www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
eksternistczne ukonczenie szkoly baletowej
Autor Wiadomość
aniusia
Gość
Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 7:45 pm   eksternistczne ukonczenie szkoly baletowej

Nie chodze do szoly baletowej ale interesuje sie tancem kalsycznym. Slyszlam ze w niektorych SB za odplatnoscia mozna uczeszczac na zajecia i zdac na dyplom. Czy znacie kogos kto ukonczyl w taki sposob szkole? Czy ukonczenie SB w taki sposob jest trudne, ciezkie? Jak patrza na to nauczyciele? Czy kosztuje to wiecej wysilku i czasu niz osoby mlodsze (ja mam 18 lat)?
Prosze o wasze opinie, informacje i porady..
Pozdrawiam
 
 
jutka
Gość
Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 9:08 pm   noo...

Taak,ja znam taką 21-letnią Kamilę,która chodzi do mojej szkoły (w Łodzi).Sądzę,że kosztuje to dużo,dużo więcej pracy,wysiłku,chęci i wyrzeczeń niż normalnego ucznia SB.A nauczyciele...to zleży tylko od ich charakteru,np.moja p.prof.nie lubi kiedy ta dziewczyna przychodzi do nas na taniec(ale musi to przeboleć),za to inni nauczyciele albo traktują ją jak normalną uczennicę,albo są dla niej bardzo uprzejmi i życzliwi;jak mówiłam to zależy od charakteru.Jednak można z nawet bardzo dobrymi wynikami ukończyć szkołę baletową jako eksternista np.Henryk Konwiński-juror Ogólnopolskich Konkursów Tańca w Gdańsku kończył szkołę w Warszawie jako ekstern.
Tak więc są i dobre i złe strony uzyskiwania dyplomu SB jako eksternista,a ja zachęcam do tańczenia.Pozdrawiam.
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 9:12 pm   

Możliwe jest zrobienie takiego egzaminu eksternistycznego jeśli np. jesteś w teatrze tańca, i masz tam już jakiś staż. Jednak taki egzamin kosztuje, i to dosyć sporo, coś ok. 2000 zł.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 10:55 pm   

Czyżby to była adeptura Droga koleżanko Joanno? Formuła podobna do teatralnej, więc mi się skojarzylo...
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 11:04 pm   

sfra napisał/a:
Czyżby to była adeptura Droga koleżanko Joanno? Formuła podobna do teatralnej, więc mi się skojarzylo...


O właśnie jakoś tak to się nazywa :)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
aniusia
Gość
Wysłany: Nie Maj 01, 2005 10:25 am   

czy nauczyciele lub przyszli pracodawcy patrza jakos inaczej na to ze ktos ukonczyl eksternistycznie szkole baletowa. Czy takim osobom jest trudniej znalesc prace?
 
 
blacktutu
Nowicjusz

Posty: 23
Wysłany: Nie Maj 01, 2005 7:28 pm   Re: noo...

jutka napisał/a:
Taak,ja znam taką 21-letnią Kamilę,która chodzi do mojej szkoły (w Łodzi).Sądzę,że kosztuje to dużo,dużo więcej pracy,wysiłku,chęci i wyrzeczeń niż normalnego ucznia SB.A nauczyciele...to zleży tylko od ich charakteru,np.moja p.prof.nie lubi kiedy ta dziewczyna przychodzi do nas na taniec(ale musi to przeboleć),za to inni nauczyciele albo traktują ją jak normalną uczennicę,albo są dla niej bardzo uprzejmi i życzliwi;jak mówiłam to zależy od charakteru.Jednak można z nawet bardzo dobrymi wynikami ukończyć szkołę baletową jako eksternista np.Henryk Konwiński-juror Ogólnopolskich Konkursów Tańca w Gdańsku kończył szkołę w Warszawie jako ekstern.
Tak więc są i dobre i złe strony uzyskiwania dyplomu SB jako eksternista,a ja zachęcam do tańczenia.Pozdrawiam.

a ty do której klasy chodzisz??? :D
 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Nie Maj 01, 2005 9:30 pm   ....

a które szkoły prowadzą takie kursy (na dyplomy) jeśli można wiedzieć ??
 
 
 
zosia
Gość
Wysłany: Pon Maj 02, 2005 10:03 am   

To juz musisz sie sam dowiedziec, podejsc do jakies szkoly i pogadac z dyrekcja bo to czy ci pozwola zdawac egzamin zalezy tylko od nich.
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Pon Maj 02, 2005 9:31 pm   ....

co obejmują takie egzaminy ?? jest to praktyka i teoria ?? jak należałoby się do nich przygotować ?? czekam na odp.
 
 
 
zosia
Gość
Wysłany: Pon Maj 02, 2005 9:36 pm   

nie orientuje sie jak wygladaja takie egzaminy, wydaje mi sie ze tylko praktyka ale nie mam pewnosci.
 
 
Domi
Gość
Wysłany: Sob Maj 07, 2005 8:55 pm   

Egzamin równiez obejmuje teorię, wiedze o tańcu, historie muzyki. Moja koleżanka zdawała. No i do tego dochodzi taniec charakterystyczny i hisotryczny. Pozdrawiam
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Maj 07, 2005 9:10 pm   Re: ....

tranquality napisał/a:
co obejmują takie egzaminy ?? jest to praktyka i teoria ?? jak należałoby się do nich przygotować ?? czekam na odp.


