
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Sie 23, 2011 6:19 pm   

Nowi tancerze w sezonie 2011/2012

Solistka
SVETLANA SIPLATOVA (z Baletu Teatru Maryjskiego, Sankt Petersburg)

Zespół baletowy
ANNA CZESZEJKO (z Państwowej Szkoły Baletowej, Gdańsk)
YUKA EBIHARA (z Baletu Chorwackiego Teatru Narodowego, Zagrzeb)
TOMASZ FABIAŃSKI (z Państwowej Szkoły Baletowej, Warszawa)
IZABELA GRZESZCZAK (z Państwowej Szkoły Baletowej, Warszawa)
VADZIM KEZIK (z Baletu Opery na Zamku, Szczecin)
YURIKA KITANO (z Fińskiego Baletu Narodowego, Helsinki)
AGATA KUCZYŃSKA (z Państwowej Szkoły Baletowej, Gdańsk)
ROSEANNA LENEY (z Królewskiej Szkoły Baletowej, Londyn)
ADAM MYŚLIŃSKI (z Państwowej Szkoły Baletowej, Bytom)
LACHLAN PHILLIPS (z Baletu Turyńskiego, Altenburg-Gera)
ALEXANDRA VADON (z Akademii Baletowej, Monachium)
ELIZA WALASZCZYK (z Państwowej Szkoły Baletowej, Warszawa)


Jak dla mnie najciekawiej zapowiadają się dwie osoby: Tomasz Fabiański, który w tym roku tryumfował w Szczecinie w konkursie zdobywajac wszystkie możliwe nagrody, łącznie z nagrodą publiczności no i oczywiscie jedyna solistka - Svetlana Siplatova, urodzona w Mińsku, absolwentka Vaganovej z 2008 roku (uczennica Iriny Sitnikovej). W roku ukonczenia Akademii dołączyła do Marinki, ale - o ile sie nie mylę - nie zatanczyla zadnej wiekszej roli.
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Wto Sie 23, 2011 6:49 pm   

Sagittaire napisał/a:
Svetlana Siplatova, urodzona w Mińsku, absolwentka Vaganovej z 2008 roku (uczennica Iriny Sitnikovej). W roku ukonczenia Akademii dołączyła do Marinki, ale - o ile sie nie mylę - nie zatanczyla zadnej wiekszej roli.

Widziałam jej Mirtę w Giselle. Mówiąc delikatnie - nic szczególnego. Ale może to po prostu nie była rola dla niej.
A akurat dziś zobaczyłam, że nie ma jej w corps de ballet Maryjskiego i zastanawiałam się, czemu odeszła. Teraz wszystko jasne :) .
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Sie 23, 2011 8:01 pm   

Oby to nie był drugi Popov - chociaz obojgu życzę, aby jeszcze zajaśnieli. Swoją drogą, to mam wrażenie, że tegoroczny nabór jest troszkę słabszy niż ten sprzed roku - niemal sami członkowie corpsu, po szkole, bez doświadczenia. Nie wiem, ile i jakich było kandydatów, ale wydaje mi się, że stosunkowo sporo ludzi po zachodnich sb się zgłaszac zaczęło do PBN. No i nie wiem, czy Pastor nie docenia szkół wlasnie zachodnioeuropejskich - ale to takie tylko moje glosne mysli.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Sie 24, 2011 9:29 am   

myslę, ze raczej wynika to z dwóch spraw: po pierwsze ostatnio to raczej corps wymagał wzmocnienia, kilkoro przyzwoitych solistów zyskalismy przez ostatnie lata dobrze tez byłoby, aby zdolni tancerze z corps lub grupy koryfejów mogli awansowac i ta drogą pojawiali sie nowi soliści.

Po drugie: tzw. "środowisko" baletowe często zarzuca wręz dyr. Pastorowi ze przyjmje do zesołu za dużo obcokrajowców - że Polski Balet Narodowy przestaje być polski - to oczywista bzdura bo wszędzie na świecie najlepsze zespoły baletowe sa zupełnie międzynarodowe mimo nazwy "narodowy" - np. londyński, holenderski itp. Mam nadzieję, ze przyjęcia liczne Polaków po naszych szkołach do PBN to nie tylko ukłon w strone tych niezadowolonych "narodowców" ale po prostu wynik urodzaju na talenty w polskim szkolnictwie baletowym - zauwazyłam już dawno ze talenty w tej mierze pojawiaja się falami - 203 lata z rzedu posucha, a potem kilkoro wartościowych asolwentów - nawet z tej samej szkoły i klasy.
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 38