www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc przy skoku
Autor Wiadomość
Rodzyn
Nowicjusz

Posty: 5
  Wysłany: Wto Gru 21, 2010 10:39 pm   Pomoc przy skoku

Nie jestem zawodowym tancerzem, w sensie po szkole baletowej, ale tańcem się chcę zająć zawodowo (Boże broń i daj mi siły!)

Mam problem ze skokiem, którego, szczerze mówiąc, nie wiem jak nazwać. Wybijam się z pierwszej pozycji i to jest na takiej zasadzie, że noga pracująca jest w relevé do boku no a druga nóżka pozostaje bez zmian. Problem polega na tym, że mój kręgosłup, ściślej kifoza, mimowolnie przybliża mi się do tej nogi pracującej. Plecy powinny być proste, a nie są.

Jakieś ćwiczenia, porady, może czegoś nie dostrzegłem. Proszę o pomoc i wyrozumienie.

Pozdrawiam
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Sro Gru 22, 2010 12:56 pm   

Nie chodzi o skok szpagatowy skoro jedna noga zostaje bez zmian?
Jest jakiś skok do którego wybija się z pierwszej pozycji (oprócz małych skoków jak sauté)?? Raczej z piątej.
Jak opiszesz jak lądujesz to też łatwiej ustalić co to za skok.
Może chodzi Ci o glissade albo asemble albo ferme
A co do wygięcia - może za bardzo rzucasz ciałem zamiast trzymać centrum. Może za bardzo ciągniesz korpusem zamiast wystartować z porządnego plie?
W sumie trudno mi sobie wyobrazić to co opisujesz - wyginasz się w bok, w tył? Jak może Ci się kifoza przybliżać do nogi a la seconde?
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Rodzyn
Nowicjusz

Posty: 5
Wysłany: Sro Gru 22, 2010 11:25 pm   

wiesz.... to byłoby ferme
chodzi o odchylanie się do boku

co do plie, to wydaje mi się, że naprawdę się porządnie wybijam, bo wysokość i dynamikę to ja mam bardzo dobrą, tylko ta postawa

chodzi mi o to jakie partie mięśni uruchomić, cokolwiek, bo to się dzieje u mnie jakoś niekontrolowanie
Ostatnio zmieniony przez Rodzyn Pią Gru 31, 2010 8:24 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Sob Gru 25, 2010 3:30 pm   

W takim razie może błędem jest, że wybijasz się z pierwszej pozycji, no i skoro piszesz, że to niekontrolowane, to trzeba... bardziej kontrolować :P
Poza tym, niech wypowiedzą się może lepsi w praktyce i teorii, ja nie wiem co Ci jeszcze doradzić :)
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Rodzyn
Nowicjusz

Posty: 5
Wysłany: Nie Gru 26, 2010 10:52 am   

na pewno lepiej jest z piątej - to fakt :) och ja naiwny

bądź co bądź, dziękuję

muszę nad tym poważnie poćwiczyć :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 17