www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wstanie na palcach ?
Autor Wiadomość
.dulce. 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 101
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Mar 12, 2009 9:32 pm   wstanie na palcach ?

nie wiem jak sie to fachowo nazywa ale chodzi mi o takie wstanie z klęczenia na czubkach palców ( mam nadzieje że wiecie o co chodzi ) .. są na to jakieś ćwiczenia ?
 
 
     
Prada 
Nowicjusz

Wiek: 33
Posty: 24
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw Mar 12, 2009 10:02 pm   

nie znam się na tym jakoś super, ale ten filmik polecam ;)
http://www.youtube.com/wa...feature=channel
 
 
     
.dulce. 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 101
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Mar 14, 2009 1:34 pm   

Właśnie o to mi chodziło :) Dzięki
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Mar 15, 2009 2:05 am   

a ja od dłuższego czasu mam problem z nauczeniem się tego. chodzi o to że nie wiem jak mam ułożyć w tym stopy, bo jak próbuję wstać to czuję jak mi się wgniatają wszystkie kości i stawy w podłogę - omg... ból niemiłosierny, że aż wstać nie można :/

ja wiem że powodem może być tego to że mogę mieć za słabe podbicie albo za mało "powyginane" palce, ale ja tu mam wyćwiczyć to dobrze, skoro w lewej stopie wszystko idzie w podbicie a w prawej wszystko w palce [i nie mogę tego wyrównać] :roll:
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Sephia 
Adept Baletu


Wiek: 35
Posty: 246
Wysłany: Nie Mar 15, 2009 10:54 am   

Podbicie nie koniecznie trzeba mieć dobre żeby to zrobić ,mam koleżankę która ma słabe a wstaje. Myśle, że pomocne by było gdybys próbowała na materacu lub z jazzówkami na stopach. Ja nie próbowałam z jazzówkami, ale moje koleżanki mówią, że tak łatwiej. Myślę że dlatego że mają w nich stopę bardziej usztywnioną i wstając trzeba biodra trochę wypychać i ciągnąc nimi w górę.
_________________
http://search.caringconsumer.com/search.aspx

okruszek dla schroniska
http://www.theanimalrescu...Give/home.faces
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Mar 15, 2009 12:49 pm   

no ja próbuję robić to na kołdrze położonej na podłodze - i spoko wychodzi bo jest jakaś amortyzacja, ale na gołej podłodze to... eee...
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Mar 15, 2009 3:44 pm   

Kwestia nie dawania całego ciężaru na stopy, a więcej wysiłku włożyć w pracę mięśni brzucha - to one mają wyciągnąć nas do góry (lub przy schodzeniu w dół sprawić, że nie spadniemy na kolana). Dobrze jest też nie trzymać się zupełnie w pionie, a wypchnąć miednicę trochę do przodu - da to dodatkowy impuls do ruchu.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Susanna 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 140
Wysłany: Nie Mar 15, 2009 3:55 pm   

Ja już umiem :) Dziękuje za rady :)
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Mar 15, 2009 5:02 pm   

no ale tak czy siak ciężar opiera się na stopach. domyśliłam się że to chodzi o ciągnięcie poprzez brzuch - podnieść się podniosę i mi wychodzi, ale tylko na miękkim. problemem jest właśnie to że na gołej podłodze stopy mnie naparzają przy tym że szok... może to jest kwestia złego ustawienia? bo niedosyć że bolą mnie palce to jeszcze podbicie wgniata mi się w podłogę [zresztą wczoraj ćwicząc to siniak mi się zrobił w stopie gdzie owe podbicie jest większe]...
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Mar 15, 2009 5:11 pm   

