www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jak tam minął Dzień Tańca?
Autor Wiadomość
jutka
Gość
Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 7:53 am   jak tam minął Dzień Tańca?

Hejka!!!
Jak wam minął Wam wczoraj Międzynarodowy Dzień Tańca?Był ktoś z Was na jakimś spektaklu,jak świętowaliście to święto.
Ja sądzę,że jeżeli jest Dzień Matki,Nauczuciela,Kobiet itp. i te okazję obchodzone są bardzo hucznie,to dlaczegoby inaczej traktować Dzień Tańca?
Piszcie co sądzicie na ten temam,pozdrawiem.
 
 
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 8:21 am   

Niezla ze mnie baletomanka - nie wiedzialam nawet, ze obchodzilismy Dzien Tanca! :shock:

Na szczescie nie zawiodl mnie moj instynkt :wink: i obejrzalam sobie "Bajadere" (z Bolszoju) na video, nie wiedzac oczywiscie, ze swietuje w ten sposob Dzien Tanca. Gdybym obejrzala np. Giselle albo Jezioro, byloby to "takie sobie" swietowanie, bo uwielbiam te dziela, natomiast "Bajadery" nie moglam jakos w calosci datad przetrawic, ogladajac ja po raz pierwszy kilka m-cy temu. Problemem byla muzyka :oops: ... Ale moze wlasnie dzieki temu, ze wczoraj byl Dzien Tanca, laskawiej spojrzalam na nie tylko na caly balet, ale takze na nieszczesna muzyke. Nie jest tak zle (no, moze z wyjatkiem kilku kawalkow w II akcie :wink: )!
Mysle, ze przekonanie sie do jakiegos baletu mozna nazwac uczczeniem Dnia Tanca! :D

Pozdrawiam,
I.
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 8:21 am   

Międzynarodowy Dzień Tańca obchodzony była jak zwykły dzień (bynajmniej w moim mniemaniu), jedynie TVP POLONIA połakomiła się iuderzyć do tancerzy i miłosników tańca 40 minutowym filmem HARNASIE, który wiele tańca niestety nie zawierał...:(

W teatrze niby istnieje dział BALET, ale go nie ma. Jak zwykle spychany na bok (ale przy sekretariacie...) i obładowany dziwnymi pracami (jak np. załatwianie sponsorów dla teatru, przyjmowanie reżyserów, prowadzenie gablot...). Tego dnia nawet sami pracownicy tego działu zamilkli, wszyscy zapomnieli, ze jest 29 kwietnia, a w tamtym roku było RAFFAELLO i inne łakocie. Cisza... Pająk tylko zrobiła ambitnie pas de bourre i schował się za biurko.

Smutne to i przykre... no ale cóż tak przyszło żyć.
Udowodniono, że balet jest mało ważny w polskim środowisku, że wrecz jest zbędny i zabiera jedynie pieniądze.

Świętujemy Dzień Inwalidy, Dzień Ziemi, Dzień Wiosny, Dzień Teatru, Dzień Zakochanych, a tu ?
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
justysia
Gość
Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 8:26 am   

mnie to troche przeraziło, mamy od kilku dni program telewizyjny TVP Kultura i niestety nikt nie pomyślał o nas tancerzach a szkoda... pozdrawiam
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 8:27 am   

Miałem nadzieję , że KULTURa wreszcie coś ruszy, że będzie przełom, że będę miał jak przygotowac się do matury, ale ... byłem naiwny:(
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Lodzkatancereczka
Gość
Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 12:13 pm   Re: jak tam minął Dzień Tańca?

Byłam na kobro w Teatrze w Łodzi zajebisty balecik
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 1:00 pm   

Byłam na Jeziorze łabędzim w TW-ON (wątek o pozycji polskiego baletu), na wkładkach obsadowych jak zawsze było wydrukowane orędzie na Dzień Tańca, a w holu promocja książki "Tancerze króla Stanisława Augusta" Bożeny Mamontowicz-Łojek.

Oprócz TV Polonia Międzynarodowy Dzien Tańca zauwazyła też niezastąpiona radiowa Dwójka (choć radio nie jest najlepszym medium dla baletu :wink: ) Rano były krótkie rozmowy z Jackiem Łumińskim i Ewa Wycichowską. Pani Ewa cytowała nagrodzony "tanceryk"czyli limeryk o tańcu, było to cos w stylu:
"Kto twierdzi że tancerka to jest zawód bez przyszłości,
temu krokiem oberka poprzestawiam wszystkie kości" :lol:

kolego sfra, z pierwszej ręki moge Ci podać wiadomości, ze tańcowi miał być poświęcony jeden czwartem w miesiącu, miały byc filmy dok, debata o tańcu i spktakl, ale na razie nie będzie... Co dalej - nie wiadomo. I nie pytaj skąd wiem :roll:
 
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 3:38 pm   

Ja wczorajszy dzien (wlasciwie wieczor) spedzilam na probie generalnej do najnowszej premiery Polskiego Teatru Tanca - "Przypadki pana von K." w choreografii pani Ewy Wycichowskiej. Dzisiaj premiera, wiec miedzynarodowy dzien tanca swietuje w tym roku troche dluzej :)
A co do "tanceryka" cytowanego przez Kasie, to wszystkie wyroznione i nagordzone prace mozna przeczytac na stronie PTT - www.ptt-poznan.pl
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 4:06 pm   

