www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
SOMOVA zamiast ZAKHAROVEJ
Autor Wiadomość
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 25, 2010 12:00 pm   SOMOVA zamiast ZAKHAROVEJ

Uwaga! UWAGA, W ZWIĄZKU Z KONTUZJĄ SVETLANY ZACHAROWEJ W BAJADERZE 31 STYCZNIA W TEATRZE WIELKIM - OPERZE NARODOWEJ WYSTAPI ZAMIAST NIEJ

ALINA SOMOVA - PIERWSZA SOLISTKA TEATRU MARYJSKIEGO W SANKT PETERSBURGU

tu piszemy o niej więcej:
http://www.balet.pl/forum...?t=6179&start=0

partnerowac jej będzie jak było przewidziane Denis Matvienko
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Ewa J. 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 683
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 25, 2010 12:26 pm   

Ale mam szczęście, że nie kupiłam jednak tych biletów, to bym dopiero miała rozrywkę na tej "Bajaderze"! Wystąpi primabalerina Maryjskiego, której nie znoszę najbardziej ze wszystkich.. kamień z serca. (Bo co dziwne, do Zakharovej ostatnio, w niektórych przypadkach zaczęłam się nawet przekonywać). Ale dobrze, już się nie odzywam więcej na temat Somovej, żeby znowu nie wywoływać burzy, proszę więc nie brać mojej opinii na jej temat do serca ;)
Jest jednak jeszcze jedna niejasność - nie mam nic przeciwko Denisowi Matvienko, ale miał przecież występować Zelensky, a to mało prawdopodobne, żeby i on, i Zakharova byli w tym samym czasie kontuzjowani.. czyżby Zelensky aż tak bardzo nie chciał tańczyć z Somovą? Cóż, w sumie nie zdziwiłabym się wcale, on w końcu reprezentuje wysoki poziom.
_________________
"Tańczcie głową." A. Pawłowa
Ostatnio zmieniony przez Kasia G Pon Sty 25, 2010 2:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Sty 25, 2010 12:59 pm   

Na plakatach w Warszawie obok nazwiska Zakharovej jest Denis Matvienko - więc nie sądzę, że to "Zelensky tak nie chcial partnerowac Somovej". Nie wiem co prawda, jakie nastroje panuja w Maryjskim, ale jakos niespacjalnie sobie wyobrazam takie 'fochy', tancerze jednak to nie divy operowe kilkadziesiat lat temu...
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 28
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Pon Sty 25, 2010 1:20 pm   

O matko! To zupełne zaskoczenie! Ja biletów także nie kupiłam, ale jestem bardzo ciekawa jak poradzi sobie Somova w naszej Bajaderze.
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
     
Ewa J. 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 683
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 25, 2010 1:40 pm   

Nie wiem, co jest na plakatach rozwieszanych w Warszawie, ale wiem, jakie informacje były podawane dawano temu na stronie TW-ON, jak również u nas na forum. Szczególnie to drugie źródło powinno być chyba wiarygodne, a jak się okazuje - raczej nie było. Gdyby nie ta informacja o występie Somovej zamiast Zakharovej, nadal byłabym przekonana także o obecności Zelenskiego, a przecież nie każdy ma obowiązek chodzenia po mieście i oglądania plakatów, litości.. Szczególnie, jeśli np. nie mieszka w Warszawie, a przyjeżdża dopiero w dniu występu.

Migotka napisał/a:
Na stonie Teatru Wielkiego podano że 31. 01.2010 w Bajaderze wystąpią gościnnie Svetlana Zakharova i Igor Zelensky :shock: . Niech tylko podadzą termin sprzedaży biletów...


Co do rzekomej niechęci występowania Zelenskiego z Somovą to była jedynie moja uszczypliwa uwaga komentująca tą sytuację, nie mniej jednak myślę, że chociaż nie są "divami operowymi sprzed kilkudziesięciu lat", to w przypadku gościnnych występów głos samych zainteresowanych - tańczących artystów, jest bardziej brany pod uwagę, niż w przypadku odrabiania przez nich chleba powszedniego u siebie w teatrze ;)
_________________
"Tańczcie głową." A. Pawłowa
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 25, 2010 2:26 pm   

zarówno na forum jak i w teatrze dawno podawany był Zelensky bo miał być Zelensky ale juz jakis czas temu (mozna przesledzić w odnosnym watku na forum) pojawił się zamiast niego Matwijenko. Odnośna informacja wisiała tez ponad 2 miesiace na stronie POB. Cóz więcej moge odpowiedziec - takie rzeczy niestety zmieniają sie w zalezności od wielu rzeczy - jak widac na przykładzie kontuzji Zakharovej (która zresztą jak wieśc niesie do ostatniej chwili czekała bo liczyła ze się wyleczy (kontuzję odniosła jakiś czas temu). Niestety - nie dało się, wczesniej odwołała tez wystepy w Tokio. Na szczęscie Somova zgodziła się wystapić mimo ze będzie miała tylko 1 próbe (dzień wczesniej tańczy jeszcze u siebie, dzień po Warszawie tańczy w Paryzu).

