www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
po co baletnicom biale "getry" i rajstopy?
Autor Wiadomość
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sro Sie 29, 2007 11:59 am   

Sprawdzilam moje - sa jednak z Capezio, nie z Sanshy 8) (maja szew)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Sro Sie 29, 2007 12:12 pm   



Iza tez ma ten szew. Ciekawe czy naprawdę do czegoś służy (szew)?
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sro Sie 29, 2007 12:18 pm   

Agasiek, prawdopodobnie jest to wlasie kwestia sposobu szycia, ze dzieki temu moga byc np. bardziej elastyczne czy cos (tzn nie ze szew w cudowny sposob to sprawia, tylko ze taka jest metoda uszycia rajstop... moze troche nie na temat przyklad, ale tak jak np. kozuchy dlugie, np. do kolan, nigdy nie moga miec czysto francuskiego kroju, tylko zawsze beda tez ciecie gdzies tak w okolicach pasa, bo tak sie po prostu je szyje, i nie ma to jakiegos specjalnego celu dla noszacego).
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Czw Wrz 06, 2007 10:37 pm   

taka pionowa linia "dzieli" nogę i przez to ją wydłuża i wyszczupla (tak jak pionowe paski na ubraniach) - być może to jest przyczyna obecności tych szwów...
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Czw Wrz 06, 2007 11:18 pm   

a może chodzi o pilnowanie wykręcenia? :P przy takiej linii chyba będzie widać jakie kto ma wykręcenie ;)
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 6:20 am   

Chodzi o podtrzymanie tradycji.Kiedys pończochy(rajstop nie było) były tylko ze szwem,technologia produkcji do tego zmuszała. Balet przez wielu uważany za konserwatywny dobrze z tym konweniuje. Poza tym faktycznie szew podkreśla linię nogi i wszystkie niedoskonałosci jej budowy są wtedy uwypuklone.
Obecnie (poza baletem) szew jest tylko gadżetem spełniającym rolę sygnału erotycznego.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
 
Beata-wielbicielka baletu
Adept Baletu


Posty: 90
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro Paź 31, 2007 10:46 am   

Mam pytanie do Agasiek: prześliczne jest to zdjęcie,które zamieściłaś powyżej, chciałabym się dowiedzieć z jakiego spektaklu ono pochodzi i czy ten balet jest tańczony w Poznaniu?

Takie rzeczy proszę załatwiać przez PM, bo wprowadzają offtop!!


W kwestii rajstop ze szwem całkowicie się zgadzam z moim Przedmówcą, podpisuję się pod opinią Father dwiema rękami.
Osobiście też jestem zwolenniczką klasycznych strojów do ćwiczeń w balecie, tj. białe lub kremowe rajstopy i ciepłe,wełniane getry - to podstawa.Strój jednoczęściowy gimnastyczny również, choć ja wolę krótkie, przylegające do bioder spodenki (założone na ten strój).
Mniej podobają mi się wszelkiego rodzaju spódniczki, zdecydowanie bardziej lubię spodenki.
Ostatnio zmieniony przez Czajori Czw Lis 01, 2007 5:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
emer89
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Nie Lis 11, 2007 1:34 am   

mam pytanie, gdzie moge kupic getry http://wika.pl/product_re...1&reviews_id=36 tylko ze taniej??
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie Lis 11, 2007 11:14 am   

Podobne getry mozna kupic w H&M za okolo 20-30 zl.
 
 
     
Beata-wielbicielka baletu
Adept Baletu


Posty: 90
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Lis 15, 2007 7:40 pm   

Kupiłam takie getry w kolorze kremowym w sklepie Orsay w galerii handlowej Auchan.
Równie długie, ale nie zakładane pod stopą.Cena 20 czy 25 zł.Kupiłam je zaledwie 3 tygodnie temu, powinny jeszcze być w kolekcji zimowej.Zazwyczaj są wyeksponowane gdzieś w pobliżu kasy.Jakość pierwszorzędna, jestem zadowolona, polecam!
Aha, jesli chodzi o kolor, to widziałam tylko kremowe.
 
