www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
8. Poznańska Wiosna Baletowa! Prawdziwa uczta taneczna :)
Autor Wiadomość
Tosca 
Nowicjusz

Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Maj 12, 2011 5:07 pm   8. Poznańska Wiosna Baletowa! Prawdziwa uczta taneczna :)

Wszystkich wielbicieli tańca zapraszam na 8. Poznańską Wiosnę Baletową:) Start już 21 maja 2011 w Teatrze Wielkim w Poznaniu!

Najlepsze zespoły tańca współczesnego i światowej sławy choreografowie z Wielkiej Brytanii, Holandii, Czech i Polski.

Festiwal otworzy premierowy Black & White - spektakl trzech różnych kolorów choreograficznych, przedstawionych w monochromatycznym świecie czerni i bieli. Autorzy widowiska - Rami Beer, Itzik Galili oraz Jacek Przybyłowicz - to artyści współpracujący z izraleskim Kibbutz Contemporary Dance Company. Spektakl wzbogacą projekcje Katarzyny Kozyry.

Ponadto podczas festiwalu będą mieli Państwo niepowtarzalną okazję zobaczyć zespół Akram Khan. Ich najnowszy spektakl Vertical Road to taneczna opowieść inspirowana tradycją suficką oraz poezją perskiego filozofa Rumi. Po raz pierwszy w Polsce swoją twórczość zaprezentuje również czesko-holenderski zespół 420 People założony przez Vaclava Kunesa i Natasę Novotną. W przygotowany przez nich trzyczęściowym wieczorze choreograficznym nie zabraknie zarówno nowoczesnej choreografii, jak i intrygującej inscenizacji.

Więcej na: http://www.opera.poznan.pl/page.php/1/0/show/2522

Zapraszam wszystkich wielbicieli tańca!
 
     
Maciejkaosb 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 26
Posty: 4
Wysłany: Pią Maj 13, 2011 8:17 pm   

Już nie mogę się doczekać, kiedy się zacznie! ja idę z przyjaciółkami na Black& White! Czuję, że to będzie świetne!
_________________
" Wobec świata jestem niczym, ale moje marzenia są całym światem"
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sob Maj 14, 2011 8:59 am   

Bez względu na to, jaka będzie ta premiera poznańska 21 czerwca, to i tak sądzę, że dyr. Jackowi Przybyłowiczowi należy się uznanie za pozyskanie TAKICH takich choreografów, tym bardziej, że - z tego co wiem - poznański Teatr Wielki boryka się ze sporymi problemami finansowymi, mają zwalniac ludzi i rózne dramatyczne cięcia, a on zatrudnia od nowego sezonu 4 świetnych tancerzy i robi 2,5 premiery, każda świetna od strony choreograficznej. Oto co znaczy dobry dyrektor. Gdybym 21 maja nie była na Royal Ballet of Flanders, to obowiązkowo bym pojechała do Pozniania, chocbym sie miala tłuc całą noc w pociągu wracając, bo teraz nie widziec premier poznanińskich to zaczyna byc grzech.
 
     
Maciejkaosb 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 26
Posty: 4
Wysłany: Sob Maj 14, 2011 9:24 pm   

Ja na szczęście mieszkam w Poznaniu i nie wyjeżdżam! :D
_________________
" Wobec świata jestem niczym, ale moje marzenia są całym światem"
 
 
     
ebaleciara 
Corps de Ballet

Związek z tańcem:
Potencjalna tancerka
Wiek: 27
Posty: 393
Skąd: Stąd
Wysłany: Sob Maj 14, 2011 9:25 pm   

Ja akurat nie, ale w drodze wyjątku zjawie sie w Poznaniu. Warto.
Maciejka, moze wybierzesz sie ze mną ;) ?
_________________
"Zwyciężać mogą ci, którzy wierzą, że mogą zwyciężać."
I nawzajem Neno, nawzajem ;) .
 
 
     
Tosca 
Nowicjusz

Posty: 4
Skąd: Poznań
  Wysłany: Pon Maj 16, 2011 11:30 am   

Tak jak mówi Sagittaire:

"nie widziec premier poznanińskich to zaczyna byc grzech"

Kochani nie grzeszcie zatem i nie wyjeżdżajcie! ;)

Ci, którzy będą poza Poznaniem w dniu premiery "Black & White" mogą jeszcze wybrać się na spektakl 2 czerwca w ramach premiery studenckiej. Bilety tylko 20 zł. :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 18