http://www.teatrwielki.pl...wy/nowosci.html
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Sty 25, 2010 2:41 pm   

Ewa J. napisał/a:
Nie wiem, co jest na plakatach rozwieszanych w Warszawie, ale wiem, jakie informacje były podawane dawano temu na stronie TW-ON, jak również u nas na forum. Szczególnie to drugie źródło powinno być chyba wiarygodne, a jak się okazuje - raczej nie było. Gdyby nie ta informacja o występie Somovej zamiast Zakharovej, nadal byłabym przekonana także o obecności Zelenskiego, a przecież nie każdy ma obowiązek chodzenia po mieście i oglądania plakatów, litości.. Szczególnie, jeśli np. nie mieszka w Warszawie, a przyjeżdża dopiero w dniu występu.


Spokojnie, czy ja komukolwiek coś zarzucam? Po prostu piszę, że nie łączyłabym tych dwóch faktów, bo zamiana tancerzy była niejednoczesna od zamiany tancerek.
A Ty zaraz o obowiązku (lub jego braku) oglądania plakatów, skąd takie skojarzenia ci się w ogóle biorą??
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Ewa J. 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 683
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 25, 2010 3:25 pm   

Również nikomu nic nie zarzucam, a gdybym jednak zdecydowała się kupić bilety na "Bajaderę" o której mówimy, to zapewne śledziłabym najnowsze informacje dotyczące ewentualnych zmian, również w obsadzie spektaklu. Jeśli już jednak tak na siłę się upierasz, że coś sobie skojarzyłam, to niech Ci będzie - z tego co przeczytałam na stronie, do której link podała Kasia, widać wyraźnie, że podany jest powód, dlaczego Zakharova nie wystąpi (kontuzja), natomiast jeśli chodzi
o Zelenskiego to takowego się w tej chwili nie dopatrzyłam, ale możliwe, że również jest gdzieś podana konkretna informacja na ten temat. Natomiast wobec faktu,
że z tego co zrozumiałam informacja o zastąpieniu Zelenskiego przez Matvienkę podana była dużo wcześniej, jeszcze przed rezygnacją Zakharovej, to rzeczywiście przypuszczenia o jego niechęci tańczenia z Somovą nie mają racji bytu ;)
Jeśli jeszcze kogoś poruszyła moja kąśliwa uwaga, najmocniej przepraszam, chyba że Joannie chodziło o coś innego, tak czy inaczej dla mnie sprawa jest już całkiem jasna i chyba wszystko zostało dobrze wyjaśnione.
_________________
"Tańczcie głową." A. Pawłowa
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Sty 25, 2010 7:09 pm   

tak źle odbieracie Alinę Somovą????

Chm po przeczytaniu tego aż sobie musiałam przypomnieć ją w mojej ulubionej jej kreacji tzn w Don Kichociie, a to dlatego, że jakos tak zazwyczaj się bliżej przyglądam upodobaniom Ewy, bo często sa mi bliskie (nie zawsze ale czesto).

Ale nie - jednak tu mam trochę inne odczucia i jak dla mnie w czym jak w czym ale w Don Kichocie Alina jest najlepsza. Nawet sobie jakis czas temu wymyslilam, ze dobrze by bylo zobaczyc Don kichota w wykonaniu Angello Corelli i właśnie Aliny Somowej. Ot taki duet marzeń. Bo chyab ogólnie Don kichote jest troszkę takim akrobatycznym baletem jak dla mnie, może to dlatego

Inna sprawa, że jakos tak oglądając ją w Don Kichocie mam takie momenty, że mnie wszystko boli ale to nie zmienia mojego odbioru.
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pon Sty 25, 2010 7:16 pm   

Kurczę. A nie kupiła biletów. Taka okazja... ;/ ;(
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 25, 2010 7:30 pm   

bilety jeszcze są!
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Sty 25, 2010 7:34 pm   

a ja nie żałuję, ze nie idę, momi że ją lubię. Gdyby to był Don Kichote, to może , może. Ale tak to nie. Ale gdybym mieszkała w W-wiee, to na 100% bym poszła.
 
