www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ćwiczenia z nagraniami
Autor Wiadomość
RasteSig 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tańcząca myślami :)
Wiek: 27
Posty: 25
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Lip 22, 2011 8:57 pm   ćwiczenia z nagraniami

Od nowego roku szkolnego bd chodzić na balet dla dorosłych (spełniam marzenia). Do tego czasu chciałabym się porządnie rozciągnąć. Jeżeli chodzi o skłony do prostych nóg i tego typu rzeczy to mam chyba wrodzoną rozciągliwość, ale moim problemem są szpagaty. We francuskim szpagacie to mi chyba z 50 cm brakuje... :( Mam też mało rozciągnięty kręgosłup (problem z mostkiem).

Znalazłam workouty New York City Ballet i mam pytanie czy one pomogą mi dojść podczas wakacji do jako takiego szpagatu i ogólnie się rozciągnąć dobrze?

Jak macie może jakąś inną sensowną serię ćwiczeń albo rady co do mojego przypadku to będę wdzięczna :)

Z góry dzięki za pomoc!
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pią Lip 29, 2011 10:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 22, 2011 11:39 pm   Re: Czy to są dobre ćwiczenia?

RasteSig napisał/a:


Znalazłam workouty New York City Ballet i mam pytanie czy one pomogą mi dojść podczas wakacji do jako takiego szpagatu i ogólnie się rozciągnąć dobrze?



Mam 2 płyty z ćwiczeniami NYCB.
Ogólnie polecam są bardzo dobre na utrzymanie formy baletowej dla amatorów - wykręcenie utrzymanie równowagi, wzmacnianie pleców, mięśni brzucha to tak jak najbardziej.
Niestety nie ma tam (również mnie to trochę rozczarowało) ćwiczeń na rozciąganie się do szpagatów, ani na wygięcia w mostku. Tego rodzaju ćwiczenia można wykonać we własnym zakresie po każdym zakończeniu ćwiczeń z NYCB :)
migawki z obu części http://www.youtube.com/wa...feature=related

Jest jeszcze coś takiego - Ballet Boot Camp
jest to bardziej trening aerobowy, wzmacniający kondycję.
http://www.youtube.com/wa...feature=related
ale w serii BBC jest wydanie poświęcone rozciąganiu i ćwiczenia które tu się znajdują mogą być pomocne przy rozciąganiu o którym wspominasz:
http://www.youtube.com/wa...feature=related
 
     
RasteSig 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tańcząca myślami :)
Wiek: 27
Posty: 25
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Lip 23, 2011 11:37 am   

Wielkie dzięki ;**

Z tego co widzę to nawet rozciąganie jest z gracją :mrgreen:
 
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Pią Lip 29, 2011 10:47 pm   

W zasadzie nie mamy w "praktyce" takiego konkretnego tematu, zatem pozwoliłam sobie zmienić tytuł, coby wątek służył nam na dłużej. Skasowałam też posty na temat preferencji obuwniczych, bo jakoś niespecjalnie wstrzeliły się w istotę tematu ;)
inae.
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Cecylia 
Nowicjusz

Wiek: 31
Posty: 29
Wysłany: Nie Lip 31, 2011 12:18 am   

hej, ten Ballet Boot Camp Stretch to nic innego, jak tylko jakaś brzydsza, mniej staranna yoga, więc ja polecam yogę po prostu :D
 
     
arizona 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica SB
Posty: 189
Wysłany: Nie Lip 31, 2011 9:37 am   

ja odniosłam wrażenie, że ten ballet boot camp ma mało wspólnego z baletem. bardziej kojarzy mi się to z fitnessem. przez moment myślałam, że każe mi kłaść się na podłogę i zrobić 100 pompek :roll:
_________________
Results don’t happen overnight. Every change takes time and effort. Patience and determination are key.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 19