www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tańce izraelskie, w kręgu i integracyjne
Autor Wiadomość
remigo
Nowicjusz

Posty: 11
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: Nie Mar 04, 2007 10:44 pm   Tańce izraelskie, w kręgu i integracyjne

Od kilku lat animuje tance w kręgu a w szczególności tańce izraelskie. Fascynująca jest symbolika oraz ich funkcja integracji grupy.

Może ktoś się też interesuje i ma ochote na wymianę doświdczeń.

Ciekawa forma na rekolekcje chrześcijańskie :D
_________________
Zafastynowany tańcem szczególnie tańce folk, izael ale również standard latino wspólczesny itp
 
 
mirrorball
Adept Baletu

Związek z tańcem:
instruktor
Posty: 225
Wysłany: Pon Mar 05, 2007 2:31 pm   

mnie się to strrasznie podoba, niestety nigdy nie mogłam w tym na żywo uczestniczyc (pomijając kilka spontanicznych zabaw przy muzyce w Turcji i we Włoszech- chodzi o "kolo" ale nie wiem czy to też się liczy ;) )


czy mógłbyś napisać coś o tym z kim prowadzisz zajęcia, jakie tańce tańczycie, skad akompaniament i w ogóle jestem bardzo ciekawa Twoich doświadczeń :)

pozdrawiam
m.

ps.
może zainteresuje Cię strona poświęcona utworom do tego typu tańców:
http://www.ethnicdance.net/ethnicsongs/index.html
http://www-linux.gsi.de/~...oten.htm#Andere
http://www.paulboizot.co.uk/lyrics.htm
 
 
remigo
Nowicjusz

Posty: 11
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: Pon Mar 05, 2007 5:52 pm   

Oczywiście wszystkie tańce w kręgu mialy i mają tę samą funkcje inegrować grupę i dać jej poczucie tożcamości wspólnej.

Ja jestem czonkiem Stoważyszenia przy kościele katolickim "Wspólnota Chemin Neuf". Mamy we Francji swoje wydawnictwo audio i wydaliśmy CD i DVD z tańcem izraelskim, a pozatym mam skromną kolekcje muzyki jak każdy pasjonat. Warsztaty prowadze przy okazji różnych rekolekcji prowadzonych przez moją wspólnote pod Warszawą. Będę też na progresonie w Łodzi z 3godz warsztatami.

Mimlo że niektóre tańce są żywe

Pozdrawiam
_________________
Zafastynowany tańcem szczególnie tańce folk, izael ale również standard latino wspólczesny itp
 
 
Nayeli 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
pasjonatka :)
Wiek: 39
Posty: 15
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Lis 17, 2007 11:16 pm   

W Polsce tańcami integracyjnymi zajmuje się (oczywiście m.in :) ) Stowarzyszenie KLANZA. Organizują warsztaty, wydają materiały itp.
Ja bardzo często korzystam z tych tańców, przede wszystkim na rekolekcjach oazowych, ale nie tylko. Od jakiegoś czasu przygotowuję też przyszłych animatorów do uczenia tańców :)
_________________
"Gdy się uśmiechasz, to laguna śpiewa, a kiedy tańczysz, Meksyk w ogniu staje..."

"Kiedy tancerz tańczy, ziemia pod nim jest święta."
 
 
     
remigo
Nowicjusz

Posty: 11
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: Sob Lis 17, 2007 11:39 pm   

Spotkalem się kiedyś z publikacjami KLANZA i prosze wybaczyć ale taniec "religijny" bądz katechetyczny do melodii Champs Elizes (książeczka instruktarzowa) to ociera się o pofanacje a przynajmiej jest śmiechu warte. Moje stowarzyszenie prowadzi od 35 lat różne rekolekcje oparte na duchowości ignacjańskiej wlącza taniec w strukturę. Zachęcam do odwiedzenia ja najbliższe waszataty poprowadze z okazji rekolekcji dla mlodzieży w grudniu. info www.chemin-neuf.pl zachecam do wymiany doswiadczeń.
_________________
Zafastynowany tańcem szczególnie tańce folk, izael ale również standard latino wspólczesny itp
Ostatnio zmieniony przez Gość Wto Gru 25, 2007 3:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Nayeli 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
pasjonatka :)
Wiek: 39
Posty: 15
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lis 18, 2007 5:06 pm   

Cytat:
Spotkalem się kiedyś z publikacjami KLANZA i prosze wybaczyć ale taniec "religijny" bądz katechetyczny do melodii Champs Elizes (książeczka instruktarzowa) to ociera się o pofanacje a przynajmiej jest śmiechu warte.