     
Katerina 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 31
Posty: 62
Wysłany: Pon Sty 25, 2010 9:22 pm   

a ja właśnie kupiłam bilety... a jako że kupowałam je specjalnie po to by zobaczyć właśnie Svetlane Zakharovą to będę z nich rezygnować...
Teraz wystarczy czekać aż powróci do formy i pojawi się termin zapowiedzianego przyjazdu do Polski :))
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Sty 26, 2010 6:33 am   

bo ogólnie , to takie zmiany wkurzają. Jak kupiłam bilet na kogoś konkretnego, to co to za maniery., że nagle jest podstawienie innej osoby? Jeśli była kontuzja, to niech przełozą termin i koniec a nie zapychają dziurę kims innym. Mimo, ze w sumie terminy najleszych tancerzy swiata sa super napiete to mysle ze mozna by bylo to tak zorganizowac
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 26, 2010 10:19 am   

ag, ale jak to sobie wyobrażasz - jest zaplanowany spektakl i sprzedane bilety - prawie 2 tysiace. Mimo wszystko nie każdy z nich został kupiony na Zakharova, niektórzy, tzw. niedzieli widzowie po prostu zamierzali spędzić ten wieczór w teatrze. Po drugie w zwiazku z odwołaniem spektaklu teatr musiałby zwrócić za bilety wszystkim widzom, wyobraź sobie co to za gigantyczna operacja - a tak zwraca tylko tym, którzy postanowia zrezygnowac. Po trzecie dla niektórych, msle ze wielu baletomanów, to jednak frajda ze zamiast jednej gwiazdy baletu zobacza drugą gwiazde baletu, a na Zakharovą tylko poczekaja. Po czwarte wreszcie - 80 osobowy balet ćwiczył i cwiczy po to, zeby zatańczyć 3 spektakle Bajadery, wszystko ustawione było pod to i teraz jeden odwołac? Postaw się na miejscu tych tancerzy i tancerek - a tak zatańcza "z Somovą".
Wreszcie, z całym szacunkiem - namówienie Somovej na występ za pięć dni nie nazwałabym zapchaniem dziury...... :)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Sty 26, 2010 10:54 am   

powiem tak: nie wiem jak jest z ewentualnym zwrotem biletów w Warszawie. W Łodzi w TW nie ma takiej możliwosci ani na nasze zespoły ani na gości, panie czasem jak się je ubłaga biorą w zastaw bilety, ale szansa ze sie uda jest 1:100.

Jeśli w Warszawie jest dla wszystkich mozliwosc zwrotu biletów , to OK: niech sobie w miejsce Zakharovej tańczy ktokkolwiek. Ale jesli jest podobnie jak w Łodzi i zwrot biletu nie jest pewny, to wymienienie solistki w ostatniej chwili jest przenoszeniem na widza ryzyka, które ciąży na TW czy innym organizatorze jako na podmiocie prowadzącym działąlność gospodarczą. Prowadzi się działąlność - trzeba ponosić ryzyko - podstawowa zasada rządząca gospodarką, a jak sie jak obchodzi to nie co innego jak niedozwolona praktyka rynkowa.
Jak ja czekałąm na Malakhova i by mi 4 dni przed obwieścili , ze "nie on to nie ale mam iść na Ronalda Savkovica, bo to ten sam zespol i tez I solista w Staatsballett, a tak w ogóle to teatr juz poniósł koszty i przygotowania" , to powiem szczerze, ze malo by mnie takie tłumaczenia uspokoiły. Wtedy jedynym myslę uczciwym wyjściem byłoby przełożenie daty, mimo że zdaje sobie sprawe ze terminy sa bardzo napiete, albo ewentualnie zwrot za bilety WSZYSTKIM, ktorzy sobie tego zażyczą.
Ostatnio zmieniony przez Sagittaire Wto Sty 26, 2010 10:56 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Wto Sty 26, 2010 10:54 am   

Dokładnie, jak mówi psychologiczna reguła kontrastu ;) przy Zakharovej Somova wygląda jak ta biedniejsza siostra, ale gdyby miała przyjechać na występy gościnne ot tak (bez niekorzystnego dla niej zestawienia z Zacharową) , to też pewnie by się pół Polski zjechało, bo z kolei na dla naszego baletu (który w końcu mamy na co dzień) jest to również gwiazda.

