www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fouette-jak się nauczyć?
Autor Wiadomość
Giselle12 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 216
Skąd: z krainy tańca...
Wysłany: Sob Maj 16, 2009 1:07 pm   Fouette-jak się nauczyć?

Witam!
Nie widziałam takiego tematu więc zakładam.

Chciałabym się dowiedzieć jak uczyliście się kręcić fouette na puentach?
Ile wam to zajęło? Mieliście jakieś specjalne ćwiczenia?
Piszcie!
_________________
kocham balet
a ty?
 
     
Change
Adept Baletu

Posty: 130
Wysłany: Nie Maj 17, 2009 9:15 am   

Ktory rodzaj fouette? Wloskie?
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Maj 17, 2009 11:25 am   

Fouettes wychodzi od najzwyklejszego ronde jambe, a więc jest to podstawa i najpierw musisz to opanować do perfekcji, oraz piruety oczywiście.
Poza tym, zanim nauczyc się kręcić fouettes na pointach musisz dobrze kręcić w baletkach (zazwyczaj nasze stopy na początku nie są przyzwyczajone do nowych rzeczy i ciężko z nimi wchodzic na pointy, trzeba dac stopom się przyzwyczaic).
Jest wiele ćwiczeń na fouettes, na jakich Ci zalezy? Przy drążku, na środku?
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
Agatta 
Nowicjusz

Wiek: 28
Posty: 9
Wysłany: Nie Maj 17, 2009 4:51 pm   

A co to właściwie jest Fuette?
P.S. Nie jestem baletnicą (aczkolwiek bym chciała), więc wybazccie mi moją niewiedzę.
_________________
Kazde marzenie ma w sobie ziarnko prawdy. A prawdziwy geniusz polega na tym żeby te zaiarnka odnaleźć ;)
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Maj 17, 2009 6:12 pm   

Po pierwsze wszystko jest w słowniku baletowym na forum, a po drugie wystarczy wpisać hasło na youtube...
http://www.youtube.com/watch?v=r6jA3QxR8sM
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Change
Adept Baletu

Posty: 130
Wysłany: Nie Maj 17, 2009 8:55 pm   

Istnieje jednak rowniez wloskie fouette:
http://www.youtube.com/watch?v=S8oTU3tyoLk
 
     
zosinka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Maj 19, 2009 5:17 pm   

Bajaderka napisał/a:
Fouettes wychodzi od najzwyklejszego ronde jambe, a więc jest to podstawa i najpierw musisz to opanować do perfekcji, oraz piruety oczywiście.
Poza tym, zanim nauczyc się kręcić fouettes na pointach musisz dobrze kręcić w baletkach (zazwyczaj nasze stopy na początku nie są przyzwyczajone do nowych rzeczy i ciężko z nimi wchodzic na pointy, trzeba dac stopom się przyzwyczaic).
Jest wiele ćwiczeń na fouettes, na jakich Ci zalezy? Przy drążku, na środku?


W pełni się zgadzam :)
Ja spróbowałam na początku na środku, bo miałam jakiś psychiczny opór i nie chciałam robić fouettes przy drążku - bałam się, że uderzę o niego kolanem :D
 
     
Giselle12 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 216
Skąd: z krainy tańca...
Wysłany: Czw Maj 21, 2009 3:25 pm   

myślę o zwykłych fouette (z włoskim na puentach nie jest tak tragicznie)
ale czy dużo ćwiczyliście? rok? dwa?
myślę że trzeba mieć wytrenowane wchodzenie na puente z plie
_________________
kocham balet
a ty?
 
     
Change
Adept Baletu

Posty: 130
Wysłany: Czw Maj 21, 2009 4:18 pm   

Mysle, ze jest to zalezne od wielu czynnikow min. jak intensywnie cwiczysz, ile lat, na jakim poziomie jestes itp. itd.
Ale tak na oko to najpierw zaczyna sie krecic 4, pozniej 8, 16, a gdy nogi sa wystarczajaco silne (wydaje mi sie, ze potrzeba przynajmniej pol roku, rok) 32.
 
