www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
po co baletnicom biale "getry" i rajstopy?
Autor Wiadomość
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Czw Sie 25, 2005 11:05 pm   

Dyskusję na temat krakowskiej hurtowni, tajemniczego producenta i nieosiągalnych rajstop wydzieliłem do tematu RAJSTOPY BALETOWE na tablicy SKLEPY.
http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=1571
Mam nadzieję, ze to ułatwi nam czytanie postów.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
yvonne
Corps de Ballet


Posty: 316
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie Wrz 25, 2005 1:33 pm   

Czy to prawda ,że pod kostium baletowy nie wolno zakładać majtek(mówię o kobietach),nawet stringów? Bo,niestety ostatnio dowiedziałam się od pewnej uczennicy SB o aferze za to ,że nosi pod kostiumem galoty(wysoko wycięte,więc ich nie widać,naprawdę).
Ostatnio zmieniony przez yvonne Nie Wrz 25, 2005 2:12 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Nie Wrz 25, 2005 2:00 pm   

O jakims kategorycznym zakazie osobiście nie słyszałam. Ale rzeczywiście w młodszych klasach SB ćwiczy się tylko w zestawie: kostium, trykoty i baletki. Ale nie wyobrażam sobie ćwiczenia w ten sposób np. w te dni. W każdym razie nawet jak są, to powinny być niewidoczne (tzn. nie powinny wystawać). Na czas niedyspozycji zwykle nauczyciele pozwalają nosić spodenki. A w końcowych klasach zwykle można ćwiczyć w tuniczce, albo ocieplaczach.
W której klasie jest ta dziewczyna??
 
 
yvonne
Corps de Ballet


Posty: 316
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie Wrz 25, 2005 2:06 pm   

Nie chodzi mi o kategoryczny zakaz tylko o takie zwyczajowe noszenie lub nienoszenie.Tak tylko pytałam , bo wydało mi się dość niehigieniczne.Zestaw-ciało+elastyczne rajtki=stany zapalne.
Ale panom wolno nosić majty,nieprawdaż?
No i gdzie tu równouprawnienie?
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Nie Wrz 25, 2005 4:17 pm   

Faceci noszą cos a'la stringi (ja znam je pod nazwą pasik, a wygląda to mniej więcej tak: 1, 2, 3).
Wiekszość dziewczyn u mnie właśnie ze względu na higienę nosi majktki, tylko w cielistym kolorze (albo pod kolor kostiumu) i na tyle wycięte, żeby nie wylazły z pod kostiumu. Kolejny powód jest taki, że czasem ćwiczymy w kostiumach lub paczkach z magazynu.


EDIT: Męskie gatki mają też nazwę: szpongi.
Ostatnio zmieniony przez Gość Sob Paź 22, 2005 9:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Wrz 25, 2005 5:30 pm   

Gość napisał/a:
Faceci noszą cos a'la stringi (ja znam je pod nazwą pasik, a wygląda to mniej więcej tak: 1, 2, 3).
Wiekszość dziewczyn u mnie właśnie ze względu na higienę nosi majktki, tylko w cielistym kolorze (albo pod kolor kostiumu) i na tyle wycięte, żeby nie wylazły z pod kostiumu. Kolejny powód jest taki, że czasem ćwiczymy w kostiumach lub paczkach z magazynu.


Nazywa się to również 'szongi', a damskie to są 'kapniki' (różnią się od stringów tym, że nie mają z tyłu żadnego trójkącika, same paseczki). Ja się z takimi nazwami spotkałam :)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
DolceGabbana
Nowicjusz

Posty: 14
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Paź 30, 2005 10:12 pm   

yvonne napisał/a:
Czy to prawda ,że pod kostium baletowy nie wolno zakładać majtek(mówię o kobietach),nawet stringów? Bo,niestety ostatnio dowiedziałam się od pewnej uczennicy SB o aferze za to ,że nosi pod kostiumem galoty(wysoko wycięte,więc ich nie widać,naprawdę).


OMG :shock: żartujesz. u mnie w OB tradycją jest ochrzanianie młodszych dziewczynek że wystają im "galoty" ale tylko w kwestiach estetycznych :D Jak komuś wystają majtki spod kostium to nie tragedia, poza tym większość z nas nosi tzw "tuniki" albo tak jak ja krótkie spodenki, więc nie stanowi to żadnego problemu. Nie wyobrażam sobie ćwiczenia bez majtek. Fuj. Ochyda :shock:
 
 
THE
Nowicjusz


Posty: 10
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 9:32 am   

a ja mam pytanie

czy takie skarpety sfałdowane na kostce, ocieplające ją i troche zachodzące na piętę to mają jakąś specjalną nazwę ??
 