Po drugie, gwiazda gwiazdą, ale dużych spektakli raczej nie odwołuje się ot tak, bo jedna osoba - nawet jeśli ta najważniejsza - nie może, bo co z pozostałymi? To nie jest gala Tej Jednej Artystki, tylko spektakl z jej udziałem, więc w takiej sytuacji zastępstwo a nie rezygnacja z całego spektaklu, jest rozwiązaniem dość logicznym.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 26, 2010 1:14 pm   

Agnieszko, ależ doskonale rozumiem, bo dla mnie zmiana nawet zwykłego naszego solisty na innego soliste jest zawsze bolesna - bo jak ide na Maksima Wojtiula to nie idę na kogos tam innego, tylko na niego, mimo ze widziałam go w tym czy tamtym 20 razy. Ale - wkurza mnie to gdy mnie o tym nie informują. Natomiast w TW-ON w Warszawie po piwrsze obecnie informacja na stronie internetowej stara się byc w miare szybka i rzetelna więc sprawdzam (nawet jak pracuje w teatrze to moze mi umkąć ze ktoś w ostatniej chwili się przeziębił lub złapał kontuzję) po drugie - zawsze mozna zwrócić bilet, nawet wtedy gdy po prostu odechce Ci sie isc do teatru danego dnia (niezaleznie od zmiany czy braku zmainy w obsadzie) - w Warszawie bilet mozna zwrócić na dień przed spektaklem do godz. 14. Ot i wszystko.

PS. Ja zresztą nikogo ani nic nie tłumacze, bo kontuzja Zakharovej to informacja obiektywna i nic się z tym nie da zrobić - teatr stara się swoim widzom zapewnić max komfortu czyli zapewnić inną gwiazdę, lub (do wyboru) zapewnić zwrot kosztów, jesli ktoś jednak chciał wyłacznie Zakharovą
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Sty 26, 2010 1:22 pm   

a , to jeśli bilet można zwrócić, to nie potrzebnie się tak żołądkowałam :)

Chm to ciekawe dlaczego w Łodzi nie mozna zwrocic: chętnych na spektakl zawsze mają, ostatnio to wręcz mam wrażenie , ze wszyscy sie rzucaja na lodzkie spektakle jak hieny po bilety, bo jak sie zaczyna sprzedaz 2 miesiace przed to po kilku dniach nie ma juz najlepszych miejsc - i to na all spektakle baletowe. No ale z tego, to tylko sie można cieszyć :)
 
     
m.lena 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośniczka
Posty: 11
Wysłany: Wto Sty 26, 2010 4:01 pm   

Żałuję bardzo! Do Zakharovej mam wielki sentyment, to dzięki niej zaczęłam bardziej interesować sie baletem. Wraz z odkrywaniem innych tancerek dostrzegłam też jej wady, ale mimo to plasuj się wśród moich ulubionych bardzo wysoko. Specjalnie na ten wystep chciałam pokonać pół Polski, a w środku trwającej sesji, między jednym a drugim egzaminen to nie łatwe:/ (zapowiadają też zamiecie śnieżne). Za Somovą nie przepadam, ale mimo to przyjadę. Jak sie nie ma co się lubi to się lubi co się ma:)
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Wto Sty 26, 2010 6:57 pm   

Agnieszka P. napisał/a:
a , to jeśli bilet można zwrócić, to nie potrzebnie się tak żołądkowałam

Mało tego to rozpatrując to z wyrachowaniem, możesz jeszcze na tym zarobić sprzedając bilet przed samym spektalem za odpowiednio wyższą cenę- rownoważną popytowi, skoro sie ludziska cisną :)
Ekonomia ponad wszystko!
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Sty 26, 2010 7:00 pm   

niestety nie mogę, poniewaz nie kupiłam biletu :cry: :cry:
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 26, 2010 7:22 pm   

m.lena napisał/a:
Za Somovą nie przepadam, ale mimo to przyjadę. Jak sie nie ma co się lubi to się lubi co się ma:)


Ba, ja i tak zawsze wszystkich namawiam na przyjazd na Bajaderę, bo akurat tego baletu na żywo w najbliższej okolicy ot tak sie nie obejrzy a i Warszawa nie gra go za czesto a to naprawde wielkie i piekne widowisko
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Sty 26, 2010 7:29 pm   

Kasia G napisał/a:
[Ba, ja i tak zawsze wszystkich namawiam na przyjazd na Bajaderę, bo to naprawde wielkie i piekne widowisko


E tam są wg mnie piękniejsze... Ale ja dziś ogólnie zrzędzę , więc miejcie proszę dla mnie wyrozumiałość :) Ale co fakt to fakt: do teatru na balet zawsze warto namawiać, bo warto oglądać - cokolwiek.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 26, 2010 8:29 pm   

nie no, jasne, jeden uwielbia Sylfidę (która ja uważam za nudny kicz) a drugi wyłacznie Korsarza :) Ja lubie Bajaderę, a z mojego doświadczenia recenzenckiego wiem, ze w Polsce nie mamy widowiska baletowego na lepszym poziomie i piekniejszego pod względem bogactwa wystawy (scenografii i kostiumów) niż omawiana Bajadera (no jeszcze Śpiąca także w Wielkim ale ona z racji niesłychanego przepychu własnie nie każdemu sie podoba). A zrzędź sobie - do tego kazdy tez ma prawo na forum - byle z umiarem ;)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 40