Remigo, chyba mylisz dwie rzeczy :)
Czym innym jest taniec nazwijmy to religijny, a czym innym są tańce integracyjne, choć na pierwszy rzut oka mogą wyglądać podobnie, bo większość z nich tańczy się w kręgu.
O tańcu religijnym pisałam w innym wątku, a KLANZA zajmuje się tańcami integracyjnymi, czyli wykorzystaniem tańca do integrowania grupy. To z definicji ma niewiele wspólnego z tańcem "religijnym". To, że KLANZA to stowarzyszenie katolickie nie oznacza, że wszystko, co robią jest bezpośrednio związane z wiarą i ewangelizacją. Rzeczywiście , wykorzystuję bardzo często te tańce na oazie, ale nie ze względów ewangelizacyjnych, tylko właśnie ze względu na ich wartość pedagogiczną i integrującą. No i żeby pokazać młodszym, że taniec to nie tylko to, co widzą na dyskotekach w szkole ;)
Jeśłi chodzi o taniec religijny, to największy kontakt miałam z Diakonią Tańca z Katowic. Teraz mam też namiary na Twoją wspólnotę, więc jeśli tylko będę mogła, to... niewykluczone, że się kiedyś zobaczymy - w końcu całe życie trzeba się rozwijać :D
_________________
"Gdy się uśmiechasz, to laguna śpiewa, a kiedy tańczysz, Meksyk w ogniu staje..."

"Kiedy tancerz tańczy, ziemia pod nim jest święta."
 
 
     
Nemo 
Adept Baletu


Wiek: 41
Posty: 254
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Lis 19, 2007 12:01 am   

Cytat:

Czym innym jest taniec nazwijmy to religijny, a czym innym są tańce integracyjne, choć na pierwszy rzut oka mogą wyglądać podobnie, bo większość z nich tańczy się w kręgu.


Ostatnio trafiłam na mały mix: książeczkę o tańcach integracyjnych na podstawie wątków biblijnych :)
 
     
Nayeli 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
pasjonatka :)
Wiek: 39
Posty: 15
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lis 19, 2007 10:57 am   

Bo tak jest dość często - np KLANZA tak ma (w większości). Ale same wątki biblijne jeszcze nie znaczą, ze to taniec typowo religijny. Bardzo dużo zależy od tego, gdzie, kiedy i w jakiej oprawie daną rzecz tańczymy.
Ja np zazwyczaj nie korzystam z tych wątków przy tańcach KLANZY, choć w niektórych przypadkach znacznie ułatwiają zapamiętanie kroków, więc wtedy tak :)
W ogólne nie jestem zwolenniczką zbyt ostrych podziałów w tańcu. Bo tak naprawdę nawet taniec towarzyski czy balet może być modlitwą, a więc swego rodzaju tańcem religijnym.

mała uwaga - jeśli odpisujesz na ostatni post to nie warto go cytować (oczywiste jest, że właśnie do niego się odnosisz); cytowanie służy raczej powróceniu do wątku który pojawił się kilka postów wcześniej lub odniesieniu sie tylko do wybranego fragmentu wypowiedzi...
mod.
_________________
"Gdy się uśmiechasz, to laguna śpiewa, a kiedy tańczysz, Meksyk w ogniu staje..."

"Kiedy tancerz tańczy, ziemia pod nim jest święta."
Ostatnio zmieniony przez Gość Wto Gru 25, 2007 3:33 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Irlandka 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 27
Posty: 2
Skąd: A wiesz, że nie wiem :P
Wysłany: Wto Lut 19, 2008 4:16 pm   

Taniec iarelski też tańczę, w poznaniu. JJest to dla mnie jednak tylko taniec jako "odpoczynek" a nie jako taniec zawodowy :smile:
_________________
Moją miłością jest taniec irlandzki ;D
 
     
tygrys
Nowicjusz

Posty: 7
Wysłany: Pią Mar 14, 2008 12:27 am   horo

czy ktoś wie, gdzie we Wrocławiu można nauczyć się tańców bułgarskich- mam na myśli horo i jego różne odmiany? Dzięki za odpowiedzi:)
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Pią Mar 14, 2008 6:27 pm   

Czy ktos z Was dysponuje jakimikolwiek materiałami(filmowymi) dotyczącymi tanców folkloru żydowskiego z terenów dawnej Rzeczypospolitej, Ukrainy, Białorusi i Rosji?
Widzialem trochę tych tych tańców w "Skrzypku na Dachu" ale ich nie mam. Potrzebuję szczególnie charakterystyczny taniec mężczyzn z butelkami na głowach.
Z góry dziekuję.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Anna
Nowicjusz

Związek z tańcem:
choreograf
Posty: 2
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 10:18 pm   Tańce żydowskie

Witam, mam nadzieję ze dostaniesz tego posta. Jestem milosniczka tańow zydowskich i poszukuję muzyki i filmow szkoleniowych lub podobnych. czytałam że coś takiego posiadasz, czy jest mozliwy zakup tego od ciebie??
_________________
Pasjonatka
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Wto Wrz 30, 2008 6:08 pm   

Nie bardzo rozumiem czy Twój list Anno jest skierowany do mnie? Jesli tak to mam tylko kilka utworów muzyki zydowskiej i moge Ci dać a nie sprzedać.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Anna
Nowicjusz

Związek z tańcem:
choreograf
Posty: 2
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sro Paź 01, 2008 3:39 pm   

Sorki, pisałam do remigo i chyba zle to wyszlo, ja tez mam muzykę ale bez tańca niewiele mi to daje.
_________________
Pasjonatka
 
     
dance_fan
Nowicjusz

Posty: 11
Wysłany: Sob Sty 31, 2009 10:42 am   

Kilka lat temu bylem na 11tej rocznicy wyzwolenia Erytrei - w Toronto (May 25,2002).

