www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Teatr Tańca DF na XVII Krakowskich Spotkaniach BaletOFFowych
Autor Wiadomość
mkonik 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz, choreoraf
Posty: 7
Skąd: Kraków
  Wysłany: Wto Lis 25, 2008 11:05 am   Teatr Tańca DF na XVII Krakowskich Spotkaniach BaletOFFowych

28 listopada o godzinie 19 Teatr Tańca DF i spektakle młodych krakowskich choreografek rozpoczną 17. Krakowskie Spotkania BaletOFFowe (Nowohuckie Centrum Kultury).

"At Tibr" jest pierwszą realizacją Teatru Tańca DF w nowym sezonie artystycznym, który Zespół rozpoczął pod patronatem Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki". "Ciepło" Magdaleny Konik i "Mój Vincent" cz. 3 Anny Wańtuch to reżyserskie popisy w ramach Pierwszych Prób Choreograficznych, projektu stworzonego przez Katarzynę Skawińską, reżyserkę teatru tańca i twórczynię Teatru Tańca DF. PPC (Pierwsze Próby Choreograficzne) to inicjatywa mająca na celu rozwijanie twórczych talentów początkujących choreografek i choreografów poprzez naukę różnorodnych strategii działań teatralnych, a także kompleksową pomoc w samodzielnych realizacjach. Projekcje video odgrywają istotną rolę we wszystkich trzech przedstawieniach, choć każde z nich cechuje inna metoda wykorzystania tej techniki.

"At Tibr"
choreografia: Katarzyna Skawińska
muzyka: collage
projekt kostiumów: Grzegorz Skawiński
wykonanie kostiumów: Marta Ornacka
projekcje: Magdalena Konik
realizacja nagrań muzycznych: Darek Helak
obsługa techniczna projekcji: Piotr Sieprawski, Maciej Siudmak
realizacja świateł: Artur Oczkowski, Zbigniew Piotrowski
nagłośnienie: Artur Zapotoczny, Andrzej Mirski

Spektakl nie jest podporządkowany naśladującej rzeczywistość fabule. O jego dramaturgii stanowi pobudzająca percepcję ruchowa wyrazowość. Warstwa semantyczna spektaklu "At Tibr" ma początek w świecie przyrody. Taniec jest tutaj medium polifonii krajobrazu: wznoszenia i opadania, wzbierającego natężenia i przepływu napięcia, kryjącej się za spektakularną feerią barw biegunowości procesów. Ruch wyraża intuicję upływającego czasu. Kolejne sceny spektaklu budują oparty na rytmie pejzaż wyciszający natręctwo nazywania i rozumienia. Przynoszą ze sobą spokój, pewność i niezaburzony rytm oddechu.

"Mój Vincent" cz. 3
choreografia: Anna Wańtuch
tańczą: Anna Wańtuch, Krzysztof Antkowiak (gościnnie)
realizacja wideoprojekcji: Andrzej Górnisiewicz, Filip i Anna Wańtuch
wykonanie odlewów: Mieczysław Koncewicz
muzyka: Hauschka, Patryk Zakrocki, Stefano Arnaldi, Jaques Morelenbaum
opracowanie muzyczne: Łukasz Huzik
opracowanie graficzne: Filip Wańtuch

Psychodynamika procesu twórczego i relacji z partnerem jest głównym wątkiem performatywno-wizualnego spektaklu "Mój Vincent" cz.3. Kolejne sceny są artystycznym wyrazem relacji między dwiema osobami, swoistym obrazem pomieszania języków, afazji w sferze duchowej wymiany. Pierwszy bohater jest wyizolowany, trawiony twórczym niepokojem, zmaga się z własnym powołaniem. Drugi zaś, jest oddany, cierpliwy i pogodzony. Brak pełnego porozumienia między bohaterami oraz wierność własnemu przeznaczeniu pierwszej postaci wsączają w ich związek melancholię i samotność. To, co najbardziej intymne i niepokojące stopniowo zawłaszcza całą wspólną przestrzeń. Człowiek obdarzając, nie może liczyć na odwzajemnienie. Musi odważyć się oddać część siebie, wyzwolić siebie i własnego partnera spod opresji projektowania. Artysta musi posiadać, uprzednio nie otrzymawszy. Sztuka oddaje tyle, ile artysta potrafi odnaleźć w sobie. Drugi człowiek i twórczość artystyczna to dwie drogi do wolności. Bohater walczy o spełnienie się obietnicy stworzenia więzi z rzeczywistością. Więzi pozwalającej przemówić afirmacji świata oraz żywej i nieograniczonej emocjonalności. Walka trwa, ostatecznie jednak jedynie nasza sztuka może za nas mówić. "Mój Vincent" cz. 3 mówi o sensie bliskości między ludźmi. Taniec i obraz pozwalają ocalić od zapomnienia ludzką zmysłowość.
tekst: Kasia Badura

