www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kurs instruktorski tańca ludowego - szukam!! (okolice Łodzi)
Autor Wiadomość
agusia1_1988
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Sro Sty 06, 2010 2:34 pm   Kurs instruktorski tańca ludowego - szukam!! (okolice Łodzi)

Mam do Was pytanie, gdyż siedzę już troszkę w internecie i szukam, ale nic konkretnego nie znalazłam.
Szukam kursów instruktorskich tańca ludowego, które rozpoczynałyby się w tym roku!
Czytałam już tu na forum, że takie kursy odbywają się w Warszawie i w Krakowie, a czy może ktoś z Was słyszał o takich kursach w okolicach Łodzi?
Ostatnio zmieniony przez Gość Sro Sty 06, 2010 4:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Sro Sty 06, 2010 4:06 pm   

Cytat:
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi
Elżbieta Binkowska
ikklodz@interia.pl
promocja@ldk.lodz.pl
0-42/633 72 99
0/691 337 251

TANIEC LUDOWY, TANIEC WSPÓŁCZESNY, TANIEC TOWARZYSKI

to znalazłam na stronach NCK

http://aoia.pl/index.php?...d=130&Itemid=92
tutaj napisali, że jest tylko towarzyski i współczesny

pewne informacje o kursach zwykle pojawiają się dopiero w okolicach wakacji (np. to czy dana specjalizacja ruszy często zależy od liczby chętnych i jeżeli poprzednio nie było ludowego to teraz może być)

poza tym radzę zajrzeć TUTAJ (lista wszystkich kursów w 2009)
 
     
tygrys
Nowicjusz

Posty: 7
Wysłany: Pią Sty 08, 2010 10:49 pm   kursy...

Mam taką prywatną uwagę (wiem, że na forum są zawodowi tancerze i zostanę zbesztana, ale trudno) - czy naprawdę taki kurs na instruktora daje wiedzę na temat ludowych tańców? Bo patrząc na rodzime, a zwłaszcza POLONIJNE Zespoły Pieśni i Tańca mam wrażenie, że to zupełnie co innego, niż to, co można zobaczyć w terenie (mozna można!!! oberki tańczy się np. w Przysusze na Dniach Kolbergowskich przy okazji konkursu kapel).

Jeśli już kogoś miałabym wysyłać na naukę tańców, to raczej do Domu Tańca albo do Jacka Hałasa albo Centrali Muzyki Tradycyjnej (www.cmt.pl).

Jestem z ZPiT, ale właśnie u ludzi z CMT brałam udział w warsztatach, no i muszę przyznać, że to zupełnie inna bajka... I to, co uczyli ludzie z CMT, to są naprawdę oberki i polki, jakie w terenie widywałam.
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Sob Sty 09, 2010 1:02 pm   

Zawodowi tancerze nie powinni zbesztac a wrażenie masz sluszne. Mam takie same zdanie co do wykonania jak rowniez, teorii tancow ludowych ale to druga strona medalu. To odrazu rzuca sie w oczy ogladajac chociazby wykonania Poloneza. Ja mam wrazenie ze zarowno na takich kursach jak i szkoly baletowe, maja tendencje do myslenia jeszcze dawnymi kategoriami, w dalszym ciagu taniec ludowy to przywoluje obraz Mazowsza czy Slaska i takie zespoly powielane sa w ostrodkach polonijnych, z czego najlepszymi sa te po naszej wschodniej granicy. To samo dotyczy nauki tanca historycznego, kiedy widze nauczyiela ktory w baletowce pokazuje pierwsza pozycje barokowa zupelnie otwarta, albo kiedy chce zeby mu zatanczyc w manierze baletu klasycznego jakas Pawane - to jest dopiero zgroza.

Co to za intytucja ten Dom Tanca, spotkalam sie z tym na Wegrzech ale w Polsce pierwszy raz o tym slysze? i czy ta Centrala ma jakies namiary bo chetnie na taki kurs sie bym wybrala.
 
     
tygrys
Nowicjusz

Posty: 7
Wysłany: Nie Sty 10, 2010 12:14 am   

Wystarczy uruchomić wyszukiwarkę i tam znalexć informacje. Tak czy inaczej:

Centrala Muzyki Tradycyjnej (Wrocław) http://www.cmt.art.pl/dzialalnosc.html

Dom Tańca (Warszawa) http://domtanca.art.pl/mo...showpage&pid=19


Życzę powodzenia. Nie mam nic przeciw stylizacji w tańcu - jeśli ta jest uświadomiona - jednak dla przyjemnosci wolę potańczyć coś in crudo :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 18