www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zagraniczne szkoly baletowe/szkoly tanca
Autor Wiadomość
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Pon Gru 27, 2010 2:05 pm   

Ja, jak możesz zauważyć, chodzę tam na zajęcia wieczorem, nie do szkoły ( :( ). Natomiast wszystkiego, a przynajmniej większości rzeczy możesz dowiedzieć się ze stronki
http://www.northernballetschool.co.uk/index.htm

o zagranicznych studentach masz tutaj:
http://www.northernballet...ion_details.htm
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
LilyVampire 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 32
Posty: 1
Wysłany: Pon Cze 13, 2011 4:46 am   

Pozwólcie, że odświeżę temat :D
Interesuje mnie drezdeńska Palucca - czy ma ktoś jakieś rzetelne informacje na jej temat?
Gdzieś w wątku wyczytałam, że nie ma tam studiów /które mnie interesują/, ale na stronie Palucci jest na ten temat informacja /chociaż właściwie więcej można znaleźć na DAAD/.
Może ktoś wie jak wygląda sprawa z tymi studiami, rekrutacja, wymagany poziom, dokumenty etc.?
_________________
Whatever you feel, just dance it!
 
     
black_swan 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Wrz 04, 2011 1:01 pm   Northern School of Contemporary Dance

Witam,
chciałabym się dowiedzieć od osób, które uczyły się w Northern School of Contemporary Dance(bardzo zainteresowała mnie ta szkoła) albo mają tam znajomych, czy trudno jest się tam dostać, czy osoby które nie chodziły do osb mają możliwość się tam dostać? zastanawiałam się czy gdybym w tym roku zaczęła ostro trenować (m.in. też zawiesiłabym obecne studia) to czy byłoby realne dostać się tam w przyszłym roku...
Nie rozumiem też za bardzo podziału kursów, gdybym się starała tam dostać to na początku jest Foundation Course, a dopiero po skończeniu mogę zacząć BPA (Hons)?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź :)
_________________
......***........ j'aime danser
 
     
TsukinoB 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 3
Wysłany: Sob Gru 17, 2011 5:27 pm   

wedlug mnie Wielka Brytania -Londyn glownie jest jednym z najlepszych miejsc w Europie jesli chodzi o taniec, balet miedzy innymi rowniez. w zaleznosci oczywiscie od wieku tancerza ale polecam wgelbic sie bardziej w wyszukiwaniu w uk.. :smile: :smile:
_________________
T-b
 
     
Łyżka 
Nowicjusz

Posty: 4
Skąd: Mazury
Wysłany: Wto Lut 14, 2012 1:23 pm   Royal Academy of Dance

Witam
czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak wygląda rekrutacja na RAD,jakie wymagania trzeba spełnić?
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Wto Lut 14, 2012 4:36 pm   

http://www.radeducation.org.uk/ -> Prospective Students -> How to apply

patrzysz na lewo i masz wszystko w zależności co Ciebie interesuje (nie przypominam sobie czy mamy kogoś na forum, kto mógł co osobiście od siebie dodać :)
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
eventail 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik i uczeń
Wiek: 34
Posty: 89
Wysłany: Sob Paź 06, 2012 7:52 pm   

hej :) Mam takie pytanie czy ktoś zna jakieś dobre szkoły które uczą tańca współczesnego w Nowym Jorku? Za jakieś dwa - trzy lata chciałabym się spróbować dostać na jakieś studia taneczne za granicą. I czy istnieją jakieś ograniczenia wiekowe? W tym czasie kiedy chciałabym się dostać miałabym 25 lat, ale ćwiczę od 16 roku życia na zmianę sztuki walki i taniec klasyczny/współczesny.
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Nie Paź 07, 2012 12:58 pm   

Również zainteresowałam się zagranicznymi studiami i chcę jak najwięcej się dowiedzieć :smile:
Czy startował do Royal Academy of Dance ktoś po 18 roku życia?
Czy można ubiegać się o stypendia?
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Nie Paź 07, 2012 1:47 pm   

