www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
po co baletnicom biale "getry" i rajstopy?
Autor Wiadomość
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Czw Gru 07, 2006 2:59 pm   

wystarczy spojrzec na opis "Materiał: 50% Wełna, 50% Poliamid" :wink: :roll: ale fakt,że grube nie są...
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Gru 07, 2006 5:43 pm   

Aggo, jak masz na sobie spodenki i pod spodem rajstopy, to powinno być Ci wystarczająco ciepło, ale jeśli nie jest - spróbuj wspomnianych wyżej wełnianych spodenek albo zakładaj na rozgrzewkę dresy na rajstopy. Proste rozwiązania są najlepsze :)
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Gru 14, 2006 7:00 pm   

Czym różnią się rajstopy "baletowe" z wycięciem na stopie od takich bez niego? Czy jest jakaś różnica w ćwiczeniu w takich rajstopach? Które są lepsze?
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Czw Gru 14, 2006 7:23 pm   

takie wyciecia sluza jednoczesnie jako wywietrzniki :mrgreen: i jako przejscie do twoich paluszkow, bys mogla je zabezpieczyc odpowiednio przed wlozeniem point ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Czw Gru 14, 2006 11:08 pm   

i np wlozeniem silikonowej wkladki pod spod :wink:
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Gru 14, 2006 11:10 pm   

Ojej... a nie odparzy sie wtedy stopa? Tzn paluszki Twe piekne? :wink:
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Czw Gru 14, 2006 11:12 pm   

wkladki silikonowe się talkuje :wink:
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
.:Karina:.
Nowicjusz


Posty: 19
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Gru 20, 2006 4:23 pm   

Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie zakładać wkładek na gołą stopę. Ale możę jestem inna. :)
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sro Gru 20, 2006 4:53 pm   

a ja tańczę we wkładkach silikonowych bez niczego, bez rajstop, talku i jakoś nic mi się nie robi :) zero odparzeń i ran ;)
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Gru 20, 2006 9:39 pm   

Princess Maron napisał/a:
a ja tańczę we wkładkach silikonowych bez niczego, bez rajstop, talku i jakoś nic mi się nie robi :) zero odparzeń i ran ;)


Bo wiesz...to zależy od tego ile kto cwiczy i jak intesnywnie. Jak robisz powiedzmy pare echappes, sissone simple, arabesków to nic się nie stanie. A jak przerabiasz jakąś wariacje (czy układ) po parenaście razy, to nie jest ciekawie, szczególnie na gole stopy. Ja mając wkładki silikonowe po 2 h baletu miałam poodparzane i obkrwawione palce. Zresztą w zwykłych wkładkach gdy nie noszę rajstop i zakładam je na gołe stopy to też tak mam, ale w dużo mniejszym stopniu.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Czw Gru 21, 2006 12:39 pm   

bajaderku ;) to tez zalezy od stopy. mi sie np tez nigdy nic od silikonowych wkladek nie zrobilo. z tym ze ja je nosze na rajstope...

Usunęłam kilka postów nie na temat. Kochane Panie - o wkladkach rozmawiamy w wątku "co wkładacie do point". Dziękuję za kooperację :) Cz.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
terka:)
Nowicjusz


Posty: 40
Skąd: J-L
Wysłany: Pią Kwi 13, 2007 8:59 pm   

odświeżam temat o wełnianych spodenkach: gdzie można wyłowić fajne, krótkie spodenki? gdzie wy nabywałyście swoje?
_________________
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 12:48 pm   

Ja nie mam welnianych ale bawelniane. Kupilam w zeszlym roku w H&M za 19.90 jak dobrze pamietam.

Ja mam nieco inne pytanie. Poszukuje rajstop "baletowych" zalezy mi na tym zeby byly baletowe bo sa znacznie bardziej wtrzymale. na stronie Elite widzialam ze sa ale w kolorze jasny losos - widzialam je na nodze i maja lekko rozowy odcien. Czy gdzies mozna kupic biale rajstopy czy wszystkie sa w takim samym kolorze?
 