Dzięki za dopowiedzenie! Tanceryki sa dokładnie tu: http://www.ptt-poznan.pl/stronyi/612.php
 
 
 
baletnica86
Adept Baletu


Posty: 69
Skąd: Poz, Waw
Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 8:05 pm   Re: jak tam minął Dzień Tańca?

a ja za to bylam w Browarze w Poznaniu na wystepie szkoly baletowej heh ja jako maturzystka juz nie biore udzialu w wystepach buu przykro mi bylo;)..ale milo bylo kibicowac ludziskom;)pozdrawiam all:*
_________________
taniec jest the best ;)hehe
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 9:15 pm   

Ja byłam na "Jeziorze łabędziem" w TW. Zresztą zupełnie przypadkowo wypadło mi to akurat w tym dniu, dopiero na miejscu zorientowałam się, że to Międzynarodowy Dzień Tańca :)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 9:24 pm   

No to musimy sie kiedys spotkac w TW, Joasiu:) Bo już którys raz zdarza nam się pisać o tych samych spektaklach. Wypada tylko umówic się na znak szczególny. Czerwona baletka w klapie? 8)
 
 
 
Szymon Dymitr
Gość
Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 9:31 pm   też

Ja też wczoraj byłem na Jeziorze łąbędzim w TW-OP, jak juz tu wspomniano było Rafaello i Ferrero Roche, pormocja książki i napis na kurtynie :) A balet prześwietnie wypadł.
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 10:09 pm   

Kasia G napisał/a:
No to musimy sie kiedys spotkac w TW, Joasiu:) Bo już którys raz zdarza nam się pisać o tych samych spektaklach. Wypada tylko umówic się na znak szczególny. Czerwona baletka w klapie? 8)


Heh, no faktycznie, może przechodzimy obok siebie, i nawet o tym nie wiemy? ;)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Paula :)
Gość
Wysłany: Pią Maj 06, 2005 11:20 am   

A my mieliśmy z tej okazji zoraganizowany koncert w Szczecinie :) Także "świętując" po prostu tańćzyłam. Ornizator: Ognisko Baletowe. :) Było całkiem miło.
 
 
Lupus 
Adept Baletu


Posty: 124
Wysłany: Pią Maj 06, 2005 2:57 pm   

Joanna napisał/a:
Kasia G napisał/a:
No to musimy sie kiedys spotkac w TW, Joasiu:) Bo już którys raz zdarza nam się pisać o tych samych spektaklach. Wypada tylko umówic się na znak szczególny. Czerwona baletka w klapie? 8)


Heh, no faktycznie, może przechodzimy obok siebie, i nawet o tym nie wiemy? ;)


Ja też byłem na tym spektaklu i po raz kolejny widziałem osobę, która jest obecna na niemal wszystkich przedstawieniach. Kto wie? Może to Joanna? A może Kasia G ? :)
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 06, 2005 3:30 pm   

No to na najbliższym balecie na który się wybieramy zbiórka w głównym foyer pod kopułą:) Moze bedzie to Balanchine 11-go, a może gościnny występ baletu z Madrytu 20-go maja? Dajcie znac na forum
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Maj 06, 2005 5:43 pm   

Kasia G napisał/a:
No to na najbliższym balecie na który się wybieramy zbiórka w głównym foyer pod kopułą:) Moze bedzie to Balanchine 11-go, a może gościnny występ baletu z Madrytu 20-go maja? Dajcie znac na forum

Ok, zaraz idę spojrzeć w kalendarz ;)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
czekolada
Gość
Wysłany: Pią Maj 06, 2005 8:21 pm   

lupus, a jak wygladala ta osoba?
 
 
Lupus 
Adept Baletu


Posty: 124
Wysłany: Pią Maj 06, 2005 11:38 pm   

czekolada napisał/a:
lupus, a jak wygladala ta osoba?


Blondynka. Włosy proste, do ramion. Czasem w okularach. Baardzo sympatyczna! :D
 
 
czekolada
Gość
Wysłany: Sob Maj 07, 2005 8:32 am   

eee to nie ja ...
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Maj 07, 2005 7:54 pm   

Ania W. napisał/a:
A może na Tańcu wg mężczyzn 14? Dajcie szansę tym, którzy w tygodniu pracują i mogą tylko w weekendy chadzać na balety... :(


O właśnie, 14 to dobry pomysł, bo ja tego jeszcze nie widziałam, i się chyba na to wybiorę :)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
czekolada
Gość
Wysłany: Nie Maj 08, 2005 11:01 am   

widzialam i polecam
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 08, 2005 11:20 am   

Widziałam i bardzo polecam! Spotkajmy sie 14-go! (bo ja oczywiście będę) 8)
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Maj 08, 2005 12:08 pm   

Kasia G napisał/a:
Widziałam i bardzo polecam! Spotkajmy sie 14-go! (bo ja oczywiście będę) 8)

To się umówmy wszyscy w jakimś określonym miejscu, żebyśmy się tylko poznali ;)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 37