www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
sezon 2010-11 TW-ON i Polski Balet Narodowy
Autor Wiadomość
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 30, 2010 8:48 pm   sezon 2010-11 TW-ON i Polski Balet Narodowy

UWAGA! Na stronie TW-ON jest już repertuar na nowy sezon. Nie ma jeszcze żadnej informacji o ewentualnej mozliwości rezerwacji ect. ale planowac już mozna
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Klaudiaa 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 13
Wysłany: Czw Sie 12, 2010 6:41 pm   

Oj tak, ja mam juz wszystko zaplanowane :) Ciesze sie, ze znow wystawia 'anne karenine', bo bardzo chcialam to zobaczyc, a jakos to wczesnij przeoczylam. I na pewno pojde na 'Kopciuszka' :) A wy?
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 13, 2010 11:20 am   

i wbrew poprzednim zapowiedziom nie schodzi z afisza Romeo i Julia - kto nie był i nie widział - bardzo polecam. Nie mówiąc o Tristanie, Weillu i Tańczmy Bacha ;)

Uwaga -
spredaż biletów na wrzesień i październik rusza w poniedziałek 16 sierpnia!
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Joanna Bednarczyk
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
historyk, krytyk
Posty: 549
Wysłany: Pią Sie 13, 2010 12:14 pm   

Kasia G napisał/a:


Uwaga -
spredaż biletów na wrzesień i październik rusza w poniedziałek 16 sierpnia!


a czy wiadomo co z dośc kontrowersyjnym z polskiej perspektywy pomysłem sprzedaży na cały rok i rezygnacja z rezerwcji czy wymyślono jakąs inną formułę przyznam że dotychczasowa tez nie była idealna bo natychmiast rezerwowano bilety na cały rok i one tak sobie leżały zamrożone a dopiero na tydzień przed spektaklem mnóstwo biletów sie zwalniało co tworzyło taki "sztuczny tłok"
_________________
Nic nie powinno ukazywać ciała, tylko ono samo
O.Wilde
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 10:47 am   

jeszcze nic nie wiem pewnego, jak widac na razie sprzedają na dwa miesiace, a nie na cały rok, więc albo zmieniono decyzję albo nowy system komputerowy, który wprowadzono, nie jest jeszcze w pełni sprawny, będe informowac jak tylko czegos się dowiem
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 3:22 pm   

Wybiera się ktoś na grudniowego Kopciuszka, styczniową Bajaderę, majowego Romea i Julię?

Teatr Choreografii Współczesnej - brzmi interesująco. Ktoś może coś więcej na ten temat powiedzieć? :)
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 7:49 pm   

Zapewne na Kopciuszka i Bajaderę się wybiorę - na 99.9 procent. Na majowego Romea być może nie bo będzie to w okolicach mojego ślubu - choc - nawet pasuje ;)

A jaki Teatr Choreografii Współczesnej masz na mysli?
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 8:25 pm   

Teatr Choreografii Współczesnej D.O.Z.SK.I, Białoruś. ;)
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 5:53 pm   

a tak, nie mam o nich na razie żadnych bliższych informacji :(
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Sie 18, 2010 6:39 pm   

Cieszę się, że wznowili "Chopina", miałam okazję być na takim pechowym przedstawieniu, w trakcie którego Sergey Popov złapał kontuzję i zastąpił go Władimir Jaroszenko, to było dziwne dla odbioru, więc wybieram się jeszcze raz. I bardzo się cieszę na Weilla i Bajaderę.

A tak w ogóle, dzień dobry :)
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 19, 2010 10:26 am   

a dzień dobry i do zobaczenia na spektaklach :)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
dede 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 148
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Wto Sie 24, 2010 1:14 pm   

i butoh w Wielkim? tego się nie spodziewałam:)
_________________
"Mniej w teatrze interesuje mnie to, jak ludzie się poruszają, a bardziej to, co ich porusza"
Pina Bausch
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 24, 2010 4:05 pm   

to już nie pierwszy raz ale o ile pamietam poprzednio był "bardziej gościnnie" w ramach Festiwalu Rozdroże chyba... W każdym razie - grunt to róznorodność
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
dede 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 148
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Sro Sie 25, 2010 11:58 am   

jasne! naprawdę coraz lepiej, klasyka, neoklasyka, współczesny w różnym wydaniu, widziałam nawet że ma wystąpić PTT z najnowszą premierą w choreografii Naharina:)
_________________
"Mniej w teatrze interesuje mnie to, jak ludzie się poruszają, a bardziej to, co ich porusza"
Pina Bausch
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Nie Sie 29, 2010 9:38 am   

to PTT bedzie w Warszawie z choreografia Naharina??? A kiedy? Bo jakos nie moge znalesc.
 
     
dede 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 148
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Nie Sie 29, 2010 4:31 pm   

na stronie TW-ON repertuar baletowy. nie ma podanej daty, tytułu nawet chyba też nie, ale jest informacja że mają się pojawić. więcej szczegółów pewnie wkrótce;p
_________________
"Mniej w teatrze interesuje mnie to, jak ludzie się poruszają, a bardziej to, co ich porusza"
Pina Bausch
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 2:48 pm   

Kto zatanczy Chopina w Shanghai-u , a kto zatanczyl na Festiwalu Bialych Nocy?