 
 
Aga
Adept Baletu


Posty: 149
Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 1:48 pm   

Ja ostatnio kupowałam w pasdechat. Były białe i zapłaciłam 15 zł. (+ przesyłka oczywiście) Są bardzo dobre. Polecam
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Kwi 18, 2007 4:20 pm   

Czy na waszych rajstopach sa specjalne informacje ze sa to rajstopy baletowe lub ze sa jakos dodatkowo wzmacniane? Ja kupilam dzisiaj rajstopy w sklepie w Gdansku za 10zl. Wygladaja na solidniejsze niz te w kupowane w kiosku ale jedyna informacja jaka na nich jest to taka ze sa z mikrofibry. Jak jest z innymi rajstopami ktorych uzywacie?
Czy ktoras z was ma rajstopy z Elite? Jak je oceniacie?
 
 
 
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Sro Kwi 18, 2007 6:39 pm   

ja mam z elite - ale ich cena sprawia, że mam poczucie winy za każdym razem gdy je zakładam i strasznie nie chce ich zniszczyć na zwykłe ćwiczenia - więc więcej leżą niż tańczą... :wink:
.:Agga:. a gdzie w Gdansku kupiłaś swoje?
_________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."
J. Twardowski
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Kwi 18, 2007 7:01 pm   

W sklepie baletowym Elizabeth we Wrzeszczu na ul Wajdeloty.

http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=1405 tutaj troche o nim rozmawialismy.
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Kwi 18, 2007 8:47 pm   

Ja zawsze kupuje rajstopy w Calzedoni... Kosztują jakoś 20 zł i są nawet trwałe :) Kiedyś kupowałam w takiej hurtowni rajstop, którą znajduje sie w Krakowie. Te rajtki były "baletowe". Też wytrzymałe i tanie, bo kosztowały chyba 9 zł, ale jakoś mi się tam nie chce jeździć i sie przerzuciłam na Calzedonie :D
 
 
 
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 10:07 am   

ja kupuję zwykłe rajstopy 60 Den, a nie baletowe. Oszczędność..... W ogóle to jaka jest różnica tych baletowych a tych zwykłych??
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 10:30 am   

Baletowe sa bardziej wytrzymale. Cwiczas w zwyklych szybko sie zniszcza, zrobia sie oczka itp. Oprocz tego w baletowych spokojnie mozesz podnoscic wysoko noge nie obawiajac sie ze zaraz cos Ci peknie.
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 11:20 am   

Ja używam leggingsów z H&M - są bardzo trwałe i wygodne, ładnie wyglądają na nodze. Jedna para kosztuje ok. 15 zł.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 11:49 am   

Chyba kupię te legginsy - za taką cenę... ;)

A jeśli chodzi o rajstopy to ja nie umiem ćwiczyć w innych, niż baletowych. One są z jakiegoś innego materiału, który na nodze czuje się, jak 'druga skóra', są miękkie, b. elastyczne i przyjemne w dotyku, nie jest w nich gorąco; a w takich zwykłych czuję od razu, że mam na nogach coś, co nie pozwala skórze oddychać ;) i w ogóle są jakieś sztywniejsze.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 2:41 pm   

Tez jak narazie kozystam z legginsow z H&M, para faktycznie wychodzi za 15zl tylko trzeba kupic dwie bo sa tak pakowane, czyli wychodzi juz 30zl (29,90). Jakosc dobra, jak naraznie nie mam jeszcze zadnej dziury a cwicze w nich dosc dlugo.
 
 
 
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Sob Kwi 21, 2007 9:02 am   

ja ćwiczę w zwykłych rajstopqach jak już powiedziałam i jesli są dobrze dobrane (wystarczająco grube i rozmiar ważne by nie za mały!) i dobrze mi się ćwiczy... dziury raczej się nie robią i gdy podnoszę wysoko nogi nic mi nie pęka :)
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
 
Nena 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 30
Posty: 704
Skąd: z monitora...
Wysłany: Sob Kwi 21, 2007 12:27 pm   

.:Agga:. napisał/a:
Baletowe sa bardziej wytrzymale. Cwiczas w zwyklych szybko sie zniszcza, zrobia sie oczka itp. Oprocz tego w baletowych spokojnie mozesz podnoscic wysoko noge nie obawiajac sie ze zaraz cos Ci peknie.

no nie wiem, w moim przypadku zwykły szpagat francuski na nogę
prawą w korytarzu Akademii Rolniczej w baletowych skończył się tragicznie :mrgreen:

btw na chwilę przed wejściem na scenę ;>
_________________
Gość, masz ode mnie buziaka :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,52 sekundy. Zapytań do SQL: 37