Jeśli mówisz o głównej siedzibie RAD w Londynie to raczej bardziej funkcjonuje jako studio. Ogólnie RAD to jest "szkoła" (metodyka) i ich głównym zajęciem jest przeprowadzanie egzaminów, których ukończenie daje dyplom tancerza. Poziom nie jest zbyt wysoki, poza tym nie znam jako tako bardzo dobrych tancerzy, którzy ukończyli RAD. Ten pogram jest dobry dla przyszłych nauczycieli. Jeśli myslisz o karierze tancerza ze szkół w Londynie, które przyjmują trochę starszych uczniów rozważyłabym Central School of Ballet. Jeśli lokalizacja nie ma takiego dużego znaczenia to są jeszcze szkoły w Rosji, które teraz bardzo otworzyły się na przyjmowanie zagranicznych studentów (szczególnie Perm, Bolshoi, Vaganova także, ale ta szkoła jest raczej dla bardzo, bardzo wybitnych osób, co nie znaczy, że nie warto próbować).
English National Ballet School i RB School też mają świetne programy, ale chyba niestety do 18-19 roku życia.
Wszystko zależy jakie masz aspiracje, potencjał, warunki, budowę ciała (teraz wiele szkół ma już kryteria "zespołu", który jest przy szkole i szuka konkretnych jednostek) no i kwestia finansowa. Oczywiście też umiejętności, składając audycje na takie programy trzeba reprezentować już bardzo wysoki poziom, szczególnie w tym wieku.
To nie jest tak, ze jak jesteś starsza to Cię nie będą rozważać. Każda szkoła (jeśli w regulaminie nie jest powiedziane, ze max to 16/18 lat) obejrzy i rozważy Twoją audycję (prawdopodobnie przyślą Ci też wyjaśnienia dlaczego tak/nie), masz duże szanse się dostać jeśli Twój poziom ne odbiega bardzo od poziomu innych uczniów w Twoim wieku w tej szkole/ jest taki sam (lub wyższy) lub lekko odbiega, ale masz ogromny potencjał/podobasz się. Tak to mniej więcej funkcjonuje:)
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Nie Paź 07, 2012 2:39 pm   

Dzięki Lorenzo :smile: Mój poziom nie jest jeszcze bardzo wysoki dlatego staram się jak mogę, żeby w ciągu tych 2 lat które mi zostały podszkolić się jak tylko się da :wink: Za to nadrabiam wyrazem, mimiką i pewnością siebie na scenie.
Czytałam dużo na stronach zagranicznych szkół o stypendiach. To jest coś w rodzaju pożyczki, zgadza się? A czy nie ma innego rodzaju dofinansowań? Ile lat trzeba potem spłacać taką pożyczkę?
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Nie Paź 07, 2012 2:54 pm   

Georgia, szczerze mówiąc w baletówkach z pożyczkami się nie spotkałam. To funkcjonuje raczej na uniwersytetach/college (w USA na 100%, nie wiem, jak gdzie indziej).
Generalnie prawda jest taka, że z racji tego, że będziesz "international" to stypendium jest ciężej dostać (bo już odpadają różne "federal funds" i inne dla uczniów z danego kraju) - a one obowiązują tylko w szkołach publicznych, baletówki zazwyczaj są jednak prywatne.
W szkołach baletowych stypendium dostają zazwyczaj bardzo utalentowane osoby, które szkoła uważa za przyszłościowych tancerzy, zazwyczaj w zespole przy szkole. Dodatkowo często muszą dobrze się uczyć z innych przedmiotów i wykazać się uczciwością, pracowitością, pomagać innym itd. Prawda jest taka, że takie stypendium dostać bardzo, bardzo ciężko. Czasami jest to jedna osoba na rok lub kilka lat. Zależy od szkoły. Są też stypandia, tak zane nie całkowite czyli np. 50% opłaty za naukę, 25% itd. Można też czasami dostać jakąś "nagrodę" pieniężną za specjalne zasługi dla szkoły. Ale to tylko częściowa pomoc. Rzadko kiedy szkoła baletowa oferuje stypendium za naukę + wyżywienie i mieszkanie, bo po pierwsze nie wszystkie szkoły mają opcję dormitory + nauka, a po drugie koszt utrzymania się tam jest zazwyczaj kilkukrotnie większy niż sama opłata za naukę. No i w Twoim przypadku (wiek) nie zawsze będziesz mogła mieszkać w dorms/akademiku/internacie. To jest naprawdę całkowiecie wszystko zależne od szkoły, którą wybierzesz. Po pierwsze, czy jest ona publiczna czy państwowa (np. w USA 95% szkół baletowych to prywatne, btw. tutaj każda szkołą państwowa jest płatna), czy oferuje tylko zajęcia z tańca czy też inne przedmioty, czy jest połączona np. z high school/college czy istnieje jako zupełnie odrębna jednostka, czy oferuje zakwaterowanie czy nie itd itp.
Generalnie najlepiej będzie jak wybierzesz szkoły, a następnie będziesz szukać pomocy finansowej, bo po prostu ile szkół tyle opcji:))
Jednak szczerze mówiąc, nie liczyłabym na stypendium w baletówce. Zazwyczaj chętnych do dobrych szkół jest bardzo dużo i w większosci są to osoby, które są w stanie pokryć całkowite koszty nauki... Konkurencja za granicą jest gigantyczna.
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
eventail 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik i uczeń
Wiek: 34
Posty: 89
Wysłany: Nie Paź 07, 2012 9:26 pm   