 
Change
Adept Baletu

Posty: 130
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 9:36 am   

Ja to zaliczam po prostu do ocieplaczy :P . Czasami mowie: Gdzie sa moje "skarpety na balet"?.
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 9:38 am   

To są getry.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
THE
Nowicjusz


Posty: 10
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 9:41 am   

http://www.pasdechat.pl/i...cze/oc_7336.jpg

o takie coś mi chodzi jak ma ta baletnica :D
ile takie coś moze kosztować ?
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 9:47 am   

Takie getry w sklepie baletowym kosztują 30-40 zł. Lepiej sobie udziergać... :wink:
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
yvonne
Corps de Ballet


Posty: 316
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 9:52 am   

THE napisał/a:
[
ile takie coś moze kosztować ?

http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=1544
 
 
THE
Nowicjusz


Posty: 10
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 9:57 am   

dobry pomysł! wlasnie mame przekonuje ze powinna mi wydziergac takie getry:D
bez sensu kupowac w sklepie skoro mozna samemu wytworzyć :P
 
 
DolceGabbana
Nowicjusz

Posty: 14
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 10:24 am   

THE napisał/a:
dobry pomysł! wlasnie mame przekonuje ze powinna mi wydziergac takie getry:D
bez sensu kupowac w sklepie skoro mozna samemu wytworzyć :P


Ja tam moje ulubione getry miałam zrobione ze starych pończoch mamy :D Odpowiednio obcięłam stopkę i piętę, obszyłam nitką i były super! Były idealnie dopasowane do stopy i łydki. Niestety gdzieś zapodziałam. Pewnie leżą w szafie i się śmieją. :D
Obecnie mam białe getry z H&M'u z działu dziecięcego :D zapłaciłam za nie niecałe 10zł, obcięłam piętę i są super :D
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 10:35 am   

Można je samemu wydziergać, ale sama raczej ufam tym 'kupnym' - są z trochę innego tworzywa (coś sztucznego), i mają gęstszy splot, i nie zjeżdzają się z nogi, a takie 'domowe' mają często tendencję to rozciągania się.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
THE
Nowicjusz


Posty: 10
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 10:39 am   

DolceGabbana napisał/a:

Obecnie mam białe getry z H&M'u z działu dziecięcego :D zapłaciłam za nie niecałe 10zł, obcięłam piętę i są super :D


hyhyhy moze też tak zakombinuje :D zobaczymy co znajde w sklepach.
bo u mnie w okolicy nie ma sklepu z akcesoriamy baletowymi niestety. musialabym jechac do bytomia a to troche daleko

dzieki za info :D
 
 
DolceGabbana
Nowicjusz

Posty: 14
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 10:47 am   

Praktycznie, tak jak już mówiłam, można je zrobić ze zwykłych pończoch. Sama sobie je dopasujesz do stopy itp. więc nie będą Ci spadać ani rozciągać się :D
 
 
Domi 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 36
Posty: 320
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 11:29 am   

Śliczne getry sa w Calzedoni, dostałam rózowe w zeszłym roku na gwiazdkę, ale to raczej taki właśnie gwiazdkowy luksus, bo są drogie. Rozciągaja sie bardzo dobrze i są cieplutkie.
_________________
The dance says what words cannot
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 11:45 am   

mnie zawsze babcia robi na drutach. A przecież niekoniecznie muszą miec dziurę na piętę... ja nigdy nie mam. Tylko po pewnym czasie sama się robi.... :mrgreen:
 
 
 
Zuzka
Adept Baletu


Posty: 149
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 11:48 am   

a mi Mama kiedys calkiem bezwiednie kupila w New Yorkerze... O matko, ubostwiam je!
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 11:53 am   

ja kiedyś miałam z Coloseum.... nawet dalej je mam tylko są w..... średnim stanie...... kiedyś moja mama po obozie wrzycułą je do pralki i się trochę popruły.... od tego czasu już żadne getry nie wylądowały w pralce... :D
 
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 12:18 pm   

nie lubię ćwiczyć z getrach na zajęciach (poza tym że nam nie pozwalają). nie bardzo to wygodne, złazi z nogi, zwija się... ale na rozgrzewkę b. dobre. albo np praktykuję coś takiego, że idąc na zajęcia (a na rynek mam 3 sekundy) zakładam sobie ocieplacze na kostki i tym sposobem przyhcodząc na balet mam już rozgrzane :D
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Zuzka
Adept Baletu


Posty: 149
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 12:35 pm   

Dobry pomysl Makova. Wyprobuje w srode:)
 
 
 
DolceGabbana
Nowicjusz

Posty: 14
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 2:22 pm   

Nie pomyślałam o tym Makova! ;) Świetny pomysł, ja to teraz gdzy temeratura się ubniżyła zawsze zmarznięta przychodzę na rozgrzewkę. Muszę to wypróbować :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 37