www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie na Balet w Warszawie
Autor Wiadomość
mardoczek
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Pon Sie 22, 2011 12:02 pm   Gdzie na Balet w Warszawie

Witam, mam takie pytanie. Chciałbym zrobić mojej dziewczynie niespodziankę i zabrać ja na Balet, problem w tym że ja jestem totalnym laikiem w tym temacie, a w Jej przypadku Taniec jest życiowa pasją. Gdyby ktoś mógł mi doradzić jakieś ciekawe przedstawienie ktore by jej się spodobało. Próbowałem sam coś znaleźć, jednak zauważyłem że balet wystawiany jest tylko w Teatrze Wielkim? A może po prostu niewiem gdzie i czego szukac :(

Prosze Pomóżcie!!

ps. najlepiej jak by to było coś na początku września.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 22, 2011 6:13 pm   

tak, akurat nie pomyliłeś się - przedstawienia baletowe - jesli chodzi Ci o balet klasyczny lub współczesny a nie taniec współczesny lub teatr tańca - jest prezentowany TYLKO na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. W niektórych dużych miastach na świecie - ale dosłownie kilku - jest więcej niż jeden zespół baletowy lub wystepy gościnne (Moskwa, petersburg, Paryż, Berlin - akurat teraz 2 zespoły zostały połaczone w jeden, Nowy Jork, itp.) U nas zespołów baletowych geeralnie jest niewiele bo to droga "impreza" - potrzeba minimum 0 tancerzy i tancerek, a do wystawienia takiego prawdziwego Jeziora łabędziego - około 80ciu, duzej sceny, swiateł itp. Dlatego jesli to ma być prawdziwy BALET pozostaje Ci TW-ON, repertuar znajdziesz na stronie teatru, we wrzesniu odbywają sie tam III dni tańca - niestety, nie będzie prezentowany żaden balet klasyczny ale bardzo piękny i nietypowy jest np.spektakl I przejdą deszcze... choc do łatwych nie nalezy. Jesli to nie musi być wrzesień - poczekaj na Romea i Julię, Tristana lub Bajaderę.
Czasem gościnne trupy baletowe z Rosji wystepują w Sali Kongresowej ale nie polecam - to hałtury. No i sam Tear Wielki jest duzo piekniejszym miejscem na wieczór we dwoje :)))
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Wto Sie 23, 2011 12:24 pm   

Przepraszam, przepraszam, ale musiałam, no, musiałam, skasujcie to zaraz, ale to po prostu uczyniło mój dzień przewesołym:
Cytat:
Czasem gościnne trupy baletowe z Rosji występują w Sali Kongresowej ale nie polecam - to hałtury.
Wiadomo - jak trupy, to dużo nie można wymagać. No wiem trupa baletowa - grupa, znam to słowo od dzieciństwa, ale zawsze mnie bawiło. :D
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16