Znaczy jeżeli chodzi o wsparcie finansowe to w przypadku np. London Contemporary Dance School jest coś takiego jak kredyty studenckie. Bank ci płaci za okres studiów a po zakończeniu zaczynasz go spłacać w ratach. Oczywiście nie jest to takie proste, trzeba o tym więcej poczytać.
A tak w sumie zapytam z ciekawości czy jeżeli chodzi np. o Rambert School of Ballet and Contemporary Dance to czy istnieje tam granica wiekowa? W sensie, że będą patrzeć mniej przychylnie na osobę która ma powiedzmy 25 lat podczas audycji? I jakie duże są wymagania jeżeli chodzi o klasykę? Czy trzeba reprezentować poziom mniej więcej jak po szkole baletowej?
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Nie Paź 07, 2012 9:46 pm   

Z tego co wiem to nie ma granicy wiekowej. Tylko, że Rambert to jest bardziej szkoła tańca współczesnego.
Generalnie składając audycje na program PRE-PROFESSIONAL trzeba wykazać, że MA się już w tym momencie zadatki na profesjonalnego tancerza. To zależy od szkoły, przykładowo aby się dostać do School of American Ballet myślę, że większość osób po szkole baletowej nie miałaby najmniejszych szans. Najtrudniej jest się dostać właśnie do takich najbardziej rozleklamowanych programów. Z prostej przyczyny - składa tam audycje kilkaset dzieci (jak nie tysięcy), a wybieranych jest ile...30? 25?
Akurat Rambert nie ma takiej ogromnej selekcji, ale moim zdaniem ta szkoła jest ok jeśli myślisz o karierze w tańcu współczesnym.
Tak naprawdę teraz wiek już nie jest taką przeszkodą (za granicą, w Polsce jest). Nikt nie patrzy aż tak wnikliwie ile masz lat. Najpierw patrzą, co prezentujesz w tańcu oraz jako osoba.
Bardzo ciężko jest ocenić, na co patrzą... na wszystko. Albo się spodobasz, albo nie, dlatego uważam, że każdy kto ma wielką motywację i determinacje powinien próbować:-)
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
eventail 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik i uczeń
Wiek: 34
Posty: 89
Wysłany: Nie Paź 07, 2012 10:01 pm   

Jak najbardziej myślę o tańcu współczesnym, więc tym bardziej mnie cieszy, że Rambert to jest szkoła która możliwe że spełniałaby moje oczekiwania :) Generalnie rozważam ją albo LCDS. Dodatkowo Rambert jest na plus, że można im wysłać DVD ze swoją prezentacją, a nie jak w przypadku LCDS specjalnie fatygować się do Londynu... :P I czy wiesz o co może chodzi w tym, że potrzebne im są dwie "references"? nie bardzo rozumiem o co chodzi, czy o to, że mam mieć jakieś zaświadczenie o tym że jestem zdrowa, czy to chodzi o jakiś list polecający(w tym przypadku mogłabym załatwić w studio na Moliera taki papier, myślę że nie byłoby problemu).
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Nie Paź 07, 2012 11:53 pm   