     
Aga
Adept Baletu


Posty: 149
Wysłany: Sob Lis 17, 2007 6:12 pm   

emer89 napisał/a:
mam pytanie, gdzie moge kupic getry http://wika.pl/product_re...1&reviews_id=36 tylko ze taniej??


http://www.allegro.pl/ite..._nakostnik.html
 
     
Jogobella89 
Nowicjusz


Posty: 9
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 10:17 am   

Mam małe pytanie...

czy getry ze sklepu baletowego są grubsze od tych które możemy spotkać a galeriach handlowych ? Bo droższe są na pewno :wink: . Więc ciekawa jestem jak to się przekłada na grubość.
Zwłaszcza że jak na moje oko te ze zwykłych sklepów wcale grube nie są.
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 7:40 pm   

Właściwie nie różnią się grubością - znam wiele osób, które zamiast rajstop baletowych używają getrów np. z H&M (wśród nich jestem ja :) )
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 10:38 pm   

ja używam getry z H&Mu :D
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
bańka_mydlana 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 29
Posty: 1
Wysłany: Pią Lis 21, 2008 2:42 pm   

A ja mam takie szare, kupione w butiku z robotkami recznymi za 18zł :)
_________________
Muzyka jest niewidzialnym tańcem, a taniec niesłyszalną muzyką...
 
     
ala947 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 29
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Lis 22, 2008 10:44 pm   

Ja również mam getry z H&M-u... :D Ona wg mnie nie różnią się grubością, chociaż są różne typy i grubości getrów... :lol:
_________________
"Bo w oczach tkwi siła duszy...:
:D :D
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 6:20 pm   

bańka_mydlana napisał/a:
A ja mam takie szare, kupione w butiku z robotkami recznymi za 18zł :)


Ty chyba mówisz o ocieplaczach, a Princess Maron i ja - o leggingsach :)
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 6:23 pm   

nie nie ja mówię o getrach takich nakładanych na buty z materiału a'la sweter xD ocieplaczach takich, no ale to też są getry...
chyba się troche zamotałyśmy haha
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Siunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 198
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon Lis 24, 2008 5:47 pm   

A mi moje ocieplacze zrobiła babcia na drutach :) hihihi
Jestem z nich bardzo zadowolona.
_________________
Wampirzyca prosto z Brukseli

"Taniec jest jedną z najdoskonalszych form kontaktu z nieskończoną inteligencją" Paulo Coelho
 
     
porky 
Nowicjusz


Wiek: 29
Posty: 45
Wysłany: Sro Gru 17, 2008 8:09 pm   

zastanawiam sie tak ostatio czym sie rozni meski trykot czarny taki do kolan[ tylko spodenki] od spodenek dla kolazystow?.
 
     
tasia92 
Adept Baletu

Wiek: 31
Posty: 50
Wysłany: Czw Gru 18, 2008 1:09 pm   

Spodenki do jazdy na rowerze mają takiego "pampersa". Czyli coś w rodzaju utwardzenia (jakaś gąbka albo coś w tym rodzaju, dokładnie nie wiem) w kroku. A podejrzewam, że w trykocie jakimkolwiek, nie tylko męskim czegoś takiego nie ma :wink:
_________________
"Lepsze jutro było wczoraj..."
 
     
porky 
Nowicjusz


Wiek: 29
Posty: 45
Wysłany: Czw Gru 18, 2008 1:46 pm   

bo tego 'pampersa' raczej zastepuja szpongi ktre maja takie sam ozadanie czyli, estetyczny wyglad krocza, bez sterczacych genitali.
 
     
madison 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 33
Skąd: Gdynia/Gdańsk
Wysłany: Nie Gru 21, 2008 10:33 pm   

u nas chlpoaki zaczeli nosic szpongi juz w 3 klasie baletowej chociaz zazwyczaj zaczyna sie je nosic w 4 klasie
_________________
Taniec jest 8 cudem swiata...
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Gru 22, 2008 10:49 am   

O bieliźnie tanecznej rozmawiamy w oddzielnym temacie, proponuję tam przenieść dyskusję. Nowych użytkowników proszę o dokładne sprawdzenie, o czym jest dany temat, zanim zaczną pisać. ;)
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
j.
Nowicjusz

Posty: 6
Wysłany: Sro Kwi 01, 2009 11:42 am   

A po co w niektórych rajstopach baletowych są te wycięcia (dziurki) na podeszwie stopy??
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 39