Bo może za mocno wciskasz te stopy w podłogę, i za dużo dajesz na nie tego ciężaru. Sama musisz to wyczuć. Jasne, od tego robią się siniaki na podbiciu, itp., jak się dopiero zaczyna albo robi po przerwie, to normalne.
Aha i to jest raczej przejście przez podbicie, niż stanięcie na nim i wejście do góry (czyli cały czas jest ruch, a nie że stanie się na podbiciu i na nim stoi aż do wejścia w górę - można to skojarzyć np. z takimi półokrągłymi przyciskami do papieru - ciężar nie jest w jednym miejscu, a tak 'przechodzi').
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Mar 15, 2009 5:18 pm   

no właśnie wiem o tym że to jest przejście przez podbicie na palce i umiem sobie to wyobrazić, tylko problem jest taki że te przejście sprawia naprawdę wielki ból... :/

a właśnie, stopa powinna być zupełnie obciągnięta czy może tak hmmm... nie do końca? xD
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Lottie 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń-tancerz
Posty: 84
Skąd: dancefloor
Wysłany: Sro Mar 18, 2009 7:59 pm   

też to ćwiczę od dłuższego czasu i zatrzymałam się na pewnym etapie. umiem już wstać ale kiedy już jestem na górze (jakby na palcach) to nie mogę tego przeskoczyć i wracam znów na dół ;/ nie mam pojęcia co robię źle...
_________________
Lottie
 
     
JustDance. 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Tancerka, uczeń.
Posty: 120
Skąd: Z innego świata...
Wysłany: Sro Mar 18, 2009 8:46 pm   

Dzisiaj próbowałyśmy z koleżanką... Na materacu wychodzi, ale na podłodze za Chiny nie chce. :<
Trudne w sumie.
_________________
Każdy taniec jest dla mnie prezentem od losu. ~
Gość, dla Ciebie też! Pozdrowienia, Gość.


20:11, 12.04.2009
100 postów. : )
 
     
.dulce. 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 101
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Mar 30, 2009 7:42 pm   

Ja zaczełam robić w jazzówkach, na dywanie z odepchnięciem się i wychodzi ;)
 
 
     
Lottie 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń-tancerz
Posty: 84
Skąd: dancefloor
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 1:20 pm   

a ja zaczęłam robić na boso i teraz mi już wychodzi.
Myślałam, że w skarpetkach będzie wygodniej, ale okazało sie, że tylko mi przeszkadzały. Polecam też robienie na np. karimacie- jest dużo łatwiej :)
_________________
Lottie
 
     
TheRytmiczka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 29
Posty: 70
Wysłany: Sro Gru 09, 2009 4:33 pm   

Efekt jest niezły, ale kurcze... to jest dość niebezpieczne, przecież można sobie podbicie złamać jeśli ktoś nie ma go dobrze wytrenowanego... Trzeba na prawdę uważać.
_________________
"Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce."
-Paulo Coelho, "Czarownica z Portobello"
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sro Gru 09, 2009 5:28 pm   

lol podbicia się nie połamie raczej, jak już to będzie się miało siniaki na stopach...
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
TheRytmiczka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 29
Posty: 70
Wysłany: Sro Gru 09, 2009 6:54 pm   

To dobrze ;D Nie znam się na złamaniach podbicia, ale miałam pewne obawy...
_________________
"Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce."
-Paulo Coelho, "Czarownica z Portobello"
 
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Nie Lip 22, 2012 1:00 am   

wstanie przez palce jest latwe. nalezy pamietac o tym aby nogi byly rownolegle do siebie nie wolno wykrecac stop !!
aby dobrze to wykonac nalezy miec wyrobione palce. mozna stawac przy parapecie, scianie czym i opierac sie i stawac na podwinietych palcach do granic bolu i tak coraz dalej az kostki stopy beda lezec.
zeby wstac nalezy moxno wypchnac biodra i wygiac sie w tyl jakby sie chcialo wrocic.
niw polwcam odpychac sie bo pozniej trudno sie przestawic.

aby to zrobic potrzeba tylko lekkiego giecia (im mocnieksze tym ladniej wyglada) i wyrobionych stop.

jezeli ktos chce moge zamiescic zdjecia badz filmik.
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
howlife 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 26
Posty: 3
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Sie 28, 2012 10:30 am   

Ja bym bardzo chciała zobaczyć filmik :)
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Pią Sie 31, 2012 8:00 am   

ehh w tej chwili nie mogę nagrać gdyż mam kontuzję kostki i nie wolno mi podwijać palcy.
ale obiecuje że wstawie
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 34