"Ciepło"
choreografia: Magdalena Konik
muzyka: collage
projekcje: Magdalena Konik
wykonanie kostiumów: Marta Ornacka
tańczą: Katarzyna Drozdowska, Karolina Tomaszkiewicz, Magdalena Śmigasiewicz

"Ciepło" to prosta historia. Prosta jak piękno. To opowieść o kobietach, o wspólnocie losów, przyjaźni i sile archetypu kształtującego wyobraźnię. Ta klarowna i ujmująca kompozycja na taniec i obraz wskazuje pewną ideę kobiecej tożsamości. Wyraża określony wzór estetyczny, model działania i reagowania. Bycie kobietą to coś więcej niż odgrywanie określonej roli w społeczeństwie. Płeć jest swoistą faktycznością, która składa się na biografię. Fizjologia i różnice w dostępie do społecznych rytuałów od najmłodszych lat życia ustanawiają różnicę płci. Wdzięk, powab, palce wykonujące precyzyjnym i subtelnym ruchem powierzone im czynności, kształt, bosa stopa, ciało bezwstydne, naturalne, ale zarazem wyzbyte prowokacji i egoizmu. Kobieta mądra, silna, wytrwała, dojrzała. Kobieta wtajemniczona, panująca nad swoim terytorium. Samodzielna, a zarazem połączona z innymi kobietami wspólnym losem. Znawstwo, precyzja i konsekwencja. Stabilność, pewność i spokój... Kobieta dziecko, niewinna, nieokiełznana, dzika, córka natury bezpośrednio związana z ziemią.
tekst: Kasia Badura
 
     
kasia12 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 9
Skąd: Krk
Wysłany: Sro Lis 26, 2008 4:15 pm   

oj :) a nie wiecie może ile to w piątek będzie trwało? i czy można bilet zakupić przed tym, czy trzeba wcześniej? :smile:
 
 
     
mkonik 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz, choreoraf
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Lis 26, 2008 4:20 pm   

część DF-u będzie trwała ok. godzinę. po przerwie występuje jeszcze Iwona Olszowska, nie wiem, ile trwa jej spektakl.
bilety będzie można kupić przez pokazami, kosztują 15 zł.
 
     
kasia12 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 9
Skąd: Krk
Wysłany: Czw Lis 27, 2008 2:44 pm   

aha, a nie wiesz może co z niedzielą? bo niestety nie wiem czy dam radę w piątek :(
 
 
     
sandi 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 32
Posty: 45
Skąd: prawie z Krakowa :)
Wysłany: Czw Lis 27, 2008 8:15 pm   

W niedziele będą Metamorfozy prosto z ktt :D

Kto nie widział, to serdecznie polecam! ;) Osoby które były na kwietniowych warsztatch w Kielcach pewnie widziały :)

bilety są po 25zł z tego co pamiętam
_________________
"Jedyną rzeczą, której nikt mi nie może zabrać jest taniec" <3
 
     
kasia12 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 9
Skąd: Krk
Wysłany: Czw Lis 27, 2008 9:32 pm   

ahhh, to możw się wybiorę :smile: tylko, żeby mi biletów nie wykupili hehe :twisted:
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Pią Lis 28, 2008 11:19 am   

Paradoks mojej ostatniej egzystencji polega na tym że kurde na nic nie mam czasu a i tak z niczym nie zdążam :( I cholera chyba całe Spotkania przejdą mi koło nosa.
Cholera.
Aaaaaaa !!!!
Wrrrrrr...

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
kasia12 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 9
Skąd: Krk
Wysłany: Sob Lis 29, 2008 3:13 pm   

A nie wiecie, czy trzeba (można) wczesniej zarezerwowac bilet? (co by wszystkich nie wykupili) :twisted:
 
 
     
sandi 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 32
Posty: 45
Skąd: prawie z Krakowa :)
Wysłany: Sob Lis 29, 2008 3:46 pm   

Wiem, że można wcześniej kupić, bo mój bilet leży bezpiecznie w domu (; Tydzień temu było jeszcze trochę biletów, jak jest teraz, to nie wiem. Możesz spróbować zadzwonić i się zapytać czy jeszcze są i jeśli tak, to czy mogą Ci zerezerwować.
_________________
"Jedyną rzeczą, której nikt mi nie może zabrać jest taniec" <3
 
     
kasia12 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 9
Skąd: Krk
Wysłany: Nie Lis 30, 2008 12:00 pm   

niestety dodzwonić się nie mogę :( Pojade w ciemno :P Raz się żyje.... :twisted:
ale mam nadzieję, że będą jeszcze jakieś bileciki :)

[ Dodano: Pon Gru 01, 2008 3:04 pm ]
na szczęście bilety były :) Świetne te "Metamorfozy" ;)))
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 23