     
Giselle12 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 216
Skąd: z krainy tańca...
Wysłany: Pią Maj 22, 2009 1:36 pm   

no ba...
ale chodzi mi czy jest jakiś specjalny zestaw ćwiczeń lub coś w teń deseń, czy trzeba poprostu samemu ćwiczyć?
_________________
kocham balet
a ty?
 
     
Change
Adept Baletu

Posty: 130
Wysłany: Pią Maj 22, 2009 2:09 pm   

Trudno podac jakies konkretne ciwiczenia. Kazdy jest inny i musi pracowac nad czyms innym. A jak sie zaczyna mniej-wiecej opisala juz Bajaderka.
Czy masz jakis konkretny problem podczas krecenia? Moze wtedy uda sie pomoc.
 
     
Noir 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 29
Posty: 6
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 12:39 pm   

Przepraszam ,że tutaj o to pytam ale nie wiem gdzie indziej napisać o moim problemie , czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak zrobić takie coś jak Ania w odcinku ycd http://youcandance.plejad...ty,1,wideo.html dokładnie chodzi mi o - 0,13 sek. bardzo proszę o pomoc . z góry dziękuje i przepraszam,ale jestem nowa.
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 7:12 pm   

jete w obrocie :)

Po pierwsze musisz dobrze robić szpagat, pełne rozciągnięcie najlepiej nawet ponad.
Musisz mieć dobry skok, wybicie i silne mięśnie.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Maj 25, 2009 12:24 pm   

Ten temat zrobił się zbiorem zupełnie przypadkowych postów. Proszę trzymać się tematu!
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
IrishDancer
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń step, balet
Wiek: 27
Posty: 10
Wysłany: Sob Wrz 12, 2009 1:11 pm   

Hm... ja sie próbuję nauczyć piruetu w zwykłych baletkach, ale co mi narazie wychodzi można porównać z próbami Billiego Elliota, jak ktoś oglądał :D
jak można się tego nauczyć??
_________________
I'm just in love with irish dance <3
 
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Wrz 12, 2009 4:06 pm   

IrishDancer, zwykły piruet, a piruet z fouette to dwie różne rzeczy. Naukę piruetu zaczyna się od:
a) nauka kręcenia się ogólnie - chodzi o pracę głowy - na łatwiejszych rzeczach, np. soutenou, oraz ćwiczy się najpierw po ćwiartce, później połowa, później cały obrót
b) ćwicząc sam balans z nogą na passe, na półpacach.
c) ćwiczy się najpierw preparację - wejście/ wskoczenie (chodzi o to, że ruch ma być szybki i konkretny, a nie długie cyzelowanie się z wchodzeniem na półpalce, itp.) na passe z 5 pozycji, 4-tej, 2-giej; później ćwiczy się z obrotem po ćwiatrce, półówce, i wreszcie cały obrót.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
IrishDancer
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń step, balet
Wiek: 27
Posty: 10
Wysłany: Sob Wrz 12, 2009 6:43 pm   

dziękuję bardzo ;))
_________________
I'm just in love with irish dance <3
 
 
     
veronik@
Adept Baletu


Posty: 96
Wysłany: Nie Wrz 13, 2009 3:02 pm   

A czy w tym filmiku : http://www.youtube.com/wa...feature=related poszczególne części fouette są pokazane dobrze?
Czy może któraś z Was ma jakieś zastrzeżenia , bo ja z tego filmiku się uczę i chcę być pewna, że robię to poprawnie.
_________________
"Tylko życie poświęcone drugiemu człowiekowi , warte jest przeżycia " -A.Einstein
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Wrz 13, 2009 10:28 pm   

veronik@,
a) ucz się na 45', nie na 90' jak w filmiku
b) w balecie (przynajmniej tak mnie uczono, ale nie recze ze sie jakos super znam:) ), preparacja do rond de jambe en l'air jest nie przez przod-bok, a noga otwiera sie od razu lekko z kierunkiem w bok (troche przez przod, troche przez ecarte, trudno do wytlumaczyc slownie)
c) noga pracująca nie tylko przykleja się do kolana, ale lekko uderza najpierw tył kolana, przód kolana

Pozwoliłam sobie poprawić pisownię :)
O.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
Ostatnio zmieniony przez Olimpia Wto Wrz 15, 2009 4:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 31