www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chce zostac choreografem.. ale..
Autor Wiadomość
niepewna
Gość
Wysłany: Sro Kwi 06, 2005 4:56 pm   chce zostac choreografem.. ale..

Mam 18 lat, chcialabym zostac choreografem lub tancerzem w teatrze. Nie skonczylam zadnej szkoly baletowej a jedyny kontakt z tancem mam teraz (naniec wspolczsny-na zajeciach w teatrze). Co mam zrobic zeby zostac choreografem. Czy mam na to jakies sznse?
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Kwi 06, 2005 5:18 pm   

Niektórzy mówią, ze choreografem się nie zostaje, choreografem sie jest. To znaczy, ze to coś, umiejętnośc wypowiadania się przez ruch w przestrzeni trzeba mieć w sobie. To talent taki sam jak do malowania, aktorstwa czy gry na instrumencie.
Do tego przydało by się opanowanie warsztatu - pewnych praw rządzących układem tanecznym, choć w dzisiejszym np. teatrze tańca często regułą jest brak reguł... Znajomośc technik tańca, możliwości wyrazowych i technicznych ciała, zagadnienia dynamiki, przepływu energii, przestrzeni scenicznej, a nawet scenografii. Muzykalność i specjalne wyczucie muzyczne - umiejętnośc jej doboru i przekładania na ruch i taniec. No i terzeba mieć coś do powiedzenia, chciec o czymś tańcem opowiedzieć - nie chdzi tu tylko o fabułę, ale ogólnie o to "o czym" ma byc ten taniec, co wyrażać". Przydatna byłaby umiejętnośc pracy z grupą, z artystami. Świetna pamięć, szerokie choryzonty, wrażliwość, jak u każdego artysty... Jesli o czyms zapomniałam, życie to zweryfikuje :lol:
A serio - choreografami zostaje bardzo niewiele osób, to zawód elitarny, nie mówiąc juz o tym, że zapotrzebowanie na twórców choreografii jest raczej niezyt duze. Ale to nie powinien być tylko zawód - to pasja, podobnie jak malowanie czy taniec. Chyba że chcesz zostać układaczem numerów tanecznych w teledyskach - tez to trzeba umiec robić.
Natomiast zostać tancerką w wieku 18 lat moze byc trudno, choć nie jest to niemozliwe - zalezy od rodzaju uprawianego tańca, no i szczęścia - bycia zauważonym, ale tu trzeba byc naprawdę dobrym.
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Czw Kwi 07, 2005 10:56 am   

Są w Polsce różne studia, kursy choreografii, np. w Warszawie, Krakowie, Krośnie, ale szczegółów już musisz dowiedzieć się sama. W tańcu współczesnym jak najbardziej masz szansę - wielu tancerzy zaczyna dosyć późno, a umiejętności nabywa latami jeżdżąc na różne warsztaty (jest to w Polsce jak na razie jednyna metoda nauczenia się tej techniki).
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15