To zależy. Generalnie tak, a także tańce charakterystyczne, etc.
Ale wiem, że można zrobić np. tylko dyplom tancerza współczesnego, i wtedy nie trzeba zdawać wszystkich egzaminów.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Gość

Wysłany: Nie Maj 08, 2005 5:27 pm   

Witam!
A czy wiecie cos wiecej na temat tego dyplomu tancerza wspolczesnego(oczywiscie eksternistycznie)?
Bede wdzieczna za kazda informacje,pozdrawiam
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Nie Maj 08, 2005 5:40 pm   

Z tego co wiem to kończąc szkołę baletową otrzymuje się dyplom tancerza (bez wyszczególnienia KLASYCZNEGO). Nie słyszłam, żeby można było otrzymać dyplom tancerza tańca współczesnego. Wydaje mi się, że jeżeli takowy w ogóle istnieje, to najprędzej wydawany jest przez SB w Bytomiu.
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Maj 08, 2005 5:44 pm   

Gość napisał/a:
Z tego co wiem to kończąc szkołę baletową otrzymuje się dyplom tancerza (bez wyszczególnienia KLASYCZNEGO). Nie słyszłam, żeby można było otrzymać dyplom tancerza tańca współczesnego. Wydaje mi się, że jeżeli takowy w ogóle istnieje, to najprędzej wydawany jest przez SB w Bytomiu.


Dyplomy ekternistyczne wydawane są przez ZASP. Można zrobić dyplom tylko tancerza współczesnego, mam znajomego, który tak właśnie zrobił.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Nie Maj 08, 2005 7:46 pm   

Joanno, nie wiedziałam. A jakich jeszcze "specjalizacji tanecznych" dyplomy wydaje ZASP??
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Maj 08, 2005 7:53 pm   

Gość napisał/a:
Joanno, nie wiedziałam. A jakich jeszcze "specjalizacji tanecznych" dyplomy wydaje ZASP??


Tak szczerze, to nie wiem. O tym współczesnym wiem tylko z powodu tego znajomego tancerza :)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
justysia
Gość
Wysłany: Nie Maj 08, 2005 9:20 pm   

ja wiem że dyplom ukończenia szkoły baletowej można zrobić także w prywatynych szkołach tańca, m. innymi w poznaniu w szkole tańca i baletu fouette, kosztuje to troche pracy ale warto!!! pozdrawiam
 
 
Gość

Wysłany: Pon Maj 09, 2005 7:58 pm   

Joanno a w jakiej szkole robil twoj znajomy ten dyplom i jak to wygladalo?
I jeszcze jedno pytanko czy jesli zawodowo zajmuje sie tylko tancem wspolczesnym dam sobie rade? Co prawda znam klasyke i cwicze ja na codzien ale chyba nie jestem az tak profesjonalna. Dlatego zalezy mi na dyplomie tanca wspolczesnego, czy to ma jakies znaczenie w tym przypadku? Tzn. przyklada sie mniejsza wage np. do klasyki?
Pozdrawiam :D
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Maj 21, 2005 9:02 pm   

Anonymous napisał/a:
Joanno a w jakiej szkole robil twoj znajomy ten dyplom i jak to wygladalo?
I jeszcze jedno pytanko czy jesli zawodowo zajmuje sie tylko tancem wspolczesnym dam sobie rade? Co prawda znam klasyke i cwicze ja na codzien ale chyba nie jestem az tak profesjonalna. Dlatego zalezy mi na dyplomie tanca wspolczesnego, czy to ma jakies znaczenie w tym przypadku? Tzn. przyklada sie mniejsza wage np. do klasyki?
Pozdrawiam :D


Nie wiem w jakiej szkole. W ogóle to te dyplomy wydaje ZASP, więc sama szkoła chyba nie ma aż takiego znaczenia?

On właśnie jest tancerzem współczesnym, dyplom zrobił już po paru latach praktyki w zawodzie. Nie wiem, czy na egzaminie sprawdza się na ile ktoś umie klasykę, wiem że on jakieś jej podstawy ma.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
arizona 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica SB
Posty: 189
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 9:48 am   

odkopie temat, bo może przez 6 lat coś się zmieniło. czy orentujecie się na jakich zasad można teraz zdawać dyplom eksternistycznie? nie chodzi mi o ZASP, tylko raczej o jakąś szkołę baletową, która na takie zdawanie dyplomu pozwala.
_________________
Results don’t happen overnight. Every change takes time and effort. Patience and determination are key.
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 11:13 am   

O ile sie orientuję, to zmieniło się na tyle, ze jest trudniej, bo niektórzy uczniowie -externi sobie nie dawali rady, a dwa, to teraz jest w Polsce troche szkół prywatnych baletowych, do których chodząc niemal codziennie popołudniu, po zajęciach szkolnych, można uzyskac dyplom tancerza równowazny z dyplomem SB (np w Lodzi taka jest).
 
     
eventail 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik i uczeń
Wiek: 34
Posty: 89
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 11:29 am   

A o co chodzi z tym całm dyplomem tancerza tańca współczesnego? Gdzie to można zdać i znaleźć informacje na ten temat?
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 12:39 pm   

Nie mam teraz czasu ale dam się pociąć, że gdzieś to -rok temu- dokładnie opisywała Joanna. Przeszukaj forum, a znajdziesz wyczerpującą odpowiedź u źródeł, od osoby, która go uzyskała.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 37