www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Taniec w Sztokholmie
Autor Wiadomość
pelagia
Nowicjusz

Posty: 6
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 3:04 pm   Taniec w Sztokholmie

Czy ktoś z was orientuje się jak ma się taniec w stolicy Szwecji?
Chodzi mi zarówno o zespoły tańca jak i o możliwości własnego rozwoju i szkolenia ( kursy, szkoły tańca itp itd...).
Nie wydaje mi się , by było to jakieś szczególne centrum życia tanecznego, ale wolałabym się mylić :) Ale w sumie to mało wiem o tym miejscu. Na myśl przychodzi tylko Cullberg Ballet i Mats Ek, ( który ponoć wraca do dramatycznych przedstawień, choć i taneczne robi).

Wierzę w Was:)

Serdeczności
 
     
jaromir 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milosnik
Posty: 281
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 8:07 pm   

Tak się sklada, ze 1go maja byłem w Operze Sztokholmskiej na składance Bolero, Las Noces, Święto Wiosny w wykonaniu Royal Swedish Ballet.

Patrze oczami widza, nie tancerza, wiec nie wiem czy moje info mogłoby coś warte dla tancerza.

Zespół międzynarodowy, był nawet jakiś Bartłomiej – programu nie mam w tym momencie przy sobie. Partię solową w Swięcie Wiosny – ch. Bejarta - tańczyła o nazwisku Tse, Chinka, z Dalekiego Wschodu było jeszcze kilka dziewczyn, solista o nazwisku chyba Nystrom , a więc Szwed, potężny, atletyczny.
Podobalo się nam bardzo. Jednak zauważyłem, ze w Bolero mężczyźni dwa razy wykonywali figury nierowno. Las Noces takie trochę „niezrozumiałe”, a Święto Wiosny wspaniałe.
Nie jest to czołowka światowa, ale poziom trzymają.
Scenografia skromna.
Orkiestra bardziej wysunieta w sale, bo wąska, duzo węzsza niż w Warszawie.
Publicznośc – dużo starych, ale jeszcze więcej bardzo młodych – aplauz bardzo gorący jak na Szwedow i wydaje się, że większe brawa niż na większości spektakli w Warszawie.

Ta skladanka baletowa szła już w tym okresie od ok. 10 dni, bilety kupiłem w przeddzień, co prawda były już tylko na 3 balkonie – ale widoczność dobra. 2 tygodnie wczesniej były lepsze, ale dostarczaja bodaj tylko na terenie Skandynawi , przed spektaklem nie ma odbioru.
Ceny dośc niskie jak na tamte zarobki. Jak myślę w granicach od 100 do 800 SEK, a więc 40 – 320 PLN, najlepsze na pierwszym balkonie i tam tez najlepsze towarzystwo, na przerwie możesz chodzic gdzie chcesz, na pierwszym piętrze foyer pałacowo „barokowe”, im wyżej tym skromniej.

Opera na wzór paryskiej, scena mniejsza dużo niż w Warszawie. Ludzie ubrani jak kto chce, nie wiem jak jest w piątek, bo w niektórych operach obowiazuje w piątek strój wieczorowy - a może już nie i nigdzie. Szatnie są na pietrze na którym ma się miejsce, płaci się 30 SEK od palta z góry. Program z aktualnym castingiem 40 SEK. Dużo ludzi pije szampana, a przerwy są 20 minutowe, tak aby był czas , aby się socjalizować. W ciągu dnia zwiedzanie odpłatne foyer, natomiast w piwnicy jest Dance Musset bezsplatne.

Na mieście widać ogłoszenia szkół czy kursów tańca.

Podobało mi się też to, ze takie miejsca jak w Warszwie sprzedano mi ( przez moje gapiostwo ) na Kurta Weila, oznaczone są z góry w Sztokholmie jako do słuchania i to jest uczciwe.
_________________
Tańcząc, ciałem powiesz także to, czego nie możesz wyrazić słowem.
 
     
jaromir 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milosnik
Posty: 281
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 8:25 pm   

Teraz widzę, ze jest to w dziale taniec współczesny - i to był balet wspólczesny.
_________________
Tańcząc, ciałem powiesz także to, czego nie możesz wyrazić słowem.
Ostatnio zmieniony przez jaromir Czw Maj 20, 2010 11:24 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
jaromir 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milosnik
Posty: 281
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 11:16 am   Jeszcze kilka zdjęc z programu

Tu można zobaczyć : /Balet w Sztokholmie
_________________
Tańcząc, ciałem powiesz także to, czego nie możesz wyrazić słowem.
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 11:23 am   

o i S. Diagiliew na dokładkę :D
 
     
jaromir 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milosnik
Posty: 281
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 11:26 am   

Tak, gdyż zerżnąłem wszystkie zdjecia z programu, a był fragment dotyczacy 100 lecia i roli baletow rosyjskich dla calosci tanca.
_________________
Tańcząc, ciałem powiesz także to, czego nie możesz wyrazić słowem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 18