www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
układy do tańca współczesnego
Autor Wiadomość
klara
Adept Baletu

Posty: 106
Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 9:33 am   układy do tańca współczesnego

moze to brzmi banalnie ale zastanawiam sie skad bierzecie uklady z modernu , czy kazdy nauczyciel sam wymysla nowe , zazwyczja na konkursach jest wariacja klasyczna - i tutaj jest zrozumiale ale jest tez wariacja z modernu, jak to wyglada, czy sa jakies filmiki z ktorych czerpiecie swoje wizje odnosnie ukladu z modernu
Ostatnio zmieniony przez Joanna Wto Wrz 15, 2009 1:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 1:54 pm   

Każdy wymyśla sam.
W praktyce dość często czerpie się z innych układów, zarówno swoich poprzednich, jak i cudzych - ale na zasadzie przeniesienia pewnych poszczególnych elementów, a złożenie całości i tak należy do choreografa. Nie ma również żadnych wytycznych jak dany układ powinien wyglądać - np. w klasyce pewne kroki nie mogą następować po innych, itp. - tutaj jest pełna dowolność, i zależy od wizji choreografa. A skąd czerpie on inspirację, to już bardzo różne, ale na pewno nie jest to po prostu kopiowanie czyjejś choreografii... (co oczywiście, również się zdarza, ale zdecydowanie nie jest to 'wg prawideł sztuki' :) )
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Alya 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Wiek: 29
Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 5:02 pm   

A ja jak wymyślam jakiś układ do tańca współczesnego to po prostu daje ponieść się muzyce. Jakoś tak samo wymyśla ;) co prawda choreografem nie jestem, ale czasem lubię sobie z przyjaciółmi lub nawet sama stworzyć własny układ bo spektakl to za dużo powiedziane. Czasami czerpię parę kroków od innych choreografów albo nawet od mojej instruktorki.
_________________
What I've felt, what I've known never shined through in what I've shown
 
 
     
TheRytmiczka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 29
Posty: 70
Wysłany: Sro Gru 09, 2009 4:18 pm   

Wystarczy po prostu dać się ponieść muzyce, zapomnij o wszystkim, a zobaczysz że wszystko 'zrobi się' samo.
Jak to często mawia nasz pedagog "Wyłączcie mózgi". :D
_________________
"Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce."
-Paulo Coelho, "Czarownica z Portobello"
 
 
     
miss Julia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 96
Wysłany: Sro Gru 09, 2009 7:38 pm   

Nie wiem po co TheRytmiczko powtarzasz to samo i to po trzech miesiącach od zakończenia dyskusji...

Przepraszam za off
_________________
Wśród tandety lśniąc jak diament,
Być zagadką, której nikt nie zdoła
Zgadnąć nim minie czas...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 18