www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Techniki w modernie
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Sob Kwi 02, 2005 11:26 pm   Techniki w modernie

Czy znalazłaby się tu na tyle kompetentna osoba, która mogłaby mi podać różne rodzaje technik tańca współczesnego i byłaby też tak miła żeby wytłumaczyć mi na czym one polegają?
 
 
Sylvie_Guillem
Nowicjusz

Posty: 11
Wysłany: Nie Kwi 03, 2005 10:00 am   

Na stronie Lądeckiego Lata Baletowego znajdują się opisy różnych technik tańca.
_________________
TO DANCE - MY AIM ! ! ! ! !
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 03, 2005 4:07 pm   

Obiecuje opracowanko na temat różnych rodzajó technik tańca współczesnego po zdaniu egzaminu z historii tańca XX wieku. :P
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 03, 2005 4:47 pm   

mogę też polecic słowniczek na stronach Polskiego Teatru Tańca, choc on opisuje tylko te techniki, których można się uczyć na zajęciach w PTT
link http://www.ptt-poznan.pl/stronyi/23.php
 
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Kwi 03, 2005 5:39 pm   

Polecam książkę Ireny Turskiej "Z dziejów tańca współczesnego", choć z pewnością nie wyczerpuje ona tematu (od czasu jej wydania minęło sporo czasu i wiele w tańcu współczesnym się wydarzyło).
 
 
Gość
Gość
Wysłany: Nie Kwi 03, 2005 7:55 pm   Techniki

Bardzo dziękuję za adresy stron, ale nie zupełnie o to mi chodziło, miałam na myśli np. technikę Marty Graham itd.
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 03, 2005 8:35 pm   

To polecam przede wszystkim tegoroczne warsztaty w Poznaniu - ma byc prezentacja czystej techniki Graham, oraz jej wersji obecnie nauczanych - przetworzonych, i noc video z jej choreografiami
 
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Kwi 03, 2005 10:45 pm   

właśnie w książce, którą polecałam w poprzednim poscie, można znaleźć informacje na temat twórców różnych technik tańca współczesnego oraz odmian techniki modern - m.in o Marcie Graham czy Jose Limonie. Poza tym jesli znasz angielski zajrzyj na stronke centrum tanca M. Graham http://www.marthagrahamdance.org/
 
 
Gość

Wysłany: Wto Kwi 05, 2005 6:47 pm   

Dzięki Kasiu, ale na warsztaty jeżdżę od 4 lat, chodzi mi tylko o teoretyczne wyjaśnienie charakterystycznych cech poszczególnych technik.
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Kwi 05, 2005 7:23 pm   

Wydaje mi sie, ze Kasi chodzilo o zajecia teoretyczne pt "taniec na video", a prowadzone przez pania Jagode Ignaczak w ramach sierpniowych warsztatow w POznaniu. Warto dodac, ze te zajecia sa bezplatne.
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 05, 2005 7:35 pm   

O to mi własnie chodziło, ale i o warsztaty praktyczne, bo nie da się jednego (teorii) oddzielić od drugiego (praktyki). Ale obiecuję, ze jak zdam egzamin u p. Jagody z technik tańca w XX wieku, to skrypt zamieszczę w internecie :P
A to ne takie proste - w technikach tańca modern, w nazewnictwie i teorii istnieje spory zament, jak we wszystkich dziedzinach wiedzy czy sztuki, które sa stosunkowo nowe i w stałym rozwoju. Co pedagog, to własna metoda, a czasem szkoła - poczytaj np. książkę o Alainie Bernardzie.
A może znajdzie się na forum jakiś znawca, co nam to wszystko pięknie wyłoży?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 23