Nie wiem, jak jest w przypadku tej szkoły, bo nigdy aż tak bardzo sięw nią nie zagłębiałam. Wiem, ze w większości szkół wymagają listu polecającego od Twojego nauczyciela. Nie wiem dlaczego dwie, może jedna z baletu druga z modernu..? Zaświadczenia o zdrowiu raczej nie potrzebujesz, przynajmniej ja się nie spotkałam z tym zeby na audycje trzeba było to przynieść. Zazwyczaj potrzebujesz list polecający, zdjęcia i video (jeśli nie jesteś osobiście) + opłata za audycje (jeśli takowa jest).
Najlepie wyślij im zapytanie, dla pewności:)
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
eventail 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik i uczeń
Wiek: 34
Posty: 89
Wysłany: Pon Paź 08, 2012 8:40 am   

Na stronie piszą, że jedna ma być z czymś powiązanym z tańcem a druga z akademii czy coś w tym stylu... A co to ma być za nauczyciel? Jakikolwiek? Np. jak tańczę w takim zespole amatorskim to polecenie od naszej liderki czy coś w tym stylu? Czy raczej celować w tych nauczycieli do których chodzę na klasykę/współczesny ze studia na Moliera?
 
     
Aga
Adept Baletu


Posty: 149
Wysłany: Pon Paź 08, 2012 10:57 am   

Nie wiem jak to sie ma do tanca ale jezeli chodzi o muzyke (z tym mam do czynienia na codzien, bo mieszkam obecnie w USA) to oczekuja listu polecajacego od znanych ludzi, dyrektorow szkol (prezydant universytetu, dziekan) a najlepiej z dr przed nazwiskiem. Wiem, gdy moj maz staral sie o przyjecia na studia mial rekomendacje od naprawde znanych osob (oczywiscie ze swiata muzyki, bo tym sie zajmuje).
Nie musi to byc nawet Twoj nauczyciel. Bralas np.udzial w warsztatach z kim naprawde znanym i spodobala mu sie Twoja praca, taniec. Taka osoba takze moze napisac Ci rekomendacje albo jakis choreograf itd. Rekomendacje pisza osoby, ktore sa powiazane z Twoim kierunkiem i nie musza to byc pedagodzy (chyba,ze uczysz sie u jakiegos wybitnego).
Osobiscie pisze jak jest w USA. Przypiszczam,ze w Angli bedzie podobnie
Powodzenia
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Pon Paź 08, 2012 3:03 pm   

Najlepiej będzie jak zapytasz.
U mnie w szkole np. list rekomendacyjny to taka opinia Twojego głównego nauczyciela o Tobie, Twojej pracy itd.
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Pon Paź 08, 2012 4:21 pm   

Lorenzo, a jeśli można spytać, gdzie się uczysz? Ciężko było się dostać? I jak to wszystko wygląda, czym różni się nauka tańca w USA od nauki w Polsce? :D :D
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Pon Paź 08, 2012 5:02 pm   

Wysyłam Ci PW:-)
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 08, 2012 6:19 pm   

Daj spokój ze skromnością, to może być cenna wiedza dla niejednej osoby... :smile:
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Pon Paź 08, 2012 6:28 pm   

:-) Nie chcę pisać tutaj o sobie, jeżeli macie jakieś pytania dotyczące zagranicznych szkół baletowych i wszystkiego, co z tym związane to bardzo chętnie odpowiem, ale to jednak publiczne forum.
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
eventail 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik i uczeń
Wiek: 34
Posty: 89
Wysłany: Sro Paź 10, 2012 10:09 am   

Czy ja też moge prosic o takie PW od ciebie Lorenzo? :)
 
     
eventail 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik i uczeń
Wiek: 34
Posty: 89
Wysłany: Czw Paź 11, 2012 7:51 pm   

Przepraszam, że piszę post pod postem ale mam jeszcze jedno pytanie do was wszystkich. Czy ktoś się orientuje czy nasze państwo finansuje wyjazdy za granicę w celu podjęcia studiów za granicą?
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Czw Paź 11, 2012 11:27 pm   

Zazwyczaj nie, ale jeśli już to mogą częściwo dofinansować studia doktorancie lub magisterskie. Licencjackie - niestety nie, chyba, że indywidualny sponsor:)
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 38