PS rozumiem, ze rok Chopinowski ale troszke szkoda, ze PBN promuje sie teraz baletem najgorszym chyba z obecnie wystawianych
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 6:46 pm   

PBN promuje nie siebie, a Chopina, takie zamówienie - taka praca ;) Nie wiem kto tańczy, na Białych Nocach chyba Wladimir Jaroszenko, teraz w Szanghaju - jeszcze nie wiem
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 7:19 pm   

Zastanawiam sie czy 23 stycznia na KREACJE 3* (III Warsztat choreograficzny) warto sie tłuc , czy raczej sobie darowac i jechac na normalny balet? W zeszlym roku 2-3 rzeczy byly ciekawe. A i warto zobaczyc co robia mlodzi choreografowie, bpo jakby kazdy sobie pomyslal , ze lepiej na sprawdzone, to jak mieliby zaistniec?
Jaki poziom byl w zeszlym roku?

A swoja droga, to to jest na tej sali kameralnej?
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 9:52 am   

no, tu trudno coś radzić, osobiście jednak polecam "normalny balet" bo choć prezentacje bywają bardzo ciekawe, to nikt nie zagwarantuje poziomu co rok... na razie obie edycje były naprawdę bardzo interesujace a i tancerze dobrani odpowiednio. Myslę ze jednak głębszym przeżyciem będzie pełny spektakl na duzej scenie (sama zobaczysz), zwłaszcza jesli jestes bardziej złakniona tańca klasycznego niż współczesnego.

Sala Kameralna jest specyficzna - była wybudowana jako sala prób więc np. otwór sceniczny ma prawie tak duzy jak duża sala (żeby mozna było ćwiczyć akcję, która potem będzie przeniesiona na duża scenę), scena tez spora choć "niska" w stosunku do swojej szerokości, natomiast widownia mała (250) , szeroka i ciasna - upalowano fotele na wcisk, miedzy rzedami trudno się przechodzi, a jak wejdziesz w srodek jestes tam totalnie uziemiona - wejscia tylko z dwóch stron. W dodatku jest tam zwykle duszno i gorąco, a na przerwe - jesli siedzisz na srodku wyjdziesz tak mniej wiecej w połowie przerwy - wyjścia sie korkują. Plus to bliski kontakt z wykonawcami jesli siedzi sie tak "do połowy" widowni, ja zresztą sie przyzwyczaiłam. Sala oczekuje na remont i zrobienie z niej prawdziwej sali dla widzów, a nie "sali prób"
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 10:24 am   

Jestem spragniowa wszystkiego i klasyki i współczesnego :) .
A tu jest pw dobra godzina, a oprocz tego okazja, zeby zobaczyc co tancerze maja do powiedzenia jako choreografowie, no i mozna sie przyjrzec z bliska tancerzom. Mam takie spaczenie łódzkie, ze do pełnej oceny wykonania muszę widzieć twarz, miny tancerza. Tutaj , z tego co piszesz taka okazja jest.


A odchodząc od warsztatow to tak sobie mysle, ze moze jeszcze bym sie wybrala w lutym. Sa wtedy Anna Karenina i Tristan. To na jedno z tych dwoch.

A i jeszcze mam pytanie do Ciebie Kasiu czy cos Ci wiadomo, czy moze PBN bedzie w tym roku na Łodzkich Spotkaniach Baletowych???? Bo w sumie byli 4 lata temu, wiec wg rachunku prawdopodobienstwa powinni byc zaproszeni w tym roku. A jesli by byli to pewnie przyjechaliby z Bachem, wiec na Bacha nie byloby co jezdzic, tylko na cos innego .
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 06, 2010 11:36 am   

nie wiem, ale spróbuję się dowoiedzieć
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 12:02 pm   

Ciekawa jestem tej nowej premiery Pastora przygotowywanej na wiosnę specjalnie dla PBN. Do tej pory wszystko było już "sprawdzone".
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 6:38 pm   

Dokładnie, ja też. Szczególnie, że (cytuję stronę TW) "Tym razem Pastor również zamierza sięgnąć do polskiej muzyki współczesnej."

Poza tym, bardzo cieszę się z awansu Ewy Nowak :)
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 8:06 pm   

dokładnie będzie to balet "I przejdą deszcze" do muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego inspirowany najnowszą historią Polski. Wczesniej inspiracje Pastora z tego co słyszałam krązyły wokół muzyki i poezji polskiej i tytułu "Kwiaty polskie" ale ostatecznie przybierają nieco inny kształt. Tyle z dzisiejszej konferencji prasowej. Wiadomo juz ze zadyryguje Wojciech Michniewski, nie wiadomo jeszcze czyje będa dekoracje i kostiumy, ale K. Pastor powiedział za to ze chciałby aby w jego nowym balecie gościnnie wystąpił Rubi Pronk
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 37