Jakze Ci ludzie pieknie tanczyli - w groupie.

Moj slub byl w rosyjsko-zydowskiej sali bankietowej w Toronto. Mielismy gosci Zydow - a
zespol - Zydzi rosyjscy - potrafili grac muzyke do tanca - nie pamietam jak sie ten
taniec w kregu nazywal.

Ale Erytrejczycy bardziej mnie zafascynowali.

Spiewali: Teame Weldemichael i Almaz Tefferi.
 
     
yachad
Nowicjusz


Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 12:46 am   

Temat trochę stary ale może jeszcze ktoś zechce tu zajrzeć. Gdyby ktoś reflektował na tańce izraelskie chciałbym zaprosić na nasze regularne spotkania. Jesteśmy grupą pasjonatów z Warszawy i własnie uruchomiliśmy stronę internetową gdzie podajemy czas i miejsce naszych cotygodniowych potańcówek: http://www.israelidances.pl/

Mamy przesympatycznych instruktorów z wieloletnim doświadczeniem w tańcach izraelskich. Tańczymy tańce w kręgu a także w liniach i parach. Zapraszamy niezależnie od wyznania, orientacji, wieku itp.
_________________
http://www.israelidances.pl/ Yachad - Tańce Izraelskie
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 11:32 am   

Ja chetnie ale czy beda jakies spotkania w czasie wakacji w Warszawie? Warsztaty? Nie znalazlam tego na Waszej stronie. I jakie tance tanczycie? Chodzi mi o datowanie tych tancow.
 
     
yachad
Nowicjusz


Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 10:54 pm   

Grupę całkiem początkującą pewnie uruchomimy jesienią więc przez wakacje zapewne urządzimy jakieś warsztaty otwarte. W razie co zapraszamy choćby żeby popatrzeć, spróbować. Jeśli nie liczyć tygodnia w połowie lipca kiedy niemal wszyscy jedziemy do Czech na warsztaty z Boazem Cohenem to raczej nie przewidujemy przerw. I tak raz w tygodniu to mało.

Tańczymy różne tańce jeśli idzie o czas powstania. Z moich obserwacji wynika, że przewagę ma ostatnie 20-30 lecie ale i kawałkami z lat 60-tych i wcześniejszymi nie gardzimy. Każdy z nas ma swoje ulubione a mamy taką zasadę, że dla każdego coś miłego więc dopasowujemy repertuar do potrzeb.
_________________
http://www.israelidances.pl/ Yachad - Tańce Izraelskie
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 10:34 am   

Nie jestem z Warszawy i bede tam dopiero lipiec-sierpien wiec chetnie bym przyszla na takie zajecia.
 
     
yachad
Nowicjusz


Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 12:08 pm   

ano zapraszamy :) , jesli podrzuciszs jakies info na nasz yachadowy adres czyli israelidances@gmail.com dołączę Cię do naszej siatki mailowej i bedziesz miała aktualne info o tym co sie u nas dzieje
_________________
http://www.israelidances.pl/ Yachad - Tańce Izraelskie
 
     
RiRi 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń, tancerka.
Posty: 28
Wysłany: Czw Cze 24, 2010 9:24 pm   

Simcha Festiwal Kultury Żydowskiej ostatnio odbył się on we Wrocławiu. Ja uczestniczyłam w warsztatach tańców żydowskich. Pierwszy raz tańczyłam taką technikę tańca. Tańce żydowskie mają w sobie jakiś urok, wszyscy się jednoczyli w kręgach jakie tworzyliśmy, łapaliśmy się za ręce. To jest nie do opisania.
_________________
"Rytm jest muzyki tętnem. Równa się biciu serca, świadczy o jego istnieniu, dowodzi jego żywotności."
Ignacy Padarewski
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Czw Cze 24, 2010 9:26 pm   

a czy taniec zydowski ma cokolwiek wspolnego z "gaga" ? Tzn gagą, skoro zostala wymyslona niedawno moze i nie ale z jej geneza, tym co sie chce dzieki niej osiagnac?
A z Batshevą?
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Pon Cze 28, 2010 9:23 am   

yyyy a co to jest gaga?
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Cze 28, 2010 9:27 am   

http://www.batsheva.co.il/en/Gaga.aspx

ale do konca to ja tego nie widzę....
Joanna kiedys obiecala ze cos wiecej o tym napisze, ale ostatnipo zniknęła
 
     
yachad
Nowicjusz


Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lip 21, 2010 7:49 pm   

Z tego co widzę to "gaga" (cokolwiek to jest) jest ma jakiś związek z tańcem współczesnym. My uprawiamy "nowoczesny taniec ludowy" - dla czystej radochy.

Tańce izraelskie i tańce żydowskie to nie to samo. Tak samo contemporary israeli dance to zupełnie inna parafia.
_________________
http://www.israelidances.pl/ Yachad - Tańce Izraelskie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,47 sekundy. Zapytań do SQL: 41